Hirdetés
Funkciók, Move
A Watch működéséhez egy OneTouch Move névre keresztelt alkalmazást kell letöltenünk a megfelelő áruházból (Google Play vagy App Store). A kompatibilitás egész széleskörű, a Bluetooth 4.0 kötelező elvárás, illetve minimum Android 4.3 vagy iOS 7.0 operációs rendszerrel rendelkező eszközre lesz szükségünk. A Windows Phone egyelőre nem támogatott, BlackBerryre azonban az APK segítségével telepíthetjük fel, és tapasztalataink szerint utána már normálisan összedolgozik az alkalmazás és a szoftver.
Maga az applikáció végtelenül egyszerű, könnyen kezelhető, látszik, hogy az Alcatel nagyon odafigyelt erre. Négy menüpont közül választhatunk: az első a vezérlőpult, aminek adatait az óráról is fürkészhetjük. Ezek közé tartozik a lépésszámláló, az elégetett kalória, a megtett távolság, a mozgás ideje, valamint az alvásfigyelő. Az idősáv tartalmazza az elvégzett műveleteket, például hogy mikor sétáltunk, mikor futottunk, mikor mértünk pulzust, lényegében amit az órával csináltunk, az mind megjelenik ebben a menüpontban.
A Watch szekcióban több dolgot babrálhatunk. A riasztást konfigurálhatjuk: maximum két ébresztést adhatunk meg, ehhez időpontot, napot, illetve ismétlést rendelhetünk hozzá. A háttérképnél az órán lévő lehetőségekhez már képest sokkal több mindent személyre szabhatunk: a klasszikus, minimalista és digitális stílus mellett előre megadott hátterek közül választhatunk, ha ezek egyike sem nyerte el tetszésünket, akkor ott vannak az egy színből álló számlapok, plusz az egyéni fotók, amiket szintén háttérnek használhatunk. A Move erőssége, hogy sokféle értesítést képes az órára továbbítani (csak egy irányban működik a dolog), legyen az WhatsApp, Instragram, Facebook, hívás, SMS stb. Viszont nem mindent. Egyes gyártóknál például még a szöveges üzeneteket sem kezeli, és vannak olyan programok, amik szintén makacskodnak sajnos, ami azért rontja a használhatóságot. Az órán többnyire minden tartalmat elolvashatunk, ám sokszor csak annyi látszik, hogy kitől jött email, és annak mi a tárgya. Kilőni az óráról nem tudjuk ezeket, csak akkor tűnnek el, ha a telefonon megnéztük a dolgokat, vagy az információs függönyből eltávolítjuk a jelzéseket. A Move pont azokat a beállításokat használja, mint a telefon, így ha a Vibert úgy konfiguráltuk, hogy ne látszódjon a tartalom, akkor az órán sem fog.
A beállítások között megadhatjuk, hogy minden, vagy csak a kedvenc névjegyektől érkező hívások esetén jelezzen az óra. Ha valaki telefonon keres minket, az óráról el tudjuk utasítani a hívást, a másik lehetőség pedig, hogy némítsuk a rezgést. Utóbbi egy kicsit bután lett megoldva, hiszen az óra ugyan nem jelez tovább, a telefon viszont ugyanúgy csörögni fog. Az emlékeztetők közé tartozik még, hogy az óra a naptáreseményekről is képes szólni, plusz azt is tudtunkra képes adni, hogy túl távol kerültünk a csatlakoztatott telefontól. Külön kapcsolót kapott az NFC, az óra kijelzőjének kikapcsolási időintervallumát is személyre lehet szabni, ezt 5, 10 és 15 másodpercre állíthatjuk be.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!