Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fasterware

    aktív tag

    válasz Malibutomi #15846 üzenetére

    Prime alatt levettem a ház oldallapját és megnéztem a hűtő tetejét hőfokra és azt kell mondjam, hogy meleg volt a hűtő teteje, de nem forró, ez 55 fokos maghőmérsékleteknél történt.
    Érdekes, mert tegnap este egyhuzamban játszottam a Far Cry 3 - mal kb. 2 óra hosszát, közben monitoroztattam a cpu magok hőmérsékletét ( realtime játék alatt kijelzőn ) 36 fok környékén volt minden mag szóval túlmelegedni nem melegszik az biztos, igaz csak 4 magot tornáztat a játék.
    Az előbb pedig 1 óra 25 percig ment egyhuzamban a prime95 Large FFT's ezekkel a hőfokokkal:

    1. eset:
    Oldallapot levettem, nem fújt be az oldalventi friss levegőt a házba, így :
    Alaplap: 30 fok
    CPU: 56 fok
    Cpu mag 1-8 mag: 55 fok
    TMPIN2: 67 fok

    2. eset:
    Oldallap fent volt, oldalventi fújt be friss levegőt a házba, így:
    Alaplap: 27 fok
    CPU: 63 fok
    Cpu mag 1-8 mag: 63 fok
    TMPIN2: 75 fok

    3. eset:
    Oldallap fent volt, de az oldalventi kifelé vitte a házból a meleget, így:
    Alaplap: 31 fok
    CPU: 70 fok
    Cpu mag 1-8 mag: 70 fok
    TMPIN2: 83 fok

    A hűtő 100 % , hogy jól felfekszik a cpu felületére, esetleg lehet, hogy több paszta kéne alá ?, mert úgy szoktam bekenni a felületét, hogy ne " csöpögjön " le róla, de eddig is így pasztáztam minden procimat mégsem voltak rosszak a hőfokok, bár igaz csak 2 mag volt ezelőtt hűtve, de az 1,475 v on járt ( phenom II x2 545 @ 3750 MHz ).

    Amúgy érdekes, hogy levett oldallappal jobb hőmérsékletek születtek, mint befelé fújó ventikkel.
    Lehet, hogy Vcore - t kellene csökkentenem az FX-8320 nál, mert alapon a biosban a cpu 1,3625 v - ot kap, de mikor az előbb futott 1 óra 25 percet prime, akkor CPU-z, Aida64 és HWmonitor is 1,392 - 1,408 v Vcore - t érzékelt, eléggé túlfeszel a Gigabyte 990xa-ud3 sajna.

Új hozzászólás Aktív témák