Két új okostelefonnal bővíti hazai portfólióját a Honor, júniusban pedig egy új táblagépet (Honor Pad X9a) is bevezet itthon a gyártó. A két mobil a Honor 400 és a Honor 400 Pro, így teljes a 400 Lite által indított széria. Nézzük kapásból az árakat, mert az előzetesen pletykáltakkal szemben a Honor 400 jóval alacsonyabban indít a független piacon is, de természetesen nem maradnak ki az új modellek az operátori szortimentből sem.
Hirdetés
Magyarországi hivatalos ajánlott fogyasztói árak és elérhetőség:
- Honor 400, 8/256 GB — 169 990 forint;
- Honor 400, 8/512 GB — 189 990 forint;
- Honor 400 Pro, 12/512 GB — 299 990 forint.
Van termékbevezetési promóció is, ez mától, vagyis május 20-tól él. A Honor 400 Pro mellé ajándék Honor Pad X8a táblagépet adnak, a Honor 400 pedig tízezer forinttal olcsóbban vehető meg az értékesítés első hónapjában.
Honor 400 és AI az AI-ban
A hazai piacról kimaradt a Honor 300, így a Honor 200 közvetlen utódja a Honor 400-as. A telefon drasztikus változást hoz formáját tekintve, a 400-as ugyanis 6,5”-es (a prezentáció 6,4 inchet írt, de lemértük) sík AMOLED kijelzővel és egyenes élekkel van szerelve. Az aktuális iparági trendekhez tökéletesen illeszkedik, de az előd kecses íveihez képest meglepő a változás. A készülékház IP65-ös védelmet élvez, a kijelzőbe építve van optikai ujjlenyomat-leolvasó, a kijelzőn pedig gyári fólia.
Honor 400 Bone123 kolléga kezében [+]
A Snapdragon 7 Gen 3-mal szerelt telefonon ugyan nincs AI gomb, mint a 400 Lite-on, de az Android 15 alapú MagicOS 9-es szoftverben több AI funkció is van. És itt nem csak a Google-féle Geminire vagy karikázva keresésre tessék gondolni, a galériában például olyan generatív extrák is vannak, melyekkel fotóból lehet rövid mozgóképet készíteni, a Photoshop megoldásához hasonlóan a galéria szerkesztője kibővíti a kép körüli teret. Van feliratozás, fordítás, hívásfordítás, írás-segéd. Pikáns az AI-alapú deepfake-észlelő, mely elvileg segít az olyan tartalmak kiszűrésében, mint az említett képből videót generáló funkcióval készültek. A Honor 400 Pro is megkapja természetesen ezeket a szoftveres extrákat, tesztünkben bővebben, példákkal illusztrálva is kitérünk majd rájuk. Annyit még az AI-extrákról, hogy a Google Cloudra hagyatkozik a Honor ezeknél a funkcióknál, és egyelőre ingyenesen használhatók, de napi limit van a generálható tartalmak számán. Ezek az első telefonok, melyeken elérhető a Google új videó generálója.
A telefonban két kamerát találni a hátlapon, a főkamera 200 MP-es (OIS), mellette egy 12 MP-es ultraszéles van. Előbbi szenzorzoommal próbálja helyettesíteni a dedikált teleobjektívet, természetesen opcionális AI képjavítással. Utóbbi pedig autofókusszal is rendelkezik, így használható makrófotózásra. Az előlapon egy 50 MP-es kamera van apró lyukban a kijelzőbe vágva.
A telefonban harmadik generációs szilícium-szén akkumulátor van, ez 5300 mAh-s és 66 wattos vezetékes gyorstöltésre képes, a vezeték nélküli töltés sajnos nem opció, az csak a Pro modellben van.
Honor 400 Pro hat évig
Honor 400 Pro fekete színben [+]
Formáját tekintve a Pro verziót érinti kevesebb változás, itt maradtak az ívelt szélek a hátlapon és a kijelzőn is. A 6,7”-es AMOLED panel nagyobb, itt a készülékház már IP68/69 védelmet élvez, a hátlapon pedig három kamera található. Az üveg hátlap alatt Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 dolgozik, az akkumulátor viszont ugyanúgy 5300 mAh-s, mint a kisebb modellben. De itt a vezetékes töltés 100 wattos maximumnál áll meg, a vezeték nélküli töltés pedig akár 50 watt is lehet, igaz, ehhez a Honor saját fejlesztésű töltőjére is szükség lesz, ami nem alaptartozék majd a telefon mellé.
A hátlapi kameratrió 200 MP-es főkamerát és háromszoros optikai nagyításra képes 50 MP-es teleobjektívet kapott, mindkettőt optikai képstabilizáció segíti. Mellettük megvan egy 12 MP-es ultraszéles kamera, ez valószínűleg ugyanaz a 112 fokos látótérrel és AF-fel szerelt képalkotó, mint a Honor 400-ban. Az előlapon a Pro modellen jóval nagyobb kivágásban van az előlapi kamera, a hosszúkás kapszula egy 50 MP-es és egy 2 MP-es szenzort rejt. Előbbi fotózásra, utóbbi portrékhoz mélységadatokra jó, 3D-s arcfelismerésre viszont sajnos nem, itt is a kijelzőbe épített ujjlenyomat-leolvasóval oldják meg a biometrikus azonosítást.
Egymás mellett a Honor 400 Pro (b) és a Honor 400 (j) [+]
Mindkét telefonra hat évnyi szoftveres támogatást vállalt a Honor, ez az Android 15-től számított hat új Android verziót és hat évnyi biztonsági patchet jelent, utóbbiak várhatóan kéthavi ciklusban érkeznek majd a telefonokra.