Hirdetés

Garmin Forerunner 265S - láthatósági futam

Több is van a Garmin új futóknak szánt óráiban, mint a fényes AMOLED kijelző, mégis ez a leglátványosabb újítás.

Bevezető, méretkülönbség, doboz tartalma

Mi fejlődhet annyit egy futóórában, hogy az új generáció úgy érkezzen a tavalyiak nyakára, hogy egy teljes év sem telik a két család megjelenése között? Annyira sok azért nem, a tavaly piacra került Forerunner 255 / 255S és 955 nagyobb ugrás volt, az idei 265 / 265S és 965 pedig az AMOLED érintőkijelzővel villoghat. Illetve a 965-ben azért van pár egyéb extra is, de azzal külön cikkben foglalkozunk majd, most a 265 / 265S a téma, melyekből már nincs Music kiadás, hisz mindegyik kapott beépített tárhelyet, így mehet rá a zene MP3-ban vagy Spotify / Deezer / Amazon Music streaming szolgáltatáson keresztül.

[+]

Mielőtt belevágunk abba, hogy mi az újdonság, hasonlítsuk össze az árakat is. A hivatalos magyar forgalmazónál — Garmin.hu —, akiktől a tesztre kölcsönkaptuk a 265S-t is, jelenleg a Forerunner 255-ös széria 148 900 forint. Ha kell zene, akkor Music változatra lesz szükségünk, ez 169 900 forint. Az új 265-ös szériába tartozó modellek induló ára egységesen 199 900 forint, és egységesen 8 GB beépített tárhelyet kínálnak zenéinknek. Adott az órákban a Bluetooth, a Wi-Fi és az ANT+ is, előbbi kettőn keresztül opció zenéket az órára küldeni, lejátszani pedig párosított Bluetooth hangszórón vagy fülhallgatón tudunk. Az órákban ugyan beépített hangszóró is van, de ez csak edzések közben szólal meg csipogással vagy sípolással jelezve például köridőt, s nincs mikrofon sem az FR 265-ökben, így telefont felvenni sem fogunk tudni csuklón keresztül. Vagyis fel tudjuk venni a megjelenő értesítésből, de az órán keresztül hívást bonyolítani nem tudunk.


[+]

Változott az elérhető méretek száma, a 265S már 42 mm-es tokozással (41,7 x 41,7 x 12,9 mm) kapható, ez apró méretnövekedés a 41 mm-es 255S-hez képest (41 x 41 x 12,4 mm). A szíjak maradtak a 18 mm-es gyorskioldós csatlakozásnál, az óra pedig 115 és 178 mm-es csuklókon ül meg kényelmesen. A nagyobb modell továbbra is 46 mm-es tokozást (46,1 x 46,1 x 12,9 mm) kínál, 22 mm-es gyorskioldós szíjjal és 135 - 205 mm közötti csuklókra jó. Az órák háza mindkét modell esetén szálerősített polimer, az új AMOLED kijelzőket pedig egységesen Gorilla Glass 3 üveg védi úgy, hogy a műanyag óratok az üveg síkja fölé emelkedik körben. A kisebb modell 40 gramm, a nagyobb 47 gramm pánttal együtt, és mindkettő ház 5 ATM minősítéssel vízálló.


[+]

A dobozban a szokásos módon az óratest mellett csak egy szíjat és egy töltőt találni. Utóbbi a már ismert, Garmin-féle egyedi négy pines, dugós töltő. Nincs vezeték nélküli töltésre lehetőség az új Forerunnerekben, viszont a mellékelt kábel vége USB-A csatlakozóról USB-C-re váltott, megmaradt PC-s kapcsolattal a zene- vagy térképmásolásra. Egy teljes töltés bő egy órát vesz igénybe, az üzemidővel pedig lehet játszani, erről kicsit később.

Az új, USB-C töltő
Az új, USB-C töltő [+]

Garmin Forerunner 255S Garmin Forerunner 265S
Kijelző és felbontás: 1,1" MIP transzflektív, 218 x 218 pixel 1,1" AMOLED (AoD), 360 x 360 pixel
Méret: 41 x 41 x 12,4 mm 41,7 x 41,7 x 12,9 mm
Üzemidő: 12 nap okosóra módban Akár 15 nap, AoD-vel akár 5 nap okosóra módban
Navigáció: Többsávos, GNSS, GPS, GLONASS, Galileo Többsávos, GNSS, GPS, GLONASS, Galileo
Tárhely: 255S-ben nincs, 255S Musicban 4 GB 8 GB
Súly: 39 gramm 40 gramm
Ár (garmin.hu): 148 900 forinttól 199 900 forint

Kijelző, kezelés

Az új AMOLED kijelzők ismerősek lehetnek a Venu vagy az Epix vonalról a Garmin kínálatában, először teszik ugyanakkor tiszteletüket a Forerunner szériában. A kisebb modellen 1,1 hüvelykes (28,1 mm-es átmérővel), a nagyobbikban 1,3”-es (32,5 mm) a panel, a felbontás pedig 360 x 360 pixel, illetve 416 x 416 pixel. Szintén új, hogy érintésérzékeny panelekről van szó, a tavalyi modellek még csak a gombokkal történt navigációt támogatták. Az érintésérzékenység remek, viszont a gombok nem hagyhatók ki a navigációból, almenükbe belépni, parancsokat leokézni, edzést elindítani továbbra is csak ezekkel lehet. Egészen pontosan a RUN feliratú jobb felső gomb kihagyhatatlan a kezelésből. De a gomb nem gond, sőt, a 265S kisebb kijelzőjén személy szerint a gombokkal precízebben és gyorsabban is navigáltam, mint ujjal. Ugyanakkor az univerzális visszalépést jelentő balról jobbra suhintás a kijelzőn kényelmesen jött, mert így a jobb alsó Back gomb eléréséhez szükséges fogásváltás nélkül tudtam az óra menüjében közlekedni.


[+]

A parancsgombokra vonatkozó beállítási lehetőségekA parancsgombokra vonatkozó beállítási lehetőségekA parancsgombokra vonatkozó beállítási lehetőségek A parancsgombokra vonatkozó beállítási lehetőségek (forrás: Mobilaréna) [+]

Az érintésérzékenység egyébként opcionálisan kikapcsolható, edzések rögzítése során pedig automatikusan zárolja is a rendszer, ha csak nem kérjük mégis. Illetve alvó módban is kikapcsol a kijelző érintésérzékenysége, de ez magától nem megy, csak ha az ember beállít időzítést a ne zavarjanak és az alvásidő módokhoz. Az óra bal oldalán található fel-le-fény gombokkal navigálni és almenüket megnyitni, a kijelzőt felébreszteni, a jobb oldalon találhatókkal pedig megerősítést adni vagy visszalépni tudunk. Plusz lehetőség, hogy a gombokhoz egyedi parancsokat rendeljünk hosszú nyomvatartásuk mellé.


[+]

Különbség a ténylegesen éber és az AoD kijelzés között megegyező körülmények közöttKülönbség a ténylegesen éber és az AoD kijelzés között megegyező körülmények között Különbség a ténylegesen éber és az AoD kijelzés között megegyező körülmények között [+]

Hirdetés

A Garmin következetesen fekete háttérrel dolgozik az órán, így az AMOLED panel minimálisan meríti az aksit, a szövegek és az alapértelmezett számlapok pedig élesen, erős kontraszttal jelennek meg. A tavalyi modellekben használt transzflektív panelekhez képest nagyon látványos, mennyivel jobban olvasható az AMOLED kijelzőn kirajzolódó tartalom. Viszont bármilyen jó legyen is az olvashatóság, betekintési szögekben és közvetlen napfény alatt azért gyengébb a mindig éber (AoD) kijelzés, mint transzflektív társai. Ez csak bizonyos esetekben lehet zavaró, például kültéri bringázáskor, ha épp nem akarjuk megemelni a csuklót, csak rápillantunk. Viszont a Garmin automata fényerőkezelése remek, így kültéren sem nehéz leolvasni az új Forerunnerek AoD számlapját, teljesen bekapcsolt kijelzővel természetesen még kevésbé problémás a dolog, beltéren vagy kissé tompább fényviszonyok között pedig egyértelműen nyerő az AMOLED a háttérvilágítással megküldött MIP ellenében is. Illetve edzésenként beállítható a háttérfény erőssége, így például kinti futásainkhoz az adatmezőket erősebb fényesség mellett mutathatja az óra, mint mondjuk futópados edzéseink adatait.

Egyértelmű az AMOLED panel felsőbbrendűsége láthatóságban, olvashatóságban gyenge fényviszonyok között vagy beltéren (balra: Forerunner 265S, jobbra Vivoactive 4)
Egyértelmű az AMOLED panel felsőbbrendűsége láthatóságban, olvashatóságban gyenge fényviszonyok között vagy beltéren (balra: Forerunner 265S, jobbra Vivoactive 4) [+]

Az automata fényerőszabályzás mellett a Garmin lehetőséget biztosít a szoftverben arra is, hogy különböző használati módokhoz (alvás, edzések, mindennapi használat) a felhasználó egy hárompontos skálán kézzel beállított fényességet adjon meg. Ezt az órán is el lehet végezni, illetve a Connect mobilalkalmazásban is, ha beásunk az óra > rendszer > kijelző menüpontokig. A rendszer menün belül találhatók egyébként a nyomógombok egyedi beállításai is, ha ez érdekel, akkor a parancsgombok almenüt kell megkeresnünk. Ha pedig ez megvan, akkor gyorsgombra beállíthatjuk, hogy a fényerő állítását hozza elő, ezzel pedig megkerültük a többi okosórában általában a számlapról indulva fel vagy le suhintással elérhető gyorskapcsolók hiányát is.

A kijelzőre vonatkozó beállítások a Connectben. Ugyanezeket lehet elérni közvetlenül az órán isA kijelzőre vonatkozó beállítások a Connectben. Ugyanezeket lehet elérni közvetlenül az órán isA kijelzőre vonatkozó beállítások a Connectben. Ugyanezeket lehet elérni közvetlenül az órán is A kijelzőre vonatkozó beállítások a Connectben. Ugyanezeket lehet elérni közvetlenül az órán is (forrás: Mobilaréna) [+]

A számlapról lefelé vagy felfelé simítva – vagy ugye a gombokat megnyomva – egy Áttekintések nevű részbe érünk, ahol interaktív widgetek vannak. Ezek napi egészségügyi adatainkat, naptárunkat, értesítéseinket gyűjtik, sorrendjüket és megjelenített számukat az órán vagy telefonon szerkeszthetjük, valamint a Connect IQ-ból tölthetünk le és adhatunk hozzá egyedi igényeinknek megfelelő dolgokat is. A számlapok nem interaktívak, csak adatkijelzésre jók, de az áttekintésekből már részletesebb információkat szedhetünk elő. Például a számlap csak az aktuális pulzusunkat írja ki, de a widgetből már az elmúlt 4 óra és az elmúlt hét nap adatait is ki tudjuk olvasni.

Az Áttekintések lehetséges adatmezőiAz Áttekintések lehetséges adatmezői Az Áttekintések lehetséges adatmezői (forrás: Mobilaréna) [+]

Számlapokat az órán lehet cserélni, az előre telepítettek igény szerint személyre szabhatók a megjelenített szín és adatmezők tekintetében, az IQ-n keresztül pedig készíthetünk saját számlapokat vagy tölthetünk le mások által kreáltakat. Továbbra is inkább sportóra, mintsem okosóra bármely Garmin, így az IQ-t az óra nem éri el közvetlenül úgy, mint például egy Apple Watch az App Store-t, Android vagy iOS okostelefonról lehet böngészni és a kiválasztott dolgokat telepíteni Garminra. Az adatszinkronizálás már több módon megy, a telefonos Bluetooth-kapcsolat mellett Wi-Fi hálózaton vagy az USB-kábellel MTP-módban számítógéppel is felvihetjük az órával rögzített adatainkat a Garmin Connectbe, onnan pedig mehet automatikusan például a Stravába.

Garmin Connect, okosfunkciók

Ahogy a többi Garmin eszköz kezeléséhez, így a Forerunner 265-ös órákhoz is szükséges a telefonra telepített Garmin Connect alkalmazás, amennyiben nem kábellel és számítógéppel tervezünk szinkronizálni. Utóbbi is megtehető, de azért kevésbé kényelmes, mint az, hogy a Connect alkalmazás automatikusan átszívja magába az adatokat, illetve okostelefon nélkül az óra okosfunkciói is jelentősen csökkennek.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Felületét tekintve nem változott a Garmin Connect, az alkalmazást megnyitva ugyanúgy a főoldal vár bennünket, mint a márka többi órájánál, a főoldalon pedig kártyákon láthatjuk egészségügyi adatainkat. Ezek kis méretbe összecsukhatók, rájuk nyomva pedig részletes elemzéseket nézhetünk meg napi / heti / négyheti / éves lebontásban, így könnyen nyomon követhetjük hosszú távú fejlődésünket, ugyanebben segít a beépített naptár is. De ha csak a napi lépésszám elérése a cél, azt egy gyors pillantással elérhetjük, az alkalmazás kapcsán egyetlen hiányzó opció nekem az volt, hogy az iOS vagy Android főképernyőre nem enged widgetet kirakni.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A Connect enged GPX, TCX, CSV útvonalakat importálni, az órával rögzített edzéseinket pedig a böngészős felületről vagy az órát számítógépre csatlakoztatva exportálhatjuk, illetve van egy minimális saját közösségi felület is beépítve az Újdonságok menüben, ahol a márka eszközeit használó barátaink által rögzített edzéseket láthatjuk. Szintén a közösségi élményre megy rá a Kihívások menüpont, ahol heti, havi és negyedéves feladatokra nevezhetünk be, valamint nemrég megjelent újdonság, hogy híres túraútvonalakat és hegymászásokat is megcsinálhatunk virtuálisan. Ezek során a megtett lépéseink számával kell elérnünk egy adott túraútvonal hosszát (például az El Camino teljesítéséhez kb. 1,1 millió lépést) vagy szintemelkedésünkkel egy adott mászás magasságát (például az Everesthez kb. 2,7 ezer megmászott emelet) a kihívás elindítása után, a teljesítésért pedig virtuális kitűzőt kapunk. A megtett emeletek számának rögzítéséhez a FR 265-ös órák rendelkeznek barometrikus magasságmérővel, a szintemelkedést pedig automatikusan rögzítik normál használat és edzés során is, utóbbi esetén méterre pontosan, normál módban csak emeletszámban megadva. A virtuális kitűzőkkel együtt pontjaink is gyűlnek, idővel így szinteket léphetünk, amit a többi Garmin-barátunk is láthat profilképünk mellett. Egy korábbi tesztben írtam, hogy szerintem az ilyesféle, átgondolt és rendszeresen frissülő gamifikáció hasznos egy fitnesz-orientált eszköznél, ezt továbbra is tartom, az erre fogékonyakat ösztönözhetik több mozgásra az újabb és újabb kihívások.

Kihívások a Garmin ConnectbenKihívások a Garmin ConnectbenKihívások a Garmin Connectben Kihívások a Garmin Connectben (forrás: Mobilaréna) [+]

Hasonló a reggeli összegzés a csuklón, mely animált kártyák segítségével foglalja össze a legfontosabb információkat: idő, időjárás, Body Battery szint, lépésszámunk, alvásunk rövid kiértékelése, regenerálódási idő és edzésre való felkészültség. Utóbbi újdonság, a többit a tavalyi MIP kijelzős órák is tudják már, deeg az edzésre való felkészültségi állapotunk kiértékelésére a 265-ös széria mellett a 955-ös modellek képesek, a 255-ök nem és egyelőre nincs arra vonatkozó jel, hogy ez szoftverfrissítéssel elérhető lesz. A 265-ből a Physio TrueUp 2.0 egységes edzettségi állapot és a futásdinamikai elemzések viszont szoftverfrissítéssel megérkeznek majd a 255-ös szériára is.* Az új edzésre való felkészültség funkció az alvásunkat, az edzéseinket és az utána manuálisan az órán megadott erőkifejtés nehézségét, valamint a folyamatosan monitorozott stressz-szintünket veszi figyelembe, így a Body Battery méréseknél pontosabb képet ad arról, mennyire állunk készen mondjuk egy újabb edzésre. Ahogy az alvást, úgy a regenerálódási szintet is egy 100 pontos skálán osztályozza az óra, s minden reggel, ébredés után összegzi az elmúlt nap adatait.

Cuki apróság: a napi időjárásnak megfelelő animáció jelenik meg a reggeli jelentés hátterében az órán, ma éppen napsütötte, tiszta idő volt
Cuki apróság: a napi időjárásnak megfelelő animáció jelenik meg a reggeli jelentés hátterében az órán, ma éppen napsütötte, tiszta idő volt [+]

A klasszikusabb értelemben vett okosfunkciók között találunk érintésmentes fizetésre lehetőséget, az órában megvan az NFC, a Garmin Pay pedig Magyarországról is elérhető, bár a szolgáltatást támogató bankok listája továbbra is rövid. A telefonról tükrözött értesítésekre előre megadott válaszokat küldhetünk, ha csatlakoztatva Android rendszerű telefon van, s a telefon segítségével működik az is, hogy az órán keresztül riasztást küldhetünk megadott kontaktjainknak, ha velünk bármi történne edzés során. Arra viszont ne számítsunk, hogy egy teljes emailt el fogunk tudni az órán, de rövid üzenetek megtekintésére elég, a magyar ékezetes karaktereket is tökéletesen megjeleníti és még emotikonokat is képes kirajzolni. Automatikusan figyeli aktivitásunkat is és ránk szól az óra, ha túl sokat voltunk tétlenek, de okos otthoni eszközöket vezérelni csak az IQ-ból letöltött alkalmazással fogunk tudni, natívan nem, hisz a fókusz továbbra is a sporton és az egészségen van, mintsem az okostelefon csuklón hordható kiváltásán.

Két eltérő értesítés az FR 265S-en: Messenger üzenet és iOS figyelmeztetésKét eltérő értesítés az FR 265S-en: Messenger üzenet és iOS figyelmeztetés Két eltérő értesítés az FR 265S-en: Messenger üzenet és iOS figyelmeztetés [+]

Állítható a rezgés erőssége az értesítésekhez és külön az edzéstípusokhoz is. A rezgőmotor három szintben dolgozhat, személy szerint a legalacsonyabb fokozat elég volt az értesítésekhez, edzés közben viszont már az alapértelmezett közepes erősségű rezgés volt kényelmes, ez futás vagy úszás során is jól érezhetően mozgatja meg az ember csuklóján az óratestet.

*A cikkben korábban hibásan szerepelt, hogy az edzésre való felkészültség a 255-ös modellekben is elérhető.

Fitnesz, GPS, üzemidő

Adott a csuklóra néző optikai szívritmus szenzor, ez folyamatosan működik és mér, illetve a gyűjtött adatokból különböző algoritmusok számolnak. Alapértelmezett a pulzusfigyelés, edzéshez és alváshoz a véroxigén-szint mérés, de képes a légzési sűrűséget, a HRV-szintet (pulzusszám változékonyságát) is számolni. A szenzor maga változatlan a tavalyi modellhez viszonyítva, a Garmin Elevate V4-ről van szó, mellé pedig a gyorsulásmérő és giroszkóp segítségével méri az óra a megtett lépéseket, barométerrel az emeleteket, a GPS-t pedig edzések során veti be. Az Elevate V4-es pontossága jó, az SpO2-szinteket némileg alacsonyabbra lövi be ugyan, mint a dedikált céleszköz (96 vs. 98), de ott is hibahatáron belül marad. Hiányzó funkció az EKG-mérés, ehhez a szükséges hardver sem adott a Forerunnerekben, csak a Venu 2 Plusban.

Edzésre való felkészültséget és HRV adatokat jelző képernyők a Connect alkalmazásbanEdzésre való felkészültséget és HRV adatokat jelző képernyők a Connect alkalmazásbanEdzésre való felkészültséget és HRV adatokat jelző képernyők a Connect alkalmazásban Edzésre való felkészültséget és HRV adatokat jelző képernyők a Connect alkalmazásban (forrás: Mobilaréna) [+]

A HRV-mérések eredményeit ötperces intervallumokban jeleníti meg az eszköz, ahhoz viszont, hogy érvényes HRV-értékeket kapjunk, három hétig használni kell alváskövetéshez az órát, amivel beállít egy alapszintet hozzánk, majd később ehhez viszonyít egy 90 napos ablakban. Ha a zöld zónában maradunk, akkor egészségesnek mondhatjuk magunkat, a narancs- és piros színű értékek viszont azt jelzik, hogy valami nincs rendben.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Bár főként futásra van pozicionálva az óra, multisport eszközként is használható, illetve van egy rakás egyéb tevékenység is, mint túrázás, jóga, úszás, amit rögzíteni lehet vele. Adottak a letölthető edzéstervek, van Garmin Coach edzés különböző távokhoz és edzettségi szintekhez, és tölthetők le útvonalak is, bár térkép nincs a 265-ökben, csak a 965-ben. Mindenesetre az összes GPS-szel rögzített útvonalunkat elmenthetjük sajátként és utána a beépített iránytű segítségével végig tud minket rajta vezetni az óra, ez tapasztalataink szerint séta típusú edzést elindítva pontosan működött. Ugyanilyen módon az edzés kezdőpontjához is vissza tud navigálni minket az óra. Ezekhez az óra egy apró nyíllal jelzi a következő fordulót, s kiírja a teljes és a következő irányváltásig fennmaradó távot, valamint rezeg és sípol is, ha akarjuk. Az edzésekhez egyébként a hangszóró metronómként is használható.

[+]

A futási mutatók között ott a függőleges oszcilláció, lépéshossz, futásteljesítmény és pedálütem, valamint van PacePro és verseny-előrejelzés (Race Predictor), melyek stratégiát és tippeket nyújtanak céljaink eléréséhez, valamint korábbi futási és egyéb sportadataink alapján meghatároznak egy potenciális 5K, 10K, félmaraton és maraton időt, amit reálisnak látnak. Ezekhez adatokat az órán kívül csatlakoztatott Bluetooth (v5.2) és ANT/ANT+ eszközökből is képes összegyűjteni és egyesíteni a Garmin rendszere, de a Forerunner 265-ökből hiányoznak a kerékpáros teljesítménymérés és a ClimbPro funkciók, ezeket a 965-os modell tudja. De laktátküszöböt, aerob és anaerob terhelést ezek is tudnak számolni, ahogy hétnapos terhelési összesítést is készítenek.

[+]

Mit sem érne viszont mindez, ha a szabadban megtett útvonalainkat nem tudnánk pontosan rögzíteni. Szerencsére adott a kétcsatornás GPS (L1 + L5) és mellé a korábban SatIQ-nak nevezett, most automata módként megtalálható opció is. Utóbbi intelligens módon választja ki, mikor szükséges a többsávos módban működnie, ezzel spórolva az üzemidőn. A helymeghatározás pontossága telefon nélkül is remek, viszont városi környezetben akadnak időnként gondjai, magasabb házak között például nem tudja mindig pontosan meghatározni már, hogy az út melyik oldalán haladtunk, míg tágasabb térben erre is pontosan képes. Kültéri edzésekhez gyors és pontos a GPS, kevésbé zsúfolt városi környezetben fél perc sem kell, hogy pozicionálja magát az óra, ha pedig telefonunkkal együtt futunk, akkor a mobilkészülék adatait is figyelembe veszi utólagosan a térkép kirajzolásakor. Ahogy a tavalyi modellek, úgy az FR 265-ök is használhatók nyílt vízi úszáshoz is, az edzésekhez személyre szabhatók a megjelenített adatmezők, összesen hat darab.

Nyíltabb környezetben a GPS meglehetősen pontosan találja meg azt is, hogy az utca melyik oldalán haladtam, de a belvárosban már akadnak gondjaiNyíltabb környezetben a GPS meglehetősen pontosan találja meg azt is, hogy az utca melyik oldalán haladtam, de a belvárosban már akadnak gondjai Nyíltabb környezetben a GPS meglehetősen pontosan találja meg azt is, hogy az utca melyik oldalán haladtam, de a belvárosban már akadnak gondjai (forrás: Mobilaréna) [+]

Üzemidőben a Garmin nagyon részletes leírást ad a termékről, eszerint 15 napot várhat el a felhasználó okosóra módban, 5 napot pedig a mindig éber kijelzés bekapcsolásával. Utóbbit alá tudom támasztani, az AoD aktiválásával és automata GPS-módban hagyva az eszközt 4 teljes nap használat volt a maximum, amit ki tudtam belőle sajtolni úgy, hogy ez idő alatt három órányi mozgást és minden éjszaka alvást is rögzítettem vele mielőtt az ötödik napon töltőre kellett már tennem. Ha az AoD-t kikapcsoljuk, tippre a 8-9 nap is összejöhet alvásfigyeléssel, akár több is a felhasználó igényeitől és szokásaitól függően. A gyártó a fenti linken pontosan, az értesítések számáig menően meghatározza azokat az adatokat, amikkel szerintük elérhetők az adott értékek, s nem tűnik úgy, hogy nagyot mondanának. Ez viszont egyértelmű hátránya az AMOLED kijelzős modellnek az elődhöz képes, az FR 255 erős használat mellett is lazán működött egy hétnél tovább anélkül, hogy töltőt kérne. Ami gyilkolja a töltöttséget, az a többsávos GPS-szel rögzített edzés és az óráról történő zenehallgatás, ez a helymeghatározást a legpontosabb módra állítva 6 óra alatt képes lemeríteni a telepet, automata módban már 7 óráig bírja. Ha zene nem kell, akkor GPS-only módban akár 24 órán keresztül is rögzíthető tevékenység és van energiatakarékos mód is, ami tíz százaléknál jelzi, hogy érdemes lenne bekapcsolnunk.

Garmin Forerunner 265S
Garmin Forerunner 265S [+]

Pozitív élmény volt használni a Garmin Forerunner 265S-t, ami tele van egyéni ízléshez állítható sportfunkciókkal – az én kocaságomhoz mérten bőven sokkal is –, s bár nincs eSIM, nem lehet vele telefonálni, adottak az alapvető okosfunkciók is, legalábbis a legfontosabbak, mint a kártyás fizetés vagy a gyors válaszadás. Akik AMOLED kijelzős órát szeretnének a Garmintól, ami sportosabb, mint a Venu széria, és megfizethetőbb az Epixnél, azoknak az új Forerunnerek tökéletesek. Akik kicsit több okosságot várnak el, azoknak továbbra is ott a Venu 2 Plus, egy Galaxy Watch5 vagy egy Apple Watch SE, akiknek meg térkép, nagyobb kijelző vagy komolyabb ház kell, azoknak pedig az FR 955 és az Epix 2. Aki megelégszik az MIP transzflektív kijelzővel és meg tud lenni az edzésre való felkészültséget számoló funkció nélkül, nekik a tavalyi modellek Music kiszerelése továbbra is egy tökéletesen élhető ajánlat. Mindent összevetve a Forerunner 265 és 265S egy-egy remek sportóra, a Tetszettnél erősebb értékelést csak azért nem kap, mert a tavalyi modellek még forgalomban vannak olcsóbban és üzemidőben azok jobban teljesítenek. De ha valakinek fontosabb, hogy a kijelző AMOLED és érintésérzékeny legyen, akkor minden további nélkül érvényes ajánlat a Forerunner 265 és 265S.

Garmin Forerunner 265S

Az órát a Garmin Magyarország adta kölcsön a cikkhez, köszönjük a lehetőséget!

viragdani01

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés