Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Anonymus

    addikt

    válasz kicsitomi88 #2809 üzenetére

    kicsitomi88:

    bár az előző, hsz-emre még nem reagáltál (pedig tényleg nagyon érdekelne, hogy mi ezekről a kérdésekről a véleményed, mert nekem tényleg sok gondot jelent a saját rossz természetem elleni harc)
    de azért erre mindenképpen reagálok
    ígértem korábban egy logoutos cikket ilyen témában, mivel lehet hogy nem a logout a legjobb hely arra, hogy erről írjak, ezért inkább ide írom le ami a témából idevág:

    "A biblia tele van kitalalt dolgokkal melynek bizonyitott hamis volta."

    - ebben teljesen egyetértünk!
    Tele van kitalált dolgokkal, amiket Isten talált ki
    mint írtam a Biblia nem természet tudományos leírás, hanem egy fajta használati javaslat az emberi léthez:

    vegyünk egy közkedvelt példát (Károli fordítás):
    "21. Bocsáta tehát az Úr Isten mély álmot az emberre, és ez elaluvék. Akkor kivőn egyet annak oldalbordái közűl, és hússal tölté be annak helyét.
    22. És alkotá az Úr Isten azt az oldalbordát, a melyet kivett vala az emberből, asszonynyá, és vivé az emberhez.
    23. És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.
    24. Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté. "

    -Mózes 1. könyve 2 rész 21-24.

    Milyen vicces történet nem?
    Ki hiszi ezt el?
    Milyen hülyék azok a keresztények hogy ezt beeszik? :DDD

    Pedig ez a történet nem a nemi evolúcióról szól, hanem van egy minden kor számára való üzenete, ez pedig a következő:
    Hogyan kezeljük mi férfiak a női nemet, és hogyan tekintsünk nőként a szerepkörünkre?
    Erről szól, ha hiszed, ha nem.
    Miért?
    Azért mert ez egy szimbólum, Isten nem a lábából vesz ki egy csontot a férfinak, azaz nem azt akarja, hogy alávetett legyen a férfinak, vagy a férfi szolgája legyen
    nem az ágyék környékéről vesz ki egy csontot, azaz nem azt akarja, hogy csupán szexuális vágyak kielégítésének eszköze legyen
    nem is a koponyájából vesz ki egy részt, azaz nem azt akarja, hogy a nő a férfi fejére nőjön, parancsolgasson neki
    hanem honnan veszi ki?
    az oldalbordájából.
    Azaz Isten a nőt a férfi társának teremtette. Mellé teremtette, nem alá, és nem fölé. A társának teremtette, hogy egymás mellett álljanak, egymás társai legyenek.

    Bull Boss:
    én is református vagyok ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák