Huawei Nova - sminkmester

A Huawei új, elvileg nem kizárólag nőknek szánt termékvonalának kisebbik tagja is megérkezett, ami relatív kis mérete, szelfiképességei és megbízható működése miatt lehet vonzó.

Hirdetés

Multimédia

A kamera lényegesen gyengébb hardveres arzenállal bír, mint a Nova Plusé, egyrészt nincs optikai képstabilizálás, másrészt megapixelekből is be kell érnünk f/2,2-es apertúra mellett 12-vel, van viszont kissé lusta mozgáskövető autofókusz (PDAF) és LED segédfény, amivel jól bevilágított olajfestményeket sikeríthetünk. Éjszaka nehézkesen kompenzálja az apró mozgásokat. A 8 megapixeles előlapi kamera viszont legalább olyan jól felszerelt, legalábbis szoftveresen, mint a nagyobb variáns megegyező paraméterekkel bíró modulja. Lehet tökéletes szelfit igazítani magunkra, normál szépséggel próbálkozni, bár miért érnénk be ennyivel, és természetesen a kisebb Nova is tud sminkelni, igen, akár bulisra katt, vagy cukira is katt. Több-kevesebb sikerrel, de egyébként egész ügyesen, amikor meg nem, akkor legalább vicces. Kár, hogy a hajunkon nem segít, miután elkapott a vihar. Mellesleg női szemmel tényleg használhatónak tűnik a funkció, csak az nem világos, miért csinálna bárki is olyankor szelfit, amikor ilyen mértékű optikai tuningra szorul. Rejtély, de a lehetőség adott.


[+]

A szoftver kellemes és kézenfekvő, nem mellesleg egészen sok mindent lehet vele csinálni. Az élőkép fénykép módban jön elő, felül a LED-et kapcsolgathatjuk, mellette a kameraváltó, és további opciók, ahol van panoráma, éjjeli és ételfotó mód is, valamint a HDR is innen keríthető elő. A beállítások is innen nyílik, ahol a felbontást adjusztálhatjuk, helycímkéket kérhetünk a képre, és a szokásos mindenféle is ide került. Az élőképet balra húzva szépíthetjük az alanyokat, legbalra fénnyel festhetünk, jobbra pedig videóra válthatunk, majd Time-lapsere. Professzionális módban mindent állíthatunk, amit kellhet, még Fibonacci spirált is kérhetünk a kompozíció tökéletesítéséhez. A záridőt 1/4000-től 8-ig húzhatjuk, expozíciókorrekcióra +/-12 tartományban van lehetőség, az ISO pedig 100-tól 3200-ig variálható. Manuális fókusz is akad, de relatív ritkán lehet rá szükség, mert az automatika igen közeli témák esetén sem jön zavarba.


[+]

A képek általában, tehát automata módban, esetleg a HDR előkerítésénél jobban nem strapálva magunkat, egészen használhatóak, bár gondok, méghozzá egészen változatosak, vannak. A dinamika nem rossz, a HDR is segít, de a manuális fénymérés se rossz ötlet, az pedig csak egy jól irányzott érintésbe kerül. Lencsetorzítás és kromatikus aberráció nélkül tudnánk élni, szeretnénk is, de sajnos ez most nem adatik meg. Az algoritmus képzaj eltüntetésére tett kísérletei igen szembeötlőek, ahogy némi túlélesítéstől sem riad vissza, elcseréltük volna ezeket mondjuk, kicsit több részletre, amivel egyébként a közeli témáknál nincsenek komoly gondok.


[+]

Videózni cserébe 4K minőségben tudunk (így), vagy alapértelmezett módon 720p-ben, esetleg választhatjuk a középutat mezei Full HD formájában (így). A felvételekkel alapvetően nincsenek komoly gondok, a fókusz néha utána húz, este viszont rettenetesen zajos a kép, így nem feltétlenül érdemes próbálkozni a dologgal. A lejátszó viszont ügyes, a nagy felbontású anyagokkal sincs gondja, a DivX-et és az AC3 hangot nem szereti, egyébként mindent visz, leszámítva a feliratokat, valamint hangsávot se tudunk választani. A kisablakos mód választásán kívül egyebet nem igazán tudunk csinálni a gyári alkalmazásban, maximum a lejátszási sebességet adjusztálhatjuk, ha igényünk van rá.


[+]

A zenelejátszó viszont csinos, ahogy eddig is, és nem nélkülözi a funkciókat sem, noha hangszínt szabályozni a Google Play Zenéhez kell fáradnunk. Cserébe kérhetünk dalszöveg megjelenítést, időzíthetjük a kikapcsolást és szűrhetjük a tartalmakat hossz, vagy beolvasni kívánt mappa alapján is. A helyi dalokban lesznek a zenék, dalok, előadók, albumok és mappák szerinti bontásban. A multimédiás hangszóró nem nagy élmény, kissé recseg, alkalmanként sistereg, telítetlen és részlethiányos, de nem fájdalmas, csak jónak nem mondható. Ellenben a gyárilag mellékelt fülessel egészen kellemesen szólal meg az audiotartalom, bár a recsegés nem szűnik meg teljesen, előkerülnek részletek is, a mélyek viszont elég bádogosak és némileg természetellenesen túlhangsúlyozottak. Megfelelő stílusú zene esetén legalább kölcsönöz némi súlyt a hangzásnak, noha ezek általában komolyabb dinamikát is igényelnének, aminek a hiánya viszont erősen kidomborodik.


[+]

A DTS HeadphoneX alkalmazásban segíthetünk kicsit a dolgokon, kezdve azzal, hogy bekapcsoljuk magát a funkciót, mert anélkül tényleg nem lesz jó nekünk. Ezután választjuk ki a csatlakoztatott fejhallgató típusának megfelelő profilt. Ez első körben a Dobozban lévő megnevezésű lesz, aztán úgyis azt használjuk, amelyikkel a legtetszetősebb hangzást kapjuk. Leszámítva a recsegést, mert azon ez nem segít. A sztereó beállításait érdemes Szélesen hagyni, egyébként változó mértékben és módon üresedik a hangzás. Az FM-rádiónak viszont nagyjából mindegy, mármint ha a beszélgetős műsorokat preferáljuk. Állomásinformáció nincs, kedvenceket viszont menthetünk, valamint a multimédiás hangszórón is hallgathatjuk az adást, feltéve, hogy a füles továbbra is a csatlakozóban marad. Mellesleg a fülhallgató, bár erősen EarPods jellegű, egészen jó, csak pech, ha a kialakítás nem passzol - mondjuk, mint nekem.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények