Huawei Y6 Pro - hosszan tartó hatás

A Huawei üdvöskéje a takarékos hardver mellett erős akkumulátort is felvonultat, és az árcímke így sem vészes. A piac ugyanakkor manapság kiélezett, így a sikerre nem vehetünk mérget.

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Ezúttal nem HiSilicon vagy Qualcomm rendszerchipet rejtett a Huawei a burkolat alá, nyolcmagos megoldásokban sem reménykedhetünk, a MediaTek MT6735 valószínűleg a legkedvezőbb áron beszerezhető kompromisszum volt, amit meghoztak a tervezéskor, szerencsére a négymagos Cortex-A53 processzor teljesítményét nem fogták vissza, így rendelkezésünkre áll mind az 1,3 GHz, amihez Mali-T720MP2 grafikai egység és 2 gigabájt RAM társul. A belső tároló elméletileg 16 gigabájtos, valójában azonban csak 10,45 áll a felhasználó rendelkezésére, amiből még számos alkalmazás is csonkít, így a fájlokat érdemes lehet memóriakártyán tartani, ha már telepíteni nem lehet a külső egységre. A hardver inkább takarékos, mint erős, időnként találkozhatunk aprócska megakadásokkal, a komolyabb rendszerigényű játékok futtatásáról pedig még ekkora felbontás mellett is le kell mondanunk.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Y6 Pro Xiaomi Redmi 3 Vernee Thor Sony Xperia E5
Rendszerchip MediaTek MT6735 Snapdragon 616 MediaTek MT6753 MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 6.x 21798 pont 35181 pont 37679 pont 29606 pont
Vellamo Browser 2406 pont 2605 pont 2838 pont 2650 pont
Vellamo Metal 965 pont 1126 pont 1059 pont 922 pont
Geekbench 3 (single / multi) 502 / 1438 pont 657 / 3007 pont 636 / 3160 pont 501 / 1449 pont
Geekbench 4 (single / multi) 514 / 1434 pont n/a n/a 531 / 1407 pont
GFXBench Manhattan onscreen 6,1 fps 12 fps 9,1 fps 4,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen 2,8 fps 5,8 fps 4,5 fps 2,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15 fps 24 fps 19 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 8,4 fps 15 fps 12 fps 8,1 fps

Nem a legfrissebb az EMUI sem, az Android 5.1-re építkező 3.1 Lite verziót találjuk rajta a májusi biztonsági hibajavító csomaggal, funkcionalitás szempontjából nem kapott meg mindent, amit a nagy testvérei, viszont továbbra is egy jól kinéző és kellemesen használható, alkalmazásmenü nélküli rendszerfelület. A horizontálisan görgethető kezdőképerernyők száma a felhasználó tetszése szerinti, ezeket természetesen telepakolhatjuk wiedgetekkel, parancsikonokkal és mappákkal, igény szerint 5x5-ös vagy 4x5-ös kiosztásban. Variálhatunk az átmeneti animációkkal, beállíthatunk ciklikus ismétlődést a főképernyők között, hogy ne ütközzünk falakba, a kijelző alsó részére, az egyébként fix funkcionalitással bíró virtuális gombok fölé helyezhetjük el a legfontosabb menüpontjainkat, maximum 5 darabot. A rendszer lehetőséget ad egy egyszerű témázásra, és kényes alkalmazások elrejtésére egyaránt.

A zárképernyő barátságos és rendszeresen frissül a háttér is. A zárképernyő barátságos és rendszeresen frissül a háttér is.
A zárképernyő barátságos és rendszeresen frissül a háttér is. [+]

A zárképernyőt sem hagyták meg gyárinak, az EMUI-féle megoldást láthatjuk itt is, rendszeresen frissülő háttérképpel és alulról előhúzható villámfunkciókkal, ilyen például a zseblámpa, a számológép, a kamera, a hangrögzítés vagy a számléptetés. Ha valamelyik kezdőképernyő közepéről lefelé húzzuk az ujjunkat, keresőfelületet látunk a legutóbbi alkalmazásaink társaságában, az értesítési panelért a kijelző tetejéig kell nyújtózkodnunk. A kétoldalas felület elsődleges, bal lapján láthatjuk a legfrissebb értesítéseinket, ám ha semmiről nem maradtunk le, akkor azonnal a kapcsolók közé jutunk, ahol kapcsolgathatjuk a WiFi-t, a Bluetooth-t, a tartózkodási hely elérését, a fényerőt és számos számos egyéb funkciót is.

A SIM-ekhez kapcsolódó funkciók logikusak. A SIM-ekhez kapcsolódó funkciók logikusak.
A SIM-ekhez kapcsolódó funkciók logikusak. [+]

A gyári üzenetkezelő szoftver helyébe átszabott, de gyakorlatilag csak megjelenését tekintve átalakított programot raktak, ugyanez jellemző a tárcsázóra, a címtárra és a galériára is. A billentyűzet helyébe azonban a Huawei által átrajzolt Swype került, ami más virtuális klaviatúrákhoz képest nehezebben megszokható, viszont kellő rutinnal annál gyorsabb lehetőséget ad a pötyögésre, egész pontosan az ujjtologatásra. Az alapértelmezett felületen ö, á, é és ü betűk is helyet kaptak, így ezekhez nem lesz szükség hosszú érintésre, viszont ehhez a kijelzőmérethez már nagyon zsúfoltnak érződik ez a kiosztás.

Telefon-kezelő és témaáruház sorolható az extrák közé. Telefon-kezelő és témaáruház sorolható az extrák közé.
Telefon-kezelő és témaáruház sorolható az extrák közé. [+]

Nincs sok extra szoftver, a Facebook és a Twitter került telepítésre extraként, illetve egy Telefon-kezelő is helyet kapott rajta, ami egy kicsit mindenre jó, ezáltal szinte nem jó semmire, a „telefongyorsító" inkább placebo hatást ér el, az alkalmazásokat az átlagosnál egyébként is intenzívebben zárogatja be az EMUI, a memóriapucoláson kívül pedig sok mást nem csinál a beszédes funkció, a tárhelytisztító sem tud többet, mint a gyári rendszerben lévő megoldás, az energiakezelésben lévő Ultra Energiatakérkos mód és a zaklatásszűrő lehet érdekes, előbbivel lekorlátozzuk magunkat üzenetekre és hívásokra, de cserébe sokáig bírja majd az akkumulátor, utóbbival pedig feketelistára tehetünk bizonyos telefonszámokat üzenetek és hívások szempontjából is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Huawei Y6 II Compact - ki a kicsit nem becsüli...

    A Huawei belépő szériájának tagja sok hasonlóságot mutat az elődjeivel, pár aprósággal többet tud náluk, ami még így sem sok, de megbocsájthatatlan problémák nincsenek.

  • A Huawei Y7-ről is lehullott a lepel

    A sencseniek ontják magukból az újabbnál újabb telefonokat. Ez a phablet szerencsére frissebb Androidot és EMUI-t kapott, mint az Y3 (2017).

  • Huawei Y6 (2017) - tavalyi hatás

    Az alsó-középkategória idén is rendkívül népszerű, a kínai gyártó pedig frissítette a tavaly bemutatott Y6-ot. Vannak még lemaradásai, de összességében korrekt eszköz.

Előzmények