Honor 50 Lite - a függetlenség ára

Ez a második Honor telefon, ami itthon kapható és már a márka függetlenedése óta a piacra kerül. Ám még nagyon érződik, hogy a múltból táplálkozik.

Adatátvitel, akkumulátor

5G nincs, pedig mostanság már 100 ezer forint körül ez nem egy irreális elvárás, de ha egy gyártó két és fél éves chipsetet használ, akkor nem meglepő, hogy maximum a 4G hálózatokra tud felkapaszkodni az eszköz. A Bluetooth 5.0-s, a GPS modult GLONASS és GALIELO is segíti és nincs a pontosságával gond, a Type-C USB pedig 2.0-s. A gyári böngésző a Chrome, komplexebb oldalak görgetésénél már meg-megdöccen, de a célnak megfelel, a WiFi modul pedig ismeri az 5 GHz-es hálózatokat is.

Hirdetés

[+]

A hátlap alá rakott akkumulátor 4500 mAh-s, ami egy jó átlagnak számít ebben a kategóriában, a dobozban található töltőfej viszont 65 wattos, ami nem gyakori ezen az árszinten, szóval ezért jár a kredit. Ettől még az üzemidő sem lesz kiemelkedő, másfél napos készenléti idővel lehet átlagos használat mellett számolni. WiFi hálózaton maximum 8 órán keresztül tudtam videót nézni folyamatosan, ez sem különösebben kiemelkedő. A töltési idő azonban valóban villámgyors a saját adapterrel, gyakorlatilag elég neki napi 30 perc, hogy ne merüljön le, amit körülbelül a reggeli készülődés ideje alatt el lehet intézni.


[+]

Honor 50 Lite
Pro
Csinos hátlap
65 wattos töltés
Kontra
Árához képest régi és gyenge hardver
Nincs sztereó hangszóró és memóriabővítés
Gyenge kamerás teljesítmény
60 Hz-en ragadt IPS kijelző
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 7 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 5 pont
Ár: 6/128 GB, HUF 109 900

Összegzés. Ha a helyén kezeljük a Honor 50 Lite-ot, akkor rendben van. Jól néz ki, könnyű használni, rendesen össze van rakva, villámgyorsan tölthető, van benne FM-rádió… és ennyiben ki is merülnek a pozitívumok. De oké, el lehet lőni vele néhány fotót, tud böngészni, navigálni, csak hát ezt a hardvert, ezt a tudást, ezeket a multimédiás képességeket nagyon nem 110 ezer forintért mérik mások, ez a 70 ezer forintos kategória, de még ott is kicsit lehet morcogni a Widevine L3, a monó hangszóró, vagy a 60 Hz-es kijelző miatt. Szóval ezt a telefont nagyon masszívan elárazta a Honor, már-már ezt hittem, hogy megint egy Nokiát tesztelek (elnézést, magas labda volt), ez nem az az árszint, amit ettől a márkától éveken át megszokhattunk. Egyszerűen nincsenek érveim, hogy miért választana bárki ennyi pénzért egy ilyen készüléket, amikor ebben a szegmensben olyan alternatívák léteznek, mint a Xiaomi Mi 11 Lite 5G, a Realme GT Master, a OnePlus Nord CE, vagy a Poco X3 Pro. Ezek a termékek minden tulajdonságuk alapján jobbak, mint a Honor ajánlata (90-120 Hz kijelző, átlalában OLED, sokkal erősebb hardver és leginkább 5G), egyedül a töltési sebesség kapcsán tud labdába rúgni az 50 Lite, de lássuk be, hogy ez roppant csekélyke érv (a GT Master pedig pont tud ugyanilyet). Nyilván lehet sakkozni az operátori ajánlatokkal, meg biztosan lesznek páran, akik kellő körültekintés nélkül a pofás hátlap miatt egy elektronikai nagyáruház polcáról leemelik, ők talán pont a körültekintés hiánya miatt nagyon csalódni sem fognak, mert nem tudják, hogy ugyanennyi pénzért mennyivel jobb telefont is vehettek volna. Nagyon sokat kéne zuhanjon a Honor 50 Lite ára, hogy megfontolás tárgyává tehessük, én most igyekszem úgy tekinteni rá, mint egy visszatérő, immáron független márka útkeresésének egyik vakvágánya, aminél 2022-ben mindenképpen jobb ajánlatok fognak érkezni. Mert ha nem, akkor nehéz lesz újra felépíteni ezt a brandet.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés