Huawei Y5 - nem nézőpont kérdése

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az Y5 egyetlen SIM-et kezel, a foglalat támogatja a Cat.4-es LTE hálózatokat, így 4G-n legjobb esetben 150 Mbps sebességgel száguldozhatunk a neten, 3G-ra átállva pedig 21 Mbps-re csökken az elméleti maximum. Feltöltéskor előbbi esetben 50, utóbbinál pedig 5,76 Mbps-ra kell számítani. A hangminőség teljesen rendben van, nincs éles hangzás, jól hallgató a másik fél mondandója, és mindenki hallott engem, még akkor is, ha nem akart. A 802.11b/g/n-es WiFi-n keresztül megoszthatjuk az internetet, az A2DP-s Bluetooth 4.1 mellett pedig találunk még A-GPS modult, ami a földi antennák és routerek mellett a GLONASS és a Beidou műholdak információit is képes feldolgozni. A végeredmény villámgyors pozicionálás és hibátlan jeltartás. Infra és NFC nincs, és OTG-n keresztül sem látszódnak a külső eszközök.


[+]

A gyári böngésző mellett Chrome-ot is találunk, egyik sem támogatja a Flash-t. A huawei-es megoldás meglehetősen keveset tud, bár azt legalább bátran és többnyire gond nélkül elvégzi, megnyithatunk több lapot a háttérben, indíthatunk privát internetezést. Kérhetünk asztali nézetet, az oldalakat elmenthetjük offline olvasáshoz. A kétujjas nagyítás eléggé darabos, érzékelhetne jobban a panel. A dupla koppintásos sortördelés működik, de csak egy betűméretben, zoomolás esetén nem igazítja sorokat a képernyő széléhez a szoftver.

Cserélhető a nem túl fényesen teljesítő akkumulátor
Cserélhető a nem túl fényesen teljesítő akkumulátor [+]

Értékelés: Huawei Y5
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A 2000 mAh kapacitású akkumulátor teherbírásáról nem közölt információt a Huawei, ám normál használattal egy napnál többet semmiképpen se várjunk tőle, körülbelül 3-4 óra kijelzőidő érhető el maximum. Filmezni 5 órán keresztül lehet a MinDig TV tesztünk alapján, a töltést sem sieti el a mobil. Van akkumulátorkímélő üzemmód, amikor az egyébként sem túl acélos teljesítményből vesz vissza a szoftver.

A Huawei Y5 kártyás konstrukcióban 37 ezer forintot kóstál, függetlenül, hivatalos kínálatban 32 ezer forintért lehet megvásárolni. Ez az ár a négymagos processzorral ellátott Snapdragon 210 ismeretében nem lett volna rossz ár, úgy bő egy éve. Manapság viszont már nagyon nehéz labdába rúgni a kisebb, többnyire ismeretlen, mégis teljesen jól használható termékek ellen, főleg akkor, ha olyan kijelzővel próbálkozik egy gyártó, mint a tesztalanyunkban található hagyományos TFT panel. A chipset mellett az egy gigabájtnyi rendszermemória szintén el tud fogyni, a grafikus gyorsító pedig arra elég, hogy közepes szintű játékokkal be lehessen próbálkozni. A kamera nem vészes nappal, persze még hobbifotózásra sem merném ajánlani, mindenesetre itt legalább egy nagyon kicsit jobb teljesítményt produkál a cucc, mint a vetélytársak. Az üzemidő viszont egyáltalán nem emeli ki a mezőnyből, és a dizájn sem fogja. Egyértelmű ellenfél a Doogee X5 Pro, ami nem csak hogy két SIM-et kezel, de sokkal jobb hardveresen, ha pedig csak szolgáltatói telefonokban gondolkodunk, akkor a Vodafone Smart Prime üti ki csúnyán az Y5-öt. Nem azt mondom, hogy a Huawei készülékének nincs létjogosultsága a piacon, hanem azt, hogy ezzel a tudással és árral erősen megkésett a konkurenciát figyelembe véve, így plecsnit sajnos nem érdemel.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • A „Huawei P9max” is Kirin 950-nel érkezik?

    A Mate 8 pár héten belül bemutatkozik, ám várhatóan nem az lesz az egyetlen készülék, amelyik a házi tervezésű HiSilicon Kirin 950-es SoC-t rejti majd a kijelző mögött.

  • Huawei Y6 - lassan hat

    Friss modellel készül a karácsonyi szezonra a kínai gyártó, a középkategória alsóbb szegmensében próbálnak csábító ajánlatot az asztalra tenni, de a konkurencia egyre erősebb ebben a népszerű ársávban.

  • Huawei Y3 - dupla led, fix fókusz

    A jól ismert kínai gyártó egyik legolcsóbb okostelefonja járt nálunk, amely érdekes módon dupla ledes villanót kapott, ám sajnálatosan fixfókuszos kamera jutott mellé.

Hirdetés