HTC One M8 - One, aki duplán szereti

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A fém borítás alatt egy 28 nanométeres gyártástechnológiájú Qualcomm Snapdragon 801 (MSM8974AB) chipset lakozik. A lapkakészlet természetesen több további komponenst ölel fel. Az ARMv7 utasításkészlettel rendelkező processzor négymagos, a Krait 400 magok maximum 2,3 GHz-en képesek dolgozni. A grafikus chip nem más, mint az igencsak izmosnak számító Adreno 330 (ami 578 MHz-es órajelen ketyeg), RAM-ból viszont továbbra is 2 GB-ot kapunk, nem mintha ez nem lenne elég mindenre. A 16 GB-os belső tárhely mellett a későbbiekben a 32 GB-os verzió szintén piacra kerül majd, hatalmas boldogságot okozott viszont a HTC azon változtatása, hogy nem hagyták ki a microSD foglalatot, aminek hála akár 128 GB-os kártyákat kezel már a masina. Az első használatbavételkor ráadásul 50 GB Google Drive tárhelyet is kapunk ajándékba 2 évig, ingyenesen. A rezgőmotor nagyon erős, könnyedén megérezzük, ha zsebben hordjuk a telefont. Nem csak ez az újdonság az M8-ban, hanem a rendkívül kicsi energiafelvétellel megelégedő okosszenzorok ("Smart Sensors"), mint a gyorsulásérzékelő, amit a kijelző feloldásánál vagy futásnál lehet akár használni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC One M8 LG G2 Sony Xperia Z1 Samsung Galaxy S5
Quadrant Standard 24119 pont 18663 pont 20648 pont 24682 pont
Linpack for Android (single) 374,467 MF. / 0,22 s 458,106 MF. / 0,18 s 441,228 MF. / 0,19 s 401,324 MF. / 0,21 s
Linpack for Android (multi) 733,333 Mf. / 0,24 s 1054,167 MF. / 0,16 s 937,037 MF. / 0,18 s 997,526 Mf. / 0,17 s
Smartbench 2012 Prod. 9288 pont 9851 pont 9870 pont 9037 pont
Smartbench 2012 Games 4443 pont 4359 pont 4469 pont 4462 pont
AnTuTu 4.x Benchmark 33495 pont 34066 pont 32045 pont 36509 pont
Geekbench 3 (single) 990 pont 858 pont 913 pont 950 pont
Geekbench 3 (multi) 2848 pont 2199 pont 2751 pont 2880 pont

Kicsit talán meglepő módon pontszámokban nem érződött az M8 fölénye, sőt, Linpackben például jelentősen elmaradt a konkurensektől. Ahogy viszont az mostanában lenni szokott, ez semmiben nem befolyásolja a rendszer sebességét. Lélegzetelállítóan gyors a telefon, reszponzív, minden érintésre azonnal reagál, a rábízott feladatokat pedig olyan sebesen végzi el, hogy mire pislogunk egyet, már a választott programban találjuk magunkat. A HTC elmondása szerint rengeteg időt fektettek a különböző alkalmazások optimalizálására, aminek az eredménye most kifizetődött. Erősebb terhelés alatt egyébként képes melegedni a telefon, nem vészes, azonban érezhető, a nyári hőségben pedig az valószínűleg még fokozódni fog.

HTC One M8 screen shot HTC One M8 screen shot

A HTC a One M8-ra már az Android legújabb, 4.4.2 verziószámú KitKat szoftvert telepítette, plusz a készüléken debütált a Sense 6.0 felület. Ugyan ez nem jelent számos módosítást az előző verzióhoz képes, ám mégis gyorsabb rendszerműködést és néhány extra szolgáltatást hozott magával. A KitKatnek köszönhetően már áttetsző lett a felső státusz felület és az alsó érintésérzékeny gombok mögötti háttér is. A menüben vertikálisan mozoghatunk, ami szokatlan, át sem lehet állítani, plusz nem soronként, hanem oldalanként lehet lapozni, bevallom, én ezt nem igazán csíptem. Bekerült a rendszerbe egy Motion Launch gesztusok névre hallgató menüpont, ami a már említett szenzorokkal áll összhangban. Ennek segítségével már a telefon asztalról történő felvételével be tudjuk kapcsolni a kijelzőt, mivel a készülék úgy hiszi, hogy nyilván ezért vesszük fel (a napi használatban ez nagyon idegesítő). Van azonban pozitív oldala is a történetnek, be lehet például állítani, hogy milyen mozgatásra mely programok nyíljanak meg. Egy példa: ha álló tájolással felvesszük a telefont és az ujjunkat lefelé csúsztatjuk a kijelzőn, akkor megnyílik a hangtárcsázó. A HTC tehát okosan ötletelt, csak az érzékenységen kellene most kivételesen csökkenteni ahhoz, hogy tényleg minden hibátlan legyen.

HTC One M8 screen shot HTC One M8 screen shot

Választható több téma, színesebbek, flat-szerűek lettek egy kicsit az ikonok, az áttekintő nézettel könnyen el tudjuk látni a főoldalakat widgetekkel és ikonokkal. A legmeghatározóbb azonban továbbra is a BlinkFeed, ami valójában egy tartalomfogyasztásra szolgáló, Flipboardra hajazó megoldás, és szinte akárhonnan elérhető egy jobbra irányuló ujjmozdulattal. Többféle tartalommal láthatjuk el, legyen az sport, politika, tudomány, valamint a közösségi oldalak híreit is listázhatjuk, támogatott a Facebook, Instagram is. A frissítések megadott időközönként, vagy manuálisan érkeznek. A képernyőzárról ujjelhúzással azonnal a hírfolyamba, vagy a főképernyőre léphetünk, egy szempillantás alatt betöltődik mindkettő, ami jelentősen javítja a felhasználói élményt. Az értesítési felületen nem csak az elmulasztott eseményeket láthatjuk, hanem a gyorsbeállításokat is el tudjuk érni. Az új Sense-t szintén felvértezték a Ne zavarj funkcióval, így ezt aktiválva az értesítéseket ignorálhatjuk, persze hozzáadhatunk olyan kivételes névjegyeket, amikhez tartozó személyek hívását fogadhatjuk ekkor is.

HTC One M8 screen shot HTC One M8 screen shot

Érintőlegesen érdemes szót ejteni a gyári androidos alkalmazásokról, melyek közé a böngészőtől kezdve a lejátszóprogramokon át a navigációig minden beletartozik. A főbb hangsúly azonban egyértelműen a tajvaniak extra programjaira kerül, hiszen számos egyedi megoldást telepítettek a készülékre. A Car egy autós mód, amin keresztül nagyobb ikonokat rajzol ki a készülék, ezáltal könnyebb elérni néhány fontos funkciót, sőt, három ujjal megérintve a megjelenítőt akár hangparancsokat adhatunk (már kérdés, hogy magyar nyelven ez nem működik). A Feladatok menüpontban emlékeztetőket írhatunk fel, ezt akár a Google fiókkal is lehet szinkronizálni. A Firka applikációban előre legyártott sémák alapján lehet rajzolgatni, ezt én inkább a gyerkőcöknek tudom elképzelni. A TV névre keresztelt applikáción belül a távirányítót érhetjük el, számos gyártó tévéjét, set-top-boxát vagy házimoziját vezérelhetjük a beépített infraport segítségével.

HTC One M8 screen shot HTC One M8 screen shot

Gyárilag implementálva lett a Fitbit, mely a vállalat eszközeivel való kommunikálást segíti (a Flexről mi is írtunk már). Szerencsére nem maradt el az FM-rádió (ami például a Galaxy S5-ből kimaradt), valamint a HTC biztonsági mentés sem, amivel beállítások, jelszavak, könyvjelzők, üzenetek backupolását végezhetjük. Dokumentumszerkesztésre a Polaris Office 5 hivatott, a Részvények alatt árfolyamokat nézhetünk, a Zoe pedig különleges videók készítését teszi lehetővé. Nem szabad elmenni szó nélkül a Kid Mode mellett, amivel a gyermekek csak meghatározott funkciókhoz férnek hozzá, ezáltal nem kell félni véletlenszerű hívásoktól, vagy más csíntalanságoktól.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • HTC One Max - túl nagyot álmodni

    Igencsak méretes telefon lett a HTC új csúcsmodellje, amelynek egyetlen lényeges újítása, hogy érzékeli az ujjlenyomatot. Általában. Árban viszont erős, ezt a hardver nem indokolja.

  • HTC Desire 500 - vágyakozni szabad

    A tajvani gyártó egy újabb középkategóriás eszközzel rukkolt elő, szép formaterv és a legújabb Sense 5 felület jellemzi, ráadásul a sebesség is rendben van.

  • HTC One mini - tenyérnyi csoda

    A tajvaniak újdonsága csak nevében mini, sokak számára inkább ideális méretű. Ráadásul kívül-belül nagyon össze van rakva.

  • HTC One - One új a nap alatt

    Ismét egy minőségi készülékkel jelentkezett a HTC, az új zászlóshajó prémium anyaghasználattal, Full HD kijelzővel és Ultrapixel kameratechnológiával támad.

Hirdetés