Hirdetés

Evolveo StrongPhone Accu - feltöltődés

A cseh gyártó legújabb stapatelefonja nem csak ütésállósággal, kellemes árral és extrém hosszú üzemidővel szolgál, hanem akár külső akkumulátorként is bevethető.

Bevezető, tartozékok

Jönnek itt a gyártók a frankóbbnál frankóbb okostelefonokkal, szinte már nincs olyan mindennapi funkció, amivel ne rendelkeznének ezek a készülékek. A törékeny külső viszont sokaknak egyszerűen nem lehet opció, számos olyan körülmény és munka van, ami megkívánja, hogy egy telefonnál a legfontosabb szempont a masszív készülékház legyen. Az eredetileg Evolve néven alapított cseh gyártó eleinte szervergyártással foglalkozott, ezután tértek át az elektronikai termékek, majd a strapatelefonok fabrikálására. Utóbbiakkal egyértelműen a Sonim és a Caterpillar ellen szállnak manapság harcba, ám mostani tesztalanyunknak van egy hatalmas előnye hozzájuk képest.

Evolveo StrongPhone Accu
[+]

Nagyon nagy probléma ugyanis, hogy hiába fejlődnek az okostelefonok irtózatos ütemben, sajnos már az is örömteli, ha egy készülék kibírja a két napos intenzív nyomkodást. Ugyan vannak már törekvések, a régi telefonok több napos üzemidejétől még rettenetesen távol vagyunk. Pedig sokan szeretnek kirándulni, vagy sokan vannak rákényszerítve arra, hogy több napig áramforrás nélkül maradjanak. Az Evolveo StrongPhone Accu nevéből is következik, hogy jelen esetben valami akkumulátoros csíntalansággal számolhatunk. A készülék teljes mértékben a terepen mozgó felhasználóknak készült, víz- és ütésálló, emellett pedig olyan energiaforrást építettek bele, ami nem csak az extrém hosszú használatot, hanem más eszközök töltését is biztosítja.

Evolveo StrongPhone Accu
[+]

A keskeny és egyben vastag dobozt tüzes motívumokkal díszítették, annyira hot a termék, hogy szinte teljesen lángba borult. A csomagolást kibontva az Accu kacsint vissza ránk, mely alatt a szokásosnál több tartozékot találunk. A microUSB kábel, a töltőfej és a fülhallgató nem számít újdonságnak (utóbbi viszont nem jack dugaszos, ilyen nincs is a telefonon), a microUSB-USB átalakító viszont igen, ugyanis ez most nem a külső eszközök fájlkezelését, hanem azok töltését teszi lehetővé. A gyártó újdonsága kizárólag fekete színben került piacra, mondjuk más színvilág nem is illene hozzá.

Hirdetés

Külső

A külső megítélsénél nem azok a szempontok fontosak, mint egy okostelefonnál. Az Accu esetén pont annak lehet örülni, hogy jó vaskos lett a ház, mivel így nem rettegünk attól, hogy leejtés esetén valami baja esik. A masina vígan fürdőzik egy méter mély vízben harminc percig, nem károsító mértékben pedig a pornak is ellenáll. A szuper-tartós szilárd gumírozott háznak köszönhetően túléli a nagyjából egy-két méterről betonra történő leejtést, plusz ezzel együtt elnyeli a kisebb rezgéseket. Az összeszerelés minősége természetesen hibátlan, megfogja az ember a 118 x 52 x 23,5 milliméter kiterjedésű és 173 gramm tömegű telefont, és tényleg úgy érzi, hogy ez egy nagyon durva strapamobil.

Evolveo StrongPhone Accu
[+]

Az 1,8 hüvelykes, színes, sima TFT kijelzőt egy megerősített, kétrétegű, magas karcolás- és nyomásállósággal rendelkező üvegborítás védi a külső hatásoktól, sérülésektől. A fényerővel és az olvashatósággal nincs gond, a felbontás (amiről egyelőre sehol sem lehet találni információt, de 128 x 160 pixelesre saccoljuk) viszont messze elmarad a mai csúcskészülékektől, persze egy ilyen telefonnál ez egyáltalán nem probléma. Sokkal fontosabb jelen esetben a billentyűzet, melyeknek kiváló a nyomáspontja, egy picit mondjuk hangosabban kattognak a kelleténél, de tekinthetjük ezt egyfajta visszajelzésnek is. A számbillentyűk mellett külön hívás felvevő és megszakító gombokat találunk, emellett van még egy kör alakú funkcióbillentyű is, melyet négy irányban nyomhatunk le. A képernyő felett találjuk a beszédmikrofont, amit belülről szigeteltek le.

Evolveo StrongPhone Accu
[+]

A vastag oldalak recézett gumiborítást kaptak, ez arra jó, hogy szabad kézben vagy kesztyűben is rendkívül stabil fogást eredményezzen, szinte nincs az a helyzet, amikor kicsúszna a telefon a kezünkből. Jobboldalt egy igen masszív gumiajtócska mögé rejtették a normál SIM foglalatot. A felső részen csücsül a ledes zseblámpa, ez a jobboldalon található gomb megnyomása esetén világít. Fényereje közepes, egy kulcslyukat könnyedén meg lehet találni vele, az viszont egy kicsit idegesítő, hogy működéséhez folyamatosan kell nyomni a gombot, nem lehet folyamatosra állítani. A lámpa mellé helyezték a microUSB csatlakozót, ezt szintén egy kinyitható borítás választja el a külvilágtól. Egyetlen érdekesség látható a baloldalon, ez pedig a reset gomb, ami elsőre fülhallgató kimenetnek tűnik, próbáltam is kinyitni (amit ugye nem lehet), erre véletlenül megnyomtam, majd a telefon kikapcsolt, én pedig csak fogtam a fejem.

Evolveo StrongPhone Accu
[+]

A hátlap legtetején figyelhető meg a rácsok mögé rejtett, igencsak lármás hangszóró, valamint az icipici kamera, ami mellé villanót már nem szereltek. Nagyon jól néz ki a középen elhelyezkedő táblácska, szálcsiszolt fémből készült, erre gravírozták rá a gyártó logóját és a víz- és ütésállóságra utaló feliratokat. A borítást nem lehet lekapni, pedig kíváncsi lettem volna, hogy néz ki a készülékben található hatalmas telep.

Hardver, szoftver, kamera

Ugyan egy hagyományosnak számító mobilnál nem fontos a hardver, próbáltam azért kideríteni egyet s mást a belső komponensekről, egészen a gyártóig meneteltem, ám sajnos nem szolgáltak ők sem bővebb információval, pont az általam is leírt indokok miatt. A belső tárhely mérete 7,2 GB, ezt egyébként memóriakártyaként látja a rendszer, holott ilyenről szó sincs, hiszen az eszköz nem kezel microSD kártyákat, a háttértár nem bővíthető. A rendszer egyszerűsége viszont nem kíván meg különösebben durva erőforrást, akármi rejtőzik a házban, az vígan meghajtja a masinát, kiváló sebesség, azonnali reagálás jellemzi a rendszert.

Evolveo StrongPhone Accu screen shot Evolveo StrongPhone Accu screen shot

A rendszer meglehetősen fapados. Van egy kezdőképernyőnk, ahol a két funkciógombot nyomogatva a menübe és a nevekhez ugorhatunk, a négyirányú billentyűhöz pedig négy programot kapcsolhatunk. Felül jelzi ki a masina a térerőt és az akkumulátor töltöttségi szintjét. A menüben jobbra és balra lépkedhetünk, minden főponthoz egy nagy kép tartozik. Beléphetünk a telefonkönyv, üzenetek, hívásközpont, beállítások, szervező, multimédia és FM-rádió szekcióba. Több profillal vértezték fel a készüléket, halk, találkozó és kültéri lehetőség választható. Sajnos a telefonkönyvet nem tudjuk Google azonosítóval szinkronizálni, így minden egyes névjegyet külön kell bepötyögni. Amit viszont nem értek, hogy a gyártó miért hagyja ki mindig a hívószám küldésének beállítását a telefonjaiból, így a szolgáltatói alapbeállítások működnek, amelyeket az operátor segítségével lehet megváltoztatni.

Evolveo StrongPhone Accu screen shot Evolveo StrongPhone Accu screen shot

A programok száma nem sok, a lényeges dolgok azért megtalálhatók a szoftverben. Rendelkezésünkre áll a visszaszámláló, a stopper, a szöveges üzenetek írása, a számológép, a kizárólag havi nézetet tartalmazó naptár, az ébresztő és a teendők. Multimédia terén sem villog a cucc, de legalább képes lejátszani az MP3 fájlokat, vagyis a zenehallgatásnak sem áll ellent az Accu. Jó hír, hogy nem maradt ki az FM-rádió, ennek működéséhez szükséges a mellékelt fülhallgató csatlakoztatása, mivel ez szolgál antennaként. Kár, hogy nem adtak microUSB-jack átalakítót, így a legtöbben a mellékelt, nem túl acélos minőségű füles használatára kényszerülhetnek. Meg kell még említeni a hangrögzítőt, ez hívás közben nem indítható el, egy átlagos élő csevegést viszont felvehetünk vele.

Evolveo StrongPhone Accu screen shot Evolveo StrongPhone Accu screen shot

A kameráról nem lehet sokat szavalni. A hátlapi modul 1280 x 960 pixel felbontású képeket képes készíteni, ehhez jön még az őrületes, QCIF videofelvételi képesség. A menü idegesítő, mert nem lehet egyik alopcióból a másikba visszalépni, hanem azonnal a kameraképre ugrunk. Macerálni lehet a kontraszttal, az önkioldóval, az exponáló hanggal, a képmérettel, a fehéregyensúllyal, valamint az effektusokkal, tehát azt mondhatjuk, hogy a szerény képességek ellenére elég sok mindent babrálhatunk.

Evolveo StrongPhone Accu
[+]

Az 1800-as évek legvégén George Eastman (a.k.a. Kodak alapító) kísérletezett a fényérzékeny emulziónak a celluloid filmre való felvitelével. Nos, amilyen idegennek hangzik ez a mondat, olyan idegennek számít a telefonban található valami a kamera fogalmától. Nincsenek szavak, igazából szebben meg lehet festeni a lefotózott dolgokat, mint amilyen kép készült róla. Eddig sem volt erős a cseh gyártó a kamerákban, és bár hiába látszott az utóbbi időben valami fejlődés, ez az optika porig rombolta minden reményemet. Nem erre készült az Accu, ez megértem, de akkor könyörgöm, miért kell ezt egyáltalán belerakni.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A telefon GSM 850/900/1800/1900 MHz-es sávokon képes működni, mobilinternetezni a Class 12 GPRS modemnek köszönhetően tudunk, persze nem lesz túl villámgyors a dolog. WiFi modul sajnos nem került a telefonba, ellenben Bluetooth 3.0-s chip igen, így külső eszközöket tudunk a készülékhez csatlakoztatni, valamint a fájlok másolását is kipipálhatjuk ezzel. Más adatkommunikációs eszközt nem szereltek a telefonba. Híváskor egész jó a hangminőség, bár nem hibátlan, kicsit talán tompának érezhetjük a szigetelés miatt.

Evolveo StrongPhone Accu
[+]

Az ellenállóság mellett az akkumulátoros üzemidő az igazi értéke ennek a telefonnak, mivel egy 3600 mAh-s telepet szereltek a burkolat alá. Igen, mindenki jól látja, ekkora akku még a hat hüvelykes képernyővel rendelkező LG G Flexben sincs. Elképesztőnek hangzik, de a gyártó 1200 óra, azaz 52 napos készenléti időt, és 2160 percnyi, vagyis 36 órányi beszélgetési időt garantál. Ez rengeteg, de nem füllentett az Evolveo, mialatt nálunk volt az Accu, addig egy hétig pihent a dobozban készenléti üzemmódban, plusz pár napig rendesen nyomkodtam is, és ezzel az akkumulátor állapotkijelzésének négy csíkja közül egyet sem sikerült eltüntetnem. Ha pedig ez nem lenne elég meggyőző, akkor a telefonnak van még egy különleges képessége. A micoUSB-USB kábelnek segítségével ugyanis csatlakoztathatunk akár külső eszközöket is, amiket a masina ekkor elkezd tölteni. Próbáltam okostelefonnal és iPaddel, mindkettő enni kezdett az összekapcsolás után. Ezzel lényegében megoldjuk a külső akkumulátor kérdését, bár több eszköz töltésére már kevés a telep kapacitása.

Evolveo StrongPhone Accu
[+]

Értékelés: Evolveo StrongPhone Accu
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 3 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 5 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 4 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Az Evolveo StrongPhone Accu 33 ezer forintba kerül. Ez alapvetően egy nagyon jó ár, ha számba vesszük, hogy mit is kapunk a pénzünkért. Nyilván ennyiért már okostelefont lehet venni, viszont azok sok tekintetben nem lesznek megfelelőek azok számára, akik strapamobilt keresnek. Az Accu ellenáll a víznek, pornak és homoknak, ráadásul még ütésálló is, szóval a kültéren tevékenykedők felhasználók szeretni fogják a cseh gyártó új termékét. A billentyűzet nagyon jól használható, a fizikai híváskezelő gombok pedig nagyon hiányoznak a mai készülékekből, jó azért visszajelzést kapni arról, hogy befejeztük a hívást. A menü rém egyszerű, a régi időkre emlékeztet, viszont éppen ezért gyors, könnyen kezelhető, és még a zenelejátszásról vagy a rádióhallgatásról is gondoskodtak a fejlesztők. Az igazán nagy vonzerő az akkumulátor kapacitásában és a külső eszközök töltésében rejlik. Ebben most egyedülálló az Accu a strapatelefonok között, tényleg páratlanul sokáig bírja egy feltöltéssel. Hiányosság lehet viszont, hogy nem kezel két SIM-et a masina, szemben például a Caterpillar B25-tel. A kamera borzalmas, gyakorlatilag ebben a formában totálisan felesleges is. Ettől függetlenül a StrongPhone Accu mindenképpen tetszett, rétegtermék, viszont a saját kategóriájában érdemes komoly opcióként kezelni. Biztosak vagyunk benne, hogy van egy szűk felhasználói csoport, akinek pont az kell, hogy külső akksiként is tudják használni, számukra viszont nincs jobb alternatíva.

Evolveo StrongPhone Accu

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Evolveo StrongPhone Accu
Evolveo StrongPhone Accu Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 118 x 52 x 23,5 milliméter
Tömeg 175 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat normál
Kijelző
Kijelző átlója 1,8 hüvelyk
Kijelző felbontása 128 x 160 (?)
Kijelző típusa TFT-LCD
Színárnyalatok száma 65 ezer
Hardver
SoC típusa N/A
Processzor típusa N/A
Processzor csíkszélessége N/A
Processzor utasításkészlete N/A
Grafikus chip N/A
RAM mérete N/A
Memória
Telefonkönyv kapacitása 1000
SMS memória 1000
Belső tárhely 7,2 GB
Memória bővíthetősége nincs
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / van
WiFi nincs
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő nincs
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform N/A
WAP / HTML böngésző van / van
E-mail kliens nincs
Játékok N/A
Valutakonverter N/A
Extra szoftverek Számológép, Ébresztőóra, Naptár
Multimédia
Fő kamera 1,3 megapixel, fixfókusz
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel QCIF
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3600 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 1200 óra
Beszélgetési idő 36 óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
Ütésálló

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények