Garmin Vivomove Luxe - álom luxuskivitelben

A Vivomove Luxe sima órának is feltűnően szép, de az időn kívül egy rakás más dolgot is mutat. Mások pedig, főleg a hölgyek, fokozott érdeklődést az óra iránt.

Kezelés, funkciók, összegzés

A készülék kezelése roppant egyszerű és kényelmes, miután elvégeztük a beállításokat a Garmin Connect appban. Az órán tulajdonképpen semmit nem lehet állítani, kizárólag a Ne zavarjanak üzemmódot kapcsolgathatjuk és kezdeményezhetünk Garmin Pay fizetést, ahol az appban megadott PIN kód beütése után már érinthetjük is az órát a terminálhoz. A Garmin Pay továbbra is a kizárólag a Revolut MasterCard és Visa kártyáival, illetve a TransferWise által kibocsájtott MasterCardokkal dolgozik együtt Magyarországon, azokkal viszont tökéletesen.

[+]

Hirdetés

Az óra beállítása a magyar nyelvű appban nagyon egyszerű és felhasználóbarát, lehet variálni a widgetek sorrendjét, adhatunk hozzá és törölhetünk kártyákat (ezeket tudjuk lapozgatni az órán), vannak előre szerkesztett számlapok a rejtett kijelzőhöz, de kérhetünk adott információkat a kijelző felső és alsó részébe is. A Ne zavarjanak üzemmód és a mobilfizetés fentről lefelé simítva kerül elő, minden más pedig oldariányban érhető el. Az adott widgeten belüli infókhoz nyilván a widget megérintésével juthatunk.

[+]

Az ébresztőt szintén az appban tudjuk beállítani, ahogy az automatikus mozgáskövetést, a pulzus- és véroxigénszint mérés gyakoriságát, a maximum és minimum pulzus riasztásokat, illetve a célokat is itt határozhatjuk meg. Nőként a ciklusnapló is alapfunkcióként jelenik meg. Tevékenységek közül viszonylag keveset ismer egyébként, de van séta, futás, kardió, erősítő edzés, jóga és egyéb, amihez magunknak szerkeszthetjük az adatmezőket.

[+]

Amúgy van időjárás (ehhez is csatlakozni kell a mobilhoz), a naptár ugye az adott nap eseményit mutatja, tájékozódhatunk a lépésszámról, elégetett kalóriáról, stressz-szintről, a belégzések átlagos számáról, a pulzusról (a widgeten belül az elmúlt négy óra maximuma és minimuma is megtekinthető grafikusan is), a megmászott emeletek számáról, a Body Battery státuszáról és az aktív percekről. Az alváskövetés eredményeit viszont csak az appban tudjuk megtekinteni, ugyanolyan formában és minőségben, mint a többi Garmin óra esetében, a folyadékfogyasztás pedig itt is magunknak kell regisztrálni, de azt megtehetjük az órán is.

[+]

A Vivomove Luxe a forma és a funkció összhangjának iskolapéldája. Ebben a termékkategóriában magasan felülteljesíti az elvárásokat, roppant informatív, a szenzoros felszereltség példás, a megjelenés pedig pazar. Valószínűleg nyilvánvaló, hogy rettenetesen odavagyok a cuccért, már csak azért is, mert gyönyörűen mutat, de olyan funkciókkal rendelkezik, amikhez hozzászoktam egy okosóra életvitelszerű viselése közben. Csak ez az óra állati jól megy zakóhoz, magassarkúhoz és hagyományos, akár nemesfém ékszerek mellé is. Az elegancia és a dekoratív hatás mérsékelhető egy bőr vagy szilikon szíjjal helyzetnek megfelelően, a vízállóság adott, szabad benne úszni, az alkalmazásban pedig minden olyan élettani funkció adatai nyomon követhetők, mintha nem egy 18 karátos arannyal bevont (vagy 24 karátos, esetleg polírozott rozsdamentes acél) ékszer lenne a kezünkön. Alapvetően nem volt kényelmetlen a saját órámhoz viszonyított korlátozottabb funkcionalitás, a hívások kezelhetők, lehet válaszolni, látom, hogy ki az és mit akar (akár erre is válaszolhatok, ha beérem a sbalonválaszokkal) a Messengeren vagy e-mailben, látom a naptár bejegyzéseimet, és őszintén szólva pont nem hiányzott semmi más, amit hagyományos okosórák kínálnak. A Garmin Vivomove Luxe, ahogy a neve (és az ára) is mutatja, inkább luxuscikk kategória, de a dinamikusan igazodó fizikai mutatókkal, a hibrid kivitel mellett is kifejezetten széleskörű funkcionalitással és kitűnő szenzoros felszereltséggel sokkal többet ad, mint egy hasonló árkategóriás ékszeróra. Még úgy is lazán rávágom a tetszett plecsnit, hogy a rose gold kivitel milánói szíjjal 188 ezer forintba kerül. Az olasz bőrszíjas verziók ezüst vagy arany csattal 167 ezer pénzbe fájnak, míg az ezüsttel futtatott milánói szíjas szintén 188 ezer forintba kerül. A Zugspitze-t majd nem ebben mászom meg újra, de a mindennapi általános igényeket maradéktalanul kielégíti, összeköthető komolyabb fitnesz kiegészítőkkel az ANT+ támogatásnak köszönhetően, az applikáció és az alváskövető algoritmus még mindig kitűnő, és lehet benne gyönyörködni.

Garmin Vivomove Luxe

AliceWake

A tesztterméket a Garmin.hu biztosította. Kösözönjük.

Azóta történt

  • Milyen világjárvány?!

    Az okosóra piacot egyáltalán nem hatották meg a gyártási nehézségek, a keresletcsökkenés vagy a vásárlási szokások átrendeződése.

  • Garmin Forerunner 945 - ultravaló

    A triatlon és az ultratávok specialistája a minden földi jóval felszerelt Garmin csúcsóra, ám ez az árazásán is meglátszik.

  • Garmin Fenix 6X Pro Solar Titanium DLC - a Napra lehet nézni

    Mit tud egy sokkolóan drága sportóra egy olcsóbbhoz képest? Napelemes rásegítést a fantasztikus üzemidőre, meg mindent, amit a műfajtól elvár az ember, egy bökkenővel.

Előzmények

Hirdetés