Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    Üdv!

    A következőben szeretnék segítséget kérni:

    Annak idején amikor összeraktam a gépemet, stabil volt mint a fene. A héten benéztem az eseménynaplóba tele van WHEA 47-es hibával, memória hibát ír, de megteszteltem Memtest-el, de semmi hibát nem ír. ECC moduljaim vannak próbáltam bekapcsolt, és kikapcsolt ECC-vel is tesztelni, de semmi hiba. Próbáltam Prime95-tel, és sajnos hibázik is. Próbáltam BIOS resetet, adtam feszt a memóriára, mert bios érték szerint 1,484 volt a fesz, felvittem kerek 1,5-re de nem javult a helyzet, adtam a procinak is feszt +0,1V-ot, de semmi, adtam feszt a CPU NB-re +0,1V-ot, na ezzel bírta egy teszt erejéig,de következőben már újra hibázott.

    A gépem nem volt tuningolva, és most sincs.
    Alaplap Gigabyte GA-990FXA-UD3 (rev. 1.0)
    Proci FX-8320
    Memória Micron 4x4GB DDR3 1333 unbuffered ECC
    Táp Enermax Eco 80+

    Van egy gyanakvásom, amit ugyan nem mértem ki, de a szünetmentes terhelés érzékelője elég érdekes értéket mutat terhelésre. Ez a gép meg egy kis fogyasztású gép meg a router modem etc van a szünetmentesre kötve. Alapjáraton ezek fogyasztása kb 220-230W. Ha megterhelem a gépemet Prime95-tel akkor elmegy 500W-ig a terhelés jelzője. Arra gyanakszom, hogy mivel elég régi a táp már nem ad stabil feszt az alaplapnak, csak kérdem én mitől mehet így el a fogyasztás kifelé. A tápnak 2 ága külön-külön 19A terhelhetőséggel. Előfordulhat, hogy el van fáradva a tápnak az az ága ami a procit eteti, eezel túlterhelődik a nagy áramfelvételtől, és ez okozza kifelé a leromlott hatásfokot.

Új hozzászólás Aktív témák