Huawei Y3 - dupla led, fix fókusz

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Ami az adatkommunikációt illeti, semmi meglepővel nem találkoztunk. LTE nincs, a 3G-n elérhető maximális sebesség 21 / 5,76 Mbps, a Wi-Fi 802.11 b/g/n szabványokat támogat, hotspot funkcióra is képes, került még bele Bluetooth 4.0, A-GPS, GPS-vevő, ellenben GLONASS és NFC sajnos nincs. A készülék dual SIM-es, de kizárólag dual standby módon, tehát ha az egyik kártya épp hívásban van, akkor a másik a beszélgetés lezárultáig lelép a hálózatról. A beszélgetési hangminőség rendben van, a hangszóró és a mikrofon is korrekt, csak azt kell megszokni, hogy a távolságérzékelő szenzor hiányában nem alszik ki azonnal a kijelző, amikor az arcunkhoz emeljük a mobilt.

Huawei Y3 Screen Shot Huawei Y3 Screen Shot

Internetezni gyárilag két programmal is tudunk, a gyári AOSP-böngésző mellett a Google Chrome is helyet kapott a Huawei Y3-on. Mindkettő kezeli a könyvjelzőket, tudják a többlapos böngészést is, a Vellamo tesztjében a Chrome alatt bizonyult jobbnak a telefon, de a valóságban a hagyományos, egyszerű böngésző kicsit jobban szedi a lábát, mint a Google böngészője. Az 512 megabájt RAM viszont a programtól függetlenül teszi lehetetlenné a többlapos internetezés gördülékeny használatát, hiszen szinte minden lapváltáskor újratölti az adott oldalt.

Huawei Y3 akkumulátor
[+]

Értékelés: Huawei Y3
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 4 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A cserélhető, 1730 mAh kapacitású lítium-ion akkumulátor a telefon egyik nagy erőssége: egy ilyen készüléket általában sokkal kevésbé nyüstöl a felhasználója, mint egy felsőbb kategóriás eszközt, mi sem használtunk túl sok funkciót az alap dolgokon kívül. Napi néhány perc telefonálással, némi böngészéssel, levelezéssel, fotózással, valamint egy-két pofonegyszerű játékkal együtt is kényelmesen megvolt a kétnapos üzemidő, de ennél is visszafogottabb használat mellett a 3-4 nap sem irreális, 4,5 óra kijelzőidő még folyamatos aktív mobilinternettel és WiFivel is meg tud lenni.

Hivatalos forrásból jelenleg 25 900 forint környékén lehet megvásárolni ezt a telefont, ami egyáltalán nem hangzik rossz ajánlatnak. Ennyi pénzért nagyon szűk a felhozatal, és a dupla ledes villanó hatalmas előny lehet azoknak, akik sokszor használnák a zseblámpa funkciót. A lassulások és a szenzorok hiányából adódó, kicsit körülményes használat ebben az árszegmensben abszolút megbocsájthatók, kiváló kamerát és kijelzőt pedig szintén nem várhatunk ebben az ársávban. A hibákat tehát elég jól kompenzálja a mobil ára és a dual SIM funkció, aki 30 000 forint alatt keres hasonló készüléket, annak nem könnyű a dolga: a Lenovo A319 szintén képes két SIM kártyát fogadni, de hardveresen még ennél a telefonnál is gyengébb, hiszen csak egy kétmagos MediaTek dolgozik benne, szintén fél gigabájt RAM társaságában. Az Alcatel One Touch Pop D5-be sem jutott 512 megabájtnál több memória, ráadásul a kijelzője sem jobb, inkább csak nagyobb. Ennyi pénzért érdemes megfontolni a Windows Phone-vonalat, hiszen 30 000 forint alatt, hivatalos garanciális feltételek mellett is lehet például Lumia 532-t vásárolni, ami négymagos Snapdragon 200 lapkakészlettel, 1 gigabájt RAM-mal, 8 gigabájtos tárolóegységgel és szintén 4 hüvelykes kijelzővel került piacra, a működési sebessége viszont villámgyors, aki meg tud barátkozni a Microsoft operációs rendszerével, annak nagyon jó választás lehet. Őszintén ajánlani ezt a telefont csak annak tudjuk, akinek szüksége van egy érintőképernyős okostelefonra, amihez nem tartozik túl sok extra funkció, de cserébe nem drága és erőteljes villanóval van felszerelve, ami zseblámpaként kiválóan funkcionál.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Huawei Y6 - lassan hat

    Friss modellel készül a karácsonyi szezonra a kínai gyártó, a középkategória alsóbb szegmensében próbálnak csábító ajánlatot az asztalra tenni, de a konkurencia egyre erősebb ebben a népszerű ársávban.

  • Huawei Y5 - nem nézőpont kérdése

    A kínaiak alsó kategóriás mobilja az árcímkével próbálná feledtetni a kicsit már idejétmúlt kijelzőt és teljesítményt, ám ezt sajnos a konkurensek tudatában egyáltalán nem tudja teljesíteni.

  • Idén is lesz Huawei Y3

    A gyártó, egyébként egészen jól átgondolt alsó kategóriás készüléke idén is új kiadást kaphat.

  • Idén sem marad Y3 nélkül a Huawei palettája

    A legalsóbb szegmensbe szánt Y3 2017 nem fog nagydíjakat nyerni, viszont a legalapvetőbb kommunikációs csatornákat kipipálja.

Előzmények

Hirdetés