Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz Mr. Y #40305 üzenetére

    Én már áztam el RP-vel, hamarabb raktam el amiatt, hogy nem tudtam értelmezhető képeket csinálni már, minthogy bármi gondja lett volna (az objektívről nem tudtam elég gyorsan törölni a vizet). Az időjárásállósága a 6DmkII-vel egy szintű, de az 5DmkII-ménél biztosan nem rosszabb (abból öntöttem ki vizet egy nagyobb kirándulás után, amikor is a táska beázott -az esővédő ellenére-, de túlélte, még 8.5 évig használtam utána, aztán lett eladva).

    Az R masszívabb gép, de pont ezért nem azt választottam, amikor az RP-t vettem egy kompakt, könnyű gépet szerettem volna, ami kis helyet foglal és nem kapok hát és nyakfájást egész napos cipelés után. Most egy kis pisztolytáskában benne van a gép, 2 pótakku, usb-s akkutöltő és egy PD-s powerbank és a 24-105/4L IS, meg pár memókártya. A hátizsákban meg benne a 70-200/4L IS, de elég ritkán kerül elő, ahogy a vaku is. A nagy Manfrotto állványom is eladtam, baromi nehéz volt, (4.5kg fejjel együtt) de a MKII alá kellett. Most egy könnyű, de stabil állvány van (1.3kg), mivel az RP nem csapdos tükröt, és könnyű is, simán megtartja.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák