Evolveo EasyPhone FM - zsebrádió

Újabb időseknek szánt Evolveo modellről néztük meg, hogy valóban alkalmas-e a korosztály speciális igényeinek kielégítésére. A hatalmas gombok máris biztatóak.

Adatkapcsolat, felhasználói felület, funkciók

Az adatkommunikáció megint nem lesz izgi, pont azt tudja, amit a legtöbb ilyen készülék. Van egy valamilye hardverre szerkesztett, egyébként gyors és reszponzív felhasználói felületünk, technikailag használhatatlan mennyiségű belső tárhelyünk (34,5 KB), amit maximum 32 GB-os microSD kártyával bővíthetünk, ami mellé még befér két normál SIM kártya is dual standby üzemmódban és Bluetooth, amit véletlenül sem a Beállítások Kapcsolatok menüpontjában kell kezelni, hanem az úgynevezett Alkalmazásokban.

[+]

Hirdetés

A készülék összesen 100 névjegyet képes önerőből megjegyezni és maximum 50 darab SMS-t tárolni. Ilyenkor nyilván a SIM kártyán érdemes tárolni az információt. Fotózni egy darabot nem fogunk tudni tárhelybővítés nélkül, nem mintha az, amit majd ezután csinálni lehet kimerítené a digitális képalkotás fogalmát. Mindenesetre zenehallgatáshoz is memóriakártyára lesz szükség, egyebet meg nem is lehet kezdeni az eszközzel. Az Alkalmazás menüpontban is csak naptárat találunk, ahol hozzáadhatunk feladatokat; van alapműveletekre hivatott számológép, ébresztő (max. 3 darab), időzítő és stopper, amit nagyon viccesen Óra megállnak fordítottak.

[+]

A rendszer egyébként magyar nyelvű, de vannak aranyos mellényúlások, amik igazából nem zavaróak, pláne, ha valaki csak gyorstárcsázóból telefonál és maximum rádiót hallgat. Néha a Mégse helyett Sztorníroz szerepel, ami pont az idősebb korosztályt nem fogja összezavarni, nagyim is használja ezt a kifejezést; az oké vagy rendben helyett pedig néha Végrehajtva! felkiáltással találkozunk. Az SOS SMS-t is érdemes átszerkeszteni, bár a Vészhelyzet, kérlek segítsen sem tragédia.

[+]

A Keresés viszont kicsit ciki. Fogalmam nincs, hogy ez hogy jött ki a cseheknek, mivel a nagyító csehül lupa, amit még a Google is egyértelműen magnifyernek fordít, az meg ugye nagyító(üveg). Na, mindegy, a lényeg az, hogy a program a kamerát használja arra, hogy felnagyítsa, amire ráirányítjuk. Ez tök jó lenne, ha a kamerában látszódna bármi, de egyrészt a VGA felbontás nem pont az a minőség, ahol értelmezhető zoomot kapnánk, másrészt nem azzal a szenzorral, amit az Evolveóba szereltek.

[+]

Amúgy végre nincsenek olyan ostobaságok a felhasználói felületen, mint a régi MediaTek lapkákra épülő zárt rendszerekben jellemző e-book olvasó vagy fura játékok. Jegyzetelni sem ezen a játéktelefonon fogunk, de a hangrögzítő például nem hülyeség és van is. A menürendszer nagyon egyszerű, az alapbeállítások elvégzése után szerintem mindenki képes lesz hívást indítani, fogadni és bekapcsolni a rádiót; ha pedig elkeveredik a júzer, a nagy piros gomb nyomkodása előbb-utóbb minden esetben visszavisz az ismerős főképernyőre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Panasonic senior modellek

    Tovább keressük az időseknek vagy korlátozott felhasználói képességgel rendelkezőknek szánt optimális megoldást, ezúttal a Panasonic kínálatából.

  • Evolveo EasyPhone FG - kellemes egyszerűség

    Az Evolveonak már több, korrekt butatelefonja is volt, ami alkalmas idős felhasználók számára is, de a rendszer, a forma és a funkció az EasyPhone FG-ben picit jobban összeáll. Csak kicsit bumfordi és a kamera felesleges.

  • Evolveo EasyPhone XG és EB - fejlődés változó korban is

    Az Evolveo két új modellel is bővítette az EasyPhone kínálatot. Az EasyPhone EB az FM ráncfelvarrása, az XG pedig az XD új generációja néhány új funkcióval és rendbekapott felhasználói felülettel.

Előzmények

Hirdetés