Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia

Laposabb, drágább, okosabb elődjénél és a Google azt ígéri, hét évre rendezkedtek be.

Adatkapcsolat, üzemidő, verdikt

Így, hogy a hazai 5G-s hálózatokra is felmegy a Pixel 8 Pro a legfrissebb szoftverrel, nincs igazán olyan tulajdonsága, ami ellene szóljon adatkommunikációs téren. Megvan a Wi-Fi 7-es szabvány és a 6 GHz-es sáv támogatása, van 5G-Sub6 és mmWave antenna (utóbbi az amerikai piacra), kétsávos GNSS adóvevő, mely gyorsan és pontosan talál helyzetet városi környezetben is. Programozhatunk két eSIM-et a telefonba a nanoSIM mellett, van VoLTE és Wi-Fi hívásra is lehetőség, a hívás közbeni zajszűrés pedig jónak mondható, ahogy a beszédhangszóró hangerejével sem volt problémánk Budapesten, zajos helyen is érthetően tudtunk hívást lebonyolítani a készülékkel. Egyetlen furcsaságot tapasztaltunk, a Pixelen fogadott hívások esetén a mikrofon időnként másodperces késéssel kapcsolt. A vezeték nélküli kapcsolatokat bővíti az UWB lapka megléte, illetve a Bluetooth 5.3 is. Vezetéken képet nem visz át a telefon, de vezeték nélküli képernyőtükrözésre képes. Az USB-C csatlakozón keresztüli adatátvitel 100 MB/s körül mozog, az USB 3.2-es csatlakozó ebből következtetve Gen 1-es a mobilon.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Tölteni 30 wattal lehet a készüléket vezetéken keresztül, vezeték nélkül pedig akár 23 wattal, ha valahonnan megtesszük a második generációs Pixel Stand töltőt. A normál Qi töltőkről vezeték nélkül maximum 12 wattot vesz fel a telefon, leadni pedig 5 wattal tud a hátlapon át. A beépített 5050 mAh-s akkumulátor teljes töltése másfél órát vesz igénybe, lemeríteni pedig 10-11 órányi aktív képernyő-használattal fogjuk tudni. A beállítások között van akkukímélő mód, van alkalmazkodó töltés és vannak beépített szoftveres tesztek arra az estre, ha hibás aksira gyanakodnánk. Melegedést töltés közben csak akkor tapasztaltunk, amikor a Pixelt használtuk energia megosztására, de elhanyagolható volt a mértéke ennek is.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Verdikt

Google Pixel 8 Pro
Pro
IP68-as védelem, jól összerakott ház
Remek fényerejű HDR10+ OLED kijelző
Kiemelkedő fotós és videós minőség
A leghosszabb szoftveres támogatás ígérete a piacon
Sztereó hangszóró, eSIM, vezetékmentes töltés
Kontra
Hivatalos hazai forgalmazásban továbbra sem kapható
A szoftveres trükkök egy része regionálisan nem elérhető
Az MI funkciók jelentős része a Google szerverein történik, nem pedig a készüléken
Az UFS 3.1-es tárhely és a Tensor G3 gyengébb a hasonló árú konkurenseknél
Lassú töltés
Nincs adapter, fólia és tok a dobozban
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 9 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 5 pont
Indulóár (8/128 GB, HUF) 449 990

A Pixel 8 Pro hasonló helyzetben van a magyar piacon, mint a Sony Xperia 1 V. Mindkét készülék drága, beszerzésük körülményesebb, mint egy Apple vagy Samsung csúcsmobil kosarunkba tétele, funkcióikkal pedig fotós igényeket szolgálnak ki két teljesen eltérő megközelítésből. Míg a Sony a felhasználó tudására bízza a feladatot, a Pixel megoldja a felhasználó helyett és utómunkában. Olyan szempontból is áll az összehasonlítás, hogy a Google telefonja is drágult, akárcsak a Sony sajátja. Itt viszont felmerül a kérdés, hogy megéri-e egy szoftveresen kissé kiherélt telefonra közel félmillió forintot kifizetni, amikor a Samsung Galaxy S23 Ultra ilyen áron extra tollat és zoomkamerát ad, az iPhone 15 Pro Max minőségibb videófelvételt és iOS-t biztosít. De ha csak a kamerarendszer a fontos, akkor a Honor Magic5 Pro is tele van fotós nyers erővel, és jár hozzá töltő is, a Xiaomi 13 Próhoz szintén. Persze utóbbi kettő szoftveresen a spektrum ellentétes oldalán helyezkedik el, a Pixel letisztult rendszerével szemben ott előre telepített alkalmazásokkal, szolgáltatásokkal és szinte teljesen átrajzolt felhasználói felülettel zajlik az ügymenet. De ha már szóba került a Sony, letisztult rendszerrel ott is találkozunk, van mellé remek kamerahardver gyengécske feldolgozó algoritmussal, de lyuk nélküli kijelzővel, sztereó hangszórókkal és 3,5 mm-es jack csatlakozóval.

Említsük meg azt is, hogy míg a konkurencia már UFS 4.0-s tárolókat pakol a telefonokba, addig a Google maradt a lassabb UFS 3.1-es tárolónál, a felhőtárhely már fizetős, egy csomó szoftveres funkció pedig csak akkor elérhető, ha folyamatos internetkapcsolatunk van és hajlandók vagyunk a Google szervereire feltölteni fényképeinket. A vezetékes képernyőkivetítés hiánya is fájhat egyeseknek, a teljesítmény pedig bár a mindennapi feladatokat tökéletesen ellátja, a hétéves támogatás fényében kissé karcsúnak érződik és egyaránt nincs arányban az árral.


[+]

Mindezek ellenére a Pixel 8 Pro egy nagyon jó és szerethető telefon a mindennapokban. A dizájn elegáns és egyedi, az összeszerelési minőség remek, a kijelző is felső kategóriás, a kamera egyszerű használatban oktatja a mezőnyt, a szoftver pedig a felhasználó keze alá dolgozik még a regionálisan zárt funkciók hiányával együtt is. Megemelt árával még az 5G-s kapcsolat megléte ellenére sem tudjuk mindenkinek ajánlani a Pixel 8 Prót, mert a magyar piacon a valamivel olcsóbb Pixel 8 és a jelentősen olcsóbb Pixel 7a is nyújtani tudja ugyanazt az élményt a hazai felhasználóknak, mint amit a 8 Pro ígér. A teleobjektív ugyan hiányzik azokból a készülékekből, de minden másban pariban vannak a csúcsmodellel.

viragdani01

A teszthez a készüléket eredendően az Alza adta Tech2 Lacinak, de ő felebaráti szeretetből átpasszolta nekünk is, a teszt egyhetes ideje alatt az Android 14-es béta verziója futott a mobilon.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés