Hirdetés

Honor 8A - tartja a sávot

A belépő középszintű modell alapvetően jól teljesít, de vannak erősebb vagy érdekesebb ajánlatok a kategóriában. A Honor 8A egyébként jó, csak nem kifejezetten izgalmas. Kivéve a hátlapot, mert az nagyon csinos.

Külső, kialakítás

A Honor 8A nem egy korszakváltás az elődmodellhez képest, cserébe korszerű formatervet és ropogós lapkakészletet kapott, különösebb extrákat viszont nem. Ezen az árszinten lényegesen komolyabb, persze továbbra sem kifogástalan ajánlatokat lehet találni, a Honor 8A viszont egyben van fizikailag és szoftveresen is. Ha a multimédia nem prioritás, szolgáltatói kínálatban igen kedvező ajánlattá válhat. Ott ugyanis pont nem kell a kártyafüggetlen konkurensekkel hadakozni.


[+]

De azért bőven vannak pozitívumok is. Az apró részleteiben testreszabható és rengeteg extra beállítási lehetőséget rejtő EMUI 9 már Android 9-re épül; a lapkakészlet grafikus teljesítménye nem valami masszív, de a MediaTek Helio P35-as szett idei eresztés és az alapfeladatokra bőven kielégítő; maradt a három kártyának helyet adó SIM tálca, így akkor is használhatjuk két nanoSIM-mel, ha a 32 GB belső tárhely nem lenne elegendő; az FM rádió önerőből is működik és még egy színes értesítési LED-et is bepréseltek a beszédhangszóró rácsa mögé. A panel fényereje viszont kiemelkedőnek mondható a kategóriában.


[+]

A modern megjelenést a 6,09 hüvelykes, keskeny kávákkal határolt HD+ felbontású IPS panel biztosítja, kisebb fajta csepp kivágással a 8 megapixeles előlapi kamerának. A 720 x 1560 pixel 282 képpontot jelent egy hüvelyken, ami alapvetően nem sok, de ehhez kiváló fényerő és korrekt kontraszt tartozik, kellemesen hűvös színhőmérséklettel. Látszik, hogy nem prémium felbontású a panel, de az is, hogy mi van a kijelzőn. Napsütésben is. A betekintési szögek nagyon tágak, inverzió, torzulás vagy fényerőcsökkenés nincs, a színhőmérsékletet pedig kedvünk szerint módosíthatjuk. A technológia TÜV Rheinland szemkomfort minősítésével rendelkezik, ami csökkentett kékfénykibocsájtást jelent.


[+]

Kijelző-teszt
Honor 8A Xiaomi Mi 8 Lite Meizu X8 Huawei Y7 (2019)
Képátló 6,09 hüvelyk 5,99 hüvelyk 6,15 hüvelyk 6,26 hüvelyk
Felbontás 720 x 1560 1080 x 2160 1080 x 2280 720 x 1520
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő 517 nit 459 nit 358 / 472 nit 384 nit
Fehér fényerő (min.) 3,1 nit 2,0 nit 2,2 nit 8,2 nit
Fekete fényerő 0,41 nit 0,29 nit 0,23 nit 0,22 nit
Kontrasztarány 1261:1 1532:1 2052:1 1747:1
Színhőmérséklet 7612 K + kézi 7759 K 7960 K + kézi 7087 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

A készülék fogása igen kellemes, bár az egykezes használat nem mindenkinek lesz realitás, a finoman gömbölyödő oldalélek és a laposabb elő- és hátlapi kialakítás abszolút kényelmes. A műanyag konstrukció minőségi és masszív, a hátlap pedig izgalmas kialakítást kapott. A terület körülbelül egyötöde matt, míg a többi része fényes. Ez nem feltűnő, mégis nagyon jól néz ki élőben. A matt hosszanti sávra 13 megapixeles főkamera, LED segédfény és alulra Honor márkajelzés került; a technikai jellegű információk pedig a jobb oldalra, szintén vertikális elrendezésben. A multifunkcionális ujjlenyomat-olvasó a szokott helyen, a hátlap felső harmadában, középen esik pont kézre.


[+]

A 156,28 x 73,5 x 8 milliméteres készülék összeszerelése kiváló, a felhasznált anyagok pedig a legjobb fajtából valók, még úgy is, hogy az egész cucc, az előlapi üveget leszámítva, műanyag. A Honor 8A így például kifejezetten könnyű, mindössze 150 gramm. Az alsó élen viszont sajnos microUSB portot találunk a jobb oldali multimédiás hangszórófuratok mellett, mikrofonból viszont kettő került a házba, egy a bal oldali furatok mögé alulra, egy pedig a jack csatlakozó mellé a felső élre. A két nanoSIM-et ÉS a microSD kártyát a bal élen tolhatjuk a készülékbe, a hardveres kezelőgombok pedig a jobb oldalra, tökéletes magasságba kerültek.


[+]

A szokásos türkiz dobozkában ezúttal csak a készüléket találjuk egy microUSB töltőkábellel és egy 1 amperes hálózati adapterrel. Illetve egy rakás papírt és egy SIM-tűt, ami pont úgy néz ki, mint az M1 közszolgálati tévéadó logója. Másra mondjuk nincs feltétlenül szükség, de egy fülest azért dobjunk a kosárba a pakk mellé, ha még nincs otthon.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Szuper olcsó lett a Honor 8 Play

    A Honor belépő kategóriás modellje alig kerül 35 ezer forintba; ahhoz képest papíron egészen jó ajánlat.

  • Honor 8S - egy csepp nem zavar vizet

    Szerény felhozatallal, ám kritikus hiba nélkül hozza le a Honor az olcsó, kameracseppes mobil témakörét. Pár hiányosság 40 ezerért is fájó.

  • Cubot R19 - merületi feszültség

    Olcsó és jó telefont láthatóan irtó nehéz összerakni, egy bizonyos árszint alatt pedig konkrétan kivitelezhetetlennek tűnik. A Cubot R19 sem jó, de éppen használható kategória. Pár apróságot leszámítva.

Hirdetés