Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz gordonfreemN #70764 üzenetére

    Sziasztok!

    Elkészültem egy újabb végfokommal, nevezetesen a naim nap 250 1980 körül kiadott verzióját másoltam le mindössze annyi módosítással, hogy a tápegységben nem 2 hanem 4 szekundert, egyenirányítóhidat és pufferkondit alkalmaztam, ahogy a 2002 uáni verzióban teszi a naim is. A félvezetők az eredetiekkel megegyeznek a végtranzisztorok persze nem, mert azok az eredetiben naim egyedi jelzésűek, így azt senki sem tudja. Egyes netes források a BUV20 illetve MJ15003-ra esküsznek. Egy másik fórumon egy Halus nevű srác mj15003-makkal építette meg és az a példány elég nagy közkedvelésnek örvend. Mivel ilyen tranzisztorokkal rendelkeztem, így én is ezekkel építettem meg és nem csalódtam.
    Az ellenállások eggyel magasabb kategóriát képviselnek, mint az eredetiben (SFR helyett MRS)
    16 óra volt a 4 panel beforrasztása. 3 napot szenvedtem, mire sikerült a toroid közepét kiöntenem műgyantával, hogy ez is stimmeljen (meg a fekete szalaggal körbetekernem). 3 hónapig rajzoltam a paneleket az eredetiről található fotók alapjánstb. 6 hónap alatt készült el.
    Pár kép a témáról:





    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák