Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz AndrewTdi #14427 üzenetére

    - A Kingstonok élettartam garanciája is csak 5 / 10 év.

    - A gyorsabb (400x, 600x) UDMA CF kártyák sebessége csak olvasáskor jön elő, természetesen megfelelő olvasóval. Írni nem képes rájuk akkora, csak megközelítő sebességgel és csak néhány váz (7D, 5D2, 5D3, 1D3, 1D4, 1Dx), a konzumerek közül csak a 7D. SD kártyáknál még kisebb a sebesség, csak videózásnál fontos a folyamatos, relatíve gyors szekvenciális írási sebesség, hogy a puffer ne teljen meg.

    Nekem van 6 db 4 GB-os, több éves Kingston kártyám, a 40D-kben hiba nélkül mennek. Viszont újabb vázban (5D2) már produkáltak hibákat. Vannak 8 GB-os 400x sebességű Silicon Power kártyáim (vörös-arany színezéssel) is, amiket garanciában cseréltettem, mert az első széria még a 80x sebességet sem érte el és folyton kártyahibával állt meg a váz (mondjuk egy kikapcs-bekapcs után ment tovább, de esküvő közepén szívrohamgyanús történet az ilyen). Az újak (kék-rózsaszín-sárga) gond és CF ERROR nélkül hozzák a papírformát. ;)

    Párom Samsung telefonjába 8 GB-os Samsung micro SDHC-t vettem ~2 éve, semmi baja (mondjuk nem is nagyon használta). :D

    Van egy régi szabvány szerinti Class 6-os Sandisk micro SDHC-m: 18 MB/s ír és 20 MB/s olvas. :C

    Tudom, hogy elvileg SD kártyákról beszélünk, de nekem csak ilyenek vannak. ;) :D

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák