Huawei Y6 (2017) - tavalyi hatás

Az alsó-középkategória idén is rendkívül népszerű, a kínai gyártó pedig frissítette a tavaly bemutatott Y6-ot. Vannak még lemaradásai, de összességében korrekt eszköz.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Huawei Y6 (2017) dual SIM-es, két darab nano fogad be dual standby technológiával, a legnagyobb elérhető adatsebesség 150/50 Mbps Cat.4-es LTE-vel, de csak egy választott kártyán, a másik marad 2G-n. Mellette pedig bővíthetünk is microSD-vel, ilyen téren nem kell kompromisszumot kötnünk. Van 802.11b/g/n szabványú Wi-Fi, ez természetesen hotspotként tud működni és a WiFi Directet is használhatjuk vele, de 5 GHz-es hálózatokat nem lát.

Több szenzor is hiányzik Több szenzor is hiányzik
Több szenzor is hiányzik [+]

Van természetesen 4.0-s Bluetooth A2DP-vel és LE-profiltámogatással, 2.0-s microUSB csatlakozó MTP-vel, de OTG nélkül, illetve A-GPS és GLONASS-jeleket is használó GPS-vevő, ami kicsit lassan talál pozíciót, de ha sikerül neki, akkor különösebb problémák nélkül navigálhatunk vele, akár gyalogosan is. Rendelkezésünkre áll iránytű, gyorsulásmérő és orientációs szenzor, nincs viszont légnyomásmérő, giroszkóp, NFC vagy infra.

Összesen három kártyahely van, tehát dual SIM-módban is bővíthetjük a tárhelyet
Összesen három kártyahely van, tehát dual SIM-módban is bővíthetjük a tárhelyet [+]

Értékelés: Huawei Y6 (2017)
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Méreteihez és külső anyaghasználatához képest meglehetősen nehéznek érződik a mobil, ennek fő oka jó eséllyel a 3000 mAh kapacitású akkumulátorban keresendő, ami ezzel a hardverrel és kijelzővel, közepes használatban, energiatakarékos módok használata nélkül is kétnapos üzemidőre elegendő. Elég lassú a töltés, a hagyományos, egyamperes töltőfejjel körülbelül 4 órát kell várnunk, mire a teljesen lemerült állapotról 100%-ig jutunk, és hiába töltünk egy órán keresztül, nem lesz 25%-nál több az akkumulátorban. A kijelzőidők nagyjából 5-6 órásra jönnek ki, a készenléti fogyasztás csekély, egy-egy végigszinkronizált, hálózaton lévő éjszaka sem vett ki többet belőle 4-5%-nál, ébresztéssel együtt.

Összességében a Huawei Y6 (2017) egy kiemelkedően jó készülék, feltéve, ha a két-három évvel ezelőtti, hasonló árkategóriában (50 000 forint alatti) szereplő mobilokat nézzük. A szomorú igazság azonban az, hogy konkrétan ennyi pénzért nagyon kevés mobilt lehet őszintén ajánlani, a Xiaomi és a Meizu bizonyos modelljein kívül szinte alig van alternatíva: a Nokia 3 teljesítménye ehhez hasonlóan karcsú, és bár az anyaghasználata kiváló, kezelőfelület szempontjából ingerszegény, ráadásul még optimalizálási gondokkal is küzd. Az Alcatel A5 LED kapcsán szintén csak az ötletes hátlapot lehet érvként felhozni, ami nem túl acélos, a Sony Xperia E5 pedig a másfél gigabájtnyi RAM-jával mosolyogtatja meg az érdeklődőt, esetleg az LG X power2 lehet még alternatíva. Az Y6 (2017)-nek tehát sok szégyellnivalója nincs, viszont ha egy kisebb összeggel megtoldjuk a keretünket, akkor olyan, jelentősen jobb mobilok kerülnek perifériára, mint a Moto G5 (3/32 GB), a Sony Xperia XA1, a házon belüli Huawei P10 Lite, a tavalyi Samsung Galaxy A5, vagy a legújabb ár/érték bajnok, a Xiaomi Mi A1. Tesztalanyunk egy jobb kamerával, egy recsegésmentes házzal és némi extra teljesítménnyel könnyedén kaphatott volna plecsnit, így azonban csak egy kihagyhatatlan ár mellett tudjuk javasolni megvételre.

szentkuti11

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Y6 II Compact - ki a kicsit nem becsüli...

    A Huawei belépő szériájának tagja sok hasonlóságot mutat az elődjeivel, pár aprósággal többet tud náluk, ami még így sem sok, de megbocsájthatatlan problémák nincsenek.

  • Huawei Y6 Pro - hosszan tartó hatás

    A Huawei üdvöskéje a takarékos hardver mellett erős akkumulátort is felvonultat, és az árcímke így sem vészes. A piac ugyanakkor manapság kiélezett, így a sikerre nem vehetünk mérget.

  • Huawei Y6 II - phab lett belőle

    Óriástelefon lett az öthüvelykes Y6 folytatásából, amely a RAM, a processzormagok és a tárhely méretére rádupláz, a HD kijelző 5,5 hüvelyken viszont már hátrány a mai piacon.

  • Huawei Y6 - lassan hat

    Friss modellel készül a karácsonyi szezonra a kínai gyártó, a középkategória alsóbb szegmensében próbálnak csábító ajánlatot az asztalra tenni, de a konkurencia egyre erősebb ebben a népszerű ársávban.

Hirdetés