Hirdetés
Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés
Tesztalanyunk az adatkommunikációs képességek terén sem vall kudarcot. Kapunk egy Bluetooth-chipet (2.1, A2DP és EDR támogatással), microUSB2.0 és USB2.0 aljzatokat és HDMI-kimenetet, valamint az elmaradhatatlan a-GPS modul is jelen van a gépben. Internetezni WiFi-kapcsolaton (802.1b/g/n) keresztül tudunk, a kapcsolatot meg is oszthatjuk (azaz elérhető a tethering funkció), valamint kilőhetjük DLNA-n keresztül egy arra alkalmas gépre.
A táblagép borítása alatt két darab, egyenként 3260 mAh kapacitású lítiumos telepet találhatunk, persze csak ha csavarhúzóval esünk neki, mivel a hátlapot elvileg nem távolíthatjuk el. A gép masszív használat mellett 7-8 óra alatt simán lemeríthető, amely nem egy jó eredmény, hiszen a konkurens honeycombos gépek sokkal jobban teljesítenek ezen a téren.
Nem egy rossz gép az Acer Iconia Tab A500, egy jól használható tabletről van szó, amely a legtöbb tekintetben hozza az elvárható szintet. A legfőbb problémája, hogy az USB2.0 aljzaton kívül nincsen semmi olyan tulajdonsága, amely kiemelné a Honeycombot futtató tabletek közül, sem fizikai extrát, sem egyedi felületet nem kapunk az említett csatlakozón kívül. Az extra szoftverek és minialkalmazások kínálata kellemes, a DLNA kliensért és a remek videólejátszóért külön pirospont jár. Jó dolog, hogy végre kapunk hangsínszabályzót, mivel az alap rendszerből ez sajnos kimaradt, de a megvalósítása már annál kevésbé patent, mivel nem érjük el a zenelejátszóból, a használatához el kell navigálnunk a beállítások menübe. A Dolby Moblie támogatással megspékelt sztereó hangfalpár meglepően jól szól, a táblagép ezen a téren simán a legjobbak között van; persze egy közepes fülessel könnyedén überelhető a hangzása. De sajnos negatívumok is akadnak. A kamera középszerűsége mellett még bőven el tudok menni, az akkumulátor és a képernyő viszont bőven alulmarad a vetélytársak technológiáival szemben; nem is csoda, hiszen egy mezei LCD panel nem tud labdába rúgni egy IPS vagy egy Super PLS mellett. A másik sajnálatos negatívum a méreteivel kapcsolatos: egyrészt egy kissé nehéz és vaskos, másrészt túl széles a kijelzőt övező panel, ezen még faraghattak volna egy sort a formatervezők.
Az ára viszont kedvező a honeycombos piacon, kicsit több, mint 120 ezer magyar forint kifizetése után boldog tulajdonosai lehetünk az Acer Iconia Tab A500-nak. Ez jóval kedvezőbb, mint amit a Motorola Xoom, a Samsung Galaxy Tab 10.1 vagy az LG Optimus Pad esetében lehet tapasztalni. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ezért az árért Asus Eee Pad Transformert is lehet kapni (16 GB háttértárral, billentyűzet nélkül), amely egy meglehetősen jobb minőségű képpel operáló IPS képernyővel van szerelve. Mindent összevetve nem egy rossz gép az Acer versenyzője, a tetszett plecsni simán repül is rá!
![]() |
Acer Iconia Tab A500 |
dr. Kind
A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!