Hirdetés
Rendszerfelület, szoftverek
Megváltozott a zárképernyő, ha megemeljük a mobilt, felvillan a kijelző, a főgomb lenyomására pedig máris a kezdőoldalon vagyunk. Eltűnt tehát a Slide to unlock, képernyősimítással a kamerán kívül csak néhány widgetet és gyorskapcsolót érhetünk el. A 3D Touch, azaz a nyomásérzékeny kijelző előnyeit egyre több helyen használhatjuk ki, a 6s esetén komoly gondot jelentett, hogy nem láttuk, mikor van értelme erősebben nyomi, hol kapunk többet a 3D Touch-csal. Külsőleg ez nem változott, viszont a haptikus jelzésnek fordított, rezgő visszajelzés alapján egy pillanat alatt megérezzük, ha feleslegesen feszültünk neki a kijelzőnek. A munkát gyakran meggyorsítja, hogy be sem kell lépnünk a szoftverbe, de az alapvető, leggyakrabban használt funkciókat azonnal elérhetjük, az óránál például beállíthatunk riasztást, a kameránál lőhetünk egy szelfit, az utólag telepíthető Shazamnál pedig azonnali megállapítást kérhetünk a kérdéses zenénkre.
A felhasználók 99,9%-a a feloldást akarja, mikor beteszi a kóddal zárolt SIM-kártyát, a rendszer mégis az OK-ot emeli ki. Vajon miért? [+]
Megmaradt a felülről lehúzható értesítési sáv, az alulról feltolható kapcsolópanel, és ha valamelyik alkalmazásról lefelé húzzuk az ujjunkat, akkor azonnal a keresőmenüben találjuk magunkat. A főgomb funkciói sem változtak, dupla érintésre lecsusszannak az esetlegesen nehezen elérhető, felső részek a kijelzőn, dupla kattintásra a legutóbbi alkalmazások sorát látjuk magunk előtt, hosszú nyomásra pedig Siri próbál nekünk segíteni. Magyarul továbbra sem tud a hangvezérlő, viszont a beszédfelismerése egyre jobb, funkcionalitásban is fejlődött, képes Facebook és Twitter posztokat elhelyezni, iTunes-ban keresni és egyre több egyéb kérdésre válaszol webes keresés nélkül, időnként elég szarkasztikus humorral. A billentyűzettel nem volt gond, remekül lehet gépelni az iPhone-on, és a gyári alkalmazások minőségére sem lehet panasz, vizuálisan és felszereltség szempontjából is komoly fejlődést tapasztalhatunk.
A bekapcsolás után azonnal érkezett a hibajavító frissítés. [+]
A Térképek felületén lehet a legkomolyabb változásokat látni, rengeteg hasznos funkcióval erősítettek, és a kezelés is pofonegyszerű, a magyar nyelvű utcaneveket azonban nagyon viccesen olvassa fel, ezen még lenne mit javíthatni. A Safari böngészőbe nem került kétablakos mód, viszont a könyvjelzők rendszere, a lapok kezelése és a linkek megosztása továbbra is nagyon logikus és egyszerű, a legfontosabb oldalakat akár a kezdőképernyőre is elhelyezhetjük, hogy azonnal el tudjuk őket érni, ráadásul még éjszakai mód is aktiválható, és a keresőmotort is babrálhatjuk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!