Garmin Vivomove Luxe - álom luxuskivitelben

A Vivomove Luxe sima órának is feltűnően szép, de az időn kívül egy rakás más dolgot is mutat. Mások pedig, főleg a hölgyek, fokozott érdeklődést az óra iránt.

Adatkapcsolat, szenzorok, üzemidő

A Garmin jellemzően nem spórol a szenzoros és adatkapcsolati képességeken, még akkor sem, ha nem feltétlenül, vagy pont nem a Kinizsi Százra szánja az adott eszközt. A Luxe távolról sem egy funkcionális sportóra, mégis majdnem minden olyan részegységgel rendelkezik, ami a Garmin modelleket megkülönbözteti a sokéves átlagtól. A Luxe-ban ugyan nincs GPS, de csatlakoztatott készülékkel a futás vagy túra útvonalának követése is megoldott, akár folyamatos pulzus és véroxigénszint méréssel. A gyorsulásmérő, altiméter és nyomásérzékelő, illetve fényérzékelő meg pont elég egy ékszerórába.


[+]

A mobileszközzel Bluetoothon keresztül kapcsolódik energiahatékony protokoll mellett, de elérhető az ANT+ támogatás is, amivel dedikált sportkiegészítőket is bevethetünk a pontosabb mérések érdekében. Ez a funkció egyébként érthetetlen módon előszeretettel marad ki a termékkategóriában, pedig valóban hasznos. A Venu csuklón mérve húsz percig olyan értékeket mutatott, amiknek véletlenül sem volt közük a valósághoz még érzésre sem, a mellkaspánt viszont használható információkkal szolgált az edzés intenzitásának belövéséhez. Akkor is lehet ezt komolyan csinálni, ha nem ultramaratonra készülünk, na.

[+]

Android és iOS rendszerű készülékekkel is közel teljes funkcionalitással működik a dolog, az Apple felhasználók viszont nem fognak tudni válaszolni a bejövő üzenetekre, amiket egyébként teljes terjedelmükben, tökéletes karakterkezeléssel olvashatunk. Válaszra előre beállított, nem testreszabható sablonokkal van lehetőség, ugyanez működik a hívások elutasításánál is. Már amennyiben nem vesszük fel, mert ugye az is opció.

[+]

Adattárolás kizárólag a napi tevékenységek és élettani adatok rögzítéséig elérhető, ez itt is hét időzített tevékenység adatait és általában két hét méréseit jelenti, viszont zenét vagy naptárbejegyzéseket csak a telefonról érhetünk el. Előbbihez van vezérlő, utóbbihoz pedig az aktuális nap bejegyzéseit megjelenítő naptár widget. Az appban állíthatunk be ébresztőt is, a rezgőmotort viszont kissé szolidnak éreztem ahhoz, hogy mély álomból felkeltsen. Nem lehetetlen, alapvetően működött, de ha fontos volt, inkább hagyományos ébresztőt kértem.

[+]

Az üzemidő a viszonylag korlátozott megjelenítés ellenére is inkább csak átlagos, aki a hibrid rendszertől várja a megváltást, nem lesz elégedett. Mindenki más viszont az lehet a nettó öt nappal, ami kijön az órából. A Garmin valahogy nem szereti részletezni az akkumulátorkapacitásra vonatkozó adatokat, mindenesetre éjszakai véroxigénszint méréssel, folyamatos pulzusméréssel, aktív értesítésekkel és aktivitáskövetéssel pont öt napig ketyeg a Luxe, kizárólag óra módban pedig elvileg még egy teljes hetet. A termékoldalon feltüntetett információk eddig validnak bizonyultak, gondolom ez is helytálló.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Milyen világjárvány?!

    Az okosóra piacot egyáltalán nem hatották meg a gyártási nehézségek, a keresletcsökkenés vagy a vásárlási szokások átrendeződése.

  • Garmin Forerunner 945 - ultravaló

    A triatlon és az ultratávok specialistája a minden földi jóval felszerelt Garmin csúcsóra, ám ez az árazásán is meglátszik.

  • Garmin Fenix 6X Pro Solar Titanium DLC - a Napra lehet nézni

    Mit tud egy sokkolóan drága sportóra egy olcsóbbhoz képest? Napelemes rásegítést a fantasztikus üzemidőre, meg mindent, amit a műfajtól elvár az ember, egy bökkenővel.

Előzmények

Hirdetés