Huawei Y6 Pro - hosszan tartó hatás

A Huawei üdvöskéje a takarékos hardver mellett erős akkumulátort is felvonultat, és az árcímke így sem vészes. A piac ugyanakkor manapság kiélezett, így a sikerre nem vehetünk mérget.

Kamera, video, audio

A kamera felbontása 4:3-as képarány mellett 13 megapixel, autofókusz és ledes villanó van, az élesítést azonban egyrészt lassan, másrészt sokszor pontatlanul végzi, ami így rányomja bélyegét a felvételekre, hiába korrekt a vaku fényereje, ha sötét környezetben még segédfénnyel sem találja az optimális fókuszpontot. A szoftver az EMUI-ból ismert, előnye, hogy zárképernyőről is villámgyorsan megnyitható, ebben a készülékben azonban a funkciók többsége kimaradt, így csak panoráma, HDR, vízjel és hangjegyzet áll elsődlegesen rendelkezésünkre a három alapvető módon (fénykép, videó és arcszépítés) és a színeffekteken kívül. A beállítások között azért megtaláljuk a geotagginget, a hangvezérlést, az időzítőt, az érintésre fotózást, a mosolyfelvételt, illetve még az ISO-t és a fehéregyensúlyt is piszkálhatjuk előre megadott sémák alapján, viszont ha az érzékenységet csökkentjük, csak a kép lesz sötétebb, nem a záridő hosszabb.

A tesztfotókon nem ritkán bukkant fel a kromatikus aberráció, nem tökéletes a dinamikatartomány, és képzaj is akad bőven, viszont ha megtalálja a fókuszt, akkor nem vészes a teljesítménye, az automatikus fehéregyensúly javarészt megbízható, és gyengébb fényviszonyok között sem esélytelen a fotózás, viszont többször érdemes próbálkozni az élességállítás hektikussága miatt. Közelre fókuszálással nincs nagy gond, néhány centiméterről még gond nélkül talál éles pontot. Videók 720p felbontásban készülnek, a jellemző képhibák itt ugyanúgy láthatók, viszont a felvétel folyamatosságával és a hangminőséggel nem volt komoly gond, ide kattintva megtekinthető egy tesztfájl.

Könnyedén kezelhető a kameraszoftver, és gyorsan meg is nyílik.
Könnyedén kezelhető a kameraszoftver, és gyorsan meg is nyílik. [+]

Mivel fülhallgatót nem kapunk hozzá, így mindenképpen a sajátunkat kell használnunk, ha az FM-rádiót ki szeretnénk próbálni, a funkcionalitása nem túl bőséges, hiszen RDS-információkat nem jelenít meg és a műsort sem tudja rögzíteni, viszont természetesen elmenthetjük az elérhető állomásokat, megadhatjuk kézzel a frekvenciát, kihangosíthatjuk a tartalmat és az elalvás-időzítőt is beállíthatjuk.

Hangszínszabályzó nincs, viszont az FM-rádió megléte előnynek mondható. Hangszínszabályzó nincs, viszont az FM-rádió megléte előnynek mondható.
Hangszínszabályzó nincs, viszont az FM-rádió megléte előnynek mondható. [+]

A zenei oldal is helytálló, a szoftver képes megjeleníteni a dalszöveget, itt is van időzítő, illetve a dalaink minőségére utaló SQ vagy HQ minősítés is adott, viszont a hangszínszabályzó kimaradt. A kihangosított minőségre lehet panaszkodni, idegesítően harsány és torz módon, maga alapzajjal szólal meg, viszont annál nagyobb hangerővel. Fejhallgató csatlakoztatásával azonban javul a helyzet, az erősítő nem kimondottan különleges, szinte biztosan az alaplapi megoldással kell beérnünk, ám ha akarjuk, erőteljesen túlvezérelhetjük a rendszert, ilyenkor főleg a háttérben lévő sistergés erősödik fel, ám akár egy nagyobb fejhallgatót is hangosan szólaltat meg, aminek ebben a formában nem biztos, hogy van értelme, de legalább van és nem vagyunk kötelesek élni vele.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Huawei Y6 II Compact - ki a kicsit nem becsüli...

    A Huawei belépő szériájának tagja sok hasonlóságot mutat az elődjeivel, pár aprósággal többet tud náluk, ami még így sem sok, de megbocsájthatatlan problémák nincsenek.

  • A Huawei Y7-ről is lehullott a lepel

    A sencseniek ontják magukból az újabbnál újabb telefonokat. Ez a phablet szerencsére frissebb Androidot és EMUI-t kapott, mint az Y3 (2017).

  • Huawei Y6 (2017) - tavalyi hatás

    Az alsó-középkategória idén is rendkívül népszerű, a kínai gyártó pedig frissítette a tavaly bemutatott Y6-ot. Vannak még lemaradásai, de összességében korrekt eszköz.

Előzmények

Hirdetés