Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz ViZion #73763 üzenetére

    K7-re is kopkodtek, hogy fagy, de ott a tapokkal volt a baj, meg a csicska RAM-kkal
    ugye a K7 magasabb FSB-t hasznalt többnyire, ezert ott egy hikomatabb RAM elobb meghasalt, mint egy chipzilla gepben

    en csak Enermax meg Chieftec 360W-s tappal raktam ossze gepeket anno ismiknek, de azokkal nem is volt semmi baj
    RAM-bol is a kicsit dragabb 7-s idozitesu ment bele (1000/7=143MHz), de az jo is volt 133MHz-n is, a 7.5 meg foleg a 8-s idozitesu meg nem igazan szerette mindig
    de 100MHz FSB-n elopotyoreszett az is egy P3 vagy egy Celeron2 mellett persze, mert azt birta siman
    nekem sajat gepemben egy 6ns-s Seitec RAM volt az 150MHz FSB turbo timing CL 2-2-2-2 1T-ben ment orakig loop-lva benchelhetoen
    egyikkel geppel 7 ev(!) utan hivtak fel, hogy lehet kene mar egy uj WinXP ra
    (Duron 750MHz, KT133A, 768MB SDR-SDRAM, Chieftec PSU)
    aki meg probalt ruppotlankodni 4-5 ezernyi végösszegben az csak magat szivatta meg tobbnyire
    az volt a szep igazabol, hogy a 1.2-1.33GHz-s tündérbárd CPU 15-20k-val olcsobb volt egy gigaherces koppermájnnál, azaz a kicsit dragabb táp meg ara siman kijott a diffibol, RAM-bol ahhoz meg mar ugyis ugyanaz kellett, es a 1GHz-s TB is ette a 1GHz CuMi-t, az 1.2-1.33GHz-s az meg foleg, meg a kicsit nagyobb meretu Titan TTC-D5-s huto is a 80mm-s ventijevel

    azt birtam meg amikor mentek az ervek az arakrol, hogy de a BudapestiPiac ujsagban ennyit irnak, es hogy a x PC boltban a videokartya ennyi, de amire az ujsag megjelent kozben a valos ar mar mas volt
    par szaz meg ezer forint mozgas az arakban siman volt

    es akkor mar nem veszed nyakadba a varost elbumlizni 2-3 kerulettel odebbra, meg lehet a masik boltban is hiaba irjak olcsóbbnak ott is ennyi vagy dragabb vagy nincs is nekik mar

    masik forumban is azon nyekegtek 2-3honapja ex PC szervizesek, hogy K7-kkel annyi gondjuk volt, hogy egy ido mulva nem is raktak ossze AMD-s gepet...
    mondtam is nekik erre, hogy hat nemtom, de szerintem vmit ti qrtatok el, mert en meg siman tunneroltam is, de en nem is a 9-10k-s 300W-snak atmatricazott, valojaban 200W-s gagyiszar tappal raktam ossze, meg letezo a legbovlibb RAM-l, hogy minnel ocslobbabb legyen a konfig, amivel egy Celeron2-600 66MHz FSB-n meg siman elpotyoreszett, csak ahhoz kepest egy K7-1.2GHz 266FSB-n egy dimenziougras volt ~20-25k-val tobbert
    foleg amikor bejottek az elso DDR-s deszkak is

    [ Szerkesztve ]

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák