Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Várhatóan ez a négy iPhone már nem telepítheti az iOS 27-et
- Redmi Note 15 Pro 5G – a szokásosat?
- Távozik az Apple vezérigazgatója
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
Aktív témák
-
Nazara
őstag
Sziasztok!
Én is boldog tulajdonosa lettem tegnap egy 830-as 64 Gb-s Samsungnak. Azért ezt választottam, mert ez volt a leghamarabb elérhető. Edigitalos taggal "jó" tapasztalatom volt, bementem suli után vásárolni, mondom neki, hogy egy ilyen SSD-t szeretnék. Erre válaszol, hogy nincsen, viszik mint a cukrot csak a 256-os, azt tudja ajánlani, ebből meg majd a jövő héten lehet, hogy lesz. Azért volt érdekes, mert néztem délelőtt is a honlapjukon, és azt irták, hogy van a debreceni üzletükben a kiszemelt darabból. Na, hazatalpaltam, neten megrendeltem, két perc múlva jött mail+2sms, hogy átvehetem a terméket. Mondom jó, hogy most jöttem onnan haza. Mentem vissza, mondtam ugyanannak az eladónak a rendelésszámot, hozta is az SSD-t minden további nélkül. Csak rendelésre tartották volna? Vagy ő akarta hazavinni?

Beüzemelés, windows telepités sikeresen megtörtént, egy Asrock H61M/U3S3 alaplap mellé került a drága.
Viszont lenne pár kérdésem.1. Két particiót hozott létre a rendszer, egy nullásat, ez a rejtett 100 megás, és egy egyeset, amin a többi ~ 59 Gb van. Az Alignálás leirásánál, melyik partició számát kell elosztani 4096-al, hogy kijöjjön egész szám? Gondolom az 59-est, arra viszont nem jött ki egész.
2. Google Chrome böngészési előzményeit hol tudom merevlemezre átrakni?
3. A gépben maradt még két vinyó, és ezeket a friss, SSD-s rendszer vidáman fel is ismerte, tudom is használni őket. Viszont nekem van egy másik windows-om, az egyik merevlemezen, amelyiket eddig használtam, és abban még szeretnék pár dolgot elintézni, mielőtt formázom azt a meghajtót. De a Bios-ban csak az SSD-t, és az optikai meghajtót tudom beállitani, mint bootolható device. Hogy tudnám elérni, hogy a vinyót is be tudjam állitani ide?
4. Végül pedig a teszteredményeim, Sata 3, Asmedia vezérlő. Mennyire számit jónak? Érzésre nagyon, minden folyamatos, azonnal reagál a gép.

Bocsi a hosszú hsz-ért, előre is köszönöm a segitséget!

Aktív témák
Hirdetés
- HP EliteBook 735 G6,FHD,13.3",AMD Ryzen 5 3500U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 27% - Corsair Nautilus 240 RS RGB White Vízhűtő!
- Apple iPhone 17 512GB Black Karcmentes állapot 100% akku (12 ciklus)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




