Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tutis

    őstag

    válasz Integra #9866 üzenetére

    akkor még1x leírom hogy érthető legyen.. A hitelfelvevők nagyobb része nem azért nem tudja most fizetni a hitelt mert már a hitelfelvételkor tudta hogy pár év múlva már nem fogja tudni fizetni, hanem a megváltozott életkörülményük és a hirtelen drasztikusan megnövekedett törlesztők miatt nem tudja tovább finanszírozni mondjuk a motorhitelét.
    Túlbonyolítod az egészet, meglátsz egy visszavett motorról egy képet és máris konzekvensen levonod a tanulságot hogy a Te véleményed az igazi és helyes, miszerint barom volt az aki felvette a hitelt mert szart előre bele az egészbe. Többször leírtam, nem kell ítélkezni előre felszínesen, mindenféle háttér ismeretanyag nélkül.. 2008-as válságra nem lehetett céltartalékot képezni megfelelő szinten, az átlagember ilyen mértékű drágulásra nem számolhatott. Az az igazság hogy eléggé rálátok a dolgokra, és rengeteg olyan emberrel "találkoztam" aki belekerült a húsdarálóba, és nem tud mit kezdeni, menti a menthetőt. De ha nem lett volna a válság akkor élne mint marci hevesen. Persze nem mondom hogy nincs az általatok vázolt eset, sőt nagy számban az is előfordul, de nem ez a mérvadó. A hitelek kb 10-15% dőlt eddig be, azért gondolom ez elég adat hogy lásd hogy a többség még mindig fizeti a hitelét, holott mindenkinek teher a megnövekedett törlesztő.
    Az a gond hogy olyanról akarsz "kioktatni" ami nekem a munkám, neked meg nem :)

    http://www.youtube.com/tutisgsxr

Új hozzászólás Aktív témák