Keresés

Hirdetés

  • Hauntii teszt

    gp Ki gondolta volna, hogy az élet és halál közti rés ennyire élvezetes lehet? Igaz, szín nem sok fért ebbe a birodalomba, de a Hauntii hangulatával, harcaival és apró fejtörőivel is képes elvarázsolni.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Két OLED kijelzőt is bevet a GPD DUO

    ph A készülő notebook biztosan úgynevezett AI PC lesz, de nem tudni, hogy milyen platform kerül bele.

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55682 üzenetére

    Less meg 1 akármilyen Armytek fejlámpát. 😉

    Vagy a Viking a természetben is olyan, mintha nem lenne hot spot -ja (fényköre), nagyon egyenletes az átmenet, miközben fényereje is van (távot is világít).

    Kérdezd meg G@bent, hogyan tetszett neki.

    A fejlámpa is hasonló. Széles szórt fény, de valahogy a fényereje is megmarad. Természetben is látsz vele. Így melóra is alkalmas. Ha visszaolvasol, másnak is hasonlóak a tapasztalatai.😉

    Fizika ide, fizika oda, megcsinálták, és működik.😉

    És a Fenix megoldása is működik. Akár a HP25R, akár HP30R fejlámpáját vesszük alapul, de a HL26R sem rossz. És most érkezik a HM65R. Ezeknél a szórt fény és a távolsági fény arányát lehet változtatni, szükség szerint. Nincs mozgó alkatrész. 😉

  • ZozzV6

    senior tag

    válasz gyapo11 #55706 üzenetére

    5 óra után sem éreztem még fáratnak a fejem H03-al. Szerintem a 40 centin legyen 90 cm kör túlzás egyenletes fénynek de ha neked ez kell legyen. A H03 is szór elég rendesen oldalra is. Ugyan a kissé erősebb folt 60 fok körüli de onnan folyamatos átmenettel halványodik és még közel 160 fok irányban is van némi fénye nem tök sötét. Valamint ha ilyen közelre világtasz a visszavert fény szintén ad oldalra is valamit. csináltam pár képet. Ne lepjen meg senkit a hossza és a gomb világítás. Nem gyári. de az optika valamint a led gyári és a fényerő is közel van az egyik gyári lépcsőhöz. Van annak ettől nagyobb és kisebb is.
    40 cm-re az előtte lévő faltól:

    És 80 cm-re az oldalra lévőtől:

    H03 kikapcsolva:

    H03 bekapcsolva 130 lumen mért fényerővel:

    Lámpa és kamera a homlokomnál. A billentyűzetet kinyújtott karral elérem:

    Falhoz állítva látszik hogy szépen halványodik kifelé és elég széles az. A kép csal kicsit mert szemre a középső tartomány nem ennyivel erősebb. Ez az egyik oka hogy nehéz reális beamshotot csinálni a lámpákról mert ha a közepéhez állítod az expozíciót akkor a szórt fény lesz halványabb mint szemmel, ha a szórt fényhez akkor meg beég a közepe. utólag szerkesztgetéssel meg nem csalok.

    Nem akarlak megtéríteni mert a Nitecore NU10 ettől sokkal szélesebben szór szerintem közel mint egy COB és azt is szerettem amíg el nem tört a tartója. De azt állítani hogy a H03 túl szűk és megfájdul a nyakad mert forgatni kell a fejed túlzás. Ha 40 centire dolgozol nem 1 négyzetmétert tartasz szemelőtt hanem a kezeidre koncentrálsz és elég ha van körülötte még egy kb 50-60 cm kör ami intenzívebb. Ennyire nem kell ragaszkodni a számokhoz. Ki kell próbálni sokat és érzed mi a kellemes vagy elviselhető vagy több dologra is alkalmas. Nekem ez jó kompromisszum mert közel eleget látok de szabadban is megvan 15-20m amit tűrhetően megvilágít. Fejre ez nekem bőven elég.

    [ Szerkesztve ]

    Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55713 üzenetére

    Erről a munkalámpáról írtam, WestBam meg valami gagyibb változatáról. Ezen hűtőborda is van rendes, és 6 db erős mágnes is van benne. ;)

    Ilyen hűtőbordákkal tartja a 4500 lm fényáramot, nemcsak a 400 lm -t. ;)

    Ja igen, kifelejtettem, hogy mobilt is tudsz róla tölteni. :D

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55711 üzenetére

    Hidd el, kipróbáltam. Szereléshez a 80° is már elég tud lenni. De mink is szélesebb szórású lámpákat ajánlgattunk. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55757 üzenetére

    Milyen 30, 15 $? Én még 1 db Armytek lámpáért sem fizettem ilyen drága postaköltséget. Sőt bizonyos összeg felett ingyenes a szállítás. A ZL lámpáimért sem fizettem + pénzt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #55757 üzenetére

    Valóban sok pénz egy lámpáért úgy általában. Van olcsóbban is jó lámpa. Ennyire átgondolt, minden részletében kidolgozott lámpa viszont nincs olcsóbban. Az már szubjektív, hogy megéri vagy sem. Én nem bántam meg az enyém, sőt fogok még venni szerintem, tehát nekem "megérte" mert ennyire elégedett nem voltam egyik lámpámmal sem.

    A Convoy lámpáimat is szeretem, de azoknál minden kompromisszumot tudomásul vettem, cserébe a jó árazásért, tehát azok is megérték az árukat.

    Kiváncsiságból vásároltam az Armytek-et és úgy voltam vele, hogy ennyi pénzért viszont nem fogok elfogadni semmi kompromisszumot. Megjött, elkezdtem használni és nem tudok belekötni sehol. Ez úgy "tökéletes" ahogy van. Ha közérthetően akarom kifejezni akkor azt mondom, hogy a jelenlegi technikai fejlettségi szintet figyelembevéve egyszerűen nem lehetett volna sehogyan sem jobban megcsinálni.

    Apróságokban "több" mint egy olcsóbb lámpa, de a sok kicsi apróság összességében pont annyit dob rajta, hogy érezhető. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #55782 üzenetére

    Ahogyan mondtam is, ne nagy dolgokra gondolj, a teljesség igénye nélkül ami most így eszembe jut:

    - Eloxálás tartóssága / minősége. A Convoy-nál elég szép az eloxálás de könnyen karcolódik, kopik ha nem vigyázol rá. Én tokban tartom mindet és nagyon vigyázok rájuk mert utálom ha össze van karistolva a lámpa, de így is van olyan S2+ -om aminek már látszik a felületén. A másik, hogy viszonylag csúszósak, a mintázat ami valamennyi fogást ad. Az Armytek-nél meg maga az eloxálás olyan tapintású, hogy nem kell rá rombusz minta, hogy ne csússzon. És hiába hordom zsebben és rakosgatom ki-be a fejpántba (egy műanyag villába kell pattintani), nem látszik rajta. Idővel persze nyilván fog kopni, de érezhetően masszívabb, tartósabb és szebb is az eloxálása.

    - Vízhatlanság. A Convoy lámpák is vízállóak elvileg. De mivel ez gyárilag nem bevizsgált és minősített, így lutri, hogy ténylegesen mit bírnak. Ráadásul a gyártásban is van szórás, van amelyik pontosabban sikerül, van amelyik kevésbé. Hiába látom a Youtube tesztben, hogy valaki bedobja a tóba az S2+ -t és semmi gond, nem tudom, hogy pont az én példányom is ilyen jól sikerült darab e. Zozz tesztje megmutatta azért, hogy bizony be tudnak ázni. Én az S3-as Convoyomba például dupla O gyűrűt raktam a fejéhez (egyet az üveg elé és egyet mögé), de így sem meríteném víz alá. Az Armytek-nél konkrétan lesz@rom, hogy vizes e vagy sem. Berakom a kádba, vödörbe, beleejtem a pocsolyába, csap alatt lemosom bő vízzel, nem érdekel, mert biztosan tudom, hogy nem ázik be.

    - Alacsonyabb hatásfok és melegedés. Bár ez sosem volt vesszőparipám, nem vagyok hanyatt esve a hővédelemtől, de a Convoy lámpáimnál azért fokozottan figyelem használat közben, hogy mennyire melegek, ne forrósodjanak át teljesen. Akárki akármit mond én nem hiszem el, hogy jót tesz egy lámpának (még ha ki is bírja), ha felmelegszik 60 fokra. Mert ugye amikor már 60 fokos a fej kívülről, akkor mennyi lehet a driver meg a ledpolc ott belül? Lehet, hogy a led bírja, de a forrasztások, alkatrészek már nem biztos, hogy örülnek neki még ha túlélik is. Az Armytek-nél egyáltalán nem figyelek erre (igaz nem is használom a turbo-t soha), de ott jelez a hővédelem vizuálisan és le is szabályoz ha eléri a kritikust. És ráadásul érezhetően kevesebb hőt termel, gondolom a jobb hatásfok miatt.

    - Akku szint jelzés. Nagyon hiányoltam a Convoy lámpáimból, hogy mikor bekapcsolom akkor nem kapok info-t róla, hogy épp hogyan áll az akku. Nem kell pontosan levillogni a feszültséget, de valami kis visszajelzés nagyon hiányzott. Az Armyteknél a kapcsoló zölden villog ha 25% feletti a töltöttség, ez pont elég.

    - Azonnal elérhető valódi moonlight mód. A Zanflare F1-nek van még talán hasonlóan jó moonlight-ja, de az sem közvetlenül kapcsolható. Sajnos a Convoy lámpák 0,1%-os módja is erős ehhez képest. A közvetlen elérés azért jó, mert ha a Zanflare-t este nem állítom be lefekvés előtt direkt moonlight-ba és felkelek éjjel, akkor kattogtatnom kell csukott szemmel, míg odatalálok, az Armytek-nél csak hosszan megnyomom a gombot és tuti nem ég ki a szemem. Vakon, félálomban, sötétben is ott van azonnal.

    - Jól elosztott fokozatok. Ez szubjektív dolog. A Convoy-nál örök problémám volt, hogy nem igazán szerettem az elosztását. Ezen némileg javított ugyan a Biscotti firmware, de azért az se 100%, végülis a 12 módcsoportból találtam olyat amivel meg tudtam békélni, de nem az igazi mert felesleges lépcsők vannak benne vagy épp az hiányzik ami meg kéne. Az Armyteknél kevés fényerő fokozatom van, összesen 5db +1 turbó. Pont erre az 5-re van szükségem (a turbó egyáltalán nem kell), mindet használom és egyiknél sincs „ez lehetne picikét erősebb vagy gyengébb” érzésem, mind el van találva.

    - Vetítési kép. A Convoy-oknak is nagyon szép a fényük, gyakorlatilag pont egy paraszthajszál hiányzik, hogy „tökéletes legyen”. Az Armytek-nek (legalábbis ennek az Elf C2-nek), pont ezzel a paraszthajszálnyival jobb.

    Szóval ilyen apróbb dolgok amikben "jobb", de ezek azért löknek egyet a komfort érzeten.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz gyapo11 #55782 üzenetére

    ha nem gond, hogy én is reagálok: nekem a UI, a helyzetjelzés, a feszültség és magas hőmérséklet kijelzése "adta" el az Armyteket (azért az idézőjel, mert már megvettem a lámpát kíváncsiságból, de ezek a funkciók nyűgöztek le). amióta megvan, sokat változtak az elvárásaim egy lámpát illetően. a felsoroltak egyike sem igazán pénz kérdése amúgy, csak jó tervezés - egy olcsó lámpával is meg lehetne oldani ezeket, de valamiért még nem láttam rá példát, annyira átgondolt és praktikus módon oldották meg a lámpa kezelését, a funkciók elérését.
    tapasztalataim szerint az sem túl gyakori, hogy a lámpa tudjon közvetlenül elérhető moonlight és turbo módot, az Armyteknél meg minden egyes mód közvetlenül elérhető, akár ki-, akár bekapcsolt állapotból, plusz memorizálja a legutóbb használt fokozatot minden módban (mivel több fokozat van minden egyes módban, nem low-mid-high, hanem 2-3 moonlight, mid, turbo és strobe). a komolyabb lámpáknál aktiválható a taktikai momentary mód, a helyzetjelzés is ki- és bekapcsolható, elvillogja azt is, ha már bekapcsolt, vagy hamarosan be fog kapcsolni a hővédelem, meg az alacsony töltöttséget is jelzi. lényegében 30 perc alatt elsajátítható módon számomra tökéletesen testreszabhatóak ezek az eszközök. nem is értem, miért nem másolja le mindezt valaki, pláne, hogy a lámpák Kínában készülnek. vagy ha nem is pontosan a UI-t, magát a kezelés koncepcióját, ami egyszerűen zseniális. viszont annyira más, hogy az ember az első találkozáskor agyfaszt kap, fél óra múlva meg nem érti, hogy ez másnak miért nem jutott még eszébe.

    sorry benfold, ez már vagy 10 éve signature szokásom

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #55792 üzenetére

    Pontosan ezekről beszéltem én is. Nem "ég és föld" különbségek hanem apróságok úgymond. De azért pont olyan apróságok amik tudnak zavaróak lenni. Ez a moonlight például. Igen én is így csináltam a többi lámpánál, hogy lefogtam a kezemmel. Megoldható? Igen meg. Kényelmesebb ha nem kell markolászni, hanem tényleg monnlight-ba világít a lámpa? Igen kényelmesebb.

    Az akkuszint jelzésről amit írsz - ne haragudj - de baromság. Mégis ki a franc fogja fejben számolgatni, hogy melyik lámpát mikor és meddig és milyen fényerőn használtam a legutóbbi töltés óta és vajon azóta mennyit merült még meddig fog elmenni... ne vicceljünk már. Mikor kézbeveszem a lámpát tudni szeretném, hogy elinduljak e vele egy 2 órás éjjeli rollerezésre vagy sem. Erre pont jó ez a visszajelzés, mert egyértelművé teszi a kérdést, nem kell fejszámolgatnom, miközben a két gyerek szekál, hogy menjünk már. :) Nem a hátralévő percekre vagyok kíváncsi csak arra, hogy kb hogy áll az akku. Megjegyzem az ólcsó Eagleeye X1R is tudja ezt és nagyon hasznos dolog. Igazán nem rakétatudomány, olcsó lámpába is bele lehet rakni.

    Én senkit nem beszélnék rá, hogy ilyen drága lámpát vegyen ha nincs rá szüksége vagy nem kifejezetten ez az igénye. Nem is hirdetem, hogy ez hűűű de megéri és másban nem is kéne gondolkodni. Pont ellenkezőleg, ez egy réteg igény. Egy sima Convoy teljesen megfelelő szerintem is napi használatra. Nekem megérte megvenni mert van rá keret, nem számított az ára, szeretem használom és akarok is még ilyen lámpákat, de ez nem azt jelenti, hogy ezeket kellene ajánlgatni annak aki csak egy megfizethető jó lámpát akar. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz gyapo11 #55793 üzenetére

    én nem vagyok ramping párti, de ebből a megközelítésből is szimpatikus az Armytek UI, mert ha üzemmódonként van 2- 3 beállításí lehetőség, akkor azért elég jól testre tudod őket szabni. én amúgy nem a hővédelmet említettem, hanem a magas hőmérséklet jelzését, tehát szól, amikor a lámpa már fogásra is meleg, illetve akkor is, amikor eléri a max hőmérsékletet. engem nem az érdekel, hogy mikor vesz vissza, elvégre ha jól csinálja, úgysem fogom észrevenni, hanem az, hogy mikor kell óvatosan megfogni, ha éppen nem kézben tartom, hanem mondjuk odamágneseztem valamihez. ez egy tök figyelmes, egyszerű és praktikus dolog. egyébként nem gondolom, hogy mostantól csak az Armytek lámpáit fogom vásárolni, meg azt sem, hogy ennél nem fogok találkozni jobbal, de miután megvásároltam (tegyük hozzá: kb Lumintop EDC05C árban volt a Prime C1 Pro, szóval azért nem a világvége), meglepett, hogy ennyi jó tulajdonsággal rendelkezik együttesen.

    még egy dolog:
    4-8x árat emlegetsz, de az Armytek esetében ilyen 55-60 USD lámpákról beszélünk,
    ha ezt 2x-es árnak nevezzük, az szerintem közelebb áll az igazsághoz, mert egy jó fejlámpa is belekerül 20-30 dollárba. hacsak nem a legdrágább Armyteket hasonlítjük össze a legolcsóbb bármilyen lámpa akciós árával.

    [ Szerkesztve ]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55792 üzenetére

    Ebbe meg én fogok belekötni. ;)

    1., Nekem a kezemben volt már Convoy, Astrolux, BLF, Sofirn, stb lámpa, és persze drágábbak is. Nekem mindjárt pont ez tűnt fel, hogy a markolat mennyire csúszik egyes lámpáknál.

    2., Vízmélység- és ejtés- állóság. > Esetemben, nem tudom miért, potyognak a lámpák. Kicsúsznak valahogy a kezemből, még a kevésbé csúszósak is. Többször sikerült már megúsztatnom nem 1 lámpámat. A legrosszabb amikor a 100+ kg súlyommal vágódok a távcsőre, lámpára (nekem is fáj de a tárgy is meg tudja sínyleni).

    3., A hatásfok + fényáram, na ez az érdekes. Ne menjünk extrém helyzetbe, a realitások talaján maradva. Az Armytek Prime A2 PRO lámpám a 95 lm fokozaton 150 lm/W hatásfokra képes, és 2AA mellett 18650 -es akkuval is tudom üzemeltetni. 2AA -val, 9 órát bír, 18650 -essel 20 órát. Az XM-L2 ledes lámpák hatásfoka 120 lm/W, és jobb esetben tudnak 150 lm, 200 lm fényáramot. 18650 -es, 3500 mAh -ás akkuval, a 150 lm 10 órás üzemidőt jelent, a 200 lm pedig kevesebb mint 8 órát. Hasonló kapacitású akkuval 2x akkora üzemidőt jelent ez. Igaz, otthon nem számít, de ha az ember üdül, kirándul, távol otthontól dolgozik, erdőt jár, már igenis számít.

    4., Az akku visszajelzés esetében a TURBO fokozaton sárgát jelez, még több mint félig fel van töltve az akku. A 25 % jelzés arra jó, hogy jelzi, lassan töltőre kéne tenni, de kb még 1 nap mehetek vele dolgozni (órákat bír). ;)

    5., Nekem pl. a betegségemből kifolyólag, az azonnali holdfény fokozat, nagyon fontos. Nélküle rugdosom az ajtófélfát, szekrény / asztal sarkát, stb. Pláne idegen környezetben, sátortáborban, nagyon fontos. Azonnal kell. Nem várhatok több kapcsolási időt.

    6., A Prime (PRO) esetében: Holdfény A2 (0,15 lm; 2 m), C2 (0,15 lm; 2 lm, 6 lm), középső A2 (10 lm, 34 lm, 95 lm), C2 (35 lm, 180 lm, 420 lm), magas A2 (280 lm, 700 lm), C2 (950 lm, 1700 lm). Az A2 XPL és 7 cd/lm, a C2 XHP35 és 5 cd/lm. Azért, szerintem, meg lehet találni a megfelelő fokozatot. Van giroszkópos és kapcsolóval irányítható fokozatmentes lámpám is. Mágnes gyűrűset is próbáltam. Nem igazán éreztem szükségét ezeknek a fokozatmentes állításoknak. Ráadásul a fokozatmentes állítással nem tudom ellenőrizni, hogy mikor mekkora a lámpa energia igénye, fogyasztása.

    A vetítési képe a Convoy, Astrolux, BLF, stb lámpáknak is jó. Ezzel nem fogok senkivel sem összeveszni. Van pár érdekesség itt is, de most az nem idevaló, vagy mégis. A Convoy S2+ (XPL) 50 lm fokozat szórt fényének fényessége megegyezik a Fenix LD22 lámpám 30 lm fokozatának szórt fényének fényességével. És még érdekesebb, hogy a BLF A6 70 lm fokozatának a szórt fényének a fényessége, csak picit több (mérve láttam csak a különbséget). ;)

    Ahogyan más is előttem írta, az a pár pici dolog adja ki a különbséget, minek következtében NEKEM kellemesebb, jobb használni a kicsit drágább lámpákat. ;)

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55795 üzenetére

    Ez így van. Ezért írtam amit írtam.

    Olcsó lámpák. Mi az olcsó?

    A Convoy S2+ (8 €), M1 (12 €) mikor megvettem, akkor játszottam velük. Az utcára m@rh@ jók. Azóta a fiók mélyén lapulnak.
    - Miért?
    - Nincs holdfény bennük, az 50 lm pedig ébredéskor túl fényes. Ha a fiók mélyén lapul, ott is marad. Hamarabb kapok az asztalon, éjjeli szekrényen heverő lámpák után.

    A BLF A6 (14 €), Astrolux C8 (15 €) vannak mostanában mellettem. Ezekben már jó holdfény is van. Nappal egyre kevésbé jönnek velem.
    - Miért?
    - Az Astrolux C8 elég nagy már zsebre vágni ezekbe a papír nadrágokba
    - A BLF A6 klipsze fog
    De nagyobb gond:
    - Reggel 15 gyors kattintás majd várok, hogy 2x villantson, kikapcsolom. Bekapcsolom, megint 15 gyors kattintás, 2x 2 villantás majd kikapcsolom. Nappal jobb ha működik a memória és a 4 fokozatú módcsoport a gyorsabb.
    - Este megint ugyanez a procedúra, 15 gyors kattintás majd várok, hogy 2x villantson, kikapcsolom. Bekapcsolom, megint 15 gyors kattintás, 2x 2 villantás majd kikapcsolom. A holdfény fokozat csak a 7 fokozatú csoportban elérhető, és a holdfény azonnal csak akkor kapcsol, ha a memória ki van kapcsolva.
    - Az Astrolux C8 azért a kert éjjeli körbelesésére elég használható. MAX fokozaton (1 lépés vissza a holdfényről).

    A Sofirn C8a (20 €) gyorsabban vált csoportot. Markolata a legcsúszósabb, nagy, ha holdfény kell, rengeteg fokozaton kell végigmennem. Ugyanis pl a fürdőszobában nem kapcsolok éjjel villanyt, 1 fokozattal feljebb kapcsolom a lámpát, majd vissza, mikor végeztem. Az az 1 fokozat még nem veri ki az álmot a szememből. Na most 2 óránként végigkapcsolni az összes fokozatot, nekem nem jött be. Ez is a fiók mélyén található.

    Gondolkodtam pl a Zanflare F1 lámpán is. Olcsó. Akku csere esetében a klipsz a lámpa falát karcolgatja végig.

    Az a 30 - 45 mp TURBO fokozat csak arra jó, ha 1 pontot világítasz meg jobban. Ha már hosszabb ösvényt, kerítést, nagyobb területet vizsgálsz át vele, már kevés.

    Az autóból kiszállva, valamit ha elejtek az éjjel folyamán, 2x gombnyomással azonnal a középső fokozat indul, lehet azonnal keresgélni (Armytek, ZL).

    Ajtóhoz lépve, hosszú gombnyomással a holdfény indul, így beletalálok a kulcslyukba.

    Megmozdul valami a bokorban, 1 kattintás a ZL lámpámnál, 2x kattintás az Olight -nál, 3x kattintás az Armytek esetében, hosszú gombnyomás a Nitecore esetében.

    Igen, kicsi különbségek. Több kicsi különbség, ami azt eredményezi, hogy használom avagy sem a lámpát. Ha a 10 € - 20 € -ós lámpát nem használom a 60 € -ósat meg igen, akkor az a 10 € - 20 € a kidobott pénz. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55806 üzenetére

    Azért ne keverjük.

    Nekem azért fontos a FIX fokozat, mert ha az Armytek Prime A2 PRO lámpámat 18650 -es akkuval használom, akkor tudom, hogy a 95 lm fokozattal 20 órát bírja, nyugodtan sétálhatok. A Prime C2 PRO a 180 lm fokozattal, kb 10 - 11 órát bírna. Szemre meg nagyon hasonló a 2. Tudok számolni, a túrán, kiránduláson, tudom a fejeket cserélni. Ilyen rövid idő alatt lehet nagyjából fejben számolni, hogy kb mennyire használtam már el az energiát. De inkább a tervezésre szoktam felhasználni. Nagyjából tudom, hogy mire számítsak, 2x, 3x -osan túlbiztosítom magam, és kész. Túrára ezért az Acebeam L16 helyett inkább az Armytek Predator PRO, Nitecore MH23 helyett a Viking PRO jön velem. És még pár a biztonság kedvéért.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55806 üzenetére

    Pl a Fenix LD22 átváltható 2 fokozatra, amit könnyebb lekövetni. 90 percet bír MAX fokozaton, 30 lm fényáram meg 25 órára elég. Tehát 30 perc MAX fokozat mellé 16 - 17 óra, 30 lm sétáló fény jut.😉

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #55808 üzenetére

    Így is meg lehet közelíteni persze, én arra gondoltam, hogy leginkább az ember pénztárcája szabja meg, hogy mi az ami olcsó számára és mi nem. Egy milliárdosnak például egy lakás is lehet olcsó, mert bármikor röhögve kifizeti, míg egy átlag családnak elérhetetlenül drága ugyanaz a lakás. Én erre gondoltam, de nem vitatom, hogy lehet ezt úgy is nézni, hogy a lámpák árát egymáshoz viszonyítjuk.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #55806 üzenetére

    "Olyannak érzem ezt a van rá pénzem akkor miért ne indokot, mint az angoloknál a kidobott fél doboz vajat. Miért dobtad ki? Mert morzsás lett. Szomorú ez."

    Azért ez egy picit sántít, de elfogadom, ha így érzel. Én is ugyanígy érzek például a PC-s gamerkedéssel, a Facebookkal, labdarúgással és még ezer - szerintem - haszontalan dologgal kapcsolatban. A lámpát (egyik lámpámat sem) viszont nem érzem pazarlásnak mert ez nálam használati tárgy és munkaeszköz is.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz gyapo11 #55832 üzenetére

    tök érdekes, hogy ez a vita még véletlenül sem az 50e. Ft-os Olight S2, hanem egy 48 dollárra leárazott Armytek lámpa kapcsán alakult ki, és már arról beszélgettek, hogy milliomosoknak meg a milliárdosoknak mi drága és mi nem :U
    teljesen szubjektív, hogy kinek mi mennyit ér meg. nem lehet kijelenteni, hogy ez meg az nem ér ennyit/annyit, max amikor saját magadról nyilatkozol. szerintem ezt a kérdést így érdemes megközelíteni. máskülönben belemehetnénk olyan parttalan vitákba is, hogy ki miért költ annyit utazásra, autóra, házra, bármire. az emberek különbözőek, különböző dolgok foglalkoztatják őket, mindenki más prioritással rendelkezik. most tényleg nekiállunk azon vitatkozni, hogy ez akkor drága-e vagy sem? ennyi erővel azt is vitassuk már meg, hogy melyik színhőmérséklet jobb. ilyen kérdésekben nincs egyetemes igazság.

    viszont azt hozzátenném, hogy nem egészen értem azt a logikát, ami szerint a 30-40 dolláros Skilhunt H03 az egyik legnépszerűbb, többször ajánlott fejlámpa, ugyanakkor az Armytek csúcsmodellje (!) akkumulátorral együtt (!) 10 év garanciával (!) 80 helyett 48 dollárért túl drága. szerintem ez pont egy olyan példa, amikor nyilvánvaló, hogy miért fizetsz többet. ha úgy érzed, hogy nem ér annyit, szíved joga. de kijelenteni, hogy ez másnak sem ér ennyit....?

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Ra3

    őstag

    válasz gyapo11 #55832 üzenetére

    Amik itt az elmúlt napokban elhangzottak pl. a UI kapcsán azért elég rétegigények, de aki nem tud ezek nélkül élni és megfizeti a 3-4x árat hát lelke rajta.
    Az már más kérdés hogy a plusz árral járó egyéb extrákat mennyire használja ki a vevő.

    Kicsit az az érzésem hogy ezeket az igényeket a gyártók is generálják, amíg nem tudtunk róla hogy ennyi funkció létezik addig jól megvoltunk nélküle, esetleg két lámpát használtunk, vagy adott esetben vittünk tartalék akksit.

    Nálam van egy lélektani 50 dolláros határ ami felett nem költök lámpára, de az is olyan hogy ott már kell valami nagyon extra legyen benne, hatótáv, fényerő, méret vagy egyéb funkciók terén.
    Persze nincs most sem olyan amit ennyiért vettem volna, csak efölött árban nem is nézegetek.

    bwoay: nekem van kettő Skilhunt H03 is, de a 30 dolláros árat is sokalltam volna érte, 20 és 22 dollárért vettem őket, ennyiért szerintem tökéletesek.

    [ Szerkesztve ]

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #55832 üzenetére

    Szubjektív dolgokról beszélünk. Neked a 20000 lumen az ami megéri a felárat, másnak meg semmi szüksége rá. Mondjuk egy barlangásznak például aki gyakran víz alá is merül akár, viszont létkérdés lehet a masszív vízállóság, neki meg az éri meg a felárat. Ahány ember és felhasználás annyi szempont.

    Attól, hogy valamiben nem találsz számodra értéket, másnak az még fontos tulajdonság lehet.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55831 üzenetére

    "Otthon ez nem nagy gond, de ha távolabb vagyok, már problémával járhat."
    Ezt az utolsó mondatot, szerintem nem vetted figyelembe.

    "A biztosítással egyetértek, semmit nem kell számolni ha van a zsebedben töltött pótakku."

    Ez is rendben lenne. Csak az élet tartogat meglepetéseket. Nekem Nitecore F1 töltőm is van, ami 18650 -es akkuval power bank -ként is használható. Megesik, hogy áram nélkül maradtok, a rádió, mobil, GPS fontosabb, és már huss az akkuban tárolt energiának. Ha a közelben van valamilyen üzlet, valószínűleg AA elem kapható lesz. De az a legjobb, ha a lámpában található akku végig bírja a kalandot (nyilván feltöltve indulsz, napi 5 órával számolva, előre tudsz tervezni). Az 5 óra elég a sétára, sütögetéshez, egyéb tevékenységhez. Ha már várrom is van tervben, nyugodtam triplázhatod a napi üzemórát, mert a magasabb fokozatok is ki lesznek használva, vagy nagyobb hatótávú lámpát is vihetek magammal. Így lehet a FIX lámpákkal előre tervezni.

    Hétvégi, 3 napos várrom látogatás:

    Armytek Predator, Viking, Prime esetében
    3 x 5 x 30 lm > 15 óra x 30 lm (3 x 15 x 30 lm > 45 óra x 30 lm) (nekem a lámpáim tudják ezt a fokozatot, és számomra használható) 3 napon át, 5 órán keresztül használhatom a 30 lm fokozatot. 900 lm órám még mindig maradt. Pl ezért, elég lenne a Vikinget vinni magammal, a többivel már csak túlbiztosítom magamat.

    Fenix PD35 TAC
    3 x 5 x 60 lm > 15 óra x 60 lm (3 x 15 x 60 lm > 45 x 60 lm) (a Fenix PD35 TAC 25 órát tud 60 lm fokozaton)
    Fenix TK15 UE
    3 x 5 x 150 lm > 15 x 150 lm (a TK15 UE 11 órát tud 150 lm fokozaton)

    A 2 lámpa ki tudja egészíteni egymást.

    Heti túránál, 8 nap:

    a 30 lm esetén, 8 x 5 = 40 óra (a Prime C2 PRO elegendő) és hozzá mondjuk a Viking PRO lámpám. A többi lámpám már csak a biztonság kedvéért lenne velem.

    A Fenix PD35 TAC esetében kell a +1 akku minden képen, és kell mellé a Fenix TK15 UE is.

    Remélem így már érthetőbb. ;)

  • vince

    őstag

    válasz gyapo11 #55850 üzenetére

    vagy még 15 $ Lengyelországból, és akkor már 63 $

    Ezért kell összeállnunk és venni egyszerre többet :K

    "Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

  • bwoay

    nagyúr

    válasz gyapo11 #55850 üzenetére

    a vita annyit tesz, hogy érvek, vélemények ütköznek. szerintem te összekevered a veszekedéssel. annak meg nem tudom, mi haszna van, hogy százalékosítjuk a 10 év garancia értékét, de ha 2 év után elromlik a termék, akkor egy új, azonos vagy helyettesítő termék aktuális vételárát éri, ami lehet akár 120% is.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55850 üzenetére

    Az a garancia érdekes dolog. Nálam van lámpa ami 8 év után adta be a kulcsot. Javították. De volt ami a 2 évet sem érte meg.

    A Te általad említett 5% -ot használom (és szerintem inkább az 1 - 2% a reális). Ez annyit jelent, hogy 5 meghibásodás 100 lámpából 1 év alatt. De lehetne 10 lámpából 10 év alatt 5 meghibásodott lámpa is. Pozitívan nézve, 50% -a a lámpáknak a 10 évet is túléli. :D

    Ha meghibásodik, nincs raktáron, és a cserét választom, újra indul a garancia (pl 10 év)

    Ha a meghibásodás után javíttatom, átvételnél ép a garancia végéhez értem, a javításra kapok fél évet.

    Ezek a tények.

    Mondjuk szerencsétlen vagyok, 3 évente romlanak a lámpáim, a 10 év garancia alatt 4 db lámpám lesz, és az utolsó a legmodernebb. Teljesen ingyen. Persze javíthatom a lámpát, kis + pénzért, de a technika a régi marad. ;)

    10 éve a XP-G, XM-L lámpák voltak forgalomban (esetleg Rebel ledek) :D Ma meg XP-L2, XHP ledeket lehet kapni a CREE ledeknél. Azért fejlődött a világ. :D

    Na így kellene ránézni rá erre a jótállásra. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55869 üzenetére

    Akad pár lámpám. Volt már gondom is az évek során 1 - 2 db lámpával. Gond nélkül rendeződött a dolog. És ez a lényeg. Ennyi.

    Én rendszeresen használom a lámpáimat, nyáron is. Mint munkaeszköz, hobbi céljából, és sajnos az egészségemből kifolyólag is. Ma már azért több lámpából tudok otthon választani. Ezek mind forgásban vannak, mindig a célnak a legmegfelelőbbet próbálom használni.

    Nekem nem gond, ha 1 lámpa 1 időre kiesik (szerelgetni nincs időm, ha kell inkább fizetek, az is kevesebb pénzkidobás számomra). De vannak, akiknek 1, max 2 lámpájuk van. Na náluk probléma, ha elkezd össze vissza kapcsolni a lámpájuk, esetleg bedobja a törülközőt. Vehet másikat, szerelgetheti, odaadhassa másnak megszerelni. A vehet másikat otthonról a leggyorsabb megoldás, vagy kap másik lámpát a lámpájáért.

    Itt a fórumon is volt akinek a napokban a H03 meghalt. (Javítás, csere, vagy pénzkidobás?) Esetemben, amit intéztem, a Tiara A1 PRO helyett jött a másik Tiara A1 PRO (éjjel 1 órakor küldtük az SMS -t a forgalmazónak, nekem meg volt másik fejlámpám, amit oda tudtam adni). ;)

    Magam részéről befejeztem. Mindenki el tudja dönteni, hogy mire van szüksége. Hazudni viszont nem fogok, érzéseimet továbbra is közölni fogom. Elnézést, ha valakinek ez nem tetszik. Láttam azért már pár lámpát. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55912 üzenetére

    A Boruit XQ150 -ről semmi adat nincs a neten. Közölnél pár adatot? Fényerő (cd), tömeg (g), stb. :B

    Az adatokat előre is köszönöm. :R

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55933 üzenetére

    Kösz szépen!

    Én csak azokról a lámpákról tudok infót adni, ami nálam van. És nekem csak AA -s, 14500 / AA -s, belső akkus fejlámpáim vannak. ZL H53w (330 lm), Nitecore NU25 (360 lm), LL MH5 (400 lm), Armytek Tiara A1 PRO (450 lm), ez minden esetben az akku minőségétől függ.

    Ami a lényeg a közeli munkánál, a szórt fény. Zárójelben az általam mért adatok, 10 cm távolságból mérve, és ez 1 m -re átszámítva. Fénykör mérésre én már régebben készítettem segédeszközöket.

    - Led Lenser MH5 - (1 m távolságból 1 m 20 cm átmérőjű szórt fény) (nem találtam °-ot, így csak mértem)
    - Zebralight H53w - 80° (1 m távolságból 1 m 80 cm átmérő)
    - Nitecore NU25 - 100° (1 m távolságból 2 m 40 cm átmérő)
    - Armytek Tiara A1 PRO - 120° (1 m távolságból 3 m 60 cm átmérő), (nehéz volt mérni, mozgatni kellett a lámpát)

    Fénykör, HOT SPOT mérését 1 m távolságból (lézeres távolság mérő segítségével) mértem.

    - Led Lenser MH5 - (1 m távolságból 24 cm átmérő)
    - Zebralight H53w - 12° (1 m távolságból 24 cm átmérő)
    - Nitecore NU25 - (1 m távolságból 24 cm átmérő)
    - Armytek Tiara A1 PRO - 70° (1 m távolságból 1 m 40 cm átmérő) (32 cm átmérőben még fényesebb)

    A fényerőt tekintve, 1 mérőműszerrel mérve, 1 m távolságból:

    - Led Lenser MH5 - fókuszban 9600 lux / cd, szórt fényre állítva 520 lux / cd (ezért gondolom, hogy természetjárásra nagyon jó)
    - Zebralight H53w - 1248 lux / cd
    - Nitecore NU25 - 1600 lux / cd
    - Armytek Tiara A1 PRO - 2296 lux / cd

    És ami nálam fontos, mármint az üzemidőn kívül, a tömeg (súly), mindenestől (fejlámpa + akku + fejpánt). Azért nem mindegy mi van a fejemen.

    - Led Lenser MH5 - 92,6 g
    - Zebralight H53w - 84,7 g
    - Nitecore NU25 - 52 g
    - Armytek Tiara A1 PRO - 106,8 g

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55933 üzenetére

    Még valami. Akkor,

    fókuszban 7360 lux / 1 m > 7360 cd
    szórt fénynél 528 lux / 1 m > 528 cd

    adatokat ad a XQ-150 -esed?

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #55983 üzenetére

    Vagy mivel fejlámpa, felrakod a fejedre és akkor oda világít ahová nézel. :D

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • ZozzV6

    senior tag

    válasz gyapo11 #55983 üzenetére

    Én mindig találok valami jó irányba néző felületet. Pl a motorháztető biztonsági rögzítő füle. Abbak az oldalára téve a pipalámpát oda forgatom ahova kell. Más helyzet hogy az MX5 gépteteje alumínium így hiába van mágnesem :B
    Én gyakran használom a mágneseket így szeretném ha lenne benne.

    Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

  • ZozzV6

    senior tag

    válasz gyapo11 #55988 üzenetére

    Sokszor nem akarom fejre tenni. A garázsnál nincs áram. Így kiálláshoz az ajtó keretre rakom hogy lássam ne vigyem le a tükröt. Előtte kapunyitáshoz a vaskapura rakom hogy lakatot nyissak. Most nyáron világos van de télen minden nap használom reggel és este is

    Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55983 üzenetére

    Több helyre is fel tudod pattintani a motortérben is, de akár a felnyitott motorfedélről is megfelelően világítja be a motorteret. Ugyanígy a csomagteret is meg tudja világítani, ha ott pakolok. Ezért nem éreztem szükségét ilyen dönthető fejű lámpának.😉

  • Ra3

    őstag

    válasz gyapo11 #55987 üzenetére

    Valami túrázós fórumon láttam bevett szokásként hogy beleállítják a kést a fába megfelelő szögben, és arra tapasztják mágnessel.
    Amúgy én a H03-at izzócseréhez is használtam, fejről olyan szögben nem világított be, viszont az egyik merevítő aljára pont jó helyre tapadt.
    Nem mindenre jó a mágnes, de sokszor hasznos.

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #55988 üzenetére

    Azért szempont a mágnes mert egyrészt nem csak az esetek 5%-ban jó, hanem kis kreativitással (mint írták többen is) szinte minden esetben el lehet helyezni megfelelően ahol van hozzá felület. Másfelől filléres dolog, nem drágítja a lámpát, nem növel jelentősen méretet és súlyt.

    Én például a fejlámpát mindig fejen használom ha szerelek, a mágnest csak olyankor amikor nem csak magamnak világítok, hanem fixen akarok fényt egy helyiségben vagy területen ahol többen is vagyunk. Például rack szekrény szerelésnél sokszor feldobom a tetejére úgy, hogy lefelé világítson, aztán onnantól van fény a kollégáknak szerelgetni, kábelezni. Amúgy nyilván nem kardinális szempont a mágnes, de annyira "nem kér kenyeret", hogy igazából minden pipalámpába bele lehetne rakni.

    Például én holdfényt is keveset használok, vagy ilyen a vízállóság, ami szintén ritkán kell de akkor meg fontos.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #55995 üzenetére

    Igazából nem ördögtől való amit felvetettél. Ha jól értem arra célzol, hogy túl nagy a szakadék a "prémium" kategória és az "olcsó" szegmens között. Ezen én is gondolkodtam már, de sajnos nincs rá jó megoldás, maximum ha te alapítasz egy céget erre és betöltöd a piaci rést.

    Ebben a szakadékban szerintem - a műszaki paramétereken túl - benne van egy bizonyos "sznobizmus" is. Arra gondolok, hogy aki prémium terméket gyárt (legyen az ruha, autó vagy lámpa) az szánt szándékkal nem akarja, hogy "az egyszerű pórnépnek" a kezébe kerüljön a termék, mivel a fizetőképes tehetős réteg (akik a potenciális vevői) részben azért is vásárolják, hogy "megkülönböztessék magukat" (státusszimbólum) tőlük és őket elvből taszítja ha azoknál is ilyen termék van "akik fölé helyezik magukat". Nyilván ez egy lesarkítása a dolognak, de valahol itt van a magyarázata, hogy egyes gyártók miért oda pozicionálják magukat ahová, és miért nem fogja soha reálisabb áron árulni a portékáját. Nem szabad elfelejteni, hogy ők profitot akarnak termelni, lehetőleg minél többet, bolond lenne olcsóbban adni, ha drágán is van rá vevő.

    A konkrét példádat nézve ha jobban belegondolsz egy ilyen "lebutított" Armytek lámpa már nem lenne Armytek, mert nekik pont ez a névjegyük, hogy nincs kompromisszum semmiben, mindent bír, mindent tud stb. tehát a lényege veszne el ezzel. Mikor én vettem az enyémet, akkor le is írtam, hogy szerintem is mennyire túlárazott de ennyibe kerül és kész, hiába nem tetszik az ára. Vagy kidobok rá ennyit az ablakon vagy nem lesz ilyen lámpám. Én akartam ilyen lámpát, de totál megértem, ha valaki meg hülyének néz miatta. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Lacerta

    aktív tag

    válasz gyapo11 #55983 üzenetére

    Rofis R sorozat. Csak mondom. ;)

    Nekem amúgy Foltosban egy régi orosz autós szerelőlámpa van erre rendszeresítve. Autentikus darab, piros-fekete műanyagból, és bele van öntve hogy: "Cena x Rubl" ( sajnos fejből nem emlékszem, hány rubel is van rajta, de ha valakit érdekel, megnézem majd :)) )
    Kurblival a házba feltekerhető vezetéke van, úgy 4m, szivargyújtóról megy, és van egy kb. 120 fokban hajtogatható mágneses talpa. Az égőt kicseréltem egy BA9S foglalatos COB ledre, hogy legyen fénye is.
    Egy baja van, a nagyobbik fiam tudja, hogy hol található, és mindig előszedi :D

  • bwoay

    nagyúr

    válasz gyapo11 #56010 üzenetére

    egy márka pont azoktól a hozzáadott dolgoktól lesz értékes, amiket szerinted nyugodtan el lehet hagyni a nagyobb eladott darabszám, vagy a magasabb profit érdekében. a Maglight is kihelyezhette volna a gyártást Kínába, mégsem tette, és mára az az egyik legmeghatározóbb ismérve a termékeiknek, hogy az Egyesült Államokban készülnek, ez mintegy a védjegyévé vált a lámpáiknak, csakúgy, mint a rendkívüli strapabíróság, elpusztíthatatlanság.
    miért kellene ezekből lejjebb adniuk?
    a gyártók nyilván profitorientáltak, de vannak, akiknél a profit azért nem mindent ír felül. a brandet alapító embereknek határozott elképzeléseik, netán elveik vannak, és sokszor képesek ezekhez ragaszkodni, pláne, ha a márka pozíciójának megtartása szempontjából ez elengedhetetlen.
    ugyanakkor Olightnál, Armyteknél is látni időszakos 30-40 vagy akár 50%-os akciókat. és láthatod, hogy azok mennyire sikeresek tudnak lenni. mindezt úgy, hogy nem ártanak a márkanévnek, sőt, még népszerűsítik is azt. namost aki erre azt mondja, hogy neki még így is sok, azzal ezek a gyártók nem tudnak és nem is akarnak mit kezdeni.


    pro és non pro verziók az Armyteknél: ezek között tudásban, mármint feature-ökben van eltérés, nem pedig minőségben, tehát ütésállóság és garancia tekintetében azonosak, a kettő közötti árkülönbség pedig nem éri el a 20%-ot, tehát amelyik olcsóbb, arra sem mondhatjuk, hogy olcsó. ez azért messze nem ugyanaz, mintha a márka palettáján egy adott típusból lenne a 80 dolláros mellett egy 30 dolláros (basic) modell is.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #56010 üzenetére

    Nem gondolnám, hogy a "prémium" gyártóknak bármi késztetésük vagy okuk lenne rá, hogy az alacsonyabb szegmensbe is betegyék a lábukat, ha mégis ilyet tesznek akkor arra általában direkt más néven létrehoznak egy almárkát. Ezt nagyon sok gyártónál meg is figyelheted.

    Inkább az olcsóbb gyártóknak kellene "ellesniük" a "nagyoktól" azokat a dolgokat amiket maguk is meg tudnának valósítani a lámpáikban anélkül, hogy elszállnának a költségek.

    Összességében azért kicsit értelmetlen erről beszélgetni, mert nem "hatalmas összegekről" van szó, hanem sokszor 10-20$ -os különbségekről (oké ez is pénz). Azt szerintem épp ésszel ne várd, hogy egy 10$-os lámpánál (gyakorlatilag a bolhapiaci kategória) majd bármiféle energiát fog fektetni a gyártó a tervezésbe, minőségbe stb. ezeknél annyit lehet elvárni, hogy működjenek és kis túlzással ne essenek szét a harmadik bekapcsoláskor.

    A 20-30$ -os kategóriában még már azért vannak egészen elfogadható minőségű és tudású lámpák szerintem, amik bőségesen kielégítik a hétköznapi igényeket. 50$-tól meg már lehet kapni prémium lámpát is (pláne ha kifogsz egy akciót).

    Bár soknak tűnik, hogy tizen-huszon ezreket adjon valaki egy zseblámpáért, érdekes módon ha ugyanennyit vagy többet fizet valaki egy koncertért, vagy egy jó esti piálásért, vacsoráért vagy egy cipőért akkor senki nem mondja azt, hogy micsoda rablás. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #56010 üzenetére

    Engem már ismersz. Évekig csak brand lámpákat használtam. Most is használom őket. De nemrég szántam rá magam, miután élőben is láttam pár általatok emlegetett lámpát, hogy veszek pár olcsó db -ot (nem piacosat). Az a pár perc a találkozókon felcsigázott. Nagyon jó áron jutottam a lámpákhoz, így azt mondom, hogy megérte. ;)

    De, és itt jön a de. Amint elmúlt a kezdeti pezsgés (új lámpa), azonnal érzékeltem a különbségeket. Nem kellett keresnem, kutatnom. Azonnal érzékeltem. És minden érzékszervem ami a tárgyhoz (lámpához) köthető (tapintás, látás, hallás), azonnal bejelzett. Maga a fogása, a menet sercegése, mintha nem lehetne a kupakot rendesen rácsavarni, stb., stb.. Nem eget verő, mély szakadékról van szó, hanem, mint többen megjegyezték, több apró dologról van szó. Amik ugyebár összeadódnak.

    Ár. Sokszor, 10 € - 20 € különbségekről beszélünk, vitatkozunk. Erről is már szóltak előttem.

    - Ha valaki 1x, 2x veszi elő a lámpát, természetesen az "olcsó" lámpa a jó döntés (akár piacos).

    - Ha valaki havonta többször veszi elő a lámpáját (nemcsak nézegetni), még mindig az olcsó, de már mindenképpen a jobb minőségűt kellene választania ("pár kapcsolás után szét ne essen").

    - Napi használatnál, mikor a kényelem, idő, pénz, egészség, ne hagyj isten, élet függ tőle, azért jól meglesem mire költöm a pénzemet.

    Most is rendeltem (fórumtárs segítségével :R ) olcsóbb lámpát, nekem tetszőt, csupa jó ajánlással. Majd meglátom. A puding próbája az evés, ez is ki lesz majd próbálva. De páran, itt, azért már több lámpát kipróbáltunk az évek alatt. Ha valaki ajánl valami érdekeset, adunk esélyt, hogy megmutassa, nem húzódzkodunk el a lehetőségtől. Esetleg, mindig van esély összevetni, kipróbálni, élőben is a lámpákat. ;)

  • Ra3

    őstag

    válasz gyapo11 #56029 üzenetére

    fun fact.: az ilyen nagy prémium gyártók mint a Rolls, Maybach már rég nem élnének meg maguktól, a BMW és a Daimler vásárolta fel ezt a kettőt például.
    Persze nincs túl sok saját fejlesztés, a RR Wraith pl. 7-es BMW alapokon áll.

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • ZozzV6

    senior tag

    válasz gyapo11 #56029 üzenetére

    Lámpáknál is megvannak a típusok ugyanígy. Am8t te hasonlítasz pl A1 az A8-al az olyan mint most Imalent példát hozok egy 25$-os HR20 vagy a 600$-os MS18.
    Az hogy adott modell van különböző felszereltségekkel arra ott az Armytek wizard jó példa. Van sima wizard gyengébb leddel töltés nélkül plusz van pro, meg töltős verziók is. Amit hiányolsz ott van és létezik. De azt ne várd hogy minőségen rontson. Teszem azt a Convoy a Skoda, az Armytek meg az audi. Vannak hasonló méretű autóik de egy A1 sosem lesz olcsóbb egy Fabiánál mert pont. Oda pozícionálják magukat és ebből nem engednek. Attól most tekintsünk el hogy egy cégcsoport

    [ Szerkesztve ]

    Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

  • Lacerta

    aktív tag

    válasz gyapo11 #56029 üzenetére

    Azt azért ne feledd, hogy a nagy autógyártók százezres nagyságú saját munkavállalót tartanak. Plusz a béreltek. És az alvállalkozói, beszállítói láncról még nem beszéltünk.

    Egy random kínai lámpagyártó 1-10 fő, és a szomszédos csarnokba hordja CNC-ztetni meg eloxáltatni a cuccait.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #56293 üzenetére

    Igen. Szűken messze visz,de, és itt a de, 0 a szórt fény mellette. Nem vadászatra, hanem túrára vinné. ;)

    Azok a ZOOM -os lámpák, amiről írsz, a háznak az ablakát világítják meg 100 m távolságból, nem az egész ház falát. Nem tudod meg azonnal, hogy milyen típusú az a ház. Ugyanez a helyzet, nagyobb tisztás szélen, vagy mikor a túra jelzéseket keresed.

    Te is a számok világában élsz, ahogy én is.

    Közelre > Túrajelzések keresésére 3 lux a minimum (színérzékelés határa), de inkább 10 lux -ra számolnám. Ezek a jelzések felénk 10 cm x 10 cm kocka alakban 3 színsáv. 10 m - 20 m távon belül helyezkednek el, tehát a 4000 cd fényerő ezek keresésére maximálisan megfelel (de nem 400 cd, 800 cd). Ezeknek a jelzéseknek a keresésére a széles fénykörrel (HOT SPOT) rendelkező lámpák a legalkalmasabbak. Ezért, én az Armytek Prime lámpáit használom, mivel 10 m távon 9 m átmérőjű, erős szórt fénnyel világítják meg a fákat, és a 20 m távon a középső 7 m átmérőjű középső fénykör, még fényesebb. Nem kell csavargatni, húzogatni a lámpa fejét. (De akár az Astrolux S1 is jó lehet erre a feladatra)

    Távolabbra > Túránál maradva, a nagyobb tisztásról, pl az ösvényt keressük, merre tart az út, melyik irányból lehet valamit megközelíteni. Nem 4 - 5 m átmérőben akarunk látni 100 m távolságból, hanem minél szélesebben. Erre nálam eddig a Viking vált be, de WestBam képei alapján az Olight SEEKER 2 PRO is kiváló. Elméletileg 18 m átmérőben világít 100 m távról, de a valóságban nem látni a fénykört. Szélesen be van világítva az egész terület. Így természetesen át is lehet látni az egész területet.

    Így érthető? Én is ezért váltottam fókuszálható lámpákról. Persze, tartaléknak még mindig ott vannak. ;)

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #56307 üzenetére

    Illetve vannak azok a lámpák amiknek pont köztes vetítései képük van, mint pl. a Convoy M1, M2 vagy a Zanflare F1 (meg még biztos van egy rakás), amiknek van egy erősebb, de a throwernél szélesebb hotspot-juk és aminek a széle egyenletesen olvad bele a szélesebb terített fénybe. A kettő aránya pedig elég ideális.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #56307 üzenetére

    Vannak olyan lámpák, melyek több lámpa képességeit keverik, már évek óta. A Fenix TK76 volt az egyik ilyen fajta lámpa. Még 2013 -ból. Már akkor a szórt fénye 120° -ra volt képes, 60° -os TIR optika is volt rajta, és távolsági fényt is találtál rajta, 50000+ cd fényerővel. ;)

    Egyik fórumtársunknak tutira van / volt ilyen lámpája.

  • papucsiga

    csendes tag

    válasz gyapo11 #56247 üzenetére

    Őszintén szólva a fényük tetszik, de ezzel a fajta mérettel még barátkoznom kell mert számomra nagyon idegen. De addig addig, hogy lassan kezdek mindenevő lenni :DDD

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #56325 üzenetére

    A zoomos lámpa egyetlen előnye bármi mással szemben, hogy állítható a fénykör mérete. Nagyjából minden egyéb paraméterben (súly, méret, vetítési kép, vízállóság stb...) viszont alulmarad lényegében bármelyik fix vetítési képű lámpának. Bár lehet téged nem zavar, hogy olyan mintha egy csövön néznél keresztül és ahol vége a fénykörnek onnantól élesen vak sötét van, de én például megbolondulok tőle, nagyon zavar.

    Biztos van olyan terület ahol pont előny ha a fénykörön kívül semmit se látsz, de az általános felhasználás szerintem nem ilyen.

    A példádra hozhatnék másik példát ami talán jobb hasonlat, mondjuk a svájci bicska. Mindenre jó, de csak erős kompromisszumokkal, igazából semmire sem az igazi. Szükségmegoldásnak tökéletes, de tuti nem azzal fogok főzni otthon vagy villanyt szerelni. Arra jó, hogy bedobom a zsebembe és kinyitok egy konzervet kiránduláson, mert nem akarom a fél konyhát cipelni. De komolyabb munkára nem alkalmas.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • HardSanyeee

    őstag

    válasz gyapo11 #56325 üzenetére

    Már bocsi, de ez a fényképezős hasonlatod nagyon elcsúszott technikailag.
    A hozzászólásod elején az az érzésem, hogy keverve használod a gyújtótávolság (amiből tényleg van fix és zoom-os is) és a fókusztávolság (ez viszont mindig változtatható) fogalmakat, pedig teljesen más a kettő.
    Másrészt pont magad alatt vágod a fát, mert a fényképezőgépeknél is a fix gyújtótávolságú objektívek a jobb minőségűek a zoom-osokkal szemben, szimpla optikai okokból.
    A mélységélességes dologgal szintén nem értek egyet, fix objektívekból is van teleobjektív (lámpás analógiával thrower), ráadásul a fixségből adódóan nagyobb a fényáteresztésük, ami pont szűkebb mélységélességet eredményez, mint egy zoomos objektív azonos gyújtótávolságon.

    Az, hogy a fényképezőgépekben használt objektívek nagyon nagy része zoom-os, annak leginkább praktikai okai vannak. Egy nem cserélhető objektíves gépnél értelemszerűen kellemetlen lenne legalább 5x megvenni ugyanazt a gépet különböző gyújtótávolságokkal és azokat mind cipelni, csak azért, hogy nagyjából le legyen fedve a gyakran használt gyújtótávolság intervallum. Ebből adódóan zoom-osak ezek a gépek, más különben senki nem venné. Cserélhető objektíves rendszereknél hasonló a helyzet, ott ugyan megvan a lehetőség a cserére, de praktikai okokból megint csak könnyebb 1-2 zoomos objektívet cipelni 5 fix helyett.
    Mindez azonban nem változtatja meg a tényt, hogy a fix-ek jobb optikai eredményt produkálnak. Persze, zoom objektívekben is vannak jó minőségű példányok, de azoknak meg kell fizetni az árát. Pont úgy, ahogy a lámpáknál is vannak drága zoom-os lámpák.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #56325 üzenetére

    Fókuszálható lámpát, mint már írtam, én is használtam / használok.

    - Kültér:

    a., Led Lenser - nyilván a szórt fényt használom, hogy a lábam elé lássak. Erre a 20 lm - 40 lm is elegendő. Ha valamit kb 10 m távon meg szeretnék lesni, mivel csúszkás a legtöbb lámpám, ezért kb azonnal tudom fókuszálni, és kb 700 cd fényerővel világítok a kérdéses helyre. Ha nem elég a fény, magasabb fokozatra kapcsolom, így akár 15 - 20 kcd fényerőt is elérek.

    b., Fenix FD20 - kültéri használatban mindig alapból fókuszra állítom, ez vált be. Ha nem elégséges a fény, a következő fokozatra kapcsolom, a fókuszálás pedig nem érdekel.

    c., Keresésnél, rövid távon, a szórt fény vált be a legjobban.

    - Beltér:

    Ebben az esetben a szórt fény a legsikeresebb választás. Elvétve kelhet a fókuszra állítás.

    A Led Lenser lámpáim TIR lencsések, ezért látszólag egyenletes a szórt fénye (a szín hőmérséklete változik a szélei felé). A Fenix FD20 osztott tükröt használ. A tükör mélysége csökken, feleződik. Szórt fénynél a közepén 1000 cd fényerőt mértem, ami 100 cd -ra csökken a szórt fény szélénél (hasonlóan fényes mint a Convoy S2+ szórt fénye). És majd 2 m átmérőjű szórt fényről beszélünk, 1 m távolságból. Mindezt 350 lm -es, 2AA -s lámpából. Ez a leggyengébb, egyben a legvékonyabb fókuszálható lámpája a Fenix -nek. Másik oldalról, azt a 350 lm fokozatot folyamatosan bírja tartani. 8, 50, 100, 350 lm fokozatok érhetők el rajta, úgy kapcsolod mint a Convoy termékeit. Szükség esetén, pedig AA alkáli elemről is üzemeltethető.

    Írod, hogy a köztes, szélesebb fénykört is használsz. Miért? Mert túl szűken világít a lámpád. Valószínűleg. :U

    Fejlámpám is van fókuszálható, a Led Lenser MH5. 400 lm fényáramból tudja a 8000 cd fényerőt. ;)

    De alapból, ma már más FIX lámpákat használok. A Fenix FD20 (350 lm) hiába több fényáramot használ mint a Fenix LD22 (300 lm), mégis fényerőben a LD22 a nyerő (azonos fénykör / HOT SPOT mellett). Mivel az osztott tükör esetén pár mm sáv nem használható, ezért ez veszteséggel jár. Tehát az osztott tükör és a TIR lencse használata is 10 % - 20 % veszteséggel jár, amit azért érzékelni lehet. A ZOOM -os lámpák meg 50 % feletti veszteséget is elérnek. :U

    Használtál már huzamosabban (legalább 1 hetet) különböző FIX lámpákat is? Láttál már minőségi FIX lámpákat?

Új hozzászólás Aktív témák