Huawei Nova - sminkmester

A Huawei új, elvileg nem kizárólag nőknek szánt termékvonalának kisebbik tagja is megérkezett, ami relatív kis mérete, szelfiképességei és megbízható működése miatt lehet vonzó.

Hirdetés

Hardver, EUI 4.1

A hardver nem különösebben érdekes, ellenben igen kiegyensúlyozott, úgymond kulturált középkategória. Az idei termésből való, hangsúlyozottan energiahatékonyságot priorizáló, 14 nanométeres gyártástechnológiával készülő Qualcomm chipset 3 GB rendszermemóriát kapott maga mellé. Egyébként pont úgy, ahogy a Nova Plus is. A kisebbik Nova szintén nyolc, maximum 2 GHz-re skálázott Cortex-A53-as magot tartalmazó Snapdragon 625-ös lapkát dolgoztat, a nem túl erőforrásigényes grafikus feladatokat pedig egy Adreno 506-os IGP intézi meggyőző hatékonysággal. Melegedés ezúttal sem jellemző, a rendszersebesség tökéletesen kielégítő, noha az alkalmazásváltó hajlamos megtorpanni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Nova Honor 7 Huawei P9 Lite Xiaomi Mi 5
Rendszerchip Snapdragon 625 HiSilicon Kirin 935 HiSilicon Kirin 650 Snapdragon 820
AnTuTu Benchmark 6.x 63531 pont 53149 pont 53733 pont 115756 pont
Vellamo Browser 3234 pont 2872 pont 3099 pont 4257 pont
Vellamo Metal 1472 pont 1430 pont 1434 pont 2968 pont
Geekbench 3 (single) - 943 pont 906 pont 1918 pont
Geekbench 3 (multi) - 3621 pont 3825 pont 4705 pont
Geekbench 4 (single/multi) 839 / 3031 pont n/a n/a n/a
GFXBench Man. onscreen 10 fps 9,5 fps 8,5 fps 38 fps
GFXBench Man. offscreen 9,7 fps 9,2 fps 8,0 fps 38 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 18 fps 19 fps 58 fps
GFXBench T-Rex offscreen 23 fps 15 fps 19 fps 73 fps


[+]

Az Emotion UI 4.1-et Android 6.0-s alapra húzták, a dizájn és a funkcionalitás a szokásos. A zárolt képernyőt felhúzva ezúttal is praktikus gyorskapcsolókba botlunk, a készülék feloldása nélkül kezelhetjük a zenelejátszót, és hozzáférhetünk olyan készségekhez, mint a diktafon, zseblámpa, kamera és számológép. A beállításokhoz és a borítóképek válogatásához viszont már jelszó vagy ujjlenyomatos azonosítás szükséges, amennyiben ilyen módon védjük a készüléket. Ez utóbbi egyébként erősen ajánlott, mert a biometrikus szenzor simán csak tévedhetetlen, érintésre azonnal feloldja a készüléket, valamint exponálógombként is funkcionál másodállásban. Öt ujjat regisztrálhatunk, a hátlapi elhelyezkedés okán viszont lényegében csak kettőnek van haszna is, de a lehetőség adott.


[+]

Alkalmazásmenü nincs, cserébe tetszőleges számú főképernyőn rendezkedhetünk, alapjáraton viszont csak egy van a gondosan szerkesztett mapparendszernek köszönhetően. A kezdőképernyők személyreszabása lehetséges, kérhetünk automatikus igazítást, vagy rázogatással is rendet rakathatunk a rendszerrel, de az ikonszámlálók létéről vagy nem létéről is dönthetünk. Az értesítési panel is vastagon át van rajzolva, a két fázis itt nem vertikálisan jelenik meg, hanem horizontálisan: ha van értesítés, akkor azok jelennek meg, egyébként pedig az ettől jobbra található parancsikonok kerülnek elő. Mármint Intelligens működés mellett. Egyébként kérhetjük, hogy különböztesse meg, honnan indítottuk a műveletet, így jobbról mindenképpen a Parancsikonok felülete, balról pedig az értesítések gördülnek le.


[+]

Az alaplehetőségeknél különösebb gesztusvezérlés vagy extrák nem kerültek a rendszerbe, noha nem is hiányoznak, kiválóan felépített, egyszerű és letisztult felhasználói felülettel dolgozhatunk. Vagy kitéphetjük tőle az összes hajunkat, ha éppen nem erre vágynánk, de ez nyilván szubjektív. Van viszont az ujjlenyomat-olvasónak két jópofa trükkje, egyrészt lehúzhatjuk és visszatolhatjuk az értesítési függönyt, ha vertikálisan simogatjuk, oldalirányba mozgatva az ujjunkat pedig a képek között lapozgathatunk. Az Intelligens asszisztens menüpontból szedhetjük elő a lebegő gombot, aminek esetén készüljünk úgynevezett képernyőfedvény problémákra. Ez az engedélyek kiosztásánál okozhat gondot, a megoldás mindössze annyi, hogy az alkalmazásengedélyek megadásának idejére kikapcsoljuk a funkciót, és persze ledobjuk az aktív Messenger chat-fejeket is, mert azokkal is összeakad.


[+]

A mozgásvezérlés kimerül az átfordítással való némítás lehetőségében, valamint fogadhatunk és kezdeményezhetünk is hívást a készülék pozícióba emelésével. Az Intelligens képernyőfelvételhez relatív durván kell koccolni a kijelzőt, a dupla koppos ébresztésnél megszokott finomkodás nem lesz célravezető. Ugyanezzel a módszerrel, csak két ujjal a képernyővideó indul el, ezzel felvehetjük, amit éppen csinálunk. A rajzolás viszont nem igazán működik, legalábbis nálam mindig a kijelző feloldására tett kísérletnek értékelte betűrajzolás helyett. A dupla koppos ébresztés azért hiányzik kicsit, asztalon elég kényelmetlen aktiválni a gépezetet.


[+]

Extra szoftverekből akad választék, kevésbé hasznosakkal kezdve van olyan, hogy Vmall, ami nem tud magyarul, néhány játék demója (Asphalt Nitro, Dragon Mania stb.), és Booking.com app. Viszont van Facebook és Twitter, ami azért elkél, egy hírgyűjtő, valamint a WPS Office sem árt, ha be van készítve. A Google teljes felszereltséggel áll rendelkezésre, és a Huawei is készült néhány hasznos aprósággal, mint az igen mutatós és informatív időjárás alkalmazás, iránytű, ami a kamera képével együttműködve mutatja, hogy merre van az arra, jegyzet, valamint van tükör, és igen, ha belefújunk a hangszóróba, továbbra is bepárásodik. Bár, betörni most nem sikerült. A Telefonkezelő ugye a karbantartó mindenes: akkuinformációk, RAM- és adatforgalom-kezelést tud többek között, a Témák egészen egyértelmű, míg a HiCare anyanyelvű ügyfélszolgálatot és közösségi fórumokat kínál. Ami nagyon klassz, másrészt hasznos, az a Címkevarázs, amivel NFC matricákat okosíthatunk mindenféle feladatra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés