HMS tudástár

Egy helyen minden tudnivaló a Huawei Mobile Services ökoszisztémát használó telefonokról és táblagépekről, illetve az AppGalleryről.

HMS-es telefon beüzemelése és az adatok átvitele

Egyre több HMS-es telefont tesztelünk – olyan Huawei vagy Honor márkájú mobilt, amelyiken a Huawei Mobilszolgáltatásai jelen vannak, a Google-é viszont nem. Ez több változást hoz az első bekapcsolástól kezdve az alkalmazáskínálatig, úgyhogy megalkottuk és időközönként frissíteni fogjuk a HMS tudástárat, amely segít a beköltözésben, az eligazodásban, az alkalmazások beszerzésében, a Google-szolgáltatások elérésében és a hazai-nemzetközi ökoszisztéma megismerésében. Kapcsolódó fórumtémánkban várjuk a nyitva maradt kérdéseket, és amennyiben mi vagy közösségünk tud ezekre válaszolni, egészséges diskurzus kialakulására számítunk. Megjegyeznénk: nem lesz szó sem illegális úton beszerzett alkalmazásokról és a Google-keretrendszer nem hivatalos telepítéséről, sem pedig politikai jellegű értekezésről, és ennek követését várjuk el közösségünktől is, hiszen cikkünkben és topikunkban a téma a Huawei Mobile Services.


[+]

Ez az anyag azoknak igyekszik segíteni, akik elgondolkodtak HMS alapokra épített Huawei és Honor eszközök beszerzésében, de nem tudják pontosan, hogy ez milyen változásokkal jár, illetve azoknak is, akik már egy ilyen termék tulajdonosai, de szeretnének többet kihozni az eszközükből. Éppen ezért – noha jelen cikkünk egyben is koherens egész igyekszik lenni – most kivételesen tartalomjegyzéket is prezentálunk, hogy gyorsan meg lehessen találni a minket érdeklő fejezetet:

Huawei ID
Huawei Cloud
Költözés régi telefonról Phone Clone-nal
EMUI kezdőoldal
Petal Search
AppGallery
EMUI-s alkalmazások
Hazai AppGallery alkalmazáslista
Alkalmazások alternatív forrásból
A Google szolgáltatások elérése
Itthon kapható HMS készülékek
Huawei közösség
Huawei promóciók


[+]

A Huawei márkát a hazai lakosság 95%-a ismeri, sokan viszont csak mostanában tudták meg, hogy a gyártó eszközökön átívelő ökoszisztémáját HMS-nek hívják. Pedig a sencseniek mobilszolgáltatásai régi, Google-szolgáltatásokkal szerelt telefonokon is elérhetők voltak, csak 2020-tól lett hangsúlyos a dolog a HMS kizárólagosságával, ugyanis ugrottak a keresőóriás szolgáltatásai és szoftverei. Szerencsére az AppGallery Huawei alkalmazáspark ma már saját maga végeláthatatlan alkalmazás- játék- és szolgáltatáskínálatot nyújt, viszont nehézségekbe azért könnyű belefutni HMS felhasználóként, és ennek leküzdésében segédkezünk.

[+]

Huawei ID

Hosszas történetmesélés helyett kezdjük egy HMS-es telefon kicsomagolásával! Az első bekapcsolást a régió kiválasztása, a licencek elfogadása, valamint a WiFi jelszó és a SIM PIN-kód megadása követi – valamilyen internetkapcsolatra mindenképp szükség lesz, ha most be akarjunk jelentkezni Huawei ID-nkkal. Amennyiben nem rendelkezünk Huawei azonosítóval, létre kell hozni egy fiókot működő e-mail cím vagy telefonszám használatával, a születési dátum, a régió és kellően biztonságos jelszó megadása mellett.

[+]

Érdemes az e-mail címet és a telefonszámot egyaránt megadni, így mindkettőre érkezhet helyreállító kód, ha jelszavunkat elfelejtenénk. Ha kész van Huawei ID-nk, felhasználónévvel, e-mail címmel, SMS-sel vagy másik HMS-es telefon segítségével, QR-kóddal tudunk bejelentkezni. Elképzelhető, hogy SMS-ben, levélben vagy másik telefonon megerősítő kódot kapunk – amint ezt az új telefonon beírjuk, a bejelentkezés sikeres.

[+]

Huawei Cloud

Ha ez megvan, jöhet az adatszinkronizálás. A Huawei felhőszolgáltatása Cloud néven fut, és kiválaszthatjuk: kérünk-e biztonsági mentést és visszaállítást képeinkről, adatainkról, jelszavainkról stb. Ha korábban mentettünk adatokat, most visszaállíthatjuk. Praktikus a névjegyek, a Huawei Böngésző, a Naptár, az Óra, a Jegyzetek vagy a WiFi modemek adatait a felhőben tárolni a könnyű hozzáférés miatt, melyből 5 GB áll ingyenesen rendelkezésre, de a Huawei Drive-ot előfizetéssel bővíteni lehet. Kapóra jön a Cloud akkor is, ha telefonunkat elveszítenénk: a webes felületre bejelentkezve megkereshetjük, hangjelzést küldhetünk rá, zárulhatjuk és az adatokat törölhetjük, amennyiben persze a mobil internethez kapcsolódik.

[+]

A Cloud beállítást beüzemeléskor éppúgy átugorhatjuk, mint a biztonsági védelem beállítását, mindenesetre érdemes jelkódos és erős biometrikus védelmet felállítani, hogy illetéktelenek ne juthassanak hozzá adatainkhoz. Kérhetjük a Huawei fejlett szolgáltatásait is, azaz a gyors WiFi váltást több router között, az időjárás előrejelzést, a helyszolgáltatások engedélyezését a HMS számára, a HiSearch kereső aktiválását és a HiCare intelligens állapotfelmérést. Csatlakozhatunk a felhasználói élményt segítő programhoz és engedélyezhetjük az automatikus szoftverfrissítéseket.

[+]

Költözés régi telefonról Phone Clone-nal

A beállítás utolsó szakaszában adatainkat átemelhetjük a Cloudból vagy régi Huawei, Android, esetleg iOS rendszerű eszközről QR-kód beolvasásával vagy a képernyőn megjelenő WiFi hálózatra kapcsolódva. A régi eszközön el kell indítani a Phone Clone nevű alkalmazást, amely a Huawei/Honor telefonokon telepítve van, a többire viszont be kell szerezni a megfelelő alkalmazásboltból. A két készülék összekapcsolása után kiválaszthatjuk, hogy a névjegyek, az üzenetek, a hívásnaplók, a jegyzetek, a hangfelvételek, a naptárak, a fotók, a zenék, a videók, a dokumentumok, a rendszerbeállítások és az alkalmazások közül mit akarunk átemelni.

[+]

Lesz olyan alkalmazás, amelyiket nem lehet: ilyenek a Play Áruház rendszerében vásárolt tartalmak, a legtöbb Google alkalmazás, illetve néhány olyan, amelyik Play-szolgáltatásokat igényel az induláshoz – ezek alternatíváiról itt értekezünk. Olyan is lesz, amelyiket átemeljük, aztán mégse indul el, vagy nem teljes funkcionalitással, és ebben sajnos a fejlesztők háza táján kell kopogtatni. Ha az adatmigrálással megvagyunk, a rendszer bemutatja a teljes képernyős gesztusvezérlést, de hagyományos ikonokkal is navigálhatunk a telefonon. Végül kapunk pár alkalmazástippet és aktiválhatjuk az Appajánlót – ezzel pedig a beállítás végére értünk, máris felugrik az EMUI rendszer főképernyője!

Petal Search és EMUI kezdőoldal

EMUI kezdőoldal

A Huawei androidos felülete EMUI néven fut, melynek főképernyőjén elsőre ömlesztve jelenik meg minden ikon és pár widget. A főoldal beállításai között ugyanakkor hagyományosan felpöccinthető alkalmazáslistát is kérhetünk, plusz akad jó pár téma, kisebb-nagyobb ikonkiosztás és betűtípus, gesztusfunkciók, osztott képernyős és lebegőablakos mód, valamint sötét rendszertéma. Mobilhasználatunkat a Digitális egyensúly menüpontban vizsgálhatjuk és a szülői felügyeletet is itt állíthatjuk be.

[+]

A főoldaltól balra a Huawei Assistant híroldala gyűjti egybe a friss tartalmakat és érdekességeket, illetve az EMUI tippeket. Ugyanide ikonokat, jegyzeteket, névjegyeket és egy rakás widgetet dobálhatunk. 2021 márciusától pedig az asszisztensbe integrálva megjelennek a világ sport és e-sport eredményei. Az Assistant főoldalra dobható kártya a népszerű és az AppGalleryben elérhető SofaScore algoritmusát használja, de a lényeg éppen az, hogy nem szükséges azt megnyitni az alkalmazást friss eredmények megtekintéséhez.


[+]

A leghasznosabb elem a főoldalon a Petal Search rendszerszintű kereső és tartalomajánló minialkalmazása – ez egy fehér sáv formájában pillantható meg legfelül. Ha mégse lenne ott, két ujjunkat a képernyőn összecsíptetve tudjuk kiválasztani alul a minialkalmazásokra bökve. Itt hosszan kell rányomni a Petal Search opcióra, majd ujjunk felemelése nélkül a keresősávot a főoldalra húzni.

[+]

A Petal Search a HMS ökoszisztéma legdinamikusabban fejlődő szolgáltatása, melynek sávjára vagy ikonjára bökve, kifejezetten önnek néven ugrik fel a Petal kezdőoldala, rajta a Microsoft News által válogatott, friss hírekkel. Felül az új funkciók bemutatása ikonra is bökhetünk, mellette az időjárásra, és az alkalmazások fülre, az utóbbi pedig mindjárt ajánl egy csomó olyat, amelyik a Huawei telefonok alapvető alkalmazásboltban, az AppGalleryben még nem érhető el – ilyen a Facebook vagy a Messenger.

[+]

A keresősávra bökve és kedvenc alkalmazásunk nevét beírva olyanra is akadhatunk, amelyik jelen van az AppGalleryben (Asphalt 9) vagy a fejlesztő honlapjáról közvetlenül tölthető le (WhatsApp), esetleg gyorsalkalmazás vagy internetes link formájában a Böngészőben nyílik meg (Google Naptár) – így vagy úgy, a Petal Search hatékonyan eljuttat minket a célig. Amennyiben a telepítés opcióra bökünk, a Petal néhány engedély megadása után a megfelelő oldalra navigál bennünket, és vagy mindjárt megkérdezi, hogy elindítsa-e a passzoló APK telepítőfájl letöltését, vagy magunknak a letöltés, esetleg download opcióra bökni, hogy elinduljon. Amint az APK fájl lejött és ráböktünk, engedélyezni kell a Petal Search számára, hogy telepíthessen külső forrásból beszerzett alkalmazásokat, és ezt mindjárt meg is teszi – így lehet könnyedén beszerezni mondjuk a Chrome-ot vagy a Google Mapst azon Google alkalmazások közül, amelyek elindulnak HMS-es telefonon – erre a témakörre egy egész oldalt szenteltünk.

[+]

A Petal Search maga is keres és ajánl alkalmazásfrissítéseket – a listát a jobb alsó sarokra, majd saját Huawei ID nevünkre bökve érhetjük el, a letöltések opciót választva. A frissíthető alkalmazások mellett a korábban letöltöttek között is szétnézhetünk, esetleg újra telepíthetünk közülük. Válogatások név alatt vásárlásaink között kutakodhatunk, a keresési előzmények pedig összes korábbi petalos bejegyzésünket listázza. A biztonság fontos tényező, így előzményeink egyesével vagy teljes egészében törölhetők, plusz inkognitó keresést is indíthatunk – ilyenkor az alkalmazás semmit nem ment a keresőszavakból és a találatokból.

[+]

A Petal Search amúgy az EU-s GDPR szabályoknak megfelelően helyi szervereken végzi a keresést és tárolja a felhasználói adatokat, és még az is megadható, hogy mely témakörökön vagy HMS-es appon belül kutakodjon az alábbiak közül: alkalmazások, Névjegyzék, Üzenetek, Naptár, Jegyzettömb, E-mail, Beállítások és Zene. Látható tehát, hogy többről van szó szimpla alkalmazáskeresőnél, noha ezt a funkciót profin végzi. Ha mégis elakadnánk, az online támogatás opció nyújthat segítséget, de mi is küldhetünk visszajelzést, ha hibát érzékelünk.

[+]

A keresőbe tehát bármit beírhatunk, és az alkalmazások fül mellett webes találatokat is kaphatunk linkekkel, képekkel, hírekkel és videókkal, a Microsoft Bing motorja segítségével. A találatokat a megfelelő alsó ikonra bökve mindjárt megoszthatjuk, plusz gyorsan szétnézhetünk legutóbbi kereséseink között. A Petal Search képalapú keresésre is alkalmas a kamera segítségével, a keresősáv jobb szélén lévő ikonra bökve.

[+]

A telefont csak a téma, termék, alakzat vagy szöveg elé kell tartani, és a beolvasást elindítani, a Petal Search a mesterséges intelligencia segítségével pedig listázza a találatokat. A keresőmotor a későbbiekben össze fog kapcsolódni a Petal Térképszolgáltatással, és egyre több funkciót tud majd helyben elvégezni – például szállást, repülőjáratot, megvásárolható terméket találni. A Huawei persze gőzerővel fejleszti saját felületét és AppGallery alkalmazásboltját, mellyel a következő oldalon foglalkozunk.

Az AppGallery és alapvető EMUI szolgáltatások

AppGallery

A HMS elsődleges alkalmazásforrása az AppGallery ingyenes és fizetős programokkal, szolgáltatásokkal, játékokkal és témákkal. A vásárlásokhoz mindenféle hazai bank- és hitelkártya hozzáadható, az AppGallery pedig négylépcsős védelmet kínál rendszeres biztonsági keresésekkel és szülői felügyelettel. Az AppGallery főoldala a legnépszerűbb és naprakészebb tételekből szemez, de kategóriákra bontva és a legjobbak listájából is válogathatunk.

[+]

Akadnak egyből telepíthető appok és telepítést nem igénylő gyorsalkalmazások (lásd sajátunkat), illetve, ha bizonyos tartalom még nem lett feltöltve a HMS rendszerébe, várólistára tehetjük, ha pedig az AppGallery letöltő linket kínál, AKP fájlból éppúgy telepíthetjük, mint a Petal Search esetében. A megjelenés előtt álló tartalmakról értesítést kérhetünk, lehetőség van értékelést írni és akadnak ajándékok, jutalmak és kuponok – például 30 eurós Deezer voucher. Az AppGallery automatikusan vagy kézzel frissíti a telepített alkalmazásokat és összegyűjti az APK állományokat, illetve a gyorsalkalmazásokat. Végül segít a tárhely felszabadításában, ha fogytán lenne.

[+]

EMUI-s alkalmazások

Az EMUI széleskörű alkalmazáslistával rendelkezik, élén az Üzenetküldővel, a Telefonnal, a Naptárral, a Névjegyzékkel és az E-maillel. A Google-levelezésünket az utóbbihoz könnyedén hozzáadhatjuk, ám a Google-féle névjegyeket, naptár bejegyzéseket és egyéb adatokat HMS-es mobilhoz nem, így szükséges lehet a kontaktokat a felhőből, a SIM-ről vagy a régi telefonról PhoneClone-nal átemelni.

[+]

A rendszerfelügyeletből a sokrétű Optimalizáló veszi ki a részét, támpontot és gyártói kapcsolatot pedig a Támogatás, a Tippek és a Tagközpont nyújt. Az okosotthon eszközeit az AI Life fogja össze, a játékokat és a gaming funkciókat ajánlatokkal és ajándékokkal pedig az Appajánló és a GameCenter. A telefon, a felhő és a hálózati eszközök tárhelyén a Fájlok néz szét, listázza a legfrissebb állományokat, csoportosít típus szerint, valamint elzár a széfbe olyan tartalmakat, amelyeket komolyabb védelemmel kívánunk ellátni.

[+]

A Böngésző a Cloud szinkronizálás mellett felkínál asztali és mobilos nézetet, tompa éjjeli olvasómódot, privát böngészést, megosztást, fordítást, keresést, oldalak kitűzését a főoldalra, valamint könyvjelzők mentését és az előzmények visszanézését. Ha megnyitjuk a Google valamelyik webes szolgáltatását és bejelentkezünk, menthetjük a Böngészőt a keresőóriás rendszerében, így a többi webes Google-szolgáltatásba nem kell újra meg újra bejelentkezni.

[+]

A Galéria idő és hely szerint is rendezi fotóinkat, videóinkat és egyéb mozgó- és állóképanyagainkat, széleskörű szerkesztéssel és megosztási lehetőséggel, a mesterséges intelligencia pedig tartalom alapján képes válogatni. Apropó megosztás: a leggyorsabb fájlcsere kompatibilis mobil és mobil között a Huawei Share, Huawei vagy Honor laptophoz pedig a PC-s My Phone programmal kapcsolódhatunk. Ezzel a számítógépről kezelhetővé válik a telefon és akár több mobilappot is kivetíthetünk a laptop képernyőre, erről itt írtunk részletesebben.

[+]

A Kamera az automata módtól kezdve a profin át a legkülönfélébb módokig és beállításokig kínál megannyi opciót, hogy a zsebből előrántva vagy türelemmel komponálva mindig megfelelő álló- és mozgóképek szülessenek. A csúcsmobilok között akad nagyfelbontású AI kameramód, ultralassítás, profi videómód és fénnyel festés, kiemelve a Huawei kamerás fókuszát olyan partnerekkel, mint a Leica.

[+]

Az Egészség teljesértékű aktivitáskövető központ, amely számolja a lépéseket, a telefonnal levezényel edzéseket. Huawei Watch Fit vagy Watch GT 2 Pro-féle ketyerét csatlakoztatva pedig pulzusmérős, sokrétű okoskütyük nyitnak ajtót egy rakás adattal, a rendszer pedig felügyeli a testsúlyt, az alvást, az energiafogyasztást, a teljesítményt. A kütyük továbbá edzéstervekkel, stresszfigyeléssel, SpO2 (vérioxigén-telítettség) vizsgálattal és más nyalánksággal szállhatnak be, az Egészségből pedig kismillió ingyenes vagy fizetős óralapot telepíthetünk rájuk. Azt gondolom, hogy a Jegyzettömb, a Tárca, az Időjárás, a Telefonkereső, a Témák, a Tükör, az Iránytű vagy az Okos vezérlő infrás távirányító nem igényel további részletezést.

[+]

Ezek volnának az EMUI-s appok – a harmadik féltől a főképernyő mappáiba kukkantva kaphatunk hivatalos ajánlatokat Szórakozás, Közösség, Életstílus és Játékok kategóriákban, vagy a Petal Searchöt elindítva. A HMS-nek egyre több hivatalos partnere van, így például a TomTom a Go navigációs alkalmazást és az Egészség számára térkép adatbázisát is felkínálja. Nemrég pedig felbukkant a Huawei Térképek az AppGalleryben, amely idővel az alapvető térképszoftver lesz, bár még csak most kezdte meg karrierjét, így pár havonta komoly előrelépésre lehet számítani, erre vissza fogunk térni.

[+]

Tartalomfogyasztást a Huawei is nyújt a Zene és a Videók jóvoltából ajánlásokkal, különféle tematikákkal, műfajokkal vagy adott hangulatra szűrve. Persze a helyben tárolt állományok lejátszása sem gond. A billentyűzet szerepét a SwiftKey tölti be magyar ékezetekkel, széleskörű testreszabással és ujjhúzós bevitellel a Microsoft részéről, melynek számos alkalmazása érhető el az AppGalleryben. A hazai HMS fejlesztésekről a következő oldalon foglalkozunk.

Hazai AppGallery alkalmazáslista

Ezen az oldalon gyűjtjük egybe és frissítjük az összes hazai fejlesztésű és vonatkozású alkalmazást és szolgáltatást, amely a Huawei ökoszisztémájából telepíthető. Emellett ajánljuk leírásunkat, melyben azt részletezzük, hogyan dobjunk össze HMS-es gyorsalkalmazást. A gyártó az elmúlt másfél évben rengeteg energiát fektetett a hazai partnerek és fejlesztők HMS integrálásába, melynek az alábbi, AppGalleryben fellelhető lista az eredménye. Arról sajnos nem tudunk tájékoztatást adni, hogy a listán még nem szereplő vagy már nem kompatibilis alkalmazások mikor lesznek (újra) elérhetőek.

  • 4031.hu marketing
  • 24.hu
  • 444.hu
  • 6x6 Taxi Rendelés
  • 888.hu
  • Activity
  • ACYM
  • Ady Endre összes költeményei
  • Aforizma gyűjtemény
  • Általános Információ Nyilvántartó Program
  • AIDA64
  • Alza
  • A Magánrendelők
  • A magyar vadász kézikönyve
  • A magyar vegyészet arcképcsarnoka
  • Angol-Magyar Fordító
  • Angol szótár
  • AndroX
  • Aprohirdetes.com
  • Arad Online - aradon.ro
  • Arany János összes költeményei
  • Árukereső
  • Árukeresőingatlan.com
  • AYCM - All You Can Move
  • Batsányi János összes költeményei
  • Bérkalkulátor
  • Bolt
  • Budapest Bank Mobil App
  • Budapesti Menetrend
  • Burger King Magyarország
  • Bus Tycoon ND
  • CalorieBase
  • CCC
  • CIB Bank
  • Cigány - magyar szójegyzék
  • Circle Jump
  • City Taxi Budapest
  • Citromail
  • CNC és Műszaki Angol - Magyar - Német Szótár
  • Cristo by Smartsurance
  • DAEO Now
  • Debreceni Menetrend
  • Deezer
  • DIGI Online
  • Dino Dodge
  • Dísznövény katalógus
  • Eb Lexikon - kutya fajták leírása
  • E-kárbejelentő
  • Epic Idle Shooter
  • Eredmenyek.com
  • Erste Mobilbank
  • Erste MobilePay
  • Étel Recept Nyilvántartó
  • EU Kisszótár
  • File Extenstions
  • Forbes Magyarország
  • Főtaxi
  • Fradi
  • Francois Villon összes költeményei
  • Gasztronómiai szótár
  • Gépjármű Információs Program
  • Geoládák
  • George
  • Glenisys App
  • Glenisys DMA
  • Gránit eBank
  • Gyógynövény katalógus - herbárium
  • Gyógyszer Nyilvántartás
  • Gyerekkel
  • GuideNow
  • Hangoskönyvtár
  • Használtautó
  • Házipatika Betegséglexikon
  • Hírstart - hírek és időjárás
  • Hold fázisok & hold naptár
  • Honfoglaló
  • Horgászat gyerekeknek
  • Horgász Biológia
  • Horgász Élővilág
  • Humor Parádé - vicc gyűjtemény
  • Hungarian Dictionary
  • HU Radio
  • HVG
  • iCsekk
  • Időkép
  • Index.hu
  • Ingatlan.com
  • IrishRadioLive
  • Írók - költők - filozófusok
  • IT Interpretive Dictionary
  • Ivós játék - IvósApp
  • Jelszó Kezelő
  • Jófogás Apróhirdetés
  • József Attila összes költeményei
  • Kapcsolási Rajz Nyilvántartó
  • KalóriaBázis
  • Kalória táblázat és bevitel napló
  • Karate Szótár
  • KFC Magyarország
  • Kitalálós játék
  • Koin
  • Konzolvilág
  • Könyv Nyilvántartás - házi könyvtár
  • Köpönyeg
  • KRÉTA Ellenőrző
  • KreszTeszt
  • League of Charades - Guess Game
  • Life
  • Logisztikai Kisszótár
  • Lottózó - SMS-Lottó
  • MABISZ Konferencia
  • Magyar Olimpikonok
  • Magyar Újságok
  • Magyar Uralkodók
  • Measured Items
  • Media Markt
  • MedInnoScan
  • Menetrend Miskolc
  • Menetrend Budapest
  • Menetrend Kecskemét
  • Menetrend Pécs
  • Menetrend Szeged
  • Menetrendek
  • Meteora
  • MindigTV Go
  • Mobilarena.hu
  • Mobiljegy
  • MOL Limo
  • Motar ridesharing
  • mozaBook
  • My Book Registry
  • My Online Rádió
  • My Telenor
  • My Vodafone Magyarország
  • Nemzeti Mobilfizetési Rendszer
  • Neptun
  • NetPincér ételrendelés
  • Név - Névnap - Jelentés
  • NKM Áramapp
  • NKM Földgázapp
  • Nlc
  • Nosalty - A főzés élmény
  • NSO: hírek és eredmények
  • Number Merger Infinity
  • Off the Road
  • Origo
  • Opera lexikon
  • Ország Adatok
  • Ország város online
  • Oszkar.com telekocsi
  • OTP Szép Kártya
  • Password Manager
  • Peppery Spot
  • Petőfi Sándor összes költeményei
  • Port TV
  • Portfolio.hu
  • Praktiker Magyarország
  • Profession
  • Quantum Computing
  • Rádió 1
  • Rádió Magyarország
  • Raktár Kezelő - készlet nyilvántartó
  • Random Versek
  • Retro Rádió
  • RevB
  • Rossmann
  • Salome Beauty
  • Sender
  • Slime Fall
  • Social Talk
  • SpaceRun
  • Sberbank
  • Stick Game
  • Szakmavilág
  • Számítógépes gyorsbillentyűk
  • Szegedi Menetrend
  • Szent Biblia - hangoskönyv
  • TacsGo
  • Takarék Mobilapp
  • Tarot
  • TaxiPlus Rendelés
  • Telekom
  • Telenor Wallet
  • TelepülésTár
  • Tesco Online Bevásárlás
  • Testsúly Napló
  • Tinódi Sebestyén összes költeményei
  • Történelmi naptár
  • TV24
  • TV Műsor
  • Utazómajom
  • Vallási Kislexikon
  • Városok Magyarország
  • Vércukor Napló
  • Villamossági - elektronikai - számítások
  • Vimage
  • Vodafone (quickapp)
  • Vodafone Easy Rider
  • Vörösmarty Mihány összes költeményei
  • Warehouse Operator
  • World of Cuteness
  • YAWT
  • Zara
  • Zöldséges
  • Zrínyi Miklós összes költeményei

Alkalmazások alternatív forrásból

Az AppGalleryből egyszerű telepíteni, és azt is láthattunk, mennyire megkönnyíti az életünket a Petal Search, ha a HMS rendszerében egy alkalmazás nem érhető el. Így aztán nincs szükség magunknak nyakunkba venni az internetet, és egy-egy APK telepítőfájlra rábukkanni, persze ezt továbbra is megtehetjük.

[+]

Amint egy állományra Böngészőben rátaláltunk, a download vagy letöltés opció indíthatja a fájl mentését, amely általában a download mappában köt ki.

[+]

Telepítés előtt megkérdezi a rendszer: engedélyezzük-e az adott alkalmazásnak (Böngésző, Fájlok, Petal Search stb.), hogy installálhasson külső forrásból, és ezt megadva felkerül a telefonra az adott szoftver és indítóikonja.

[+]

Léteznek külön telepíthető, harmadik fél által működtetett alkalmazás- és játékboltok is: ilyen az Aptoide, az Apk Monk, az Amazon Appstore, az Epic Games Launcher vagy az APK Pure. Ezek egyébként elérhetők a Play-szolgáltatásokat futtató telefonokon is, és akad közülük bolt exkluzív tartalmakkal, akciókkal és saját fizetési rendszerrel – nézzük, hogyan kell telepíteni egyet!

[+]

A Böngészőben az APK Pure download kulcsszót beírva hamar eljutunk a letöltőoldalra és az állományhoz, amelyet a szokásos módon kell telepíteni. Következhet az engedélyek megadása – ne felejtsük el az APK Pure számára is engedélyezni, hogy telepíthessen külső forrásból! Ezt követően épp egy olyan alkalmazásbolt nyílik meg, mint amilyen az AppGallery, azaz ezerszámra lehet a tartalmak között válogatni. Innentől viszont nincs hivatalos gyártói támogatás, és lutri, melyik alkalmazás fog gond nélkül elindulni HMS-es telefonon.

[+]

Sokat ugyanis a Google keretrendszerére optimalizáltak, és arra, hogy melyik kedvenc appunkat tudjuk makulátlanul használni – ha egyáltalán –, nincs a Huawei-nek befolyása. Egy-egy működő alkalmazás kompatibilitása frissítésekkel ráadásul csorbulhat, mások pedig pont egy frissítés után lehetnek HMS-kompatibilisek – ezt előre megjósolni nem tudjuk, ahogy specifikus alkalmazáskompatibilitási problémákkal foglalkozni sem. A következő oldalon ugyanakkor részletezzük a Google-szolgáltatások elérésének alternatíváit.

[+]

Alternatív boltok előtt használjuk mindig a Petal Search hatékony keresőjét, egyébként pedig szeretnénk hangsúlyozni: csak hivatalos és megbízható forrásból telepítsünk, mindig ellenőrizzünk, milyen engedélyeket adunk meg, és azt is felügyeljük, mely appok telepíthetnek a telefonunkra. Kerüljük a kétes, gyanús alkalmazásokat, a feltört tartalmakat, illetve az illegális, nem hivatalos forrású, vagy fórumokra, felhőbe feltöltött telepítőfájlokat. A biztonságra az EMUI persze odafigyel: telepítéskor és időközönként ellenőrzi alkalmazásainkat és fájljainkat az Avast segítségével. További biztonsági funkciók Optimalizálóban érhetők el.

A Google-szolgáltatások elérése

A HMS-es telefonokon a keresőóriás alkalmazásai nem érhetők el, és csak nagyon kevés alternatív boltból beszerzett Google appot tudunk használni, mivel hiányzik a Play-keretrendszer, és ezt nem hivatalos formában nem javasoljuk telepíteni. Vannak ugyanakkor tippjeink a legtöbb szolgáltatás legalább részleges elérésére, ha a szinkronizálás nem is mindig adott. Az elsődleges kétségtelenül a Petal Search, amely a telepíthető appok mellett a nem telepíthető szolgáltatások webes oldalára navigál.

[+]

Egy másik praktikus megoldás erre a MoreApps telepítése az AppGalleryből: ez a program egybefogja az összes HMS-ről elérhető Google-szolgáltatást, és letölti, ha akad HMS-re telepíthető alkalmazás, esetleg átirányít egy alternatív alkalmazásboltba. Ha egyik sem opció, webes formában nyitja meg az adott szolgáltatást, amihez mi is összegyűjtöttünk linkeket.

[+]

Apró tipp: csak azért, mert egy szolgáltatást webes felületen érünk el, még létrehozhatunk neki a főképernyőn indítóikont. Ehhez csak a Böngésző jobb felső sarkában látható három pöttyre kell bökni, és a hozzáadás a főképernyőhöz opciót kiválasztani: az ikon máris megjelenik a telefon főoldalán. Íme, a Google szolgáltatáslista, megjegyzésekkel:

  • Android Auto – a szolgáltatás HMS telefonon nem érhető el.
  • Chrome – a böngésző alternatív alkalmazásboltból telepíthető és működik, de nem tudunk bejelentkezni a böngészési és keresési előzmények, valamint a könyvjelzők szinkronizálására. Ha viszont a Chrome-ban egyszer egy Google webszolgáltatásba bejelentkezünk, a szoftver megjegyzi, és a többi szolgáltatásba azonnal be tudunk lépni.
  • Classroom – az iskolai szolgáltatás a Böngészőben, webes felületen érhető el.
  • Diák – az irodai szolgáltatás a Böngészőben, asztali nézetre váltva érhető el.
  • Dokumentumok – az irodai szolgáltatás a Böngészőben, asztali nézetre váltva érhető el.
  • Drive – a felhőszolgáltatás a Böngészőben érhető el vagy a Mi File Manager alkalmazást telepítve alternatív forrásból. A Google-felhőbe a Mi File Explorer bal menüsorából tudunk bejelentkezni, ami után a le- és feltöltés a másolás opciót kiválasztva rendben működik.
  • Earth – a virtuális világjáró alkalmazás alternatív forrásból telepíthető és működik, saját pozíciónk meghatározása és a bejelentkezés nem opció. Webes felületen, asztali nézetben problémás a megjelenítés.
  • Fordító – a szolgáltatás alternatív forrásból telepíthető és működik, bejelentkezni nem tudunk.
  • Fotók – a galériaszolgáltatás a Böngészőben, webes felületen érhető el és működik, a HMS galériát nem tudjuk szinkronizálni.
  • Gboard – a testreszabható, magyarul is tudó billentyűzet alternatív forrásból telepíthető és működik, bejelentkezni egyéni szótárunk szinkronizálására nem tudunk.
  • Gmail – a Huawei E-mail alkalmazásához a Google levelezés rendben hozzáadható, a névjegyek viszont nem. Azokat PhoneClone-nal vagy Clouddal érdemes átemelni, illetve webes felületen tudjuk elérni.
  • Google Pay – HMS mobillal nem működik az érintésmentes Google Pay mobilfizetés, a vásárlási előzmények webes felületen érhetők el.
  • Hírek – a hírszolgáltatás a Böngészőben, webes felületen érhető el.
  • Keep – a jegyzetelő a Böngészőben, webes felületen érhető el.
  • Kereső – az általános Google-keresőt a Böngészőben tudjuk beállítani, amely alapból a Bing keresőmotort használja. A jobb felső sarokban a három pöttyre bökve válasszuk a Beállítások menüpontot, majd a Keresőmotor opciót, ott pedig az Egyéni beállítást. Ide csak be kell írni a Google címszót, és innentől bármit írunk a Böngésző felső sávjába vagy a főoldal keresőjébe, az a Google keresőmotort fogja használni.
  • Névjegyzék – a Google telefonkönyve telepíthető, ám nem tudunk bejelentkezni kontaktjaink elérésére. A névjegyek a Böngészőben, webes felületen érhetők el.
  • Naptár – a szolgáltatás a Böngészőben, webes felületen érhető el.
  • One – a felhőszolgáltatás beállításai a Böngészőben, webes felületen érhetők el.
  • Óra – az alkalmazás alternatív forrásból telepíthető és működik.
  • Play Filmek – a szolgáltatás a Böngészőből érhető el, videót streamelni viszont nem tudunk.
  • Play Játékok – a gaming szolgáltatás HMS telefonon nem érhető el, ami problémákat okozhat olyan játékoknál, amelyek Google-bejelentkezést igényelnek.
  • Podcastok – a szolgáltatás a Böngészőben, webes felületen érhető el.
  • Számológép – az alkalmazás alternatív forrásból telepíthető és működik.
  • Snapseed – a képszerkesztő alternatív forrásból telepíthető és működik.
  • Táblázatok – az irodai szolgáltatás a Böngészőben, asztali nézetre váltva érhető el.
  • Térkép – az alkalmazás alternatív forrásból telepíthető és működik, de nem tudunk bejelentkezni mentett helyeink elérésére; opció viszont a navigáció. A Térkép Go szolgáltatás webes felületen nyílik meg és a Böngészőben bejelentkezve megjelennek mentett helyszíneink, ám navigálni nem tudunk.
  • YouTube – a videoszolgáltatás a Böngészőből érhető el, vagy a PlayTube, a YouTube Background Player, esetleg a Vanced Manager telepítésével. Az ismerős felületű Vanced lejátszót az utóbbival tudjuk installálni, a bejelentkezéshez a MicroG modul telepítésére mindenképp szükség lesz, ám bejelentkezés problémás lehet, ebben nem tudunk segíteni.
  • YouTube Music és Play Zene – a zeneszolgáltatás a Böngészőből érhető el és működik, letölteni nem tudunk.

HMS eszközök és Huawei promóciók

HMS tudástárunk utolsó szakaszához értünk, és remélhetőleg eddig is elég segítséget nyújtottunk az ökoszisztéma és az alkalmazáshasználat megismeréshez. Cikkünket időközönként frissíteni fogjuk az új lehetőségekkel, szolgáltatásokkal és hazai alkalmazásokkal, ahogy fórumunkat is ajánljuk a témát érintő diskurzusra. A Huawei hivatalos terméktámogatása itt érhető el, a magyar appok listája pedig itt. Végül pedig következzenek a hazai forgalomban lévő HMS-es mobilok.


[+]

Megújult a Huawei Közösség

A Huawei Community, avagy a Huawei Közösség a gyártó saját felhasználóinak szánt, interaktív oldala, amely azzal a céllal jött létre, hogy a felületen az érdeklődők tippekhez, trükkökhöz és friss termékhírekhez jussanak, emellett az akciókról értesüljenek, illetve részt vehessenek a közösségi kommunikációban, fórumszerű bejegyzésekkel.


[+]

Olvasóinknak feltűnhetett, hogy a Huawei egy ideje, a HMS ökoszisztéma építésével párhuzamosan kifejezetten nagy hangsúlyt fektet a felhasználóbázis hazai informálására, és tulajdonképpen erről szól a jelenlegi Tudástár is. Ami pedig a Huawei saját Community honlapját illeti, Európa-szerte 2021 elején újult meg a közösségi felület, méghozzá kártyaszerű bejegyzésekkel a kezdőlapon.


[+]

Itt informálódhatunk a legfrissebb hírekről és eseményekről (így a Közösség megújulásáról) vagy a termékek előnyös tulajdonságairól (mondjuk a FreeBuds Pro dinamikus aktív zajszűrésének mikéntjéről, esetleg a Watch órák extrém sportos felhasználásáról).


[+]

Ezek persze elsősorban termékismertető anyagok a kategóriákhoz (mobil, tablet, számítógép, viselhető eszközök, audiokellékek és IoT), a Közösség felületén szétnézve ugyanakkor konkrét beállítási, hibaelhárítási és beüzemelési tippek is járnak, így a FreeBuds eszközökhöz, esetleg a termékek szoftveres frissítéséhez. Megtekinthetjük a HMS ökoszisztémában és az AppGallery alkalmazásboltban elérhető, népszerű nemzetközi appok listáját, illetve ugyanígy a hazai fejlesztésűeket és a Magyarországon relevánsakat.


[+]

Ez volna a Community passzív oldala, a felhasználók Huawei azonosítójukkal bejelentkezve ugyanakkor maguk is kivehetik a részüket a közösségépítésből, fórumszerű hozzászólásokkal a cikkek alatt. A résztvevők kérdéseket tehetnek fel, segíthetnek egymásnak, megoszthatják élményeiket, edzéssikereiket, esetleg a Galériában közzétételre érdemes fényképeiket.


[+]

A legaktívabb tagok a posztokért, a lájkokért, a kommentekért és gyakori becsekkolásokért pontokat gyűjthetnek, és különféle jutalomban részesülhetnek, melyről a Huawei a későbbiekben fog részletesebben tájékoztatni. A vállalat nyereményjátékokkal és exkluzív, egyedi tartalmakkal kívánja a közösséget aktív részvételre sarkallani, ekképp erősítve a márkahűséget. A Huawei Közösség szabályzata itt olvasható.

Huawei Promóciók

Folyamatosan gyarapodik az e-sportok piaca: a Huawei csak Európában, 2023-ig 113 millió felhasználóval számol, míg a globális számadat 1,1 milliárd játékos lehet. Épp ezért a Huawei virtuális asszisztense kijelzi a legfrissebb e-sport eredményeket, híreket és eseményeket. Az Assistant kártyaként a főoldalra kidobható e-sport widget az AppGalleryből telepíthető SofaScore algoritmusát használja, amely élő eredményeket, adatokat és elemzéseket közöl sporteseményekről és e-sport bajnokságokról, a világ minden részéről. Csak néhány liga, amely friss adatokat küld a kártyára: a Counter-Strike: Global Offense, a DOTA 2 és a League of Legends.


[+]

Megadhatjuk kedvenc játékunkat, csapatunkat vagy témaköreinket, és az asszisztens AI Tipp funkciója időben értesít. „Az érdeklődés növekszik az e-sport iránt, és részben fel is gyorsult annak köszönhetően, hogy sokan több időt töltenek otthon. A játékosok, a rajongók és az alkalmi nézők egyre inkább mobilon követik és figyelik az e-sportot, különös tekintettel a fiatalabb generációra. A SofaScore exkluzív partnerségével az e-sportok izgalmas világa minden Huawei felhasználóhoz eljuthat” - mondta Derek Yu, a Huawei fogyasztói üzletágának skandináv és közép-kelet-európai alelnöke.

Rohamos tempóban fejlődik a HMS ökoszisztéma alkalmazásboltja, és ezt húzza alá a 2020-as év végén befutott négy népszerű játék felbukkanása az AppGallery kínálatában, amely egyébként 96 ezer tételnél jár és a legnépszerűbb háromezer mobilalkalmazás 85%-át felkínálja. A Playrix kertrendezős játékában, a Gardenscapesben Austin bőrébe bújva szépíthetjük a növényzetet és díszítést, titkok, új karakterek és állatok megismerésével.

Facebookkal bejelentkezve a játékot ott folytathatjuk Huawei telefonon, ahol korábban félbeszakítottuk, az AppGallery pedig a téli időszakban akár 20%-ig terjedő pénz visszatérítést is felkínál a Huawei készülékein, alkalmazáson belül vásárolva. 13 millió letöltésnél tart és már az AppGalleryben is elérhető a Lego Duplo World magyar nyelven az iskoláskor alatti és EduTech szegmensben, a játék pedig a 2-5 évesek fejlődési igényeinek megfelelő feladatokat és szórakoztató tanulást is felkínál építéssel, felfedezéssel és szerepjátékkal. A letöltés ingyenes.


[+]

A Dystopia: Contest of Heroes 2065-ba, egy poszt-apokaliptikus New Yorkba repíti a játékost, ahol multiplayer avatarunkat 3D-ben szabhatjuk igényünkre. A birodalomépítő játékban körzeteket kell elfoglalni és felszerelést gyűjtögetni, online ellenfeleinkkel szövetkezve vagy éppen legyőzve. A egyik játékkarakterhez Conor McGregor UFC bajnok adja a hangját. A Beatroot fejlesztőgárda számos verenysorozattal gyűjti egybe a játékosokat a planéta minden zegzugából. A Giblins: Fantasy Builder végül egy kastélyépítős stratégiai játék, ahol koboldra hasonlító, vicces lényekkel fejleszthetjük palotánkat, fegyvereinket vagy főzhetünk éppenséggel kombuchát, ha kedvünk tartja.


[+]

Háromnapos hó végi szervizakciót indít 2021-ben a Huawei

Január 28-ától kezdve a tervek szerint az év minden hónapjának utolsó hétvégéjén kedvezményes áron végzik a vállalat szervizközpontjában az olyan feladatokat, mint a kijelző vagy a hátlapi fólia cseréje, esetleg a szükséges szoftverfrissítés. Emellett olyan ingyenes szolgáltatások is járnak ilyenkor, mint a kijelző fóliájának a kicserélése, vagy az eszközök tisztítása, fertőtlenítése. Az első efféle, pénteki, szombati és vasárnapi időszak január 28-a és 30-a közé esik, és ezen a három napon a lejárt garanciájú eszközök javításának 8000 forint értékű munkadíját is elengedik.

A márka emellett a 2020 decemberében indított Összetartozunk – Huawei Ünnepi Kedvezmények promóciót a budapesti Huawei Szervizközpontok üzleteiben február végéig meghosszabbítja, ezek a kedvezmények pedig több szolgáltatásra beválthatók. A hátlapi fólia és a kijelzőcsere is akár 50%-os kedvezményt kaphat készüléktől függően, ahogy az alaplapcsere is kedvezményesebb lehet.

Így kanyarodik le a kijelzővédő a sarok felől
Így kanyarodik le a kijelzővédő üveg a sarok felől [+]

Extra garanciát biztosít a Huawei április végéig

Jó hír a Huawei okostelefonok, táblagépek, számítógépek, routerek, viselhető és audiokütyük tulajdonosainak: amennyiben eszközeik jótállása 2021. április 1-je és 30-a között járna le, a garanciális időszak április végéig kitolódik. Ez üdvözölendő és biztonságérzetet ad a jelenlegi veszélyhelyzetben.

A Mate 40 Pro és szelfikapszulája a Mate 30 Pro és noccsa mellett
A Mate 40 Pro és szelfikapszulája a Mate 30 Pro és noccsa mellett [+]

Továbbra is működik a Huawei háztól-házig tartó szolgáltatása, amely a tartozékokat leszámítva a mobilokra, a tabletekre, az órákra, a routerek és a modemekre is kiterjed: a meghibásodott készülékekért a kiterjesztett garancia keretében a futár látogat el és viszi szervizelni, majd a javítás, a tisztítás és a fertőtlenítés után a futár viszi vissza a tulajdonos megadott címére, természetesen ingyenesen. Az eszközöket a postapontokon is fel lehet adni, szintén ingyenesen.


[+]

A szolgáltatás további részleteit a Huawei Support mobilapp, a hivatalos honlap és a TMX oldala jelöli, hétköznapokon 9 és 19 óra között pedig a telefonos ügyfélszolgálat is besegít a +36 80 482 934-as számon. A Huawei emellett ingyenes fertőtlenítést biztosít, ha a felhasználó az eszközével megjelenik a gyártó valamelyik szervizpontján vagy szerviz központjában, erről itt lehet részletesebb információt megtudni.

Azóta történt