Garmin Forerunner 265S - láthatósági futam

Több is van a Garmin új futóknak szánt óráiban, mint a fényes AMOLED kijelző, mégis ez a leglátványosabb újítás.

Garmin Connect, okosfunkciók

Ahogy a többi Garmin eszköz kezeléséhez, így a Forerunner 265-ös órákhoz is szükséges a telefonra telepített Garmin Connect alkalmazás, amennyiben nem kábellel és számítógéppel tervezünk szinkronizálni. Utóbbi is megtehető, de azért kevésbé kényelmes, mint az, hogy a Connect alkalmazás automatikusan átszívja magába az adatokat, illetve okostelefon nélkül az óra okosfunkciói is jelentősen csökkennek.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

Felületét tekintve nem változott a Garmin Connect, az alkalmazást megnyitva ugyanúgy a főoldal vár bennünket, mint a márka többi órájánál, a főoldalon pedig kártyákon láthatjuk egészségügyi adatainkat. Ezek kis méretbe összecsukhatók, rájuk nyomva pedig részletes elemzéseket nézhetünk meg napi / heti / négyheti / éves lebontásban, így könnyen nyomon követhetjük hosszú távú fejlődésünket, ugyanebben segít a beépített naptár is. De ha csak a napi lépésszám elérése a cél, azt egy gyors pillantással elérhetjük, az alkalmazás kapcsán egyetlen hiányzó opció nekem az volt, hogy az iOS vagy Android főképernyőre nem enged widgetet kirakni.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A Connect enged GPX, TCX, CSV útvonalakat importálni, az órával rögzített edzéseinket pedig a böngészős felületről vagy az órát számítógépre csatlakoztatva exportálhatjuk, illetve van egy minimális saját közösségi felület is beépítve az Újdonságok menüben, ahol a márka eszközeit használó barátaink által rögzített edzéseket láthatjuk. Szintén a közösségi élményre megy rá a Kihívások menüpont, ahol heti, havi és negyedéves feladatokra nevezhetünk be, valamint nemrég megjelent újdonság, hogy híres túraútvonalakat és hegymászásokat is megcsinálhatunk virtuálisan. Ezek során a megtett lépéseink számával kell elérnünk egy adott túraútvonal hosszát (például az El Camino teljesítéséhez kb. 1,1 millió lépést) vagy szintemelkedésünkkel egy adott mászás magasságát (például az Everesthez kb. 2,7 ezer megmászott emelet) a kihívás elindítása után, a teljesítésért pedig virtuális kitűzőt kapunk. A megtett emeletek számának rögzítéséhez a FR 265-ös órák rendelkeznek barometrikus magasságmérővel, a szintemelkedést pedig automatikusan rögzítik normál használat és edzés során is, utóbbi esetén méterre pontosan, normál módban csak emeletszámban megadva. A virtuális kitűzőkkel együtt pontjaink is gyűlnek, idővel így szinteket léphetünk, amit a többi Garmin-barátunk is láthat profilképünk mellett. Egy korábbi tesztben írtam, hogy szerintem az ilyesféle, átgondolt és rendszeresen frissülő gamifikáció hasznos egy fitnesz-orientált eszköznél, ezt továbbra is tartom, az erre fogékonyakat ösztönözhetik több mozgásra az újabb és újabb kihívások.

Kihívások a Garmin ConnectbenKihívások a Garmin ConnectbenKihívások a Garmin Connectben Kihívások a Garmin Connectben (forrás: Mobilaréna) [+]

Hasonló a reggeli összegzés a csuklón, mely animált kártyák segítségével foglalja össze a legfontosabb információkat: idő, időjárás, Body Battery szint, lépésszámunk, alvásunk rövid kiértékelése, regenerálódási idő és edzésre való felkészültség. Utóbbi újdonság, a többit a tavalyi MIP kijelzős órák is tudják már, deeg az edzésre való felkészültségi állapotunk kiértékelésére a 265-ös széria mellett a 955-ös modellek képesek, a 255-ök nem és egyelőre nincs arra vonatkozó jel, hogy ez szoftverfrissítéssel elérhető lesz. A 265-ből a Physio TrueUp 2.0 egységes edzettségi állapot és a futásdinamikai elemzések viszont szoftverfrissítéssel megérkeznek majd a 255-ös szériára is.* Az új edzésre való felkészültség funkció az alvásunkat, az edzéseinket és az utána manuálisan az órán megadott erőkifejtés nehézségét, valamint a folyamatosan monitorozott stressz-szintünket veszi figyelembe, így a Body Battery méréseknél pontosabb képet ad arról, mennyire állunk készen mondjuk egy újabb edzésre. Ahogy az alvást, úgy a regenerálódási szintet is egy 100 pontos skálán osztályozza az óra, s minden reggel, ébredés után összegzi az elmúlt nap adatait.

Cuki apróság: a napi időjárásnak megfelelő animáció jelenik meg a reggeli jelentés hátterében az órán, ma éppen napsütötte, tiszta idő volt
Cuki apróság: a napi időjárásnak megfelelő animáció jelenik meg a reggeli jelentés hátterében az órán, ma éppen napsütötte, tiszta idő volt [+]

A klasszikusabb értelemben vett okosfunkciók között találunk érintésmentes fizetésre lehetőséget, az órában megvan az NFC, a Garmin Pay pedig Magyarországról is elérhető, bár a szolgáltatást támogató bankok listája továbbra is rövid. A telefonról tükrözött értesítésekre előre megadott válaszokat küldhetünk, ha csatlakoztatva Android rendszerű telefon van, s a telefon segítségével működik az is, hogy az órán keresztül riasztást küldhetünk megadott kontaktjainknak, ha velünk bármi történne edzés során. Arra viszont ne számítsunk, hogy egy teljes emailt el fogunk tudni az órán, de rövid üzenetek megtekintésére elég, a magyar ékezetes karaktereket is tökéletesen megjeleníti és még emotikonokat is képes kirajzolni. Automatikusan figyeli aktivitásunkat is és ránk szól az óra, ha túl sokat voltunk tétlenek, de okos otthoni eszközöket vezérelni csak az IQ-ból letöltött alkalmazással fogunk tudni, natívan nem, hisz a fókusz továbbra is a sporton és az egészségen van, mintsem az okostelefon csuklón hordható kiváltásán.

Két eltérő értesítés az FR 265S-en: Messenger üzenet és iOS figyelmeztetésKét eltérő értesítés az FR 265S-en: Messenger üzenet és iOS figyelmeztetés Két eltérő értesítés az FR 265S-en: Messenger üzenet és iOS figyelmeztetés [+]

Állítható a rezgés erőssége az értesítésekhez és külön az edzéstípusokhoz is. A rezgőmotor három szintben dolgozhat, személy szerint a legalacsonyabb fokozat elég volt az értesítésekhez, edzés közben viszont már az alapértelmezett közepes erősségű rezgés volt kényelmes, ez futás vagy úszás során is jól érezhetően mozgatja meg az ember csuklóján az óratestet.

*A cikkben korábban hibásan szerepelt, hogy az edzésre való felkészültség a 255-ös modellekben is elérhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés