Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz Larry303 #24049 üzenetére

    semmi sem tuti, csak az h semmivel sem megbizhatobb a fokuszrendszer mint az 5d-n, soot...nem tudom mennyire alapozzak a tesztekre, azert is kerdeztem a focalt, de necro gyorsan elvette a kedvem tole :DDD

    "én egy ideje nem játszottam ezzel a játékkal már kezd hiányozni :DDD"
    haha. hedi meg is jegyezte par honapja 5d-nel milyen jo h nem kell allandoan az elemeket pakolgatnod mint nikonnal...erre megint kezdem.
    csinaltam moire tesztet is, tukor monitor kozepen, eleg pontosan beallitottam mindent. meg az lv-s fokusz is kulonbozo helyekre all be ha tobbszor csinalom egymas utan :DDD
    28 2.8 pl real life 2m-nel tavolabbra qrvasokat ront...kozelre elmegy. amugy erdekes is a skalaja, 2m meg vegtelen kozott nincs sok..bar lehet ez normalis egy ilyen obinal. 100 macro ellenfenyben eleg random, de tobbi obim is.

    aztan jon a szokasos, belovok vmit 30-50x fokusztavra, akkor teljes alakos kepeknel, 2x-3x ilyen messzirol nem lesz pontos. az is erdekes, hogy miert kell a makromat meg az 50-esemet ellenkezo iranyba allitani 6d-n, amikor 5d-n nulla korrekcioval mind2 meglepoen pontos.

    utalom ezt a kalibralgatast, fokuszpontatlansagot. lehet kijelzon tapicskolast is inkabb megszoknam, vagy laggolo evf-et mint ezt a rengeteg fokuszhibat.
    mondjuk arra kivancsi lennek, hogy a hibak, meg inkonzisztencia vajon az obik miatt van-e? lehet egy regi obiban egyszeruen mar nem lesz soha olyan preciz az elessegallitas mint ujkoraban? lehet pl usm obik ilyen teren jobbak is? jo lenne tudni...

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák