Honor 8A - tartja a sávot

A belépő középszintű modell alapvetően jól teljesít, de vannak erősebb vagy érdekesebb ajánlatok a kategóriában. A Honor 8A egyébként jó, csak nem kifejezetten izgalmas. Kivéve a hátlapot, mert az nagyon csinos.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációt nem vitték túlzásba, bár egy NFC-vel sok rajongót szerezhettek volna, mégis kihagyták. A kategóriában egyébként nem jellemző, pedig ezzel a húzással ki lehetne tűnni a mezőnyből. Cserébe a két nanoSIM mellé még befér egy microSD kártya, amivel maximum 512 GB-ig növelhetjük a 32 GB belső tárhelyet. A készülék az összes hazai LTE frekvenciát használja, a dual SIM funkciók viszont csak dual standby módban működnek. A beszélgetés hangminőségére nem volt panasz.

Hirdetés


[+]

Navigálni az asszisztált GPS (A-GPS) mellett a GLONASS és a BeiDou műholdjaival is lehet, szenzorosan viszont nem valami bő a kínálat. Iránytűre például megfelelő szenzorok hiányában ne számítsunk. Kizárólag gyorsulásmérővel, fény- és közelségérzékelővel, illetve hangszenzorral dolgozhatunk. A HotSpot és Direct támogatással rendelkező WiFi viszont 802.11a/b/g/n/ac szabványon, két sávon kapcsolódik, a microUSB port OTG képes, a Bluetooth azonban csak 4.2-es verziószámú A2DP és energiahatékony protokollal.

Az akkumulátorkapcitás érdemben nem változott az elődmodellhez képest, de a 12 nanométeres lapka szignifikánsan ésszerűbben bánik az erőforrásokkal, mint a tavalyi 28 nanométeres Snapdragon szett. A 3020 mAh-s akkumulátor körülbelül két napig fogja bírni moderált használattal, de egyhuzamban 12 és fél óra videó is kitelik tőle, illetve 16 óra böngészés közepesnél azért kicsit magasabb fényerőn, ami egyébként sem rossz, de a Honor 7A teljesítményéhez képest jelentős javulás. A töltő sajna továbbra is igen lassú, 5 voltos feszültség mellett maximum 1 ampert tud, amivel több, mint két óra teljesen feltölteni nulláról.

Értékelés: Honor 8A
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Az a helyzet, hogy a Honor 8A abszolút nem egy rossz készülék. A multimédia nem az erőssége, de tulajdonképpen használható képalkotásra is, csak nem lesz nyomtatnivaló a minőség. Minden más viszont rendben van, néhány kellemes tulajdonság pedig egyenesen dicséretes. Ilyen a valódi kétkártyás kialakítás, így két nanoSIM mellé befér egy microSD kártya is; van értesítő LED, a kijelző nem prémium felbontású, de kiváló fényerővel és megjelenítési minőséggel bír, a szenzorcsepp pedig alig észrevehető. Van hely az állapotsáv ikonjainak, minimálisan rondít csak bele a képbe és egyébként is el lehet tüntetni, ha nagyon muszáj. A töltés viszont csiga lassú, amihez közepes üzemidő tartozik, bár a másfél-két nap így is reális. A rendszersebesség durva terhelést leszámítva határozottan tempós, a feladatkezelés és a felhasználói felület stabil, tele szerethető extrákkal. Csak 55 ezer forintért már kapni Xiaomi Mi 8 Lite-ot, Redmi Note 6 Prot vagy éppen Meizu X8-at, ezek például mind erősebb hardvert jelentenek. Nem lesz tragédia, ha a Honor 8A-t rásózzák az előfizetőre valami kedvező konstrukcióban, mutatós és jól összerakott készülék, csak ne számítsunk profi fotókra és díjnyertes hangzásra. Alapfeladatok kényelmes és megbízható abszolváláshoz viszont teljesen rendben van. Kicsit kedvezőbb áron.

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Szuper olcsó lett a Honor 8 Play

    A Honor belépő kategóriás modellje alig kerül 35 ezer forintba; ahhoz képest papíron egészen jó ajánlat.

  • Honor 8S - egy csepp nem zavar vizet

    Szerény felhozatallal, ám kritikus hiba nélkül hozza le a Honor az olcsó, kameracseppes mobil témakörét. Pár hiányosság 40 ezerért is fájó.

  • Cubot R19 - merületi feszültség

    Olcsó és jó telefont láthatóan irtó nehéz összerakni, egy bizonyos árszint alatt pedig konkrétan kivitelezhetetlennek tűnik. A Cubot R19 sem jó, de éppen használható kategória. Pár apróságot leszámítva.

Hirdetés