Hirdetés

Honor 7X - megismersz?

A Honor felső középkategóriás duplakamerásának megjelenése már igazodik a trendekhez, fejlettebb hardvert és magasabb felbontású kamerát kapott, minden egyéb a megszokott rendben és minőségben történik.

Külső, kijelző, tartozékok

A Honor 6X közvetlen jogutódja tavaly októberben mutatkozott be, ezzel együtt papíron továbbra is érvényes ajánlatnak tűnik: a formaterv megfelel a legutóbbi trendeknek, a 18:9-es képarány bevetése lehetővé tette a közel 6 hüvelyk panel beépítését a fém ház méretének jelentős növekedése nélkül; a hardver korrekt és stabil működést biztosít, az EMUI 5.1 a felhasználói élmény vonatkozásában pedig a megszokott funkciókat és megjelenést hozza. Arc alapú azonosítás viszont csak OTA frissítés után lesz, ami úgy tűnik, még várat magára.


[+]

A készülék értelemszerűen magasabb lett, cserébe a megegyező méretű akkumulátor ellenére jelentősen vékonyabb és valamivel keskenyebb, minimálisan pedig nehezebb, számszerűleg 156,5 x 75,3 x 7,6 milliméter és 165 gramm lett. A fém kasztni és a 2.5D előlapi üveg tökéletes egységet alkot, kifogástalan precizitással szerelt, az anyagminőség a prémium kategóriát idézi, a megjelenés viszont nem valami egyedi, cserébe aktuális és a viszonylag nagy átmérővel bíró panel ellenére ergonomikus. Persze az egykezes használat fogalma a kijelző alsó harmadáig terjed.


[+]

Egy Type-C USB csatlakozó mondjuk jólesett volna, de továbbra is be kell érnünk az alsó élre helyezett 2.0-s szabványú microUSB-vel, amelyet két oldalról apró csavarok, balról 3,5 milliméteres jack csatlakozó, jobbról pedig hangszórófuratok fognak közre. A sztereó hangzás látszatát sem keltő megoldás miatt ugyanitt a beszédhangszóró is kiszórható, amelynek másodlagos, zajszűrő párja a felső élen található. Jobb oldalon tökéletesen pozicionált bekapcsológomb, feljebb hangerőszabályzók, a hosszanti bal élen pedig a hibrid microSIM/microSD kártya foglalathoz férünk hozzá a mellékelt SIM-tűvel.


[+]

Az előlapot a 18:9-es képarányú, FHD+ felbontású IPS panel dominálja, noha alul és felül is maradt hely, lent egy márkajelzésnek, fent pedig a 8 megapixeles szelfikamerának, beszédhangszórónak, fény- és közelségérzékelő szenzornak és szokatlanul apró, de legalább RGB értesítő LED-nek. A virtuális navigációs gombok a sávval együtt bármikor elzavarhatóak, a gombok sorrendje pedig tetszés szerint módosítható. Az előlap/kijelző arány a kategóriában teljesen rendben van, minimális kávák azért vertikálisan is akadnak, az összmegjelenés és a megjelenítés minősége abszolút rendben van.

Kijelző-teszt
Honor 7X Honor 6x LG Q6 Xiaomi A1
Képátló 5,93 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 1080 x 2160 1080 x 2160 1080 x 2160 1080 x 1920
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő 455 nit 556 nit 477 nit 471 nit
Fehér fényerő (min.) 3,00 nit 5,40 nit 3,10 nit 1,90 nit
Fekete fényerő 0,23 nit 0,29 nit 0,31 nit 0,33 nit
Kontrasztarány 1979:1 1952:1 1540:1 1428:1
Színhőmérséklet 7919 K + kézi 8166 / 6590 K + kézi 8161 / 6645 K 7404 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Az egy hüvelykre eső 402 pixel már bőven kielégítő élességet és részletgazdagságot jelent, a maximális fehér fénysűrűség nem kiemelkedő, erős napsütésben viszont komolyan rádolgozik az automatika, a tartalom láthatóságával még úgy sem volt probléma, hogy direkt kedvezőtlen körülményeket teremtettünk. A betekintési szögek az egyébként hűvös színvilágot nem nagyon érintik, inverzió vagy torzulás nem fordul elő, a fényerő viszont jelentősen csökken, ha kevésbé optimális pozícióból pillantunk az eszközre. A kalibrációval amúgy lehet ügyeskedni, a kékfény-szűrő pedig Szemvédelem címszó alatt szerepel a beállítások között.


[+]

A hátlap enyhén mattított, esetünkben kék, szaténfényű felületétkét diszkrét, az oldalakra kifutó, horizontális antennakilépés töri meg alul és felül. A középső harmadba került a hibátlanul működő, tévedhetetlen, továbbra is hihetetlen gyorsasággal működő ujjlenyomat-olvasó, ami biometrikus azonosításon kívül szokás szerint tud még néhány trükköt. A Honor 7X esetében is elmondható, a Huawei árkategóriától függetlenül még mindig kiemelkedő minőséget biztosít a biometrikus azonosítás területén. A bal felső sarokban két kamera is megfigyelhető, amelyek masszívan kilógnak a síkból, ettől függetlenül nem teszik instabillá a készüléket sík felületen sem. A sort a szimpla, egytónusú LED segédfény nyitja, amelyet egy 16 és egy 2 megapixeles szenzor követ.


[+]

A doboz is a megszokott türkiz megoldás, semmi különöset nem rejt. A készülék alatt kizárólag egy 2 amperes hálózati töltőfej és a hozzá tartozó microUSB kábel található. Tok, fülhallgató, fólia, átalakító nincs, mondjuk utóbbi nem is kell. SIM-tű viszont igen, ezt a készüléktálca felső sarkába fűzték.

Hardver, szoftver

A kellemes teljesítményről a Huawei saját gyártmányú, viszonylag új, 16 nanométere, FinFET+ node-on előállított HiSilicon Kirin 659-es szettje gondoskodik ebben a verzióban 4 GB rendszermemóriával. Elvileg van egy 3/32 GB-os modell is, de errefelé az előbbi, 4/64 GB-os megoldás érhető el. A két klaszterbe rendezett nyolc Cortex-A53-as mag teljesítménye az energiahatékony tömbben 1,7 GHz, a teljesítménycentrikus halmazban pedig maximum 2,36 GHz. A grafikus feladatokat a Mali-T830 MP2 látja el, egyébként igen harmonikus teljesítménnyel. Esetenként előforduló mikroakadásokat leszámítva kényelmes, gyors és nagyon stabil a felhasználói felület.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Honor 7X Asus Zenfone 4 Selfie Lite Xiaomi Redmi 5 LG Q6
Rendszerchip HiSilicon Kirin 659 Snapdragon 425 Snapdragon 450 Snapdragon 435
AnTuTu Bench. 7.x 80349 pont 44068 pont 70322 n/a
Geekbench 4.x (single/multi) 904 / 3471 pont 685 / 1898 pont 756 / 3477 pont 649 / 2119 pont
GFXBench Manhattan onscreen 8,3 fps 5,7 fps 18 fps 6,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 8,0 fps 2,8 fps 9,4 fps 6,1 fps
AndroBench Sequential Read 301,42 MB/s 260,98 MB/s 277,95 MB/s n/a
AndroBench Sequential Write 197,87 MB/s 72,91 MB/s 113,54 MB/s n/a
AndroBench Random Read 68,32 MB/s 44,62 MB/s 36,25 MB/s n/a
AndroBench Random Write 27,91 MB/s 7,72 MB 16,69 MB/s n/a


[+]

A rendszer még Android 7.0-s alapokra épül, így például a termékoldalon feltüntetett arc alapú azonosítás sem érhető el, mondjuk ezt legalább egyértelműen és jól láthatóan fel is tüntetik, de erre a funkcióra a 8.0-s frissítésig várni kell. Az EMUI 5.1-es kezelőfelület nem lesz újdonság annak, aki látott már Huawei vagy Honor készüléket, a kényelmi funkciók, témázhatóság és testreszabhatóság széles köre adott, a megszokott, komfortfokozó apróságok pedig továbbra is rendelkezésre állnak.


