Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AirBooms

    addikt

    A HiFi szerintem arról, hogy hiába a rengeteg rögzített műszaki paraméter, akkor is a szubjektív ítélet számít. Mint mondjuk az autóknál. A júzerek 99 százalékának ott is csak az ár, meg a fogyasztás, esetleg az NCAP teszt számít, azt a legtöbbjük nem is tudja, hogy első- vagy hátsó-kerékhajtású. Akinek még több érzéke van, azt is megérzi, hogy melyik autó orrnehéz, vagy szar a hátsó felfüggesztése. A Forma-1 legjobb pilótái igazi hifisták (audiofilek) abból a szempontból, hogy szinte minden kilogrammot megéreznek az autóban, minden millimétert, amit állítanak valamelyik szárnyon, azt is, hogy melyik garnitúra gumival hogy viselkedik az autó. Mi erre, földi halandók képtelenek vagyunk. Szóval fogadjuk már el, hogy vannak emberek, akik erre vannak kihegyezve, akik "mást is meghallanak"! Ez egy picit olyan, mint az abszolút hallás (persze az egy egészen más tészta). Én is tanultam zenélni, de nincs abszolút hallásom nincs, amit nagyon sajnálok, s irigylem azokat, akiknek van. Nekik a vérükben vannak a hangok, a zene! Én meg legfeljebb bemagolom az egyes nótákat.

Új hozzászólás Aktív témák