Foreo Kiwi Derma – pórus center

A Foreo Kiwi Derma a piacvezető svéd skin-tech márka egyik legújabb eszköze, ami szokás szerint bámulatos hatékonysággal, megragadó dizájnnal és professzionális teljesítménnyel száll szembe az idő múlásával. Meg még néhány egyéb dologgal.

Bevezetés, technológia

A professzionális teljesítményű, de otthoni használatra kialakított arctisztítóiról és különböző technológiákat felvonultató (ultrahang, mikroáram, rádiófrekvencia, LED etc.), illetve ezeket kombináló arckezelő készülékeiről ismert Foreo idén számos új terméket mutatott be, köztük a Kiwi szériát, ami két készüléket takar. A Foreo Kiwi a komedók (polgári nevükön mitesszerek) és az azokból potenciálisan kialakuló aknék (aka. pattanások) eltávolítására és megelőzésére hivatott, amit vákuumtechnológiával és 415 nanométeres, antibakteriális hatású kék LED fényterápiával abszolvál.

A Kiwi vákuummal és kék fénnyel támad, a Kiwi Derma a bőrfelületet is kezelésbe veszi.A Kiwi vákuummal és kék fénnyel támad, a Kiwi Derma a bőrfelületet is kezelésbe veszi. A Kiwi vákuummal és kék fénnyel támad, a Kiwi Derma a bőrfelületet is kezelésbe veszi. [+]

A Kiwi Derma szintén részt vesz a pórusok vákuumtechnológiás tisztításában, de kissé komplexebb szolgáltatást kínál a gyémántszemcsés csiszolófejeknek köszönhetően. LED itt ugyan nincs, de van gyémánt csiszolófej és az elmaradhatatlan T-Sonic rezgés, ami továbbra is a transzdermális ultrahangot jelenti. Ez meghatározott teljesítményű (Watt/cm2) váltakozó frekvenciakibocsájtás révén teszi lehetővé a bőr permeabilitásának szignifikáns növelését, ami megkönnyíti a hatóanyagok megfelelő mélységbe és mennyiségben való bejuttatását a bőrbe, fokozza a mikrokeringést, aminek amúgy még egy rakás előnyös hatása van, de erről már volt szó itt, itt, itt, itt, itt, meg itt is.

Amiről viszont még nem, mármint nem volt szó, az a Kiwi Derma fő profilja, a gyémántszemcsés mikrodermabrázió. A bőrfelszín már elhalt hámrétegének mechanikai eltávolítása (igen, ez az, aminek hangzik) önmagában is számos kozmetikai és egészségügyi bőrproblémára nyújt megoldást, ezt kombinálja a Foreo a már ismert technológiákkal, illetve a sima Kiwinél is alkalmazott vákuum alapú tisztító funkcióval. A gyártó egyébként Adamas-gyémántnak hívja a csiszolófejek texturáját adó szemcseréteget, ami amúgy jól hangzik, de kicsit overkill, mivel a görög adamasz (αδάμας) szóból ered, aminek jelentése technikailag legyőzhetetlen, de mint ilyen, utalva az ásvány keménységére, a gyémánt klasszikus megnevezése. Szóval Gyémánt-gyémánt. Ez persze mit sem változtat a lényegen, csak úgynevezett fun fact.


[+]

Röviden: a gyémánt csiszolófejek eltávolítják az elhalt hámréteget, ez már önmagában beindítja a kollagénszintézist, a T-Sonic stimuláció kitágítja a pórusokat, elérhetővé teszi a bőr mélyebb rétegeit, fokozza a mikro- és nyirokkeringést, az egyénileg kalibrálható intenzitású vákuum pedig mindeközben eltávolítja a levegővel érintkezve eloxidálódott (megfeketedett), faggyú és elhalt hámsejtek alkotta komedókat. Mindez együtt pedig lehetővé teszi a kezelést követően alkalmazott hatóanyagok fokozott felszívódását és hasznosulását. Többek között.

Hirdetés

Az exfoliálás által indukált sejtregeneráció és kollagénszintézis számos bőrproblémára jelent hatékony megoldást, kezdve azzal, hogy egységesebb, finomabb textúrát eredményez, csökkenti a hyperpigmentációt (melasma, öregségi foltok), az aknékat és az aknék után esetlegesen megmaradó hegeket és elszíneződéseket, csökkenti a ráncok és finom vonalak láthatóságát, illetve feszesíti a bőrt és a kontúrokat. És bármit is kenünk utána a fejünkre, az garantáltan oda kerül és olyan formában, ahol annak értelme is van.


[+]

Ha gyanús lett volna az eddigiek alapján, igen, ez arra hasonlít, mint, amikor a flexre csiszolópapírt teszünk és nekimegyünk a felületnek. A kezelés ugyanakkor közel fájdalommentes, ami egy elég hülye kifejezés, mert vagy fáj vagy nem, de ez egyrészt egyéni tolerancia függvénye, másrészt hozzá lehet szokni az érzéshez. Félreértés ne essék, azért a jó az nem pont ilyen, de tökéletesen tűrhető, a rutinosabb versenyzőknek pedig, mondjuk, akik már letoltak valaha egy tűs mezoterápia kúrát, meg sem kottyan.

A mikrodermabrázió egy rendkívül hatékony, nagyon komplex előnyöket kínáló, rég óta alkalmazott és bizonyított hatékonyságú eljárás, amelyet számos tudományos eredmény is igazol. Pölö: a bőrfiatalítás elősegítése (Effects of Microdermabrasion on Dermal Matrix Components in Normal Skin", Plastic and Reconstructive Surgery, 2010 január), bőrkép javulása (The Effects of Microdermabrasion on Skin Texture and Appearance, Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology, 2015), a hegek láthatóságának csökkentése (Efficacy of Diamond Microdermabrasion with Topical Vitamin C in the Treatment of Acne Scars, Journal of Cosmetic Dermatology, 2019), a fokozott faggyútermelés mérséklése (Effect of Diamond Microdermabrasion on Oily Skin: A Case Study, Journal of Dermatological Treatment, 2018). Meg még egy rakás tanulmány, ami nem a „Random női magazin fizetett hirdetés”-ek rovatban jelent meg.

Vannak persze kontraindikációk, tehát felejtsük el a csiszolást, ha leégtünk a napon, akut bőrbetegség vagy fertőzés áll fenn (herpes simplex, bakteriális vagy gombás fertőzések, rozácea vagy súlyos, gyulladt aknés állapot), friss nyílt sebek vagy horzsolások vannak a bőrön, erős hajszáleresség áll fenn (teleangiektázia), autoimmun betegségek bőrérintettség esetén (lupus, aktív psoriasis, dermatitis). Egyébként mehet, miután kipróbáltuk a dolgot egy kisebbecske, lehetőleg nem feltűnő területen.

Kialakítás, karbantartás

A készülék formája, ahogy a neve is utal rá, az Új-Zélandon honos kivi madárra emlékeztet; kénylemes fogású, nagyjából maroknyi, finom, nem porózus szilikonnal burkolt szerkezet, tetején csavarmenettel. A membránból érkezik a szívóerő, a menetre pedig a gyémántszemcsés csiszolófejeket rögzíthetjük. A Kiwi Derma három, eltérő méretű, de megegyező textúrájú kezelőfejjel érkezik, amelyeket igazából csak akkor kell cserélni, ha mondjuk beesnek a mosdó mögé és nem tudjuk kiszedni onnan a fürdőszoba teljes szétverése nélkül vagy elhagyjuk őket valahol. Amúgy rendelhetők külön-külön, egyesével méret szerint vagy szettben is, ha valamelyik szcenárió mégis bekövetkezne. Viszont a sima Kiwi kezelőfeje nem kompatibilis a Dermával, így nem szkippelhetjük a csiszolást akkor sem, ha aktuálisan éppen csak a pórusok tisztítása lenne a vágyunk.


[+]

Az eszköz a szokásos, mondhatni univerzális-Foreo töltőcsatlakozót kapta, ha több készülékünk is van, bőven elég egy töltőt elöl tartani, a Kiwi Derma is tápolható bármelyik másik Foreo motyó kábelével. A töltöttséget a bekapcsoláskor felvillanó LED-ek mutatják, a piros értelemszerűen nem jó, töltés közben tudnak narancs és kék színűek lenni, teljes töltöttség esetén pedig zöldre váltanak. Elvileg, a használati útmutató szerint. Én speciel még csak kéket, zöldet és lilát láttam. A telep egyébként 520 mAh kapacitású, ez nagyjából 120 perc fullos (max szívóerő, erős rezgés) működésre és 90 nap készenlétre elég.


[+]

A LED-csíkok ezen kívül a vákuum erősségi szintjéről is tájékoztatnak használat közben, amit hat fokozatban, magán a készüléken is lehet állítani a gomb nyomkodásával. Be- és kikapcsoláshoz pedig ugyanezt a gombot kell nyomva tartani, tekintve, hogy ez az egyetlen kezelőfelület a készüléken.


[+]

A kezelőfejeket sima szappanos vízzel lehet tisztán tartani, ha egyedüli felhasználók vagyunk, ennél többre nincs szükség, bár szerintem időről-időre nem árthat valamilyen módon fertőtleníteni is, tekintve, hogy mégis csak mikrosérüléseket okozunk vele a bőrfelületen. A gyémántszemcsékben nem könnyű kárt tenni, nem valószínű, hogy háztartási szinten elérhető olyan anyag, ami kémiai roncsolást tudna eredményezni, de az UVC fény garantáltan ártalmatlan, ám annál hatékonyabb megoldás. Például.

Maga az eszköz viszont nem vízálló (nem úgy, mint a Kiwi, meg a Foreo legtöbb terméke), úgyhogy tartsuk szárazon. Tisztítani a Foreo saját szilikontisztító szerével kell elvileg, de egy nyirkos, nem szöszölős rongy is bőven megteszi, a szilikon membránt pedig egy fültisztító pálcika segítségével javasolja tisztára törölni a gyártó.

Használat, app, összegzés

A készülék rendszeres használatához alapvetően nincs szükség csatlakoztatott készülékre és az alkalmazásra (Play Áruház, App Store), de az első használat előtt aktiválni kell a holmit és el kell végezni néhány beállítást a saját preferenciáinknak megfelelően. Sajnos az app még mindig csak külföldiül hajlandó kommunikálni velünk, de nyelvtudás nélkül sem esélytelen elboldogulni. Párosodni egyébként Bluetoothon keresztül fog. Az alapbeállításokat a Settings menüpontban érjük el, ahol a T-Sonic pulzálás intenzitásáról, mintázatáról és a készülék működési idejéről rendelkezhetünk.

Innentől kezdve a Kiwi tudni fogja, hogy hogyan dolgozzon, a vákuum erősségét pedig magán a készüléken tudjuk módosítani hat fokozatban, akár a folyamat közben is, tekintettel a különböző kezelendő területek eltérő igényeire és érzékenységére. Ha a későbbiekben eseti jelleggel módosítanánk az alapbeállításokon, a Smart Control menüpontban van rá lehetőség, ilyenkor a rendszer nem menti a paramétereket a készülék memóriájába, ezek a beállítások csak az adott kezelésre érvényesek.

Nagyon fontos, hogy az első használat előtt próbáljuk ki az erősségeket az alkarunk belső részén, amit itt kellemetlennek érzünk az az arcunkon sem lesz jobb. Az intenzitást úgy kell belőni, hogy még pont ne legyen kimondottan rossz, a kezelt területen ideiglenesen megjelenő bőrpír viszont normálisnak tekintendő. A kezelést, többek között ezért is érdemes este végezni, egyéni érzékenységtől függően némi bőrpírral hosszabb-rövidebb ideig mindenképpen számolni kell, amit nyugtató, hűsítő hatású kozmetikumokkal érdemes mérsékelni, sminkelni viszont nem javasolt a kezelést követő mondjuk 12 órában. Meg amúgy se kenjünk rá ilyenkor semmit, amit nem muszáj*. A bőr ilyenkor egyébként fokozattan ki van téve a környezeti hatásoknak és az UV sugárzásnak, amelyekkel éjszaka ugye nem feltétlenül kell számolni, reggel pedig extra adag fényvédővel érdemes kezdeni a napot. *Van, amit viszont muszáj, erről később.

[+]

De kezdjük az elején. Egészséges, sérülésmentes, megtisztított, száraz bőrön végezzük a kezelést, bármiféle kozmetikum vagy segédanyag nélkül. Ha nagyon jó kedvünkben vagyunk előkészíthetjük a bőrünket valami pórustágító, puhító készítménnyel, amilyen egyébként a Foreonak is van. Ha van kéznél kezelést előkészítő arcpakolást, először azt vigyük fel arcmosás után vékony rétegben hagyjuk hatni (A gyári kiegészítőt hivatalosan 5 percig) nagyjából addig, amíg ránk nem száraz, mossuk le langyos vízzel és ezután essünk neki a műveletnek.

[+]

Az agyaggal, aktív szénnel, Centella Asiatica (Cica) kivonattal és növényi olajokkal dúsított Foreo Kiwi pórustisztító maszk (pakolás) egyébként rendkívül hatékony, használata kellemes, érdemes legalább egy tégellyel kipróbálni, de nem feltétele a Kiwi Derma eredményes használatának. Pro tipp/lifehack: Ha szkippeljük a pakolást, gőzzel vagy meleg törölközővel is előkészíthetjük az arcunkat, a gőzölést akár gyógynövényekkel is kiegészíthetjük, kamilla, rozmaring, menta, vatevör, ami a bőrünk aktuális igényeinek és a hangulatunknak megfelel.

A különböző méretű kezelőfejek elvileg különböző területekre lettek kitalálva, én jellemzően a közepes méretet használom mindenhova, ez vált be a legjobban, a legkisebbet pedig kizárólag az orr és a szemöldök környékén, mert oda az fér kényelmesen. A nagy valahogy mindig kimarad. Nagyon fontos, hogy viszonylag gyors és határozott mozdulatokkal dolgozzunk. Ha adott pontot túl sok ideig teszünk ki a szívó hatásnak a vákuum bizonyos erősség felett vagy kimondottan törékeny hajszálerek esetén a legalacsonyabb fokozaton is képes véraláfutást okozni vagy zúzódásra emlékezetető nyomot hagyni. Amint megvan a megfelelő illeszkedés, rögtön mozdítsuk az eszközt, a másik kezünkkel ellentartva pedig tartsuk feszesen az éppen kezelt területet.


[+]

Elsőre amúgy kicsit tényleg kényelmetlen belegondolni, hogy egy masszívan tapadó, érdes valamivel sikamikáljuk a száraz bőrfelületet, de megfelelően beállított intenzitás esetén inkább csak a tudat kellemetlen, maga a kezelés nem. Adott területet sose kezeljünk kétszer, ugyanazon a felületen ne húzzuk végig egynél többször a kezelőfejet, ez indokolatlan mértékű hámlasztást, ezáltal horzsolásos, rosszabb esetben enyhe, felületi égési sérülést okozna. A pirosság, visszafogott melegségérzet - vegyük át újra, hogy rögzüljön - normális és elkerülhetetlen.

A kezelést követően langyos (nem forró, nem meleg) vagy hűvös vízzel öblítsük le az arcunkat, puha, tiszta (!) törölközővel, finoman (!) itassuk le róla a vizet (nem dörzsöl/töröl vadul) és használjunk irritáló aktívoktól mentes hidratálót ipari mennyiségben. Ha használunk ilyeneket, a különböző szérumokat is érdemes ilyenkor nagyobb tételben applikálni, csak annyi a lényeg, hogy kerüljük a savas (AHA, BHA, LHA, PHA) hatóanyagokat, mint a glikolsav, tejsav, szalicilsav (a linol vagy az azelain, bár nevében sav, de nem úgy, az mehet), a retinoidokat, illetve en bloc a kémiai és mechanikai hámlasztó összetevőket tartalmazó készítményeket.

A C-vitamin papíron szintén kontraindikált, nekem speciel nem okoz kellemetlen érzetet vagy irritációt, de nem is érzékeny a bőröm, úgyhogy én kenem. A hialuron vagy kollagén alapú készítmények, peptidek, ceramidok, növényi alapú antioxidánsok, bármilyen nyugtatató, gyulladáscsökkentő, regeneráló hatóanyag (mondjuk pantoténsav, Centella), mehet, illetve szinte indokolatlanul nagy mennyiségű hidratáló, de az úgyis fel fog tűnni, hogy sokszoros mennyiséget vesz fel a bőr a kezelést követően nagyjából bármilyen textúrából és készítményből. És fényvédelem. Minimum a kezelést követő napon erősen ajánlott legalább 30, de inkább 50 faktoros védelemről gondoskodni, akkor is, ha éppen szakad a hó. Sugárzás akkor is van. Kifejezett érzékenység esetén pedig a kezelést megelőző egy-két, illetve az azt követő pár napban praktikus lehet tartózkodni a kémiai vagy fizikai hámlasztó hatóanyagokat tartalmazó kozmetikumoktól. Értelemszerűen napozni, szoláriumozni sem javasolt.

[+]

A Foreo Kiwi Derma használata meglehetősen kényelmes, az alapbeállításokat követően telefon sem kell hozzá és elég, pontosabban hetente csak egyszer javasolt használni, ami nagyjából 8-10 percet vesz igénybe, legyen 15, ha előtte feldobjuk a pakolást is és beleszámoljuk a kezelést követő készítmények felvitelét. A rövid- és hosszútávú (nagyjából fél év) eredmények esetemben rendkívül látványosak. A kezelést és a megfelelő utókezelést (szérumok, hidratálók) követően rendkívül kisimult, egységes és ragyogó bőrképet kapok, a finom ráncok teljesen eltűnnek, a bőröm extra hidratált és feszes (kábé mínusz 10 év), a bőrpír pedig fél óra alatt eltűnik. Ezzel együtt este szoktam végezni a kezelést a javasolt heti egy alkalommal, lehetőséget hagyva a bőrnek a regenerációra. Meg magamnak arra, hogy negyed-fél óránként rákenjek még valamit, mert elképesztő mértékben abszorbeál bármit. A hosszútávú eredmények között érdemes hangsúlyozni a bőrtömörség fokozódását, az arckontúrok feszesebbé válását és a pigmentfoltok jelentős halványulását, amiből ugyan sok nem volt, de lehetőség szerint ennyi se legyen, mindezt pedig lehetőleg ne lézeres eljárással kelljen megoldani.

A Kiwi Derma egy rendkívül komplex, nagyon széles spektrumot lefedő, több problémára is megoldást kínáló eszköz egyszerű használattal, ami ráadásul túl sok időt sem vesz igénybe, és mint ilyen, illetve a Foreo portfólióját figyelembe véve, akár még kedvező árú ajánlatnak is tekinthejük. A csiszolófej eltávolítja az egyenetlenségeket és fakóságot okozó, illetve száraz érzetű elhalt hámsejteket, stimulálja a sejtmegújulást, a vákuum tisztítja a pórusokat, a mikrorezonancia pedig fokozza a vér- és nyirokkeringést, csökkenti a puffadtságot, illetve elősegíti a hatóanyagok jobb felszívódását. Persze a 169 eurós vagy 69 ezer forintos összeg kevésnek éppen nem mondható, de a rövid- és hosszútávú előnyöket szem előtt tartva, a szemmel látható és meglehetősen gyors eredményeket tapasztalva valószínűleg a gyártó legkedvezőbb ár/érték arányú eszközéről beszélünk, ami kérdés nélkül ajánlott kategória.

AliceWake

Foreo Kiwi Derma
  • Kapcsolódó cégek:
  • FOREO

Azóta történt

Előzmények