Karbonn Titanium X - nincs benne X-faktor

Hardver, szoftverezettség

A motorháztető alatt egy 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6589T lapkakészlet teljesít szolgálatot, ami már nem mai gyerkőc, ha nagy durranást akart volna a Karbonn, akkor valami nyolcmagos csodát szerel a burkolat alá. A T-betű az emelt órajelű, ARMv7 architektúrájú processzorra utal, ugyanis a négy Cortex-A7 mag maximálisan 1,5 GHz-en képes ketyegni. A grafikus gyorsítást a PowerVR SGX544 látja el, RAM tekintetében pedig 1 GB-ról számulhatunk be. A belső tárhely mérete jóval nagyobb, 16 GB, ebből körülbelül 12,9 GB marad szabad felhasználásra, a többit a rendszer és a gyári applikációk foglalják el. Az indiaiak újdonságából viszont kimaradt a microSD foglalat, a fájdalmat USB-OTG támogatással próbálták meg enyhíteni, de ez nyilván csak félmegoldás. A rezgés mély, erőssége közepes, asztalra rakva rendesen beremeg minden, de zsebben hordva már nem biztos, hogy észleljük a vibramotor jelzéseit.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Karbonn Titanium X Alcatel Idol X+ Prestigio 5508 DUO UMi X3
Quadrant Standard 5729 pont 18487 pont 15010 pont 15010 pont
Linpack for Android (single) 47,310 MF. / 1,77 s 175.017 MF. / 0,48 s 143,305 MF. / 0,59 s 147,076 MF. / 0,57 s
Linpack for Android (multi) 157,045 MF. / 1,07 s 361,171 MF. / 0,47 s 321,270 MF. / 0,52 s 323,544 MF. / 0,52 s
Smartbench 2012 Prod. 4279 pont 3645 pont 3551 pont 3045 pont
Smartbench 2012 Games 1446 pont 2707 pont 3189 pont 2238 pont
AnTuTu 4.x Benchmark 15645 pont 31670 pont 27530 pont 27213 pont
Geekbench 3 (single) 397 pont 505 pont 443 pont 441 pont
Geekbench 3 (multi) 1300 pont 2791 pont 2395 pont 2442 pont

A pontszámok tökéletesen mutatják, hogy egy nyolcmagos processzorral szerelt MT6592 mennyivel erősebb már a saját négymagos SoC-jüknél, lényegében állva hagyja a Karbonnban található chipsetet szinte minden téren. A rendszersebesség viszont érdekesen alakul. Habár alapvetően a kijelzőnek nem szabadna megfektetnie a hardvert, a Titanium X mégsem képes teljesen folyamatos áttűnésekre. Nem mondanám, hogy akad a szoftver, inkább kicsit mintha lassú lenne, nem szépek az átmenetek, nem sikerült tökéletesen optimalizálni a rendszert, gondolom már a formaterv kiválasztása is annyi munkával járt, hogy a mérnökök estére kifeküdtek, mint a gyalogbéka. A teljesítmény játékok esetén sem az igazi, míg a közepes grafikai adottsággal rendelkező produktumok jól futnak, a legújabb game-eknél már erős döccenésekre lehet számítani.

Karbonn Titanium X Screen Shot Karbonn Titanium X Screen Shot

A telefonra az Android 4.2.2 Jelly Beant telepítették, nem foglalkoztak sokat a szoftverrel, ugyanis egy alap felületet kapunk. A működési elv tehát ugyanolyan, mint más zöld robotos rendszereknél, a fő és a zárolt képernyőt is telepakolhatjuk widgetekkel és gyorsikonokkal. Ha legfelülről a képernyőn lehúzzuk az ujjunkat, akkor az értesítési függöny ereszkedik le, ahol az elmulasztott eseményeket tekinthetjük meg, ha pedig két ujjal swype-olunk, akkor a gyorsbeállítások kapcsolóit érjük el. A menüben laponként 20 ikon fér el, mappázni viszont kizárólag a főoldalakon tudunk. A tárcsázóban könnyedén tudunk keresni a névjegyek között, köszönhetően annak, hogy ha egy számra rányomunk, akkor a betűket is figyeli a program. A kontaktokhoz weboldalt, nevet, csengőhangot, email címet és számos más információt hozzárendelhetünk, valamint természetesen szinkronizálhatjuk a Google fiókunkkal. Üzeneteknél a legfontosabb szolgáltatás a kézbesítési jelentések igénylése, de nem maradt el az MMS támogatás sem. Gépelni az alap google-ös billentyűzettel lehet, tud magyarul, ismeri a prediktív szövegbevitelt. Az alkalmazásváltót a home gomb hosszas lenyomásával érjük el, innen jobbra vagy balra irányuló legyintéssel tudjuk kilőni a háttérben futó applikációkat.

Karbonn Titanium X Screen Shot Karbonn Titanium X Screen Shot

A Titanium X-en számos alkalmazást találunk, melyek hasznunkra lehetnek, ha pedig mégsem elég a kínálat, akkor a Play Áruházba érdemes ellátogatni. A telefonra már előre felinstallálták a szokásos programokat, mint például a video- és zenelejátszót, a térképet, a navigációt, a böngészőt, a hangrögzítőt, fényképezőt, a fájlkezelőt, az ébresztőórát, valamint az emlékeztetők feljegyzésére szolgáló teendőt. A naptár heti, havi, napi és eseménynézetet tartalmaz, utóbbiak beírása esetén azok nevét, helyét, időpontját, résztvevőit, leírását, valamint az jelzés időpontját adhatjuk meg.

Karbonn Titanium X Screen Shot Karbonn Titanium X Screen Shot

A Kingsoft Office irodai programcsomag segítségével Office dokumentumokat tudunk megnyitni és szerkeszteni, a Flipboardban kártyás nézetben híreket olvashatunk, a Hungama pedig egy egyedi közösségi szoftver, melyben főleg zenéket és videókat tölthetünk le. A Karbonn Live az indiaiak sajátos applikációja, melyben számos tartalmat fogyaszthatunk, már ha havi leosztásban előfizetünk rá, de erre itthonról nincs lehetőségünk. A Mydala egy gasztronómiai app, melyet csak Indiában lehet használni, az Opera Mini és a Maxthon pedig két alternatív böngészőprogram. Egyébként megint egy itthon, hivatalosan is forgalomba kerülő telefon, ahol még arra sem vették a fáradtságot, hogy az egyértelműen nem erre a piacra szánt gyári appokat eltakarítsák. A játékok szerelmesei a Modern Combat 4 (2D-s változatban), a Fruit Devil, a DeathRacing és a Bubble Bash 3-mal üthetik el az időt, bár csak rövid ideig, mivel mindegyik demó verzió.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés