Menü és funkciók
Az óra kezelése nem okoz meglepetést, valahogy mostanra már eléggé bevett dolog lett, hogy fentről jönnek le a gyorskapcsolók (sorrendjük változtatható), lentről az értesítések, jobbra-balra haladva pedig widgetek/funkciók között haladhatunk, amelyek szintén egyedileg állíthatók. A jobb felső gombbal a menübe ugrunk, alapesetben pedig az edzések közé haladhatunk az alsó billentyűvel, de a gombok rövid és hosszú megnyomásához is allokálható más funkció. Maga a menü lehet ömlesztett-ikonos, mint amilyen egy Apple Watch-nál is adódik, vagy listás-görgetős, ahol a menüpontok neveit is láthatjuk. Magyarul is, mert egész jó lett a fordítás, kevés ostobaság adódik, azok is általában valami eldugott menübugyorból bukkanak fel.
Hirdetés
Az Active 2 iszonyú sok menüpontot kínál, hosszan lehet pörgetni a listát, szóval nem mennék végig olyasmiken, mint az időjárás, a stressz, az iránytű, vagy a menstruációs előzmények (olyanom nincs is), inkább a fontos és extra alkalmazásokra szorítkoznánk. Edzésből van 164 féle, ezekről később, ahogyan a kapcsolódó egészségügyi okosságokra is a következő oldalon térnék ki. De például az értesítéskezelés fontos aspektus. Ez egész jó, de pár dologgal érdemes tisztában lenni: nem mindig van meg a perfekt szinkron a telefon és az óra között. Vagyis vannak értesítések, amik korrekt módon eltűnnek, ha azokat a telefonon már megnéztük (emailek), meg vannak olyanok, amik sajnos ott maradnak az órán akkor is, ha már a mobilon nem látszanak (például a Dreame app). Van egy csomó olyan eset, amikor kapok az órára valamit, ami a telefonon nem is jön meg (Smartthings app a mobilon sosem értesít, a Google szintén nem, az órán mégis megjelent), szóval a telefonos alkalmazásban érdemes egy komoly gyomlálással kezdeni a használatot, hogy tényleg csak azok rezgessék meg a csuklóm, amik fontosak.
Az értesítésekre nem mindig lehet válaszolni, de például a Messengernél lehet reagálni az üzenetekre, meg vannak gyorsválasz sablonok is. Sőt, elvileg a Zepp Assistant (mert ilyen is van) választ ír helyettünk a parancsaink alapján, de ez magyarul nem működik, angolul meg sokszor hülye. Azt kértem, hogy írjon vissza egy smiley-t (“send back a smiley”), felfogta, odarajzolta, aztán megkérdezte, hogy elküldje-e. Mondtam, hogy “yes”, aztán nem történt semmi. De utána megkértem a Danit, hogy hívjon meg teniszezni, ő pedig túlteljesítette a feladatot, mert azt is megkérdezte, hogy megiszunk-e valamit utána és hogy hívja-e meg Christ is, ezt pedig az AI az órán majdnem tökéletesen összefoglalta, berakta a naptárba a teniszt és érdeklődött, hogy mit válaszoljunk. Viszont lehet gépelni a kis virtuális gombsoron, vagy diktálni is, ez ráadásul simán tud magyarul. A leveleknek nem csak a témája és a feladója jön meg, hanem az első néhány sor is látszik. Képeket nem jelenít meg, de emojikat igen.
Érdekes funkciókból van egy csomó. Például a tagsági kártyák. Ez nem bonyolult, de hasznos, a telefonos alkalmazás kamerájával egy ilyen kártya vonalkódját be tudjuk olvasni és utána ez megjeleníthető az órán. Tescós klubkártyával próbáltam, simán működött. Van diktafon az órában, a felvételeket át lehet rántani a telefonra, onnan pedig tovább lehet osztani bárhová. Csendes környezetben egész jó a minősége. Fontos a térkép alkalmazás is, ehhez előbb át kell tölteni egy maximum 200 x 240 kilométer méretű térképrészletet a telefonról az órára, utána az órán láthatjuk a helyzetünket, de navigációs opciók nincsenek, keresni nem lehet, útvonalakat nem tervez. Alapból. De az alkalmazásáruházban van alternatív opció, a Navigáció Wear letöltése után a telefonon indított navigálás utasításai megjelennek az órán is.
A Zepp alkalmazás egyébként nagyon nagy mennyiségű funkcionalitást kínál, már-már túlzás is. Igyekeztek ezeket valamennyire logikusan csoportosítani a tervezők, vagyis alul van négy fül, de például a kezdőlapon felül is van négy opció (áttekintés, készenlét, alvás és erőfeszítés). Alul a második fül az edzéseké, a harmadikon jelentkezik be a Zepp Aura, ami egy relaxációs csomag, főleg alvás előtti zenéket kínál és alvási tanácsokat osztogat pénzért, mert havidíjas. Az utolsó fülön vannak az órával kapcsolatos beállítások, na itt el lehet tökörészni némi időt. Kapásból van végtelen számlap. Fizetős is, meg “szabad”, mert az ingyenest nem sikerült rendesen fordítani. Sajnos a számlapok nem interaktívak, hiába vannak rajtuk mindenféle adatok, ezekre kattintva nem történik semmi. Van Zepp alkalmazásáruház is rengeteg extra szoftverrel, vannak kis játékok, edzéssel, fitnesszel, stresszel, alvással kapcsolatos appok, egyéb izék (holdnaptár, minivonalzó, gyerekmagasság-monitorozó, napelem-teljesítmény kalkulátor, AI Chat… abszolút kreténségtől az egész hasznosig), bőven lehet mazsolázni. Szintén az app ezen részén tudjuk beállítani a Zepp Pay mobilfizetést, ami itthon kizárólag K&H kártyákkal megy, vagy Curve-vel.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!