Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbkmachine

    aktív tag

    A Canon belépőkről én is csak jót tudok mondani. Van egy 1100D (ez éppen eladó), egy 1200D és egy 70D. Az 1100D gyakorlatilag a feleségem régi gépe, de én is sokszor használtam. Az 1200D az asszony új gépe, a 70D az enyém. Szóval a lényeg: mindkét belépő gépre azt tudom mondani, hogy maximálisan kielégítik egy kezdő fotós igényeit. Sőt, képminőségben nincsen szemmel látható különbség a három gép között. Tehát a 70D nem készít szebb képeket! Az AF rendszere miatt a 70D kevesebbet hibázik ugyan, de ez a minimum ebben az árkategóriában. Próbálok olyan erős érvet felhozni, ami nem indokolja a belépő gépek megvásárlását, de nem tudok. 100ezer körül van most az 1200D alap obival. Ennyiért tényleg nincsen olyan funkció, amit az ember olyan nagyon hiányolna belőle. Ha azt vesszük alapul, hogy ugyan olyan képeket készíthet vele az ember, mint a nagytesókkal, akkor mindenképpen a legjobb vétel. Ha a hiányosságait nézzük, azok csak a kevesebb funkcióban nyilvánulnak meg. Ezt egy kezdő nem fogja észre venni és hiányolni. Én sokszor viszek magammal két gépet. Egyiken mondjuk nagylátó, másikon meg tele obi. Éppen az az obi van a 70D-n, amit aznap többet szeretnék használni. Egyik gép a nyakamban, másik annak a helyén a táskában. Még helyet sem foglal így pluszban a második gép.

Új hozzászólás Aktív témák