Huawei MatePad T 10 és T 10s – variációk egy témára

Kedvező árú HMS-es táblagépeket teszteltünk – az egyik szó szerint jobb, mint a másik.

Hardver, szoftver

A hardver egyszerű felhasználásra predesztinálja az eszközöket, noha az Android 10-re épülő EMUI 10.1 felület éppenséggel kellemes tempóban és nagyon megbízhatóan fut a 14 nanométeres Kirin 710A (4x 2 GHz Cortex-A73 és 4x 1,7 GHz Cortex-A53) segítségével. A 2 GB RAM ijesztőnek tűnik, komoly rendszerigényű játékok pedig hajlamosak szaggatva futni a Mali-G51-es grafikus egység korlátai miatt, de elindulnak, plusz a felhasználói élmény teljesen rendben van. Egy-két másodperces türelmet leszámítva a Huawei saját szoftvere ugyanis igen jól optimalizált még ilyen szerény hardveres alapokon is mindkét modell esetében, a 16 és a 32 GB-os belső tárhely pedig bővíthető.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Huawei MatePad T 10 Huawei MatePad T 10s Huawei MatePad T 8 Samsung Galaxy Tab A7 Lenovo Yoga Smart Tab
Rendszerchip HiSilicon Kirin 710A HiSilicon Kirin 710A MediaTek MT6768 Snapdragon 662 Snapdragon 439
GFXBench Car Chase onscreen 1080p 16 fps 7,6 fps 5,1 fps 6,7 fps 3,1 fps
GFXBench Car Chase offscreen 8,3 fps 6,8 fps 3,2 fps 7,3 fps 3,5 fps
GFXBench Manhattan onscreen 40 fps 20 fps 18 fps 18 fps 8,7 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 21 fps 21 fps 10 fps 20 fps 9,7 fps
AndroBench Sequential Read 295,51 MB/s 296,15 MB/s n/a 297,09 MB/s n/a
AndroBench Sequential Write 103,10 MB/s 103,54 MB/s n/a 102,61 MB/s n/a
AndroBench Random Read 49,90 MB/s 51,43 MB/s n/a 81,21 n/a
AndroBench Random Write 80,54 MB/s 80,26 MB/s n/a 71,12 n/a

[+]

Minden tudnivaló a HMS-ről!

Az ugye egy ideje nyilvánvaló, hogy a Huawei eszközök nélkülözik a Google szolgáltatásait és alkalmazáskínálatát, valamint a Play Áruházban korábban megvásárolt tartalmak legjaváról is le kell mondani. Ez a két eszköz viszont már abszolút kielégítő opciót kínál a kényelmes és mélyebb ismereteket vagy szaktudást nem igénylő felhasználáshoz. Természetesen össze lehet trükközni, hogy elérjük a Google Térképet vagy a Drive-ot a HMS alapú eszközökön is, az utóbbit például a Xiaomi fájlkezelőjével (Mi File Manager), a PhoneClone pedig egy rakás appot áthúz a régi eszközről, amelyek egy része működni is fog, a Huawei AppGallery alkalmazásbólt kínálata pedig folyamatosan bővül.


[+]

A legegyszerűbb és legkézenfekvőbb megoldás a telepítésre mégis a Petal Search, amely az újabb szoftververziókban ki is rakja keresőjét a főoldalra. Nem csak webes kutakodásra optimális (oldalak, képek, videók), de a telefonon tárolt adatok között is keresgél, illetve alkalmazásokat is pillanatok alatt előkerít a gyártói alkalmazásboltból és megbízható, alternatív forrásból. Sőt: telepíti és frissíti is azokat, úgyhogy személy szerint szívesebben használtam a Petal Search-öt appok keresésére, mint az AppGalleryt.

[+]

Az alkalmazásokat megtalálva ugyan elirányít oda, ahol a telepítőfájlok találhatók, de párbeszédablakban automatikusan felajánlja az adott app telepítését, az engedélyek után pedig automatikusan el is végzi. Nincs szükség kliensprogramok telepítésére, nem kell kibogarászni a néha kevésbé bizalomgerjesztő gyűjtőoldalon, hogy pontosan hogyan és melyik linkről kapjuk meg azt, amit szeretnénk, az egész olyan simán és egyszerűen megy, mintha bármilyen hivatalos alkalmazásbolt kínálatából válogatnánk, ami nagyon megkönnyíti a felhasználó dolgát.

[+]

A Huawei Mobile Servicesről, a lehetőségekről és korlátokról bővebben HMS Tudástárunkban érdemes tájékozódni, de ha nincsenek különösebben extra igényeink, a T 10 és T 10s egy járatlanabb felhasználó számára is biztosítja a szükséges feltételeket a manapság alapfelszereltségnek számító alkalmazások gyors és könnyű beszerzéséhez. A Petal Search-ön keresztül a YouTube webes felülete is elérhető, a Huawei Emailhez pedig hozzá tudjuk adni Gmail fiókunkat. A főoldalra a Google webszolgáltatások webes ikonjait kipakolhatjuk a Böngészőből. A Huawei viszont dolgozik rajta, hogy a Petal Search oprimalizált felületén érjük el a kedvenc appjainkat olyan formában, ahogy megszoktuk őket.

[+]

Azok az alkalmazások, amelyeket egy olcsóbb tableten valószínűleg igénylünk, mondjuk közösségi média, dokumentum-szerkesztő, streaming szolgáltatások, már kitűnően működnek a HMS keretrendszeren belül is, másrészt ugye könnyen hozzáférhetőek a továbbfejlesztett Petal Searchnek köszönhetően. A Microsoft Office, OneDrive, Word, a Netflix és az HBO Go is elérhető, noha utóbbi belépés után közli, hogy Google nélkül nem fog menni. Aztán hibátlanul teszi a dolgát. Úgyhogy ezzel a figyelmeztetéssel pont nem kell törődni. A Netflix ráadásul megfelelő előfizetés eseté magas felbontásban fog futni, mert a Widevine L1-es biztonsági szint is adott.

[+]

A tablet felhasználói felülete egyébként roppant visszafogott. Van olvasó mód, rendszerszintű sötét téma, osztott kijelzős megjelenítés, Digitális egyenleg, különböző témák (kérhetünk alkalmazásmenüt is), a zárolt képernyő aljáról pedig továbbra is elő lehet húzni a hangrögzítő, számológép és stopper gyorsindítóját. A megjelenítő felbontása intelligensen alkalmazkodik a megjelenített tartalom igényeihez, ha óhajtjuk, a rendszernavigáció pedig történhet teljes képernyős gesztus alapon vagy testreszabható és tetszőlegesen elhelyezhető (jobbra, középre vagy balra rendezve) virtuális navigációs gombokkal is. Biometrikus védelem viszont semmilyen formában sincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés