Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz helkis #28899 üzenetére

    Itt az a probléma, hogy 3 csatorna van, az elsőben 2GB, a másodikban 1GB a harmadikban is 1GB. Ez csak úgy tud működni tri-channelben, hogy az első 3GB-ot összerakja, a maradékot meg kénytelen single-ben kezelni, mert ugye annak már nincsenek meg a párjai a többi csatornán. Intel Flex memory néven találni róla igen részletes leírást az Intel weblapján. :K

    (#28900) OldJohnny66: Ezt én is láttam, ha azt vesszük, a tri-channel megy, csaképpen 3GB-on, a maradék meg single, de ezzel nyilván nem fognak dicsekedni. A lényeg az első pont a memória-konfigurációknál, jóval előbb, mint amit linkeltél:
    *You may install varying memory sizes in Channel A, Channel B and Channel C. The system maps the total size of the lower-sized channel for the dual-channel or triple-channel configuration. Any excess memory from the higher-sized channel is then mapped for single-channel operation.

    Tehát itt a 4*1GB-nál igazából egy összvér megoldás van, a ram 75%-a tri-channelben megy, a maradék 25% single channel. :DD Elég mókás....

    (#28901) Chainsaw: Nem vettek hülyére, mert le van írva világosan, mi a pálya.. :U

    (#28903) ffodi: Nem-nem... Az lesz, amit írtam. ;)

    (#28905) Chainsaw: Intel Flex memory dokumentáció, vagy a proci dokumentációjának Flex memory része. Szerintem az tekinthető kellően hiteles forrásnak. ;) De a lapod manualjában is le van írva kerek-perec.

    (#28913) BMW001: Jó, haggyadmár... Cincognak az egerek.... Hogy lenne már gyorsabb az 1155-ös SB, amikor nincs benne tri-channel, 2/3-ad annyi az L3 benne, 2/3 annyi mag van benne, és azonos órajelen, azonos magszám mellett kevesebb, mint 10%-al gyorsabb ? Az SB meg tud tuningban talán még visszahoz +10%-ot, de még úgy is messze van, legjobb esetben is csak a 80%-át hozta vissza a Gulfnak... :C Az SB-nek egyedül ott lesz esélye elhúzni, ha jönnek majd AVX-et támogató és hatékonyan kihasználó progik. De ezek tömeges megjelenésétől nem tartok.... :U

    Az SB abban jobb, hogy picit kevesebbet fogyaszt, jóval olcsóbb, és hogy tuning nélkül nem sokkal lassabb, sőt, a hatékonyabb turbo miatt itt-ott gyorsabb is tud lenni a Gulfnál, ha az alkalmazás nem tudja kihasználni mind a 6 magot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák