Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szicsu

    őstag

    válasz mityku #1849 üzenetére

    Aha,ma én is belenézem, lehet hogy jövő héten elkezdem olvasni.
    A lidriben van diák kedvezmény is :C Tehát akkor jóóóó

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • szicsu

    őstag

    válasz csibor #1847 üzenetére

    HÁt a hangtompítás a teljesítmény rovására menne :O
    A por felferődése nem egy hasznos dolog, mert gyorsan elárulja a lövész helyét.

    Mennyire lehet pontos?
    Mert amit olvastam,azokban nem hiszek teljes mértékig

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Gyantusz

    tag

    Jó Reggelt Mindenkinek!

    Nem tudom, észre vettétek-e, de tegnap volt a topic 1 éves!!!

    Heppi börsztdéj túú júú!!!!!!!

    mityku: itt az ígért linkcsomag (egyenlőre ennyi):

    Hogy tudjátok, mit kerestek:

    Osprey Military Publications hivatalos honlapja (szvsz tök kulturált):
    http://www.ospreypublishing.com/
    [link]
    Bal oldalon kronológiai és téma szerinti (Osprey Series) csoportosítás.
    Ezen kiadványok bolti ára 6-10.000,00 HUF között mozognak (már ha hoznak be az országba...)
    Szép és igényes ''könyvek'', de az áruk....
    (ezeket mi ''monográfiáknak'' hívjuk)

    A Squadron/Signal Publications-nak nem találtam egyenlőre értelmesebbet:
    http://www.squadron.com/
    [link]
    Főbb kiadványai: Walk Around, In Action, meg a többi...
    2003. március elején rendeltem meg az UH-60 Walk Around-ot (No. 19.) a Fabulis-on keresztül, megkaptam november közepén...
    Jó, kis ország vagyunk, meg Anglia messze van, de azért ennyire, hogy 8 hónapig jön egy megrendelt dolog? (4765 HUF volt, néha nem árt, ha ''hardware''-esen is megvan 1-2 kiadvány - bár úgy látom, amerikaiak)
    In Action-ok ára 1.600-2.500 HUF között.
    Walk Around-ok ára: 4.000-6.000 HUF között.
    Bár ez sem rossz:
    http://www.moduni.de/index.php/manufacturers_id/970269
    [link]

    A Verlinden Publications-ra is rá lehet keresni (amerikai cég, bár belgaként kezdte...).
    ''Híhedt'' kiadványai:
    - Lock On (repülős, pl. No. 22. MDD F-15E Strike Eagle)
    - Warmachines (harcjárműves, pl. No. 7. az M998 ''HMMWV'')
    Nincs értelmes, ez egész jó:
    http://www.internethobbies.com/internethobbies/verlinden-products---verlinden-publications.html
    [link]

    A Concord Publications Company hivatalos honlapja:
    http://www.concord-publications.com/
    [link]

    A Motor Books International-ra is fel lehet nézni...
    WWP, meg még 1000 mindenféle kiadvány!!!

    El lehet nézni a Fabulis oldalára is - itt az E-bolt a lényeg:
    http://www.fabulis.hu
    [link]

    Továbbá, konzultáltam fenetbb nevezett ismerősömmel - akitől szerválom a cókmókokat (1737., 1742., 1745., 1754. hsz.):
    Ő ezeket adta:

    http://betah.co.il
    [link]
    Illetve legalul jobb oldali Spitfire-kiadványra kattintva, itt egy link:
    http://betah.co.il/BooksCatalog.aspx?category=Aviation
    [link]

    Oszt van itt minden, mi szem-szájnak ingere, hegyekben... Csak a winyó bírja tárhellyel! Lehet töltögetni életetek végéig... :)
    Nem tudom, milyen gyorsan változik a feltöltött cuccos, de nem árt sietni a leszedésekkel, hisz nem törvényesen vannak ezek fenn (jogvédelem digitális másolás ellen is él) - természetesen...
    http://betah.co.il/CommunitySection/Web/forums/default.aspx?ForumGroupID=4
    [link]
    (persze ide már reg-elni kell, ez már fórumosdi)

    http://www.bronarm.ru
    http://www.avaxhome.ru

    Látszik rajtuk, hogy orosz nyelvűek. Aki tanult egy keveset ezen a nyelven (én igen :) ), az el tud boldogulni, de többségében angolul is le vannak írva a dolgok (no meg az angolba-németbe ''áthallás'' is igen gyakori).
    A lényege, hogy be kell regisztrálni (kamu név, erre a célra csinált e-mail cím, stb.), majd belépve a fórumokba, szintén van ''1-2'' érdekes dolog...
    A betah-on nem szükséges, nekem most megy reg-elés nélkül is!
    Minimális orosszal el lehet boldogulni (természetesen széles sávú net ajánlott - nekem analóg van, így én továbbra is 2.kézből fogom beszerezni...)
    A bronarm-ra becsekkoltam, az avax-ra valamiért nem engedett fel, de majd még próbálkozok később.

    JAA, IGEN! IP-korlátozás van szinte mindegyik kalóz oldalon! Van, ahol 30 Megabyte/nap, van, ahol 3 könyv/nap. Ha dinamikus IP-ket kaptok (feltételezem igen), akkor csak lejelentkezni a netről, visszajelentkezni, és máris új IP-címe van a gépnek... :)
    Eccerű, mint a pofon... :)

    A másik - ez már ''csutka'':
    P2P hálózatokról, pl.:
    http://www.filedonkey.com
    [link]
    a kliense:
    http://www.edonkey2000.com
    [link]

    Itt be kell írni, hogy mit keresel: pl. P-51 és adja a cuccost, hogy kinek-mi van meg, stb.-stb.
    A dolog lényege (gondja), hogy ez csak file-név alapján keres (ez a gáz benne, nincs ''file info''-s keresés)
    Hogy konkretizáljak, lehet, hogy amit keresel, az pl. P_51 néven fut (vagy futnak), de mindegy, lehet próbálkozni, ''idő, mint a tenger''...
    Vagy squadron/signal, vagy másképp s/s, vagy akármi lehet még, ez már fantázia kérdése (Walk Around, walk_around, in Action, In Action, in_action...)

    Szóval, JÓ VADÁSZATOT és BOGARÁSZÁST! Rengeteg minden van fent!
    Ismerősömnél benéztem a ''kút száján''...

    Fontosabb újságok:
    - World Air Power Journal: sajnos már nincs, csődbe ment (!de érdemes ''beszerezni''!).
    - International Air Power Review: a WAPJ ''jogutódja'' és szintén nem értem, miért nem hoznak be az országba, itthon, H-B megye 2 városában mindjárt lennénk rá 4-en, 5-en vevők. Siránkoznak, hogy nincs elég megrendelőjük a lapra (Mo-on lenne vagy 60-100 db legalább). Évente 3-4 db jelenik meg, forrás értékűek!)
    - Air International
    - Revi
    Meg a franc se tudja most így fejből... (van egy f@sza orosz újság is, a címét most nem tudom, de majd benyögöm, olyan képekkel, hogy még...)

    Ha lejöttek az ''anyagok'', lehet gyakorolni, ill. fejleszteni a nyelvtudásotokat!!! :)
    Az orosz amúgy ''mókás'' nyelv, először dekódolni kell a betűket, aztán a szavakat, majd a mondatot... :) (kész kódfejtés)
    Azt azért érdemes megjegyezni, hogy a bescannelt oldalak nem mindíg a legjobb minőségűek, de a többség egész jó, nagy felbontásban van benyomva.

    Más jellegű:
    A vietnami háborúról egy oldal:
    http://www.vwam.com/
    [link]

    Makettezőknek - főleg légijárművek kedvelőinek ajánlom (főleg zLegolas-nak):
    http://www.aircraftresourcecenter.com/ (Walkarounds alcímben)
    [link]
    http://www.helikopterwalkarounds.com/
    [link]
    Itt töménytelen mennyiségű külső, de főleg belső fényképet találhattok!


    Szicsu: látom, használod a Kalibereket! Egészségedre, jó cuccok! Épp írni akartam, de ha már megtaláltad... (Kaliber 1998/02.)

    Rombolópuskával harckocsira lőni...
    Hááát, kb. annyit érnél vele, mintha egy 30 cm vtg. kerámia falazatba légpuskával lövöldöznél. Csak kicsit nagyobb a hátrarugás és a torkolatdörej, ami 1-2 esetben igen kellemetlen lehet, pl. ha:
    - nincs rajtad fülvédő (elektromosan szűrő javallott!).
    - felveri a lökéshullám és a torkolattűz a csőtorkolat előtti port -> ergo meglátnak.
    - a következő lövés a hk-é lesz (ami eléggé valószinű), úgyhogy jobb, ha pucolsz a helyszínről (pozíciót váltasz), már ha tudsz...

    Hangtompítás: Ilyen teljesítményű (romboló)puskák lövedékeinek hanghatár alá lassítása nem egy értelmes dolog (343,8 m/s alá - 1000 m/s-ról), mivel drasztikusan csökkenne ezzel a lőtáv és az átütő erő, pont a két legjelentősebb paramétere ezeknek a tűzfegyvereknek!
    A csőszájfék amúgy is cserélhető szerelék, ami folyamatosan fejlesztés alatt van / lehet.

    Viszont, ha a lövész 2,5 km-re van a céltól, tökéletesen mindegy, hogy felverte-e a port a puska, vagy a hangját meghallották-e! Kb. 4 mp, mire a lövedék odaér (2,5 km), mire kiderítik, hogy a lövés honnan jött, az újabb 10-15 mp (mivel mindenki hasra veri magát ''a percen'', mihelyt becsapódik a lövedék (a meglőtt illetőről nem is beszélve... :) ). A lövész gond nélkül pozíciót tud váltani. Csendben, észrevétlenül... (sznájperszkájá)
    Az ilyen ''szép helyeken'', mint Afganisztán, ahol 2000 m feletti csúcsok vannak csak, ott meg nem is lehet más - gyengébb - lőszerekkel hatásosan nagy távolságokat átlőni! Értsd: egyik hegygerincről átlőni a másikra, pontosan. Szóval, még mielőtt valaki megkérdőjelezné eme fegyverkategória ''reneszánszát'' (mert a 2. vh-ban kezdték alkalmazni, főleg a szovjetek a PTRD-vel - 14,5x114-et lőtte - akkor főleg lövészpáncélosok kilyuggatására használták - 1-1,5 km-ről csont nélkül átverte az Sd.Kfz. 251 oldalát: parancsnok, sofőr, stb. fakereszt...), leszögezem, hogy van értelme, elég megnézni a Vietnam és utána következő helyi konfliktusokat.
    http://www.helikopterwalkarounds. Persze ma már el kell felejteni a harckocsikra lövöldözést, mert annak értelme nincs. A rombolópuskák létjogosultsága az 1 km feletti céllövészetben rejlik (sportosan: ''hosszú távlövészet'').
    Vagy teszemazt célszemély kiiktatása fedett helyről (pl. fal mögül).
    Nem tudom, ki látta a Navy SEAL c. filmet (Elit kommandó volt t'án a magyar címe), abban pont volt egy ilyen jelenet. Azt hiszem egy Barrett M82-vel kilőttek egy ''gaz'' arabot egy épületben, természetesen thermovíziós (hőképes) kamerával felszerelt optikai irányzék segítségével...

    Megjegyzem: A kiküldetésre készülő magyar katonák egy részénél jelenleg folyik az átképzés az M6 típusra (14,5x114) - noha már egy ideje rendszerben van, de nem nagy számban.
    Az ok egyértelmű -> precíziós pontlövészet nagy távolságra. Jelen esetben irányzott lőtáv max. 3,5 km (Gepárd M6)! Bár nem tudom, milyen optikai irányzékot használ a MH erre (értsd: céltávcsövet), mert teszemazt 2,5 km-re álló alakot is elég észrevenni, nemhogy 3,5 km-en leküzdeni, de ők biztos tudják...
    Ha valaki kérné tőlem eme hír forrását, azt felelném rá:
    ''Erre a kérdésre nem felelhetek.''

    Egy kis magyarázat:
    Kilép a csőből a lövedék 1000 m/s-mal a 14,5x114 esetén. Ez a hangsebesség majdnem 3-szorosa (+20 fok Celsiuson 343,8 m/s a hang terjedési sebessége - ld. négyjegyű fvtbl.-zat: 178. o.). 3500 m-t kb. 4-5 másodperc alatt repüli le - természetesen a lövedék lassul a röppályán (és hamarább odaér a lövedék, mint a dörej).
    A rombolóerő igen jelentős itt még, élő személyre gyakorolt hatása nem lehet kétséges...
    Csőtorkolati energia (Eo) - 14,5x114: 32.000 J, 3,5 km-en kb. 4.000 J.
    Összehasonlítás képpen:
    .50 BMG (12,7x99): Eo = 18.550 J, 300 m-en: 11.680 J.
    7,62x39 (AKM-klónok - 123 grs.-es <8 g-os> lövedéke): Eo = 2208 J, 300 m-en: 753 J
    viszont a 150 grs.-es lövedéke (9,7 g): Eo = 2126 J, 300 m-en: 1236 J
    .223 Remington (5,56x45 - M16-klónok): Eo = 1822 J, 300 m-en: 775 J.

    Úgyhogy Gepárd M6: ''Egy lövés, egy ölés'' = ''One Shot One Kill'' - és még rímel is...
    De jó dög nehéz is (26 kiló töltve, 22 üresen), elég azt cipelni...

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Gyantusz

    tag

    válasz Gyantusz #1853 üzenetére

    Oohh... bocs:
    Így működik:
    http://helicopterwalkarounds.czweb.org/
    [link]

    Na meg a másik kettőt is belinkelem:
    http://www.bronarm.ru
    [link]
    http://www.avaxhome.ru
    [link]

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • mityku

    aktív tag

    válasz Gyantusz #1853 üzenetére

    Guten Tag! :D
    (ha már III. Birodalom) ;]

    Yes! Örülök, hogy megvolt az első szülinap! Remélem, hogy sokat megér még! Kár lenne érte. :(

    Húú! Köszi a linkeket! :R Nem is tudom mikor fogom átnézni őket!
    Valamikor majd szakítok rá időt. Sajna oroszt nem tanultam, angolt se! :DDD Csak németet! Kéretik német oldalakat belinkelni!!! :P

    külföldi újság dologhoz: Egyszer vettem Air Force Monthly :F (vagy valami hasonló neve volt [bocs a helyesírási hibáért, nem beszélni angolt! :D ])
    Na az király újság volt! Teli nagyoon jóóó képekkel!
    Illetve érdemes nézegetni a Haditechnika újságokat, ott is szokott lenni idegen nyelvü könyvek !

    ''Szóval, még mielőtt valaki megkérdőjelezné eme fegyverkategória ''reneszánszát'' (mert a 2. vh-ban kezdték alkalmazni, főleg a szovjetek a PTRD-vel - 14,5x114-et lőtte - akkor főleg lövészpáncélosok kilyuggatására használták - 1-1,5 km-ről csont nélkül átverte az Sd.Kfz. 251 oldalát: parancsnok, sofőr, stb. fakereszt...), leszögezem, hogy van értelme, elég megnézni a Vietnam és utána következő helyi konfliktusokat.''

    Ezt a fegyvert megnézem magamnak! Nem is hallottam róla még! :U

    Gepardot szeresssük nagyooon!!!!!! :D Csak ne lenne ilyen kib*szott nehéz!!!!!!! :DDD

    szicsu: na mesélj, hogy ha megvetted a könyvet! Mert lehet én is beruházok rá!

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • mityku

    aktív tag

    Ez az a bizonyos PTRD?!
    [link]

    Német oldalon nem volt hasonló fegyver?

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • szicsu

    őstag

    válasz mityku #1856 üzenetére

    Hát ha ez tényleg az akkor nagyon komoly :Y

    Én nem is hallotam ilyenről

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • szicsu

    őstag

    válasz Gyantusz #1853 üzenetére

    Hát elég pontos adataid vannak a gepárdról:))
    Tehát csak gyengébben páncélozott járművek és élőerő leküzdésére alkalmas,de arra sztem nagyon jó.
    Csak arra lennék kíváncsi hogy használnak e ilyet a Gonosz teroroista bácsik ill. Gonosz bérgyilkos bácsik? Mert ilyennel nem lehet nehéz egy személyt mesziről kiiktatni.
    Mert ezellen nincs olyan mellény ami megvédene,ill nem biztos hogy minden limuzin ellenál egy ilyen lőszer ''kopoktatásának''

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Manitou

    addikt

    válasz Gyantusz #1853 üzenetére

    Rohaggyámeg :D Hogy lehet ennyit írni ? Nem kopott még el a billentyűzeted? :DDD

    [Szerkesztve]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz mityku #1856 üzenetére

    Ez bizony! A témáról kissé bővebben:
    [link]
    [link]
    (Megemlítem, hogy a PTRS a magyar terminológiában PTRSz.)

    Azért nem hallottatok még róla, mert nem játszottatok soha a Close Combat III-al! Pedig az egy isten gamma, a S.W.I.N.E. és a Codename Panzers hasonló jellegű, csak 3D és egy (pontosan már 3) rakás szar-fos-trágya. Amikor a CP P1-ben megláttam, hogy minden 75mm-es cucc ugyanolyan erőt képvisel, akkor kishíján elhánytam magam: hol egyenlő a KwK42 az IG18-al? A páncélzat megint eléggé le lett egyszerűsítve: 4 oldal és kész. Az, hogy egy hk-n van külön torony az elfelejtődött! És nevetséges előmeneteli rendszer! Bár inkább szánalmas a három rang ami van mondjuk a S.W.I.N.E.-ban. Mindjárt kiderül miért!

    És akkor nézzük mit tud a CCIII!
    Teljesen lemodellezett páncélzat. Bár nem látszik, de kvázi 3D a program! Legalábbis ebből és domborzati szempontból. Aránylag jól beállították a fegyverek teljesítményviszonyát, a gyalogság (igen itt létezik ilyen is!) sok esetben kifejezetten jól használható, sokszor pedig nélkülözhetetlen! (Az a kib@szott realitás itt meg is van.) Az MG42 pl félelmetes. Iszonyat fegyverzet/jármű választék, kronológiailag megfelelő sorrendben (és nem úgy mint a PG2-ben, ahol Afrikában '41-ben már lehet Pz IVJ-t zsákmányolni!). Itt legfeljebb a Sztalin III vet fel érdekes kérdéseket. Kitűnő taktikai motor, f@szán lehet manőverezni, oldalba/hátba támadni. És a mozgás nem annyiból áll, hogy mész erre vagy arra! Lehet gyorsan, lassan, méglassabban (kúszás) haladni, megállni, védekező és beásott helyzetet felvenni, lőni és füstöt lőni (na ez utóbbi szinte minden másból hiányzik!). Az egységek sokszor maguk is elég okosan döntenek! Van aknavető! És az előmeneteli rendszer! Na ehhez hasonlót soha sem láttam máshol (ezen sorozatot leszámítva): Az egység nem annyiból áll, hogy teszem azt Pz IVF2 és kész. Nem kérem itt a teljes személyzet jelen van és csapatként dolgozik! Ha megsérül a hk, akkor nem feltétlenül sérül meg mindenki: lehet egy-két fő meghal, de a többiek átveszik a feladatukat! Így egy hk akár egyfős személyzettel is harcképes marad, legfeljebb egyszerre csak egy dolgot tud csinálni. Pl.: az irányzó vezeti a járművet, majd ha olyan utasítást adsz neki, hogy lőjön gyalogságot, akkor vagy átmegy a rádióslövész helyére és géppuskával nyomul, vagy felmegy a toronyba és tölt-irányoz-lő! Amennyiben nem sérült meg a löveg, mert itt bizony ez is lehetséges! De ha a toronyban van és közben válik a löveg harcképtelenné, akkor nem megy le a testbe, hanem a párhuzamosított gpu-t használja. A csata végén a személyzet újra feltölthető! Persze az addig szerzett rangokat, kitüntetéseket az újak nem öröklik, azt bizony ki kell érdemelni! A rangok egyébként a közkatonától az őrnagyig terjednek! Ez bizony nem 3-4 fokozat, és nem járművenként egy! Egy gyalograj esetén akár 10 fő is lehet! Ha egyszer beszereztél egy Pz IV-et az nem marad végig Pz IV, csak ha te is úgy akarod: ha a kereted engedi, akkor fejlesztheted akár Pz VIB-re is! Azaz kicserélheted a járművet a személyzet alatt. A jármű pusztulása nem feltétlenül vonja maga után a személyzet pusztulását, lehet új gépet rakni alájuk.Meg van ilyen, hogy tapasztalat, morál, életerő, vezetés, erő, intelligencia. A személyzet minden tagjának van neve! És bizony hangulata is, be tudnak pánikolni is akár (mondjuk SS, FJ, Gárda, Gárda ernyős esetén nem jellemző), de egy parancsnok (mert ilyen is van) közelsége jót tesz nekik. És még ilyen finomságok, hogy elakadó fegyverek, amit a kezelője megpróbál újból működőképessé tenni, különféle lőszertípusok, amiknek a hatása is más-más, a csapatok is lehetnek sorozottak, regulárisak és elitek. És még mi minden. Lehetne róla naphosszat beszélni, annyira összetett!

    Ja és mindez 1999-ből! Úgyhogy nekem senki ne indokolja a primitív harcrendszereket a bonyolult megvalósíthatósággal! Már 5(!!!) éve sem volt lehetetlen megvalósítani. A játékot egyébként az Atomic Games fejlesztette és a MicroSoft adta ki: kötelező darab, KLASSZIKUS!

    A CCV további okosságokat hozott: egyszer meglepődtem, hogy az egyik ernyősöm mennyi ideig bírja lőszerrel (mert azt az előbb elfelejtettem mondani, hogy az sincs korlátlanul). Aztán ránéztem. És mit látok: amerikai létére MP40 van nála! Körbenéztem és bizony egy-két lemészárolt német raj kellős közepén volt. Kifogyott a lőszere, és nem ám abbahagyta a harcot. Szerzett magának fegyvert!!!

    Még valami: a CCIII-ban a mesterlövész elég brutál! Egyszer három FJ mesterlövésszel nem kevesebb mint 37 orosz katonát lőttem ki!


    [Szerkesztve]

  • JagdPanther

    aktív tag

    nem tudtok olyan magyar nyelvű oldalt ahol nagy részletességgel olvashat a nép a szovjet vagy esetleg amerikai&angol harckocsikról és egyéb harcjárművekről? kb olyan minőséggel mint a panzerkeil.dre.hu csak mer egy csomó magyar nyelvű oldal foglalkozik a német haditechnikával de szovjettel foglalkozót még nem találtam! :O

  • Gyantusz

    tag

    válasz JagdPanther #1861 üzenetére

    mityku: Természetesen a kiadványok 99 %-a angol nyelvű (Osprey, S/S, Verlinden, Concord), de majd akkor kapsz németet is.
    <személy szerint nekem ebből kéne nyelvvizsgázzak a nyár elejéig valahogy...>

    szicsu: nézd meg a Sakál c. filmet (a Bruce Willis félét). Ott is ilyen lőszert lövő fegyver a ''merénylő fegyver'' (pontos típust már nem tudok, régen láttam).

    Hát, a személyi páncélzatok ezek ellen a rombolópuska-lövedékek ellen már sz*rt sem érnek (''trauma betét'' ide vagy oda)! A ''lövedékálló'' ''üvegek'' meg abszolút, ''mint kés a vajon''!!! No és még lehet finomkodni a lövedék alakjával (pl. csónak-vég=boat tail) és keménységével, lövedékbeni anyagelrendezéssel, stb. (pl. ''mini'' kumulatív hatás, meg társai)... Szóval a lőpontosságot, a hatótávolságot és az átütési képességet is lehet ''figurázni''. A lőpor (hajítótöltet) összetételéről már ne is beszéljünk (a lőpor anyagösszetétele, csemcsenagysága és szemcseformája <henger, cső, lemez, téglalap, stb.> mind-mind befolyásolják az égési időt -> és a lövedék mozgási energiáját). No meg a ''beültetési mélység'' (a lövedék hüvelybe beülésének nagysága). Minél mélyebben van a hüvelyben, annál nagyobb a töltényűri nyomás (azonos lőportöltet mellett) - ami irdatlan méreteket is elérhet, szóval ezzel már nem érdemes variálni, mert elsütés után szétszakadhat a hüvely, ill. a zár is (brutál gáznyomás esetén). Ami a lövész esetében nem szerencsés, ha belegondolunk abba, hogy a zár az arca előtt van -> hamar beépül az ember fejébe (szemébe) egy (hátrafelé) szétrobbant zárszerkezet...
    Szóval, ha valaki újratöltésre adja a fejét (handloading), csak ésszel csinálni (szigorúan gyári táblázatok alapján)!

    A 14,5x114 esetén az a 25 mm-es acéllemez-átütés csak ''normál'' páncéltörő lövedékkel értendő (lövedék csúcsa fekete-vagy lila-, alatta piros sáv)! Vannak annál sokkal keményebb lövedékek, ill. komolyabb lövedék-kialakítások is (csak azok precíziós gyártást kívánnak, nem széria-) Természetsen áruk ilyen arányban nő.

    S ''hogy használnak e ilyet a Gonosz teroroista bácsik ill. Gonosz bérgyilkos bácsik'' kérdésre a válaszom: nemigen. Ők inkább Boeing B 767-esekkel nyomúlnak... :)
    Nem valószínű. Több okból sem:
    - nem lehet rejtve viselni (mivel a legnagyobb lövészfegyver-kategória),
    - drága,
    - a lőszer is drága, nagy darab, nehéz, keveset lehet belőle cipelni,
    - nehéz a fegyver is ->
    - lassan és körülményesen mozgatható / szállítható.
    Mivel körülményes beszerezni, könnyen lenyomozható!
    A bérgyílkosok inkább valami komoly tolózáras (ismétlő)puskát használnak (pl. SSG2000, irányára: 1-1,5 millió HUF... bár ez meg ára miatt könnyen nyomozható). Rápakolnak egy nagy hatásfokú hangtompítót és közel mennek a célszemélyhez (100-200 m, cél a jól rejthetőség és szállíthatóság - ja még a ''Telefonfülke'' c. film is jó), DE nem ritka a saját készítésű fegyver sem (pont a nyomozhatóság csökkentése végett)! A lőszer-cső páros adott, ez a kettő a mérvadó, illetve még az irányzék. A többit a lövész úgy fabrikálhatja, ahogy akarja (újabb film ajánló: A Sakál napja - ez a klasszikus, Frederick Forsyth azonos című könyve alapján készült film).
    Afrikai nagyvad lövészetre valő lőszerek igen komoly teljesítményűek (pl. a ''Nitro Express'' termékek - ''NE'' jelölés a lőszer nevekben).

    Bár a fegyver kiválasztása feladat függő: pl. ha olyan helyre megy az illető, ahol tengernyi orosz fegyver van, akkor orosz löszert lövőt választ (pl. SVD, ismertebb nevén a ''Dragunov'': könnyű lőszerbeszerzés, nem feltűnőek a kilőtt hüvelyek - hisz a helyiek is ilyet használnak = nehezen nyomozható).

    Manitou: olvassá' Barom! :), na meg a ''jegyzettömböt'' (Notepad) már rég kitalálták... Előre meg kell írni és elküldeni. Mivel én percdíjra netezek -> megírom-fellépek-elküldöm-lelépek a módszer. A billentyű már régen be van járatva... :)

    JagdPanther: oroszokat láttam kb. fél éve, a címeket nem mentettem le, de van 1-2 tutkó, igényesen szerkesztett, igen bő képanyaggal!!!
    ''Sajnos'' barátkozz meg a gondolattal, hogy a szovjet frontról az orosz oldalakon tudsz a legtöbbet megtudni...
    De, majd ha minden jól alakul, a http://www.demak.hu-t feltuningoljuk 1 kicsit (van 1-2 elképzelésem) a közeljövőben, mert eléggé gyík még (sőt...)! A hétvégén majd kiderül.

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #1858 üzenetére

    Csatlakozva Gyantuszhoz: ezeknek a fegyvereknek csak és kizárólag nyílt terepen van létjogosultságuk. Városi környezetben egy akármilyen normálisabb vadászpuska is megfelel, szigorúan távcsővel.
    A bérgyilkosok pedig közelről dolgoznak, mivel mindenképpen be kell azonosítaniuk a célszemélyt! (Ajánlott film: Luc Besson: Leon, a profi) Ott viszont már MP5K, vagy valami értelmes pisztoly expanzív lövedékkel. Ezeket lehet rejteni.
    Ha valakit a páncélozott limuzinjában akarnak likvidálni, akkor inkább robbantanak.
    Egyébként a 308Win (7,62x51 NATO) páncéltörő lövedéke 100m-ről lazán átüti a 20mm acélpáncélt.

    (Meg aztán terrorrista és nem terorista.)

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #1863 üzenetére

    Nekem még másabra sikerült: ''teroroista'' :B :B :B
    Hát ez van ,nem megy nekem a gépelés :O

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #1864 üzenetére

    Éjfélkor már bambul az ember. Azt az ''o'' betűt észre sem vettem!

    Ja és másabbra.

    [Szerkesztve]

  • mityku

    aktív tag

    válasz Gyantusz #1862 üzenetére

    Nem gond az angol, majd valamit kibogarászok belőlük! :D


    [Szerkesztve]

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #1865 üzenetére

    Meg reggel sem lát az ember

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Manitou

    addikt

    válasz Gyantusz #1862 üzenetére

    ''na meg a ''jegyzettömböt'' (Notepad) már rég kitalálták... ''
    És? :DDD Attól még le kell írni. Csak nem vagy online amikor csinálod. Kódarc :DDD :D

    Na de ne offoljuk szét itt a témát. :)

    [Szerkesztve]

  • Gyantusz

    tag

    válasz Manitou #1868 üzenetére

    Még jó hogy nem vagyok online, nem növelem a Matáv bukszáját feleslegesen...

    1864. hsz. rulez!

    No és hogy retek-szemét legyek: nem ''terrorrista'' (1863. hsz.), hanem terrorista... :)

    Ja: és .308 Win. helyesen... :)

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Gyantusz #1869 üzenetére

    A szám előtti pontot nem létfontosságú kiírni (mivel az angolszász rövidítések többnyire köszönő viszonyban sincsenek a valósággal. A 0,308 például 7,8232mm. Ehhez képest a metrikus jelölése 7,62x51 NATO, valós űrmérete 7,85mm.), és a végén sem feltétlenül van ott!

    A terroristában teljesen igazad van.

    JagdPanther: Azt hiszem valami hasonló oldalt kerestél: [link] Nem a legrészletesebbek a leírások, de akkor is...
    És persze ne legyünk lusták használni a Wikipedia-t! [link]

    Ez meg azoknak, akiket érdekel különféle fegyverek kezelési útmutatói: [link]

  • szicsu

    őstag

    Sziasztok!

    Találtam egy táblázatot a némrt tankokról és főbb adataikról.[link]
    (remélem műxik a link)
    Végignéztem,de nem nagyon találtam hibát.De lehet benne:C

    Szerintem elég jó.
    Szerintetek?

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Blagoje

    csendes tag

    válasz szicsu #1830 üzenetére

    Én pont a héten vettem meg. :)
    Szerintem érdemes megvenni. Az előzményekről és a hadműveletekről ír nagyon részletesen. A sztálingrádban folyó harcokról, az utánpótlás nehézségeiről, a katlanban lévő állapotokról, stb. viszont nem ír túl részletesen. Mindenképp fogok egy olyan könyvet is venni ami az utóbbi témákat részletesebben is kifejti.

    Az újra házasodás az optimizmus győzelme a tapasztalat felett

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #1871 üzenetére

    Én viszont már találtam hibát: a Panthernek csak a legelső 250 D példányát szerelték HL210-el. A későbbieket HL230P30-al. Később (1943 novemberétől) ezeket a hajtáslánc hosszabb élettartámáért leszabályozták 600 lóra (pontosabban 2500 ford/min-re). Persze ezzel több időt vett igénybe a torony körbeforgatása (15 helyett 18s). forrás: Dr Matthew Hughes és Dr Chriss Mann: A Párduc harckocsi 30-31. oldal

    Elfelejti megadni a blende vastagságát, és a kűzdöteret valamiért a torony részének tekinti, pedig a testben van. Ha ír a Maus-ról, akkor miért hagyja ki a Panther II-t? Königstiger helyett meg írhatta volna normálisan Tiger II-nek.

    De összességében jó kis gyűjtemény.

    [Szerkesztve]

  • Gyantusz

    tag

    válasz #65675776 #1870 üzenetére

    Hmmm...
    Amúgy érdekes.
    1870. hsz.: Nemrég - t'án csütörtökön - kérdeztem meg egy nyelvész ismerősömet a német rövidítésekkel kapcsolatban. Konkrétan a Sonderkraftfahrzeug-ról volt szó. Azt mondta, hogy helyesen írva Sd.Kfz. volna (pontal, nagybetűkkel, szóköz nélkül). Szóval a németek az összetett szavakat ''halmozzák'', nincs 7 szótag után kötőjeles elválasztás, meg külön írás, mint nálunk, hanem ahogy jól esik nekik, akár 4-5 szó is egyben...
    Ha ezeket az összetett szavakat rövidítik, úgy csinálják helyesen, ha ebben az ''összetevő szavak'' kezdőbetűit naggyal írják (''választják el''), és pontot tesznek közéjük, így: Sd.Kfz.
    Namármost, ha ez a szabály, akkor pl. a panzerlexikon.de-n miért nem úgy van írva? Mert a gyökér nem alkalmazza a saját nyelvtani szabályait, itt jelen esetben ez SdKfz-nek van írva.
    Persze az megint más tészta, hogy ki melyik forrást tartja hitelesebbnek (én személy szerint azt, amelyik ezt tanulja már 10en sok éve).
    Az meg, hogy valamelyik barom külföldi nem veszi a fáradságot, hogy pontosan írja a műszaki szavaikat / jelölésüket (meg úgy általában), az csak feléjük nézve szégyen, pláne az, mivel az illető a nyílvánosság felé publikál!
    Szóval, ha valahol (angolok) képesek így leírni a .308 Winchester-t (rövidítve: .308 Win.), akkor az csak a másikra nézve szégyen, ha nem így teszi! A ''rosszul'' leírót ''leutánozni'' meg nem szerencsés, csak azért, mert ő így írta (''Ő angol, biztosan jobban tudja'' - szöveg). Persze a Winchester saját különbejáratú honlapján sincs pontal írva, de fentebb már kitértem erre.
    Lehetnének következetesebbek ezek a ''germánok''...
    <mondjuk ennyi erővel a KwK42-t is Kw.K.42-nek kellene írni>

    Az meg, hogy az angolszász jelölések jobban közelítenek a tényleges lövedék átmérőhöz, az egy másik dolog.
    Ez ügyben bővebben: Kaliber 1999/augusztus, 16. szám: 45-47. oldal.
    Megjegyzem: Minden hivatalos kiállításon és versenyen a pontot oda írják a szám elé (.308 Win.)!
    <és ha az egyik meg tudja tenni, megtehetné a másik is, 2 mozdulat és utána nincs belőle vita>

    De már megint a kákán keresgetjük a csomót... (én már megtaláltam :) )

    Miért nem a magyar a világnyelv???

    1871. hsz.: A link egész jó, csak nem értem, hogy a ''Jelölés'' miért a végén van? A ''Név'' elé kellene a ''Jelölés'' azzal a szöveggel, hogy ''Hivatalos megnevezés'' (vagy valami ilyesmi), hisz ez volt a hivatalos nevük és nem a Königstiger és még csak nem is a Tiger II, hanem az Sd.Kfz. 182.! Utána jöhet a ''kommersz'', ''konyhanyelvi'' megnevezés, mint pl. Tiger II, vagy akármi, ahogy jól esik. Különben egész jól összeszedett dolog, bár ugyanezek megtalálhatók a:
    http://www.achtungpanzer.com
    [link]
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de
    [link]
    http://www.panzerlexikon.de
    [link]
    http://www.panzerworld.net
    [link]
    http://panzerkeil.dre.hu
    [link]
    honlapokon. Itt minden megvan, ami kellhet (elvileg).

    A Pz. IV H/J szélesebb volt a többinél, a ''kötényezés'' miatt.
    Még egy hiba a Panther-rel kapcsolatban (de ha így jobban tetszik, akkor Sd.Kfz. 171): Az A és a G alváltozatban már 2 db géppu. volt, nem 1! 1 db főfegyverzettel párhuzamosított és 1 db a rádiós előtt.
    <a Panther I-ről ne is beszéljünk>
    Nem árt majd még masszírozni a táblázaton, de csatlakozom daa-raa-hoz (1873. hsz.), kezdetnek nem rossz!!!

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Gyantusz #1874 üzenetére

    Erre azt is lehet mondani, hogy pl Amerikában teljesen elfogadott a nite és lite leírás a night és light helyett. Itt kérem szépen bizony nyelvjárásról van szó, mind a kettő helyes!

    A németeknél pedig nemrégiben új nyelvtani szabályokat vezettek be, jelenleg vegyesen használják mind a kettőt. Emiatt is lehet eltérés. A német nyelv egyébként szerintem kissé túlbonyolított. Nem is csoda, hogy egyszerűsíteni próbálnak rajta!

  • Gyantusz

    tag

    válasz #65675776 #1875 üzenetére

    Tiszta szégyen...
    Épp most néztem 3 hüvelyemet, egyik talpán sincs pont beütve a szám elé. Történetesen egy 30-06-ról (S & B gyártmány), egy 38 Special-ról (G.F.L.) és egy 38 A.C.P.-ről van szó, no meg a 357 SIG-ről ne is beszéljek.
    Viszont a .22 Long Rifle és a 30-06 lőszeres (papír)dobozain ott a pont!

    Idióták ezek az angolok... (az amcsikat már nem is említem)

    Én mondom, menjünk, hódítsuk meg a Földet! Az USA-t meg Kínát csont nélkül odaverjük ezzel a 9.000 fős ''fekete'' sereggel, oszt jöhetnek a ruszkik! Napóleont is lepipáljuk majd! Terjesszük a magyart!

    A német nyelvtan külön kategória, kigyomlálhatnának belőle 1-2 okos dolgot a télen, mint pl. melléknév ragozás...

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • mityku

    aktív tag

    Láttam már pár német tervezetet, de ezen nagyon meglepődtem :D :
    [link]

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • #65675776

    törölt tag

    válasz mityku #1878 üzenetére

    Ez bizony pszichikai fegyver: az ellen meglátja és egyből halálraröhögi magát. Tisztára mint a mai magyar hadsereg.

  • mityku

    aktív tag

    válasz #65675776 #1879 üzenetére

    Mikor láttam én is ledöbbentem! :Y
    Tisztára olyan mintha valami Star Wars epizódból lépett volna elő! :D

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • JagdPanther

    aktív tag

    válasz mityku #1878 üzenetére

    de ennek mi értelme? hogy működött?? :F el nem tudom képzelni...

  • #65675776

    törölt tag

    válasz JagdPanther #1881 üzenetére

    Annyi értelme volt, hogy valakinek volt hátszele egy birodalmi fejesnél és tudott rá pénzt utaltatni. Jelentőssége kb mint a forgószél-ágyúnak: el lehetett b@szni rá egy rakás pénzt, ahelyett, hogy értelmes célokra költötték volna. Felderítésre ennél sokkalta hatékonyabb eszközök voltak (pl Puma, Luchs). Gondolj bele: ezt eltalálják oldalrol jó eséllyel felborul. És akkor a figura kiugrik belőle és talpraállítja? Komolytalan baromság. Aztán csodálkozik a sok bugris, hogy vesztettek.

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #1873 üzenetére

    Köszi széen,majd kijavítom!!

    Én is valahonnan töltöttem le,és nem voltam biztos mindenben :U

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • szicsu

    őstag

    válasz mityku #1878 üzenetére

    Én is találtam egy hasonlót ,de már nem nygyon emléxem,hogy hol.
    Tud valaki valamit róla????[link]

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #1884 üzenetére

    Ott van Mityku linkjén is! [link]

    Alkett aknataposó páncélos.

    Még egy link: [link]

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #1885 üzenetére

    és ezt használták is ''éles'' helyzeteben?
    Mert nekem egy kicsit instabilnak tűnik :F

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #1886 üzenetére

    Egy vagy két prototípus épült belőle. Instabilnak tűnhet, de volt ami stabilizálja: egy ''kissé'' nehéz szerkezet volt.

    És ahogy nézem mind a két előbbi linkem megkergült :((

    [Szerkesztve]

  • Gyantusz

    tag

    válasz csibor #1877 üzenetére

    Sajnos még nincs, már nem tudom, honnan szerváltam...

    De itt egy kis összehasonlítás (ld. Kovács Dénes: Vadásztöltény- és lőtechnikai ismeret):

    .357 SIG (9 g-os - 140 grs-es - FMJ lövedékkel - Federal termék):
    - Lövedék sebessége (v):
    0 m: 412 m/s, 25 m: 384 m/s, 50 m: 360 m/s.
    - Lövedék becsapódási energiája (E):
    0 m: 690 J, 25 m: 600 J, 50 m: 525 J.

    9x19 Luger (8,03 g-os - 124 grs-es - FMJ lövedékkel - MFS termék):
    - v:
    0 m: 360 m/s, 25 m: 341 m/s, 50 m: 325 m/s.
    - E:
    0 m: 518 J, 25 m: 464 J, 50 m: 421 J.

    .40 Smith & Wesson (10,50 g-os - 162 grs-es - FMJ lövedékkel - MFS termék)
    - v:
    0 m: 360 m/s, 25 m: 336 m/s, 50 m: 318 m/s.
    - E:
    0 m: 680 J, 25 m: 594 J, 50 m: 531 J.

    .50 Action Express (ld. Matrix; 19,4 g-os - 300 grs-es - SP/HP lövedékkel - IMI termék):
    - v:
    0 m: 421 m/s, 25 m: 396 m/s, 50 m: 374 m/s.
    - E:
    0 m: 1718 J, 25 m: 1523 J, 50 m: 1358 J.

    Azért érdemes megnézni, hogy a .357 SIG nem sokkal marad le a .40 S&W lőszer mögött - bizonyos típusoknál - sőt, jelen esetben ''fej-fej mellett'' az energy (.357 Magnum és a .38 Special revolver lőszerek ''nem érnek'', a .357 SIG öntöltő maroklőfegyverek lőszere! - de alig van különbség, a .38 Spec. a 9x19 Luger kategóriája).
    A .50 AE-es Desert Eagle meg önmagáért beszél... Felér egy gépkarabélyéval 50 m-en (na jó, kis tulzással).

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Gyantusz #1888 üzenetére

    Lehet jobb lett volna a Luger és a SIG esetén ugyanolyan lövedéktömeget figyelembe venni. Elvégre a 357SIG 40S&W hüvely nyakbehúzva Luger lövedékkel.

    Az nem tudom mennyire köztudott, hogy annak idején az MFS-nél (vagy annak jogelődjénél) kifejlesztettek egy lőszert. Úgyhívták 9x22 Major. Érdekes konstrukció volt: fogtak egy 40S&W hüvelyt, a nyakát összehúzták úgy, hogy pontosan illeszkedjen bele egy 9x19 Luger lövedéke. Csakhát Mo-on nem volt érzék egy új lőszerkonstrukció piaci elterjesztésére, de még csak bevezetésére sem! Teltek múltek az évek. Egyszer csak a Schweitzerische Industrie Geschellschaft piacra dobta a 357SIG nevezetű lőszert. Ennek egyébként a metrikus jelölése 9x22 SIG. Lopni csúnya dolog! De sokszor (mint pl ebben az esetben) kifizetődő.

  • Kephamos

    addikt

    válasz mityku #1878 üzenetére

    Mi is ez pontosan? nekme nem sikerült rájönni a szövegből, a képp alapján én is valami star warsos dologra gondoltam. :D

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Kephamos #1891 üzenetére

    Felderítő páncélos. A németek meg röhögtek, amikor meglátták a magyarok Ansaldo-it.

    A német meg azért bonyolult pl, mert nincs szabály arra, hogy mi-milyen nemű. Az oroszban legalább a szóvégi betű meghatározza ezt.

  • mityku

    aktív tag

    válasz Kephamos #1891 üzenetére

    Ahogy daa-raa is mondta ez egy felderítő jármű volt!
    Annak idején micsoda pénzpazarlás folyt!!! :(((
    Egy ilyen instabil ''akármibe'' nem szálltam volna semmi pénzzért/kitüntetésért! :D

    Kb. amennyiből ezt kifejlesztették és legyártották, lehetett volna csinálni egy-két harckocsit is!

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • mityku

    aktív tag

    válasz #65675776 #1892 üzenetére

    Viszont a fentebb linkelt aknataposónak se látom nagyon értelmét (sok más dolog mellett, pl. szél- és hangágyú :F ), mert csak két sávba tudja az aknákat felrobbantani (amiben halad a gép). Tehát az egyéb járműveknek pontosan utána kellene haladniuk!
    Ennél azért lényegesen jobb megoldást találtak ki az angolok (P. Hobart), egy forgódobra hosszú láncokat szereltek fel és ezt a harckocsi illetve speciális jármű elé szerelték. A forgódobra rögzített láncok a földet csapkodták és ezáltal egy teljes harckocsi sávnyi aknamentes terület jött létre! Na ebben az esetben ez jobb megoldás volt!

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • #65675776

    törölt tag

    válasz mityku #1894 üzenetére

    Egy jól megtervezett nyújtott töltet viszont akár 40-50 méter széles átjárót is tudott nyitni.

    Ennek az aknataposónak az a leganygyobb hátránya, hogy különleges jármű és nem tud résztvenni a harcokban.

  • mityku

    aktív tag

    válasz #65675776 #1895 üzenetére

    ''Egy jól megtervezett nyújtott töltet viszont akár 40-50 méter széles átjárót is tudott nyitni.''

    Most eszembe jutott, mikor a ryan közl. c. filmbe banglare (valami ilyesmi volt) torpedóval átjárót nyitottak az akadályok között.
    Az most csak a gyalogság számára volt elegendő (a nyitott sáv) vagy járművek számára is elég széles volt?

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • #65675776

    törölt tag

    válasz mityku #1896 üzenetére

    A Bangalore egy kisméretű nyújtott töltet volt. Az igazán komoly verziói sokkal nagyobb átmérőjű csövekből álltak, amiket robbanóanyaggal töltöttek meg és az aknamezőre fektettek valahogy. Aztán hadd szóljon. Elég komoly eszközök, csakhát nem egy életbiztosítás ennyi robbanóanyag közelében mozgolódni. Finoman szólva is sérülékeny szerkezet, főleg tűz alatti telepítés esetén. A Sherman Crab mindjárt védettebb, és 4-5 ékalakban vonuló példány igen komoly szélességű átjárót tud nyitni.

  • Gyantusz

    tag

    válasz #65675776 #1889 üzenetére

    Igazad van, íme:

    9x19 Luger (8,03 g-os - 124 grs-es - FMJ lövedékkel - MFS termék):
    - Lövedék sebessége (v):
    0 m: 360 m/s, 25 m: 341 m/s, 50 m: 325 m/s.
    - Lövedék becsapódási energiája (E):
    0 m: 518 J, 25 m: 464 J, 50 m: 421 J.

    9x19 Luger (8,03 g-os - 124 grs-es - FMJ lövedékkel - Federal termék):
    - v:
    0 m: 341 m/s, 25 m: 325 m/s, 50 m: 311 m/s.
    - E:
    0 m: 470 J, 25 m: 425 J, 50 m: 290 J.
    Érdekes, hogy a siroki MFS lőszere jobb paraméterekkel redelkezik, mint a Federal-é...
    (és jópár itteni sportlövész ''fikázza'' az MFS-t...)

    Mákom van, mert a 9 g-os helyett pont a 8,10 g-osat néztem, csak 9-esnek írtam... :)
    357 SIG (8,10 g-os - 125 grs-es - FMJ lövedékkel - szintén Federal termék):
    - (v):
    0 m: 412 m/s, 25 m: 384 m/s, 50 m: 360 m/s.
    - (E):
    0 m: 690 J, 25 m: 600 J, 50 m: 525 J.

    357 SIG (9 g-os - 140 grs-es - FMJ lövedékkel - Sellier Bellot termék):
    - (v):
    0 m: 412 m/s, 25 m: 377 m/s, 50 m: 345 m/s.
    - (E):
    0 m: 764 J, 25 m: 650 J, 50 m: 536 J.

    <no és persze azonos köpenyszerelés sem ártalmas, jelen esetben FMJ = Full Metal Jacket>

    Más: Londoni kínzóhelyekről itt egy cikk:
    [link]

    Bár a Tower 2 századdal ezelőtt sem volt éppen ''vidám'' hely...

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • mityku

    aktív tag

    Ha már korábban említve volt a magyar Ansaldo harckocsi (talán daa-raa révén), akkor ime egy link a ''mi'' harcjárműveinkről:
    [link]

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • Gyantusz

    tag

    válasz mityku #788 üzenetére

    Háj, srácok!
    Ma olvastam a 601-900-as hsz-kat (798-nál abba hagytam).
    Adjatok már 1-2 forrást ezekkel az antarktiszi dolgokkal kapcsolatban, mert már megint felnyomtam az agyamat e miatt...
    Reprokaiser írásai ''érdekesek'' (749., 754., 758., 763., 769., 774., 785., 787., 794.), több helyen vitatni valóak, de a források újbóli beszerzése miatt elnapolom a reagálásomat (talán a januári szünetre, amikor több időm lesz, remélem nem kell majd UV-zni...) - ki tudja, a források begyűjtése során még meg is győzhetem magam az igazáról... (konkrétan a zsidó-létszámra gondolok)
    786., 798. hsz. korrekt!

    794. hsz. utolsó bekezdése: A Mein Kampf-ról:
    ''Megkoronázatlan'' Habsburg-''királyunk'' azt mondta vagy 5 éve a könyvre, hogy német nyelvtanilag kész katasztrófa az a könyv, de tartalmilag se különb (bár ő maga osztrák).
    <egyébként tényleg vannak benne akkora baromságok, hogy még!>

    mityku (788. hsz.): ''Ez mind bizonyított és történelem!'' Ez was ist? (forrás-forrás-forrás, olvasni szeretnék! - pontosabban inkább tájékozódni)
    Az ODESSZA helyesen írva:
    ODESSA (Organisation der ehemaligen SS-Angehöringen = Egykori SS-tagok Szervezete) - bár a szótár szerint ''Angehörigen''
    Ld. Frederick Forsyth: Az ODESSA-ügyirat (noha ez regény jellegű olvasmány, de érdekes! - van benne egy zsidó naplója, legalább azt érdemes elolvasni).

    Szóval, mik ezek az antarktiszi dolgok pontosan (na meg a csészealjak, ?antigrav.?)? Hol lehet ezekről olvasni (könyvek)? Érdekelnének ezek a ''misztikus'' dolgok és ''szeretnék'' olvasni róluk, már csak hogy képben legyek má' végre (hátha ''világosságot'' lehetne gyújtani bennük)!
    <és most nem kell szégyelni Kurt Rieder-t, meg a többit sem!>
    A ''sablon'' formában: író-cím-kiadó-évszám (ha nincs évszám, mert előfordul, akkor kiadás).

    Üdv!

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák