Karbonn Titanium X - nincs benne X-faktor

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az MT6589T sajnos nem támogatja az LTE-t, pedig már a középkategóriás telefonok többsége ismeri a leggyorsabb mobilhálózatokat. A Titanium X esetén viszont meg kell elégednünk a 21,1 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességgel, ami félreértés ne essék, átlagos felhasználásra tökéletesen elég. A hangminőség kellemes, egyik fél sem fog panaszkodni arra, hogy ne hallaná a másik partnert. A mobilneten kívül a 802.11b/g/n-es WiFi-t, a Bluetooth 4.0-t, valamint az NFC-t vehetjük igénybe, utóbbi azért némileg kárpótol a 4G miatti hiányérzetért. Navigálni az A-GPS modul segítségével tudunk, a pozicionálás nem túl szélsebes, várni kell úgy fél-egy percet, viszont utána már nem kell aggódnunk attól, hogy a telefon elveszíti a jelet. A microUSB 2.0-s, támogatja az USB-OTG-t, így külső eszközöket tudunk a készülékhez csatlakoztatni.

Karbonn Titanium X Screen Shot Karbonn Titanium X Screen Shot

Böngészőprogramról három is jut, van a gyári, a Maxthon, valamint az Opera Mini. Mindegyiknek megvan a saját előnye, az Opera a tömörítésnek köszönhetően sokkal kisebb adatforgalmat generál, plusz már a kétujjas nagyítás után is tördeli a sorokat, a Maxthon pedig saját felhőjében képes tárolni a könyvjelzőket és más elmentett tartalmakat, no meg tudja az éjjeli módot és a teljes képernyős nézetet. A legátlagosabb az alap szoftver, ami persze szintén nem egy buta valami, számos lapot meg tudunk nyitni a háttérben, kérhetünk asztali nézetet, ha szeretnénk, akkor elmenthetjük a honlaptartalmat.

Karbonn Titanium X
[+] LG G3 vs. Karbonn Titanium X

Értékelés: Karbonn Titanium X
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alá egy 2300 mAh kapacitású akkumulátor került, ami maximum átlagosnak mondható, a gyári adatok sem becsülnek 6 óra beszélgetési időnél többet. A szokásos használattal, telefonálással, némi internetezéssel és navigálással körülbelül egy napos üzemidőt tudunk kicsikarni a masinából, de ezt legalább stabilan tudja a telefon.

A Titanium X a Karbonn csúcskészüléke, ezzel szeretne harcba szállni az egyre inkább tömörülő középkategóriában. Az indiaiak fejlődése jól mutatja, hogy már a kisebb gyártók is képesek megfelelő telefonokat összerakni, igény pedig mindig lesz az olcsóbb, de kellemes rendszersebességgel kecsegtető telefonok iránt. A Karbonn újdonsága formatervével nem emelkedik ki a mobiltelefonos világban, ergonómiailag sem számít a legjobbnak, ám azért nem egy rusnya valami. A szerkezetben található hardver körülbelül másfél éve számított még úttörőnek, manapság viszont már a MediaTek nyolcmagos processzorai vették át a szerepét, így a Karbon jobban járt volna egy MT6592 beszerelésével. Az egész korrekt minőségű Full HD kijelző meghajtása alapesetben nem kellene, hogy gondot jelentsen a belső komponenseknek, ám az optimalizáció nem az igazi, így ha nem is akadozik, néha belassul a rendszer. A kamera nem vészes, de nagyon sok a zaj a képeken, így azért mesterfotók készítésére aligha adódik lehetőség. A zenék szerelmesei vállalhatónak érezhetik a Titanium X hangszóróját, főleg füles esetén szól jól a ketyere. A szerkentyű jelenleg 70 ezer forintba kerül, ami nem vonzó ajánlat, hiszen ellenfélből akad van bőven, rögtön ott a Prestigio MultiPhone 5508 DUO, ami azért rendesen helyben hagyja tesztalanyunkat, de hasonlóan tesz a Huawei Ascend G750, vagy a Snapdragon 400 SoC-vel szerelt Alcatel One Touch Idol 2 S is. A Karbonn újdonsága tehát megmutatja, hogy mire képesek a fejlődő országok cégei, jó az irány, plecsnit viszont tőlem most nem fog sajnos kapni.

Legendd

A tesztkészülék az eMAG jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés