Hirdetés
Multimédia
Jól néz ki a hátlapon a négyes kameraszett, az előlapi kapszula is ígéretes, de ez mind csak a látszat. Elöl ugyanis alapvetően egy kamerát fogunk használni, a másik modul egy fényszenzor, mert a felső káva annyira vékonyra sikeredett, hogy oda már nem fért el. Hát ha engem megkérdeznek, hogy 2 mm-rel több kávát, vagy egy ilyen böhönc kamerakapszulát óhajtok-e inkább látni, akkor tuti az előbbit választom, de a Honornál másképp döntöttek. Mindegy, azért mutatunk pár szelfit, itt egy nappali, emitt pedig egy esti.
A hátlapi felhozatal ugyan jól néz ki, de persze igazából itt is egy darab értékelhető modulunk van, a 64 megapixeles, quad-Bayer szenzor, amit egy 8 megapixeles, ultraszéles megoldás, egy 2 megapixeles makró és egy szintén 2 megapixeles mélységszenzor egészít ki, szóval semmi olyasmi, amit ne láttunk volna már korábban, illetőleg semmi olyasmi, ami ebben az ársávban meglepő lenne. Sőt, alapvetően az a helyzet, hogy 100 ezer forint felett valamivel már ennél többet is nyújt egy sereg konkurens, de természetesen megadtuk ennek a kamerának is az esélyt, szóval tesztképek jönnek előbb 64, aztán 16 megapixelelben, majd a kétszeres szenzorzoomot használva, végül pedig az ultraszéles modullal is kattintgattunk:
Sajnos az eredmények nem kiemelkedők. 64 megapixelben fotózni elég felesleges, sok a zaj és gyenge a vonalélesség is. Az automatika által összehozott 16 megapixeles fotók is inkább csak átlagosak, a vonalélességgel ilyenkor is van baj, sokszor összemos részleteket az algoritmus, előfordul kromatikus aberráció és zajosodás is mindennek ellenére. A kétszeres szenzorzoom meglehetősen felesleges, talán azzal is jobban járunk, ha mi magunk vágunk a 64 megapixeles fotókból, az ultraszéles modul pedig simán csak átlag alatti nagyon gyenge részletességgel a szélek felé és korlátozott használhatósággal akkor, ha kicsit sötétebbek a fényviszonyok. Van azonban esti mód, ez viszont kizárólag a főkamerával érhető el, ilyen eredménnyel:
Ez bizony a kategória átlagától is jócskán elmarad, zizis katyvasz az eredmény, itt bizony lesz még dolga a Honor mérnökeinek, hogy ezt a hosszú expozíciós időt rendesen tudják kezelni. A nagy helyzet az, hogy videóban is csúnyán lemarad a többiektől a Honor 50 Lite, egyrészt nincs OIS, de sajnos még EIS sem áll redelkezésre, ezért bizony remegni, rángatni fognak azok a felvételek, amelyeket nem stabilan tartva rögzítünk (tehát egy sima sétálás is már élvezhetetlenné teszi a filmecskét), másrészt este még a fókusz is eltűnik a sötétben, de úgy, hogy alig van éles pillanat az egyébként is csak maximum Full HD felbontású videóknál, az előlapi kamera pedig sötétben teljesen elvérzik:
Mondjunk jót is: van FM-rádió. Ehhez szükségünk lesz egy headsetre, mert az szolgál antenna gyanánt. Saját zenelejátszó szoftver nincsen, szóval a YT Music lehet a barátunk, vagy telepítsünk valami alternatív megoldást. Kihangosítva csak alul szól, közepes minőségben, headsettel azonban korrekt az eredmény. Ugyanakkor fontos elmondani, hogy a termék csak a Widevine L3 tanúsítvánnyal rendelkezik, szóval lőttek a HD felbontású streamnek, ami ebben az árkategóriában már masszív égés.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!