iFrogz Coda Wireless-csomag bemutató

Hirdetés

A fejhallgató ellenben meglepően kellemes csalódás

A végére maradt egy igazán kellemes csalódás: a fejhallgató ugyanúgy 30 euróért megvehető, mint az in-ear, zenei minőség terén azonban köröket ver mindkét típustársára. Ebben sincs AptX, tehát a felbontás nyilván SBC-re korlátozott, a 40 milliméteres driverek azonban a lehetőségekhez képest tisztán, feszesen szólalnak meg, nem mászik rá a mélytartomány a többi hangra, kimondottan jól képezi le a teret, emellett kényelmes, nem szorít, jók a párnái és még az izolációja is rendben van. Ugyanazok a vezérlőgombok vannak rajta, mint a másik két kütyün, kezelni sem bonyolultabb, a szállítás viszont annyira nem egyszerű, hiszen egyrészt nem kapunk hozzá tokot, másrészt pedig semmilyen összehajtással vagy becsukással nem élhetünk, teljesen merev a szerkezet.

A fültányérok külső része tükrös felületű
A fültányérok külső része tükrös felületű [+]

Jó hír, hogy vezetékes csatlakozás is megoldható, az ehhez szükséges 3,5 milliméteres csatlakozókkal ellátott kábel a dobozban van, hagyományos, sztereó lábkiosztással. Az egyébként kimondottan jó minőségű beszélgetési hangminőséget tehát kizárólag vezeték nélküli kapcsolattal fogjuk elérni. A pántok körülbelül 2-2 centiméteres tartományban állíthatók, még egy centi oldalanként belefért volna, de a felhasználók többségének valószínűleg elegendő lesz. Ezt a fejhallgatót bátran oda lehet tenni a kategóriatársakhoz, szinte biztosan felveszi a versenyt, akár drágább modellekkel is.

A fejhallgató kezelése is magától értetődik
A fejhallgató kezelése is magától értetődik [+]

Az iFrogz Coda-csomagot ebben a formában ugyebár nem lehet megvenni, de egyébként nem is lenne kimondottan ajánlott vétel, hiszen egyrészt aránylag kevés embernek van szüksége egyszerre hangszóróra, fülhallgatóra és fejhallgatóra is, ráadásul előbbi kettő nem is feltétlenül nevezhető igazán jó vételnek, hiszen bár olcsók, ezt nagyon érezni is rajtuk. A fejhallgató-driverrel épített hangszóró igazából csak telefonbeszélgetéseknél üti meg a használhatóság szintjét, zenét hallgatni, filmet nézni nem igazán érdemes rajta. A fülhallgató egyáltalán nem rossz darab, viszont a Meizu EP51 ismeretében nehéz lenne jól értékelni az ár/érték arányát, hangképének apró hibái pedig jó eséllyel sokakat kergetnének az őrületbe. A fejhallgató viszont egy remekül eltalált termék, ami átlagon felüli üzemidőt és jó hangminőséget tud nyújtani, miközben az egyetlen érdemi kompromisszuma a nehéz szállíthatóságban nyilvánul meg. Reméljük, hogy a közeljövőben ehhez hasonló termékeket láthatunk inkább a cégtől!

szentkuti11

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről és a Galaxy S8-ról lehet olvasni.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Zagg

Azóta történt

  • Azpen DockAll D100 - rossz génállományú öszvér

    A D100-as asztali állvány sok dolgot nyújt egyszerre: vezeték nélkül és vezetéken keresztül is tölt, kihangosító, Bluetooth hangszóró, asztali zeneállomás. Sok neki.

  • Divoom Tivoo - a pixelek hangja

    Nem hittük volna, hogy lehet merőben újat alkotni a Bluetooth hangszórók piacán, de tévedtünk. A Tivoo az egyik legmenőbb kiegészítő, ami az elmúlt években napvilágot látott.

  • Jabra Elite 65t és Active 65t teszt

    Megbízható márkától divatos és kedvező árú, kellemes hangfekvésű fülhallgatókat próbáltunk ki, és bár nem tökéletes, de jól használható eszközöket ismertünk meg bennük.

Előzmények

Hirdetés