[+]

Kezdve a zárolt képernyővel, már itt elérhető egy rakás hasznos holmi, amennyiben engedélyezzük, akár dupla koppos ébresztéssel is. A kijelző aljától felfelé húzva azonnal választhatjuk a hangrögzítőt, számológépet, zseblámpát, stoppert, valamint a vonalkód-olvasót. Kicsit feljebb, a jobb sarokban a kamera gyorsindítója várakozik, az értesítések pedig igény szerint tartalommal együtt, anélkül, vagy egyáltalán nem jelennek meg. A gyors elérés és az ébresztés is megdöbbentően gyors és fluid.


[+]

A főképernyő stílusa is meghatározható, amennyiben igényeljük, teljes értékű alkalmazásmenübe dughatjuk az egyébként főképernyőkön sorakozó appokat. Nem mintha olyan sok lenne, felesleges pedig annál is kevesebb. A játékdemókhoz mondjuk nem ragaszkodnánk, a Facebook és az Instagram pont elfér, ezekből akár kettő is lehet az Iker-alkalmazásoknak köszönhetően, a Booking.com és az eBay app viszont még annyira sem létszükséglet. Amúgy törölhetőek. Az Egészség egyébként hasznos, a HiGames a Huawei saját játékgyűjteménye, minden más pedig alapfelszereltség.


[+]

A Telefonkezelő a szokásos eszközökkel áll rendelkezésre a működés optimális paramétereinek megteremtésére, a gyorsítótár-takarító, adatforgalom-kezelő, akkumulátorkezelő és védelmi funkciók is itt találhatók. Az Eszközök mappa csupa hasznos holmit rejt, a párásodó tükör mondjuk annyira nem az, a zseblámpa, a számológép, vagy a hangrögzítő már annál inkább. Van fájlkezelő, ami a szokásos formában és tetszetős dizájnnal kezeli a tárhelyeken tárolt tartalmakat, de van Széf is, ami az érzékeny fájlok biztonságos tárolását teszi lehetővé.


[+]

Kényelmi funkciókból viszont akad bőven, nem mintha bármelyik is újdonságot jelentene. Az egykezes használatot több megoldás is segíti, ilyen a szabadon pozicionálható lebegő gomb, az egykezes felület, az intelligens headset vezérléssel egy kéz sem kell, mármint a telefont nem szükséges előbányászni például zsebből, ahogy a hangvezérléshez sem, ez viszont csak fülhallgatóval üzemel. A mozgásvezérlés viszont kimerül a duplakoppos ébresztésben és a készülék lefordítással való elnémításában. Ezen kívül a virtuális navigációs gombokat rendezgethetjük, a sáv elrejthető, a gyorskapcsolók között pedig olyasmi is helyet kapott, mint a viszonylag ritka, de Huaweinél jellemző képernyővideó.


[+]

Az evidens védelmi funkción kívül az tökéletes precizitással és tempóban működő ujjlenyomat-olvasó egy rakás egyéb dolgot tud, amihez a mintázat azonosítása sem szükséges. Nyomva tartva képes exponálni, felvehetjük a bejövő hívást, vagy leállíthatjuk az óbégató ébresztőt vagy emlékeztetőt. Felfelé és lefelé simítva az értesítési sávot szedhetjük elő, a galériában pedig a képek között lapozgathatunk teljes képernyős mód engedélyezésével. Érdemes ismét megjegyezni: az ujjlenyomat-olvasóhoz kapcsolódó extra funkciók és a biometrikus azonosítás felhasználói élménye szempontjából a Honor (és a Huawei) továbbra is kiemelkedő a piacon, ráadásul a szintet minden árkategóriában tartja. Ha már a készülékbe került egy szenzor, az fix, hogy hibátlanul fog működni.

Multimédia

Kamerából összesen három található a Honor 7X-en, egy 8 megapixeles fix fókuszos szenzor az előlapra, amellyel Tökéletes szelfit is készíthetünk: a sebész helyett az algoritmus szabja az arcunkra a szépítő beállításokat az optimális eredményért. LED segédfény itt nincs, van cserébe szoftveres derítés a kijelző segítségével. Hátul nagyjából az a felállás, mint a Honor 6X esetében, viszont az elsődleges szenzor már f/2,2 rekeszértékű, 16 megapixeles megoldás, míg a segédszenzor maradt 2 megapixeles. A portré mód valóban kihasználja a hardvert, viszonylag ügyesen is, de láthatóan szoftveres utómunka is történik.


[+]

A portré mód esetében a kép elkészül akkor is, ha letakarjuk a 2 megapixeles lencsét, a rendszer nem tiltakozik, az eredmény viszont egy hagyományos kép lesz háttérelmosás nélkül. Nem humanoid alanynál azonban nem történik semmi. A háttér elmosása látszólag arcfelismeréshez kötött, ezt a beállításokban sem lehet módosítani, így plüssállatot (lásd a legutolsó képet Rizzóról), cicát/kutyát, vacsit sajnos nincs lehetőségünk kiemelt fókuszba helyezni. Ilyen esetben a rekesznyílás szoftveres módosításával próbálkozhatunk, az eredmény viszont értelemszerűen elnagyolt lesz, bár alkalmas téma esetén azért működik.

A felület megszokott, pont ugyanolyan, mint a Honor 6X esetében, ahol szintén az élőképtől jobbra találhatók a módok, balra pedig a beállítások. A felső sorban kapcsolgathatjuk a LED segédfényt, módosíthatjuk a rekesznyílást, aktiválhatjuk a portré módot, ami ugye csak emberszerű dolgokkal működik, illetve válthatunk előlapi kamerára. A Pro fotó annyira azért nem pró, hogy legyen mondjuk RAW, de piszkálhatjuk az érzékenységet (ISO 50-1600), a záridőt (1/4000-8), az expozíciókorrekciót +/-4 tartományban finomhangolhatjuk és választhatunk fókuszmódot, a fehéregyensúly pedig 2800 és 7000K között módosítható.

Te is pont ilyen telefont használsz? Fotóztál vele? Töltsd fel a képeidet a Fototrendre, hogy mások is lássák, mire képes a kamerája!

A képek legfőbb problémája a dinamika, amin a HDR sem sokat segít, érdemes inkább az expozícióval korrigálni. A fotók rendre alulexponáltak, ideális fényviszonyok között azonban hajlamosak kiégni az arra fogékony részek. Kromatikus aberráció és lencsetorzítás viszont egyáltalán nem jellemző, a rajzolat még a széleken is egészen határozott, viszont a részleteknek nem tesz jót az erős zajmentesítés. Mondjuk, nem is zajosak a képek, csak kissé el-, a színek pedig kimosottak. A vonalélesség sem élvonalbeli, a fókuszban is, ami mellesleg atomstabil és megbízható, gyakori a kéretlen olajfestmény effekt.


[+]

Videót felvenni maximum 1080p 30 fps minőségben tudunk, a fókusz jellemzően rendben van, még este is, az újraélesítés nem feltűnő, a zajszűrés viszont a két mikrofon ellenére sem kifejezetten hatékony. Lassítani ezúttal nincs lehetőség, van cserébe time-lapse. A gyári lejátszó igen egyszerű, viszonylag sok formátumot kezel, így a 4K és 2K felvételeket H265-ös kódolással is, az AVI legtöbb tömörítési formáját, a hangsávokat, AC3 hangot és feliratokat viszont nem. Cserébe minden egyebet akár kisablakos módban is megtekinthetünk.


[+]

A zenelejátszó még mindig tetszetős, én legalábbis szoktam díjazni a jól használható, esztétikus felületet, hangszínszabályzó viszont csak fülhallgató csatlakoztatásával érhető el a beállítások között. A multimédiás hangszóró annyira nem meggyőző, de legalább nem okoz fizikai fájdalmat, de minőségi audiofogyasztásra azért ez kevés lesz. Fülhallgatóval viszont határozottan kellemes, hallgatható, nincs vele gond, arra pont kiváló, hogy valami szóljon. A 3D audió opció helyett jobban járunk egy jól belőtt hangszínszabályzóval; többet segít. Az FM-rádió továbbra sem dolgozik RDS információkkal, de van elalvás-időzítő és jól működő állomáskeresés. Mindehhez természetesen füles szükséges.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkapcsolati képességek maradtak a Honor 6X szintjén, nem mintha különösebb hiányérzetünk adódott volna már akkor is. NFC, infra és kétsávos WiFi továbbra sincsen, a Direct és a HotSpot viszont elérhető a 802.11b/g/n szabványok mellett. A Bluetooth is maradt 4.2-es verziószámú A2DP, EDR és LE protokoll mellett, az USB port pedig még 2.0-s szabványú microUSB, cserébe OTG képes. Szenzorokból valahogy a fény- és közelségérzékelő, gyorsulásmérő, giroszenzor, tájoló és hang- és mágneses szenzor mellé termett bele légnyomásmérő is. Mellesleg tehát a hardver támogatja az iránytűt használó alkalmazásokat.


[+]

A kétkártyás megoldás egyrészt dual standby, tehát a két nanoSIM mindaddig egyszerre aktív, amíg az egyikre hívás nem érkezik, arra az időre a másik lecsatlakozik a hálózatról. Másrészt a bruttó 64 GB belső tárhely bővíthetőségének kárára fér bele két SIM, ha sok a tárolnivalónk, azon egy maximum 256 GB-os microSD-vel segíthetünk, de akkor marad az egykártyás használat. Az internet Cat.6-os szabványnak megfelelő 300 Mbps elméleti maximum sebességgel hasít az összes hazai frekvencián, így a 800 MHz-en elérhető B20-as sávon is, a tájékozódást pedig a GLONASS és a BeiDou rendszere segíti a földi hálózatok és routerek jeleivel kisegített GPS műholdak adatai mellett.


[+]

Azzal együtt, hogy a készülék lényegesen vékonyabb lett, az akkumulátorkapacitás maradt 3340 mAh, ami azért korrektnek mondható egy nem kifejezetten üzemidőre kihegyezett készülék esetében. Gyorstöltés sajnos nincs, a mellékelt 5V/2A hálózati töltőfejjel nagyjából két órát érdemes szánni a műveletre. Energiatakarékosságra rengeteg opció akad, köztük a kijelző felbontásnak csökkentése is, de alaphelyzetben videózni 13 órát órát tudunk, míg böngészni úgy 15 órát 150 nites fényerő mellett.

Értékelés: Honor 7X
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Honor 7X kiválóan menti át a Honor 6X örökségét egy új formanyelvbe a lényegi funkciók és érdemek megtartásával, ésszerű, de elvárható keretek között fejlesztett hardverrel. A kameraképességek a lehetőségek szintjén nem változtak, a megapixelek száma növekedett, az algoritmus viszont minimálisan alul marad a 6X akkor kiemelkedő színvonalának, noha ezen az árszinten még mindig remek alternatívát jelent a hardveres portré móddal és a széles rekesznyílás lehetőségével. A rendszer kifogástalanul teljesít, a felszereltség a kategóriának megfelelő, a Kirin 659 viszont minimálisan melegszik, pedig még közel nincs kánikula. A kijelző egészen remek, a felbontás és a megjelenítés minőségébe annak ellenére sem nagyon lehet belekötni, hogy léteznek ennél komolyabb megoldások, specifikáció szintjén legalábbis biztosan, a felhasználás és tartalomfogyasztás viszont élmény a majdnem 6 hüvelykes, 18:9-es panellel. A képaránynak köszönhetően a készülék dimenziói sem szálltak el, az anyag és összeszerelés minősége példás. 80-90 ezer forint között (jelenleg pedig ingyenes szállítással az Amazon.de oldaláról egyes színvariációk 74 ezer forintért) abszolút ajánlott. Egyrészt a minőségi kivitel, a hibátlan ujjlenyomat-olvasó, a kamerafunkciók, a stabil és gyors működés, másrészt a kiegyensúlyozott, szükséges pontokon fejlesztett, megbízható teljesítmény és felhasználói élmény okán. Mellesleg elvileg előbb-utóbb hivatalos magyarországi forgalmazásban is megjelenik a Honor 7X, csak még nem tudjuk, pontosan mikor és mennyiért.

Honor 7X

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Honor 7x
Honor 7x Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 156,5 × 75,3 × 7,6 milliméter
Tömeg 165 gramm
Színvariációk arany, fekete, kék, piros, szürke
SIM-foglalat 1 vagy 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,93 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 2160 pixel (407 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa HiSilicon Kirin 659
Processzor típusa 4x 2,36 GHz + 4x 1,7 GHz Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 16 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T830 MP2
RAM mérete 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 64 GB
Memória bővíthetősége microSD max. 256 GB
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 800/850/900/1900/2100 MHz
LTE 700/800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE Cat.6
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, EDR, LE)
WiFi 802.11b/g/n HotSpot, Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van (GPS, A-GPS, GLONASS)
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.0 (Nougat) + EMUI 5.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java nincs
Játékok Dragon Mania, Sonic Runners, Spider-Man, Assassin's Creed Unity, Asphalt Nitro (demók)
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Telefonkezelő, Témák, HiGame, Egészség, Fájlkezelő, Időjárás, HiCare, Iránytű, Tükör, Facebook, Booking.com, Instagram, eBay, Játékok
Multimédia
Fő kamera 16 MP, f/2,2 + 2 MP; PD autofókusz; szimpla, egytónusú LED villanó
Másodlagos kamera 8 megapixel, f/2, fixfókusz, szoftveres portré mód
Videófelvétel 1080p@30fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van (csak fülhallgató csatlakoztatásával)
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3340 mAh-s
Egyebek
3,5 milliméteres jack csatlakozó, ujjlenyomat-olvasó,fény- és közelségérzékelő, gyorsulásmérő, giroszenzor, tájoló, értesítési LED, hang- és mágneses szenzor, légnyomásmérő

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

  • Olcsó Honor járt a TENAA-nál

    A hitelesítés után nem sokkal be is mutathatják a Honor-paletta egyik legkedvezőbb árú, MediaTek-alapú termékét.

  • Bemutatkozott a Honor 7S

    Közepes felszereltségű, de szimpatikusan olcsó mobilt mutatott be a cég.

  • Honor 10 - a legolcsóbb AI

    A legolcsóbb Kirin 970-es mobil őrzi a korábbi Honor húzómodellek értékeit, mindenek elé helyezi az ár/érték arányt. Nem tökéletes, de az egyik legjobb választás a palettáról.

  • Honor blog: Útjára indul a gamer-paletta

    A Honor Play egy csúcshardverrel szerelt, 3D-effektekkel és 7.1-es virtualizációval kiegészített mobil, a 9i pedig a Kirin 659-et teszi játékra igazán alkalmassá.

Előzmények

  • Európába érkezett a Honor View 10 és a 7X

    Egy közép- és egy felső kategóriás Honor phablettel bővült az európai mobilpaletta, egyaránt hatalmas kijelzővel, modern hardverrel és dupla hátlapi kamerával.

  • Honor 6X - tripla dupla

    Három kamera, két SIM és egy roppant takarékos SoC biztosít a felső-középkategóriás phabletnek remek alapokat, amire a Honor 6X fémházzal, bőséges memóriával és tárhellyel, valamint méretes teleppel és barátságos kezelülfelettel építkezik.

  • Honor 7 - emeli a tétet

    Az ár/érték bajnok Honor 6 tavaly nem csak a konkurenciának, hanem a folytatást illetően magának is feladta a leckét. A Honor 7 fémházzal és ujjlenyomat-olvasóval válaszol.