Archos 50 Saphir - kemény képzést kapott

Újabb androidos strapamobil járt nálunk, túl sok különlegességet nem mutat, de csomó apróságra odafigyeltek a kivitelezésénél, és az árához képest helytálló, amit nyújt.

Bevezető, doboz

A francia bázisú Archos céggel sok helyen lehetett már találkozni az utóbbi évtizedekben, eleinte beszállítóként működtek, megélték a különböző hordozható zenelejátszók tündöklését és mélyrepülését, majd időben beszálltak a táblagépes és a mobilos üzletágba, egy dolgot azonban sosem tudtak: igazán emlékezetes megoldással vagy termékkel előállni. Az okostelefonok világában, ahol még a legapróbb gyártók is valami különlegeset szeretnének mutatni, ez alapvetően nem jelentene sok jót, viszont tesztünk alanya nem is a karcsú, kávamentes phabletek világában akar érvényesülni, hanem a strapamobilokéban, ahol a megbízhatóság és a masszív kialakítás sokkal többet ér, mint a lenyűgöző kijelző vagy a makulátlan rendszersebesség.

Nem divatkészülék, igazi munkaeszköz!
Nem divatkészülék, igazi munkaeszköz! [+]

Az ellenálló okosmobilok piacát pedig jelenleg két véglet uralja: a méregdrága, jó nevű, de ár/érték arány szempontból kérdéses szegmens és az olcsó, jellemzően kínai alternatívák, amikkel kapcsolatban nekünk ugyan voltak már jó tapasztalataink, de a különböző felhasználói fórumokon lehetett olvasni olyan gyári hibákról és váratlanul megjelenő problémákról, amik miatt nagy bátorságra vagy stabil garanciális háttérre van szüksége a vásárlónak. Az Archos 50 Saphir a kettő közé jelentkezik: 70 ezer forint körüli ára első hallásra egyáltalán nem irreális, közben pedig hozza a kategória megkövetelt színvonalát. Papíron legalábbis mindenképpen, és egyébként a gyakorlat sem vészes.

Korrekt felszereltségű a doboz
Korrekt felszereltségű a doboz [+]

Pedáns dobozelrendezést semmiképpen ne várjunk: amint kivesszük a telefont a szivacskeretből, és a tartozékok felkutatásának érdekében felhajtjuk a kartonból készült elválasztót, meglátjuk a kiegészítőket, de különösebb rendszer nélkül, egymás mellé dobálva. Nagy gond azonban nincsen, váltakozó feszültségű gyorstöltő, microUSB kábel, headset és kijelzővédő fólia is jár hozzá, a maradék űrt pedig némi papírhalom tölti ki.

Külső, kijelző

A csomagoláson megjelenő specifikáció többek közt a strapaképességeket is megemlíti, a természetesnek mondható IP68 mellett 1 méteres drop test szerepel, és mielőtt mindenki elkezdene ezen kacagni, hogy ilyen magasból bármilyen mobil esett már le különösebb gond nélkül, strapaeszközök esetén ennek azt kellene jelentenie, hogy szabadesést feltételezve gyakorlatilag bármilyen szögben, bármilyen felületre megérkezhet ilyen magasról a termék. Túl alaposan azért nem mentünk bele ennek kipróbálásába. Az amerikai MIL-STD-810G szabvány sajnos kimaradt, remélhetőleg nem a termék minősége, hanem az elmaradt teszt miatt.

Korrekt minőségű IPS panel került az előlapra
Korrekt minőségű IPS panel került az előlapra [+]

A termékkategória létrejötte óta nagy divat, hogy kirívó megjelenés hívja fel magára a figyelmet, persze nem az elegáns kávéház asztalán vagy a tetszőleges szórakozóhelyen való tetszelgés miatt, hanem a porban, homokban sem esélytelen keresés reményében, ha hirtelen látókörön kívül kerülne. A trend azóta is töretlen, minimum egy színes betétnek, vagy egy indokolatlanul nagyfejű csavarnak jelen kell lennie ezeken a kütyükön, itt azonban akármeddig keressük, csak egy fekete tömböt látunk. Néhány hónapja, a berlini IFA kiállításon másképp mutatott a narancssárga csíkokkal különlegessé tett darab, ha ilyesmire lenne szükségem, csak ebben a kombinációban választanám ezt. A külső mégis tud egyedi lenni, ennek pedig a négy sarok markáns levágása az oka, ami egyrészt látványos, másrészt valami értelme is van, hogy a sarkokra érkező esetleges ütések nem egy ponton érik a telefont.


A Berlinben kiállított darab jóval feltűnőbb jelenség volt [+]

Az összeszerelésre és a felhasznált anyagok minőségére semmi panasz nem lehet: próbálhatjuk bárhogy gyötörni a telefont, recsegő-ropogó hangot maximum az ujjaink felől fogunk hallani, ha nem vagyunk elég óvatosak. A tömbszerű kialakítás és a közel negyedkilós tömeg ellenére az ergonómiával sincs gond, remek fogáspontokat találhatunk az oldalakon, a szilikon külső burkolat pedig hosszú távú stabilitást ígér. Ha pedig elejtjük, tönkremenni talán nem fog.

Kijelző-teszt
Mérés Archos 50 Saphir myPhone Hammer Axe Evolveo StrongPhone Q8 myPhone Hammer Iron
Fehér fényerő 567 nit 542 nit 533 nit 418 nit
Fekete fényerő 0,56 nit 0,23 nit 0,22 nit 0,51 nit
Kontrasztarány 1013:1 2357:1 2421:1 804:1
Színhőmérséklet 10875 K 10850 K + kézi 9502 K 10888 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS kijelző kapott helyet az előlapon. Rekordokat döntögetni semmilyen szempontból nem fog, viszont aki néhány évvel ezelőtti, hagyományos TFT-s strapamobilt használ, az elmondhatatlan különbséget fog tapasztalni. Hiszen ennek a panelnek nagyon szép színei vannak, értelmezhető a kontrasztaránya, jók a betekintési szögei, és gyakorlatilag nem lehet rést látni az üveglap és a megjelenítő között. Aki pedig egész nap hasonló méretű kijelzőket néz, rendszerint nagyobb felbontással, az sem fog visszahőkölni a látványtól: a betűkön és az ábrákon persze látszik, hogy itt kényelmesebben elférnek egymás mellett a képpontok, és gyakran olyan szöveges tartalomba is bele kell nagyítani, amibe egyébként nem lenne szükséges, ezt azonban nehéz lenne tragédiaként felfogni. Egyedül a színes értesítési led hiányzik nagyon az előlapról, hiszen a fény-és távolságérzékelő szenzor adott, és bár érintőgombok nincsenek, a kijelző tapicskolásával ez könnyedén kiváltható.

Nagy és nehéz, de van fogás rajta
Nagy és nehéz, de van fogás rajta [+]

Külön mód nincs ugyan a nehezített kezelésre, de hagyományos munkavédelmi és motoros kesztyűben is teszteltük a kapacitív panelt, és gond nélkül átment a vizsgán, még a nedves ujj sem zavarja meg különösebben. Az oldalsó gombokat kifejezetten megkedveltem: mindegyik erős, határozott nyomást igényel és férfias kattanással jelzi, hogy történt valami, ráadásul a bekapcsológomb külön síkban van a hangerőszabályzókhoz képest, így a félrenyomás sem lesz jellemző a felhasználóknál. Nem szükséges SIM-tű a kártyák cseréjéhez, egyszerre vagy két nanoSIM vagy egy nanoSIM és egy microSD ülhet a gondosan elrejtett fiókban.

A hátlapi hangszóró a méretéhez képest extrém erővel szólal meg
A hátlapi hangszóró a méretéhez képest extrém erővel szólal meg [+]

Természetesen szilikon ajtó takarja mindkét csatlakozót, így hiába beszélünk microUSB-ről és 3,5 milliméteres jackről, előfordulhat, hogy bizonyos kábelekkel egyszerűen nem férünk hozzá a portokhoz. A gyári tartozékokat használva ezzel természetesen nem lehet gond, egyéb kiegészítők vásárlása esetén azonban érdemes számolni a jelenséggel, mielőtt kellemetlen meglepetésben lesz részünk. A hátlapból nem lóg ki semmi, furcsa is lenne egy 1,4 centiméter vastag mobil esetén, a kellően erőteljes hangszóró, a főkamera és a vaku természetesen gond nélkül elfér itt, még egy márkajelzés és egy zajszűrő mikrofon is kényelmesen foglalja el helyét ezen a területen.

Hardver, szoftverezettség

A hardver szerencsére bőven elég ahhoz, hogy a mindennapi használat fájdalomküszöb alatt legyen, nem spóroltak a belső tárolóval, 16 gigabájtból 10,5-et használhatunk fel, a 2 gigabájtnyi memória pedig szintén megfelelő az Android 6.0 rendszerhez. A négymagos, 1,5 GHz-es Cortex-A53 processzor ezúttal is egy MediaTek MT6737 lapkához kötődik, amit számtalan variánsban ismerhettünk már meg, Mali-T720 grafikai egysége a 720p kijelző meghajtásához bőven elég, még egyszerűbb játékokkal sem lesz gondja. A rendszer működése stabil, force close-okkal, lefagyásokkal és egyéb hibákkal nem találkoztunk, ahogy a melegedés sem volt jellemző a vaskos jószágra.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Archos 50 Saphir Xiaomi Redmi 3S Vernee Thor LG X Power
Rendszerchip MediaTek MT6737 Snapdragon 430 MediaTek MT6753 MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 6.x 38542 pont 43173 pont 37679 pont 31991 pont
Vellamo Browser 2557 pont 2565 pont 2838 pont 2477 pont
Vellamo Metal 986 pont 1168 pont 1059 pont 856 pont
Geekbench 4 (single / multi) 633 / 1757 pont 638 / 1884 pont 663 / 1806 pont 554 / 1514 pont
GFXBench Manhattan onscreen 8,6 fps 14 fps 9,1 fps 6,6 fps
GFXBench Manhattan offscreen 4,0 fps 7,1 fps 4,5 fps 3,0 fps
GFXBench T-Rex onscreen 19 fps 26 fps 19 fps 15 fps
GFXBench T-Rex offscreen 11 fps 16 fps 12 fps 8,5 fps

A szinte teljesen módosítatlan Marshmallow szerencsére van annyira jól optimalizált, hogy gyengébb hardvereken is gond nélkül elfusson, így az 50 Saphir rendszersebessége kimondottan kellemes. Még pillanatnyi akadásokkal is csak nagyon ritkán találkozunk, egyszerűbb programok futtatásához, fényképezéshez vagy böngészéshez használva villámgyorsan történnek a dolgok. A kezelőfelületbe sem nyúlt bele az Archos: a főoldalra ezúttal is mappákat, widgeteket és ikonokat helyezhetünk ki, nincs témázhatóság, viszont van klasszikus, alkalmazásmenü is, ahol ábécé sorrendben láthatjuk az összes telepített szoftvert, felül pedig a leggyakrabban használt programokat érhetjük el.

Vanilla Android, Vanilla Android mindenhol Vanilla Android, Vanilla Android mindenhol
Vanilla Android, Vanilla Android mindenhol [+]

A három virtuális vezérlőgomb sorrendje sajnos fix, balról jobbra a visszalépést, a kezdőképernyőre ugrást és az alkalmazásváltó előkerülését idézhetjük elő ezekkel, eltűnni azonban csak videónézés vagy játék közben, automatikusan tudnak, kézzel nem száműzhetőek. A lehúzható értesítési függönyért minden esetben el kell nyúlnunk a kijelző tetejéig, 5 hüvelykes méret ez persze egyáltalán nem tragikus: egy húzással a legfontosabb értesítéseinket láthatjuk, ha még eggyel lejjebb görgetünk, akkor pedig a gyorskapcsolók közé jutunk. A kezelőfelület-hangoló néven futó, jelenleg rejtett menüpont ebből sem maradt ki: ha a kapcsolók között, a felső sávban hosszan lenyomjuk a beállítások menü fogaskerekét, akkor egyrészt módosíthatjuk a kapcsolók helyzetét, másrészt pedig az állapotsort is kiegészíthetjük olyan hasznos információkkal, mint az akkumulátor töltöttségének százalékos kijelzése.

Telefonhívásainkról hangfelvételeket is készíthetünk Telefonhívásainkról hangfelvételeket is készíthetünk
Telefonhívásainkról hangfelvételeket is készíthetünk [+]

Teljesen gyári Androidból jön a billentyűzet, az SMS-kezelő, a tárcsázó és az órához kapcsolódó alkalmazáscsomag, az e-mail klienst, a zenelejátszót, a térképet, a keresőt és a gyári felhőtárolót pedig a Google-féle szolgáltatáscsomagnak köszönhetően tudhatja magáénak a mobil, a Drive-hoz viszont nem tartozik extra tárhely az ingyenesen igénybe vehető 15 gigabájtos csomagon kívül. Apró változtatást láthatunk a hívóképernyőn, funkcionalitás szempontjából ez annyit jelent, hogy egyetlen érintéssel rögzíthetjük telefonbeszélgetéseinket, ami adott esetben nem haszontalan.

Az egyetlen igazi extra az Archos Video Az egyetlen igazi extra az Archos Video
Az egyetlen igazi extra az Archos Video [+]

Extrának nevezhető az AOSP médialejátszó helyett telepített Archos Video, ami nem csak a telefon könyvtárából, hanem FTP-ről vagy egyéb médiaszerverről is tartalmat tud varázsolni a kijelzőre, ám az AC3 hang és a feliratfájl ugyanúgy kifog rajta, mint a legtöbb hasonló szoftveren, így filmezéshez mindenképpen javasolt, alapvető vágáshoz pedig kötelező egy másik alternatívát beszerezni az áruházból.

Multimédiás képességek

Sok jelentősége nincsen, de kellemetlen füllentés, hogy a dobozon és a hivatalos termékoldalon is 13 megapixeles kameráról esik szó, a különböző hardverelemző szoftverek azonban csak 8 megapixeles képérzékelőről beszélnek, ennek megfelelően szerencsére az AOSP-szoftver sem enged nagyobb fotót rögzíteni. Ennél kellemetlenebb lehet, hogy bár a hátlapi szimpla vaku ereje az átlaghoz képest egyáltalán nem gyenge, zseblámpaként használva azonban éppen csak pislákol, szóval a steklámpát nem csak azért nem fogja kiváltani, mert nincs rajta mágnes. Viszont a digitális fényképezőgépet sem váltja ki, a gyári alkalmazás szolgáltatáskínálata ugyanis szegényes, camera2 api szóba sem kerül, a fókuszálás sebessége és megbízhatósága gyenge és a végeredmény is szerény.

13 megapixelesnek mondják, valójában csak 8-at tud a képérzékelő
13 megapixelesnek mondják, valójában csak 8-at tud a képérzékelő [+]

Az elkészült fotókon a tipikus, olcsó mobilokra jellemző lencsehibák láthatók, erős torzítás a széleken és némi kromatikus aberráció a jól ismert pontokon. A második legkomolyabb probléma a rendkívül gyenge dinamikatartomány, ezekhez képest a közepes vonalélesség és részletesség szinte elhanyagolható, ahogy a homológ felületekre különösen jellemző zajosodás is. A HDR-mód alkalmanként segít, de általában erős olajfestmény-jelleget ad a kérdéses pontoknak, így használatával érdemes óvatosan bánni. Az 1080p felbontású tesztvideó magán hordozza az összes képi hibát, nappali fényben 29 fps-sel, gyenge fényviszonyok között azonban gyakran 10 alá esik a másodpercenkénti képkockák száma. A zajszűrt hangfelvétellel nem volt komoly gondunk, a beszédet igyekszik felerősíteni, miközben a háttérhangokat elnyomja, de örültünk volna, ha kikapcsolhatóvá teszik a funkciót, az audio módot Normálról Találkozó fokozatba állítva ugyanis nem volt túl komoly a különbség.

Szoftveres szempontból nincs baj a zenei képességekkel Szoftveres szempontból nincs baj a zenei képességekkel
Szoftveres szempontból nincs baj a zenei képességekkel [+]

Zenei téren sokat nem érdemes várni a kütyütől, az alaplapi audiochip minősége elfogadható ugyan, az erősítés sem rossz, de a gyári headsetet büntetés zenehallgatásra használni, és komolyabb hangkeltőkben is érezhetően sok tartalékot hagy hangminőség és részletesség szempontjából. Az elfogadható szintet mindenesetre magasan megüti, van benne egy alapvető hangszínszabályzó, és a felvételek készítésére alkalmas, RDS-képes FM-rádió sem maradt ki, csak egy antennaként szolgáló vezetékes fülhallgatóra lesz szükség. A hangszóró pedig elképesztő hangerővel szól: a minőségről nem érdemes sokat beszélni, nagy vonalakban annyi is elég, hogy a mély tartományt teljesen elvágja nagyjából 140 Hz alatt, cserébe viszont durva recsegések nélkül lehet olyan hangerőre állítani, ami néhány éve egy aprócska Bluetooth hangszórónak is megfelelő lett volna.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az Archos 50 Saphir akár nanoSIM-et is be tud fogadni dual standby technológiával, azaz két számmal tud lenni a hálózaton készenlétben, ha viszont az egyikkel telefonálunk, a másik lekapcsolódik a hívás időtartamára. Az elérhető legnagyobb adatsebesség elméletileg 150/50 Mbps, frekvenciasávok szempontjából az összes hazai 4G hálózaton lóghatunk, egyéb esetben a 42/11 Mbps sebességű HSPA+, vagy a 802.11b/g/n-es WiFi előnyeit élvezhetjük. A Bluetooth 4.0-s A2DP-vel és LE-vel, navigáláshoz pedig szinte minden adott: a földi antennák és routerek jelei mellett a GPS műholdak aktuális helyzetéből tud tájékozódni, egyedül a GLONASS-t nem látta a telefon. A navigációs szoftverek hibátlanul működtek, de internet nélkül el fog tartani pár percig, mire megbízható koordinátákat tud adni a lokációról. Iránytű, infra, barométer és giroszkóp nincs, gyorsulásmérő, mágneses hall szenzor, illetve fény-és távolságérzékelő viszont van. A beszélgetési hangminőséget rendben találtuk, a beszédhangszóró ereje is messze túlteljesíti a manapság megszokottat.

A giroszkóp kimaradt, de a GLONASS hiánya még többeknek lehet fájó A giroszkóp kimaradt, de a GLONASS hiánya még többeknek lehet fájó
A giroszkóp kimaradt, de a GLONASS hiánya még többeknek lehet fájó [+]

Értékelés: Archos 50 Saphir
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Jó döntés volt 5000 mAh kapacitású akkumulátort tenni a burkolat alá, ha már mindenképpen nagy és nehéz a végeredmény, nem a telepen lett volna érdemes könnyíteni. Közepes használat mellett, az okostelefonos funkciókat kihasználva körülbelül háromnapos üzemidőre számíthat a felhasználó, az átlag kijelzőidők nagyjából 10 órásak, ha 100%-ről indult a nap, akkor még rengeteg maximum fényerős navigálással, internetezéssel és hangszórós zenehallgatással sem kell töltőt keresni estig. A dobozban lévő gyorstöltőnél láttunk már gyorsabb megoldásokat, nagyjából 190 perc kell a teljes feltöltéshez, ha a merülés miatt kikapcsolt állapotot vesszük kiindulópontnak.

Összességében meglepően pozitívak a tapasztalataink az Archos strapamobiljával. A kamera persze pocsék, a zenelejátszás sem válik az előnyére, ahogy a hardver is közel van a leggyengébbhez, amivel manapság a MediaTek ki tudja szolgálni az ügyfeleit, az egész telefonon mégis alapos átgondoltság érződik: az IPS technológiára épülő kijelző átlag feletti fényereje és korrekt betekintési szögei megkönnyíthetik a munkát a szabadban, a rendkívül erős hangszórók jól fognak teljesíteni zajos munkaterületen, ahogy a zajszűrt telefonhívások is jól jönnek hasonló esetben. Próbáltuk munkavédelmi, illetve motoros kesztyűben és vizes ujjal a kezelését, észszerű keretek között ez is remekül ment. A jól optimalizált rendszer a 2 gigabájt RAM-mal és a 16 gigabájtos belső tárolóval nem fogja megkeseríteni a célközönség életét, ahogy az egész mobil használata könnyen elsajátítható és kényelmes, viszont szoftveres extrák szempontjából konkrétan semmit nem nyújt a gyártó. Nagy hiba továbbá, hogy a vaku fényereje zseblámpaként használva édeskevés, a GLONASS-támogatás pedig jól jött volna a gyorsabb és pontosabb helymeghatározáshoz. Az árképzés mindenesetre megpróbálja elfedni a hibákat, a 70 ezer forintos címkét meglátva gondoljunk csak arra, hogy a jóval drágább Cat S40 mindösszesen 1 gigabájt RAM-ot, 540 x 960-as kijelzőt és 32-bites rendszerchipet kapott, a Blackview BV6000 sem olcsó, és bár hardveresen többet nyújt, elég sok gyári hibás darabról lehet olvasni. Az Evolveo StrongPhone Q8 LTE mellett szól a MIL-STD-810G strapaminősítés, viszont üzemidő szempontjából korántsem gurít ekkorát, és még mindig Android 4.4-es rendszerverziónál tart. Az Archos tehát nem tökéletes, de korrekt működése, átgondolt megoldásai és nagy akkumulátora miatt érdemli meg az alábbi plecsnit.

Archos 50 Saphir

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Archos 50 Saphir
Archos 50 Saphir Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 146,6 x 75,9 x 13,9 milliméter
Tömeg 243 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat 2x nanoSIM vagy nanoSIM + microSD
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (293 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6737
Processzor típusa 1,5 GHz-es, négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 10,45 használható fel szabadon)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
FDD-LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 42 Mbps / 11 Mbps
IrDA / Bluetooth van / 4.0
WiFi kétcsatornás, 802.11 a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Archos VIdeo
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, ledes segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel (interpolált)
Videófelvétel 1080p (max. 30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 5000 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő (3G) ismeretlen
Beszélgetési idő (3G) ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet

Azóta történt

Előzmények

  • Archos 50 Power - tartalékos közlegény

    Nem hardveres teljesítményével, hanem méretes akkumulátorával hívja fel magára a figyelmet az Archos öthüvelykes középkategóriása, amely szerencsére nem nőtt túl nagyra.

  • Archos 55 Cobalt Plus - csak látszólag fém

    A franciák újdonsága 5,5 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, és az alsó kategóriás felszereltséggel még nem lenne gond, a 2 gigabájt RAM korrekt, az árazással azonban eléggé mellélőttek.

  • Archos 50c Neon - tárhelyharcos

    A középkategória alsó részébe pozicionálták az Archos 50c Neont, de a hardvere és felszereltsége már ebben az árszegmensben sem túl acélos.

  • Archos 50 Oxygen - oximoron

    Az Archos csúcskészüléke is ellátogatott hozzánk, amely a minap tesztelt Karbonn Titanium X kiköpött mása, és ahhoz hasonlóan ellentmondásos készülék.