Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #2600 üzenetére

    Azért amiért évszázadokig máglyára vetették az istenkáromlókat: Csak. A fennálló világrand így döntött.

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #2601 üzenetére

    pedig azt hittem hogy ez nem így van. sajnos tévedtem :(

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • mityku

    aktív tag

    válasz #65675776 #2601 üzenetére

    Hali!

    Találtam még egy cd-t, ami lehet érdekel tégedet is :D :
    Magyar Királyi Honvéd Haditudósító Század felvételei 1943-1944
    Eredeti rádiófelvételek. 1943 karácsonya keleti fronton harcoló tábori Csendőröknél, valamint Csendőr-nap, 1944. február 14.
    1000 Ft

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • mityku

    aktív tag

    válasz #65675776 #2604 üzenetére

    Ezek a cd-k a Magyar Ház Könyvszolgálat ajánlatában illetve a Szkítia könyvesboltokban megtalálhatóak. Ma vettem egy könyvet (csak 480 Ft volt)(104 oldal,A5 méret):
    G. Mannerheim - A téli háború (1939-1940)
    [Püski kiadó]
    A finn-szovjet harcokat mutatja be Mannerheim marsall emlékiratai alapján.

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • modd3r

    őstag

    Erre kíváncsi lennék:
    [link]

    Remélem a tulajdonos meghagyja eredeti formájában és valóban látogatható lesz.

  • Kain

    senior tag

    válasz modd3r #2606 üzenetére

    Ez engem is érdekelne,úgy is tervezek egy franciaországi utat a jövőben :)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz modd3r #2606 üzenetére

    Érdekes hely lehet. De a szagok sem lehetnek semmik odalent, lévén 61 éve rohad ot a kaja (nem hinném, hogy nagyon volt idejük elvinni).

    Viszont ettől a nácizástól már ki van a tököm, mint ahogy a zsidózástól és kommunistázástól is. Egyetlen hadviselő felet sem lehet azonosítani a politikai/vallási berendezkedésével! Biztos bonyolult lenne leírni azt, hogy német, izraeli, szovjet/orosz/ukrán... Nem tudom olvasta-e valamelyktek P. H. Freyer: Halál a tengereken című könyvét. Az másról sem szól, mint hogy a náci tengeralattjárósok mikor mit tettek. Hánynom kell az ilyen általánosításoktól.Jó ha 5%-uk náci volt. Mondjuk ezzel az SS után a második nácizmussal leginkább átjárt fegyvernem voltak. A tévhitekkel ellentétben az SS sem volt 100%-ban náci. Ez csak a háború elejéig volt igaz. A freiwilligen alakulatok megszervezése volt az első esemény, ami csökkentette az arányt (még a Wiking sem tekinthető erősen náci szelleműnek!). A háború előrehaladtával egyre kevésbé tartották fontosnak a jelentkezők ideológiai elkötelezettségét, kivételt legfeljebb az LSSAH, a Totenkopf és a HJ jelentett. Inkább a rátermettséget, erőnlétet, hogy meg tudják őrízni elit jellegüket. A Wehrmacht és a Luftwaffe soraiban kifejezetten megvetették a nácikat (Galland és Gollob viszonya ezért is volt feszült. Gollob meggyőződéses náci volt ír származása ellenére.)

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #2608 üzenetére

    Ez a tény engem is zavar, mert nagyon sokan katonák voltak és csak a sors sodorta őket e frontra.Vagy esetleg egy eszme vezette őket oda.De ott már nem az eszméért, hanem egymásért harcoltak.És én ezt beszülöm az összes résztvefő katonában, kortó helytől és származástól függetlenül. :R :R :R :R :R :R :R

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • SzalaiG

    addikt

    válasz #65675776 #2601 üzenetére

    Ez jó. Miért piros a vetőgép?
    Komolyra fordítva ez tényleg bűn. Lecsukják érte az embert?

  • SzalaiG

    addikt

    válasz #65675776 #2608 üzenetére

    Megvan ez a könyv, de egy nagyon szubjektív ripacskodás.

    Jó lenne több ilyen helyet találni. :)
    Orogi fegyvereket, ruhát stb.

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #2612 üzenetére

    és a balatoni csatával kapcsolatban milyen könyvet ajánlasz?
    ill a konrád I-II-III hadművelettel kapcsolatban?

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #2614 üzenetére


    A spektrumon megy egy sorozat, melynek a címe: Haditerv.
    Nem tudod mi lehet az angol címe, mert szeretném megszerezni a részeket netről, és nem találok semmit :O Valószínűleg kicsit más a címe......

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #2615 üzenetére

    Állandóan lekések róla hogy felvegyem. De mivel Spektrumról van szó pár hónap múlva úgy is megismétlik.

  • mityku

    aktív tag

    válasz szicsu #2613 üzenetére

    Ha jól tudom Számvéber Norbinak van könyve a Konrad hadműveletekről (pont ilyen címmel {brutál vastag + nehéz, fekete borítójú/szürke} ), ha nem csal emlékezetem!
    Érdemes megnézni a könyveit, mert lehet a balatoni csatával kapcsolatban lehet találsz anyagot tőle. :))

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #2616 üzenetére

    Nekem nagyon tetszik :C
    csak az albiba nincs kábeltv és nem járok sűrűn haza.
    De a film angol, úgy gondolom máshol is sugározták, és van tv -rip belőle,csak meg kell találni

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • szicsu

    őstag

    válasz mityku #2617 üzenetére

    Köszi mindjárt utánanézek :R

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Gyantusz

    tag

    válasz szicsu #2600 üzenetére

    Üdvözlet!

    Bocs szicsu, hogy téged ''pécézlek ki'', de olyan jól cseng a neved... :)

    A szabad véleménynyílvánítás egy dolog, a kegyeletsértés meg egy másik.
    A fickó ügyének pontos joganyagát nem ismerem, így sok ''okosat'' nem akarok írni.
    Az egy dolog (és valós), hogy nem a XX. századi német-zsidó holokauszt volt a legnagyobb, de hogy meg sem történt (holokauszt-tagadás), az finoman szólva is ''necces''. Szerintem kimeríti többek között a kegyeletsértés fogalmát (is), amit pl. itthon a Btk. ''honorál'' (de lehet még más jogszabályok is):

    Az alább idézetek az ''1978. évi IV. törvény a Büntető Törvénykönyvről'' című jogszabályból valóak.
    A büntethetőség:
    ''33. § (2) Nem évül el
    a)  az 1945. évi VII. törvénnyel törvényerőre emelt és az 1440/1945. (V. 1.) ME rendelettel módosított és kiegészített 81/1945. (II. 5.) ME rendelet 11. és 13. §-ában meghatározott háborús bűntettek,
    b)  az emberiség elleni egyéb bűncselekmények (XI. fejezet),
    c)  az emberölés súlyosabban minősülő esetei [166. § (2) bekezdés a)–h) pontjai] ,
    d)  az emberrablás és az elöljáró vagy szolgálati közeg elleni erőszak súlyosabban minősülő esetei [175/A. § (4) bekezdés, 355. § (5) bekezdés a) pont],
    e)  a terrorcselekmény, a légi jármű, vasúti, vízi, közúti tömegközlekedési vagy tömeges áruszállításra alkalmas jármű hatalomba kerítése és a zendülés súlyosabban minősülő esetei, ha a halált szándékosan okozva követik el [261. § (2) bekezdés a) pont, 262. § (2) bekezdés, 352. § (3) bekezdés b) pont]
    büntethetősége.''

    Érdekes fogalom: ''Apartheid
    157. §   (1) Aki az emberek valamely faji csoportja által az emberek egy másik faji csoportja feletti uralom megszerzése és fenntartása, illetőleg a másik faji csoport rendszeres elnyomása céljából
    (1)...
    (4) A (2) és (3) bekezdés alkalmazásában apartheid bűncselekményen az 1976. évi 27. törvényerejű rendelettel kihirdetett, az apartheid bűncselekmények leküzdéséről és megbüntetéséről szóló, New Yorkban, az Egyesült Nemzetek Szervezete Közgyűlésén, 1973. november 30-án elfogadott nemzetközi egyezmény II. cikkének a)/(ii), a)/(iii), c), d), e) és f) pontjában meghatározott apartheid bűncselekményeket kell érteni.''
    Bővebben ld. a Btk.

    Az aláhúzás az én művem.
    Ezek az idézetek a 2005. június 30.-án lezárt Magyar Törvénytárból való!
    Az idézett paragrafusok (más szóval bekezdések) után mindenki utána tud nézni, ha nem teszi (mert az emberek nem teszik), az kimeríti a ''gondatlanság'' fogalmát, ugyanis a Magyar Köztársaság jogrendszere erre lehetősége(ke)t kínál. Nem mentség az, hogy ''nem tudtam róla'' (a jogszabály nem ismerete nem mentesít a hatálya alól), lehetősége mindenkinek megvan rá. (Bár nem vagyok jogász - basztafári, lassan csak azzá válok, de inkább jogismerő...)
    Gondatlanság (Btk.):
    ''14. §  Gondatlanságból követi el a bűncselekményt, aki előre látja magatartásának lehetséges következményeit, de könnyelműen bízik azok elmaradásában; úgyszintén az is, aki e következmények lehetőségét azért nem látja előre, mert a tőle elvárható figyelmet vagy körültekintést elmulasztja.''

    Az utolsó rész fontos: ''a tőle elvárható figyelmet vagy körültekintést elmulasztja''!

    Magyar Közlöny hivatalos honlapja:
    http://www.magyarkozlony.hu
    [link]
    Ingyen letölthetőek .pdf-ben!
    Kis magyarázat:
    A jogszabályok egy részében ()-ben írt dátum a jogszabály Magyar Közlönyben való megjelenési dátumára utal (pl. 45/1997. (XII. 29.) KTM rendelet 1997. XII. 29-én jelent meg a M.K.-ben). A keresésnél fontos még az is, hogy melyik Minisztérium adta ki és mi a jogszabály típusa (törvény, törvényerejű rendelet, rendelet, stb.), mert azonos számmal több jogszabály is szerepel egyazon évben (pl. 1997. évi XLV. törvény (45.))!

    Fószer gondolom tudta, hogy ''vét'' a helyi jogi szabályozok ellen, de azért jó volt neki ''arcoskodni''...
    Ha meg ''megbánta'', azt illik (nem árt) hivatalos formában bejelenteni és nem csak a bíróságon ''enyhítő körülményként'' felhozni (és elnézést kérni nyílvánosan, ld. az 1992-es koreai szépségkirálynőt [link] --- erre írtam azt <2174. hsz.>, hogy itt, Európában ez kizárt, hogy megtegye valaki => inkább sittre vágják)! Ha mindezt megteszi, (esetleg) törlik az elfogató parancsot. Mindenesetre pénzbírságot biztosan ki kell csengessen.
    Úgy egyébként is, hogyan lehet olyat nyílvánosan hangoztatni, amit nem tud bizonyítani (ami ugyebár kapásból ''rágalom'')? Illyetén ilyet hogy lehet ''történésznek'' nevezni?
    Emígyen igazából egy cseppet sem tudom sajnálni, DE kíváncsi vagyok a joganyagára (beszerezni nem fogom tudni mostanában, az tuti)!

    Mellesleg a fickó neve is érdekes: David Irving...

    Tovább Btk. még: ''XI. fejezet: Az emberiség elleni bűncselekmények''.
    De érdekes a ''VIII. fejezet A katonákra vonatkozó rendelkezések'', és az utolsó, a ''XX. fejezet: A katonai bűncselekmények''.

    OFF
    Btk. ''XIII. fejezet: A közlekedési bűncselekmények''
    ENDOFF

    Érdekes végigolvasni ezt a jogszabályt (egyébként kötelező lenne mindenkinek), és nem árt beszerezni (és frissíteni) egy digitális törvénytárat (pl. Complex, vagy MTT).

    Szóval hölgyeim és uraim, nem árt tudni arról, mihez van jogunk és mik a kötelességeink, elvégre ''jogállamban'' élünk!

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Gyantusz

    tag

    válasz mityku #2569 üzenetére

    Pearl Habor-t ne is mond. Meg akartam nézni anno a moziban, de mikor megláttam a bemutatót, letettem a megnézéséről. Szégyen-nem szégyen, csak PC-n láttam. Egyes-egyedül a japán támadás tetszett, annyi rengeteg géppel, de az amerikai flotta már nem (pl. a Ticonderoga-osztály pár példányát is ''elsüllyesztették'', röhej volt...)! Amennyi pénzért kibérelték a US Navy-tól őket, annyiból megcsinálhatták volna az eredeti hajók maketteit is. Csakhát a kevés (idő)befektetés, nagy profit elve... A ''Visszavágás napja'' sem tetszett, főleg ezek a ''hős felvételek'' füstben, meg nagytotálban...
    Szóval nem hagyott bennem pozitív emlékeket a film. Még ''alkotásnak'' is ''necces'' említeni.

    Ennél f@sabb már csak az U-571 volt, amit voltam olyan állat, és megnéztem a moziban (2000. nov. 04. - megvan a jegy). Az 1/3-a körül úgy voltam vele, hogy itt befejeztem a ''film'' nézését és hazamentem, de mivel ilyet még soha sem tettem (azóta sem), így végigszenvedtem a filmet. Mivel voltunk vagy 4-en a moziteremben (Apolló-Kisterem), így gyakorta mormogtam a hangzavarban 1-2 nyomdafestéket nem tűrő dolgot. A rendező biztos csuklott néha.
    Ezek tetejében még van képe a film végére oda írni, hogy a film emléket állít a II. vh. angol tengeralattjárósainak... Ppfff...
    Egyből eszembe jutott Wolfgang Petersen: Das Boot című műremeke, ami 1981-ben lett kiadva. Na gondoltam, az inkább állít emléket úgy az egész fegyvernemnek, és elhatároztam, ha törik, ha szakad, de megszerzem ezt DVD-n. => Külföldi beszerzés...
    Egyébiránt megnézted már a filmet?

    <mod: a ''műveket'' nekem illik csupa vastaggal írni...>

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • szicsu

    őstag

    válasz Gyantusz #2621 üzenetére

    Pearl Habort ért támadás, nekem nagyon tetszet, csak amikor kihangsúlyozták a ''malacka a szuperhős'' figurákat, akkor én is gondoltam néhány cifrát.


    Az U-571 című filmenk valós alapja van, de akkor is van benne néhány hajmeresztő jelenet....
    Én videon néztem meg anno a szép időkben:D

    a stálingrádi csatáról is van film, de nem ''az ellenség a kapuknál'' című filmre gondolok.....

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz szicsu #2622 üzenetére

    És mégis mi ez a valós alap? Az Enigma feltörése nem így zajlott, azt először a lengyelek törték fel. Az amerikaiaknak gyakorlatilag semmi közük sem volt hozzá. Ajánlott olvasmány: John Keegan: A háborús felderítés 5. fejezet (Európa 2005.)

    Hanem gonsolom a Stalingrad-ra. (Tényleg nem értem miért kell keverni a szavak írásmódját. Stalingrad (kizáró)vagy Sztálingrád.)

  • Gyantusz

    tag

    válasz szicsu #2622 üzenetére

    Hát, ha majd lesz kedvem és feles' időm, kikölcsönzöm a ''tékából'' és megnézem újra (ami nem valószínű).

    Az ''előtörténet'' lényegét már felelevenítette daa-raa előttem (2623. hsz.).
    Voltak esetek, amikor a legázolt U-boot-okból mentették ki katonai búvárok a hírhedt rejtjelező készülékeket, gondoltam épp' az egyik ilyen akció lesz a ''filmben'' is.

    Egy rövid elemzése az U-571 című filmnek:

    Beültem ''nagy elánnal'' 2000. végén a moziba, gondoltam, látok újra egy frankó tengeralattjárós filmet, csak a másik szemszögből (a Bas Boot-ot az 1990-es évek elején láttam, ill. a teljes - talán vágatlan - film is ment anno a kereskedelmi TV2-n vagy 6-8 részben 1997 körül (részenként 1 óra körüli volt), még a csatorna első évében, szóval ez a két lemezes ''The Director's Cut'' is csak egy erős utánvágása annak a ''sorozatnak''. Fel is vettem akkor az első pár részt VHS-re, csak a magyar szinkron baromira nem teszett és akkoriban még volt olyan is, hogy az éjfél után újra levetített dolgok eredeti nyelven mentek, felirattal, én meg remélve, hogy a csatorna ezt ''bejátsza'', rávettem mindre... Ami rémlik a ''sorozatból'' az az, hogy napló-szerűen lett forgatva, mint a könyv, minden jelentős nap ideje ki volt írva a képernyőre).
    Naszóval, vissza az U-571-re.
    Az eleje az elment (első 5 perc), ''hokkedli'' angol ''búvárhajó'' alig megy 30 m-rel a felszín alatt és ereszt, mint a tésztaszűrő... Gondoltam frankó, már jól kezdődik. :)
    Kikötve a kikötőben az angol legénység megy ''betintázni'' jó szokás szerint, elvégre estefelé jár az idő.
    Erre másnap reggel jön a parancs (de lehet hogy még hajnalban?), hogy egy zsákmányolt német U-boot-tal érte kell menni egy ''kaputt gemacht''-olt másiknak (?t'án ez volt az U-571?) és az Enigma-t el kell hozni róla. A kijelölt legénység ez a ''bekávézott banda'', aki egy olyan ''tegón'' fog szolgálatot ''teljesíteni'', amire nem is kapott kiképzést, ráadásul minden műszer és bizgerentyű metrikus (elvégre német) és nem az angolszász mértékegységekre van kalibrálva. Szóval a hajón menetben lesznek ''másnaposak''...

    Na, itt felakadt a szemem...

    És a hajó odaért, valami érdekes ''kavalkád'' folytán az U-571-be átszállt csapat vezette tovább a történetet. Elhatározták, hogy ezt a sérült hajót elviszik ''englandba'' (vagy valami ilyesmi). Az U-571 műszaki-mentésére kirendelt ''fejőstehénnel'' (ellátó-tengeralattjáró) víz alatti ''tűzharcot vívtak'' (!), a western-filmekből már klasszikussá vált 3-as párbaj-módszerrel:
    én lövök, nem talált - te lősz, nem talált - én lövök, nem talált - te lősz, nem talált - én lövök (utolsó ''golyó'') meghalsz...
    Szóval itt már nem is emlékeztem, mit csináltam a moziban, ráadásul mindezt víz alatt művelik...

    Aztán ''Auftauchen!'' (felmerülni), javítják a masinát (ha jól rémlik, hisz szétmentek az akkucellák, a diesel meg ramaty volt). De hogy ne unatkozzanak, ''jött'' egy ''német romboló''. A tengeralattjáró orrán levő löveggel frankón kilövik a felépítmény rádiós részét (a robbanás kifogástalan volt!), aztán mindenki iszkol be a testbe és közben a német hajóról lövik őket, ''mint állat''. Volt ott minden, 1898M Mauser-től kezdve 20-37 mm-es légvédelmi gépágyúkon át, még az orron levő főfegyverzet is bekapcsolódott az U-571 lövésébe. ''Természetesen'' ezek a gépágyú-lövedékek (20-37 mm űrméret) is frankón lepattantak a tengeralattjáró tornyáról, mint valami Nájtrájder-rész... Ráadásul a főfegyver hogy-hogy nem, állandóan mellé lőtt a ''tengónak''. Irányzott lőtáv kb. 300-500 m. Biztos úgy imbolygott az a szerencsétlen hajó, hogy eccersembírtákeltalálnivele...

    Hhhmmm...

    Aztán ''Klarmachen zum Tauchen!'' (merülésre felkészülni) oszt mennek lefelé, dicső német motorok pedig utolsó lehelletükig szolgálják az ''igaz ügyet''. Rájönnek, hogy még van egy ''halacskájuk'' a farban levő vetőcsőben. Nosza! Elárasztják. A ''tengó'' pedig éppenhogy, ''klasszikusan'', pár centivel (!) a német hajó gerince alatt elslisszol és azzal az utolsó, ''mindentvivő'' torpedóval sikerül kilyukasztani a bárkát.
    És mindenki boldog...
    Valahogy elhagyják a tengeralattjárót, mert a következő emlékem a ''filmből'' az az, hogy narancsszínű naplemente van, a víztükrön megcsillanó napfényben apró fekete pont mutatja a mentőcsónakot és a kép baljából (?vagy alul-középről?) berepül egy Catalina... ([link])

    És még van arca a fószernak oda írni, hogy a film emléket állít II. világháborúban harcolt angol tengeralattjárósoknak...

    Hááát, én nem is tudom, erre a giccsparádéra-maszlaghalmazra mit is lehet mondani.
    Követném vicces-Pistike szövegét:
    ''- Tanárnő, csúnya szavakat lehet használni?
    - Nem, Pistike, nem lehet.
    - Akkor nem mondok semmit.''

    Azt tanácsolom, aki teheti, az hagyja ki az életéből ezt ''filmet''!

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Gyantusz

    tag

    válasz Gyantusz #2624 üzenetére

    Megint bamba voltam: U-boot helyesn U-Boot.

    szicsu: légi szállítós hsz-t ''elvileg'' kedd este küldöm el, hétfőn-kedden ''szélesebb sávszélességű'' helyre utazok, úgyhogy ráérek értelmes linkeket keresgetni.

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • mityku

    aktív tag

    válasz Gyantusz #2621 üzenetére

    Hali!

    Én is így voltam vele, a japán támadás illetve előkészületek tetszettek! (mikor a torpedóra pl. ráteszik azt a fa toldalékot) Egyébként pc-n és tv-ben láttam én is csak! :D Nincs az a pénz, hogy moziban kifizettem volna érte bármennyi pénzt is! Ami nagyon idegesített a filmben az a Cuba G. Junior (néger fazon) [bocs, ha rosszúl írtam a nevét esetleg], amikor ott üvöltve lövöldöz azzal a ''gépágyu''-val (javíts ki, ha nem az). Számomra az valami förtelmes, olyan tipikus amerikai idiótizmus volt, ahogy ábrázolták abban a pillanatban ezt a szerencsétlent!

    ''A ''Visszavágás napja'' sem tetszett, főleg ezek a ''hős felvételek'' füstben, meg nagytotálban...''
    Ez melyik film? :F

    U-571
    Jááááájjjjj! :(( :O
    Azt se kellett volna látnom (szerencsére csak pc-n láttam)!!
    Bevallom első 5-10 perc jó volt, mikor a német tengeralattjárón mutatják a legénységet, mindenki kussol - alig mernek megszólalni, ne hogy meghallják őket! :R
    De te itt angol hajóról beszélsz, a filmben nem amcsik mentek az Enigma-ért? Valamint nem zsákmányolt U-boot-tal mentek, hanem csak egy saját tengeralattjáró tornyát alakították át a kikötőbe (hegesztettek ottt minden félét). Na aztán mikor átjutottak az U-571-re ott voltak gondok a német feliratokkal és a más mértékegységekkel!
    Ha jól emlékszem a filmben egy gyerek tudott németűl az egész hajón, és hát az Ő segítségével sikerült a ''járművel'' rendesen közlekedni! :D
    Szánalmas film, akár a Pearl Harbour! [5-10 perc ami ténylegesen jó benne]
    Das Boot-ot megnéztem!!! :D :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
    (véleményem)

    [Szerkesztve]

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • mityku

    aktív tag

    válasz mityku #2626 üzenetére

    Visszavágás napja, mikor Tokiót bombázzák?
    (p. h. végén) --- asnnyit érdemel a film, hogy kisbetűvel írjam le a címet!!!) :D :DDD

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • SzalaiG

    addikt

    válasz mityku #2627 üzenetére

    Ezek mind amcsi filmek. Mi lenne, ha egyszer a német oldal is be lenne mutatva?

    Pearl Harbour - most akkor tudtak róla előre az amik vagy nem?

  • SzalaiG

    addikt

    Black Hawk Down - Sólyom végveszélyben
    Ez szerintetek milyen volt? Nekem tetszett.

  • JagdPanther

    aktív tag

    válasz SzalaiG #2629 üzenetére

    szerintem is jó volt csak kissé röhelyes ahogy a konvolyt ide-oda rendelgették meg amikor lelőtték az egyik helikoptert akkor engedték a többit ottmaradni. amugy ha eltalálják a hátsó rotort akkor enm kéne egyből elkezdenie pörögni ezerrel és földbecsapódni de nagyon gyorsan?

  • SzalaiG

    addikt

    válasz JagdPanther #2630 üzenetére

    Elég élethűnek tűnt. Tárcsere, hullák, leszakadt testrészek...
    Jól meg lett csinálva.

  • sharpapa

    aktív tag

    válasz SzalaiG #2628 üzenetére

    Az amcsik nem. Egy könyvben olvastam hogy az oroszok (egy kém útján) viszont tudtak róla.

    "Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

  • szicsu

    őstag

    válasz #65675776 #2623 üzenetére

    Az amngolok is nagy energiákat fektettek a kód feltörésébe, egy egész részleg fejtegette. És még egy ''kis'' számítógépet is építettek hozzá.
    Vagy rosszul tudom?


    Nem keverem, hanem a gépeliési technikám még nem tökéletes.Fáradtan és álmosan beugrik néhány hiba :B

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • #65675776

    törölt tag

    válasz SzalaiG #2629 üzenetére

    Jó film, kitűnő megvalósítás. Még a legapróbb részletekre is odafigyeltek.

    Ha érdekel a német oldal: Das Boot (A tengeralattjáró), Stalingrad.


    JagdPanther: Röhejes, vagy sem: ez történt a valóságban. Nem gondolták, hogy lesz komoly ellenállás a városban. Beszopták. Egyébként a szokásosak voltak a kudarc okai.

    1. Nem megfelelő politikai támogatás, a politikusok nem igazán tudták mit akarnak Emiatt nem nyertek az amerikaiak Vietnam-ban. Nem is volt tervük arra nézve hogyan nyerhetnék meg a háborút. Megtiltották az Észak-vietnami repterek, kikötők, olajfinomítók támadását!!! És mindez mikor derült ki? Amikor Johnson leköszönt. Amikor Nixon kiadta a parancsot a Linebacker elindítására egyből lehetett eredményeket elérni. Néhány nap alatt teljesen megbénították az Észak-vietnami gazdaságot. Mit tesz a határozottság. És ugyan ezeket a hibákat követték el Szomáliában is. Kezdetben ott volt 20000 tengerészgyalogos. Addig rend is volt. Meg lett volna a lehetőség a lázadóvezérek kiiktatására. De nem tették meg. Ahogy kivonták a bőrnyakúakat alszabadult a pokol.

    2. Amikor volt elhatározás, akkor viszont kapkodtak. Pedig lett volna alkalmuk előre megtervezni az akciót, összegyűjteni a szükséges eszközöket. Nem tették meg. Előre látható volt a kudarc.

    3. Lebecsülték az ellenfelüket. A lehető legnagyobb hiba!

    Csak abban az esetben ha leáll, vagy leszakad a farokrotor. Akkor sem ész nélkül. Jelen esetben nem ez történt. ''Csak'' megsérült a transzmissziós rendszer. Amíg forog a farokrotor, addig termel ellennyomatékot, ami kiegyenlítse a főrotor nyomatékát.
    És egy érdekesség ezzel kapcsolatban: ha megnézed egy Mi-24 farokrészét, azt látod, hogy a faroktartó el van csavarva. Ennek köszönhetően a farokrészen 200km/h sebesség felett kellő mennyiségű ellennyomaték ébred a főrotor nyomatékának semlegesítésére. Persze lebegésben ez sem segít.


    szicsu: A témáról figyelmedbe ajánlott könyvet ajánlom beszerezni (ha be lehet egyáltalán. Tavaly novemberben jelent meg,de egy ismerősöm idén már nem tudta megvenni, még csak meg se tudják rendelni a kereskedők!), eléggé részletes. A lengyelek (igazából mindössze néhány matematikus) teljes egészében matematikai úton törték fel az Enigmát (nem kis teljesítmény!) és felismerték a gyengeségeit. Ezen eredmények alapján rekonstruálni tudták a gépet (több példányt is építettek)! Mindezt átadták az angoloknak, akik nem a nulláról kezdték a feltörést! Ráadásul sokkal komolyabb háttérrel. Nekik alapjában már csak a változásokat kellett követniük és alkalmazkodni hozzájuk.

  • JagdPanther

    aktív tag

    válasz #65675776 #2634 üzenetére

    tudom hogy további OFF meg szemét is vagyok mert nem hagyom lecsengeni a kérdést és a hozzá kapcsolódó válaszokat de apropó bőrnyakúak: szerintem a Jarheads is jó film (ez már nagyon off...)

  • mityku

    aktív tag

    válasz SzalaiG #2628 üzenetére

    Hali!

    Úgy fogalmaznék, hogy voltak erre utaló jelek (amiket nem értelmeztek rendesen illetve hibásan értelmezték).
    Filmek terén ugyanazt tudom mondani mint daa-raa! :))
    Das Boot + Stalingrad
    Én még sajnos a Stalingrad-ot nem láttam, de a hiányt pótolni fogom mindenképpen, mert nagyon kíváncsi vagyok, milyen módon mutatják be ezt a hadszinteret (bár gondolom a maga teljes brutalitásában, valósághűen) [hála istennek itt se fog feltűnni végre a vigyorgó rágózó amcsi katona képe,nem lesz amerikai zászló nagy totálban]. :DDD :D

    A sólyom végveszélyben nekem is nagyon bejött! :)

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • mityku

    aktív tag

    válasz JagdPanther #2635 üzenetére

    Ez melyik film??
    :F

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • JagdPanther

    aktív tag

    válasz mityku #2637 üzenetére

    ja bocs magyar nevén : Bőrnyakúak, idei film. egy tengerészgyalogos újonc szemszögéből mutatja be a Sivatagi róka hadműveletet és előzményeit, kicsit hasonlít a Black Hawk Down-ra de nem megy annyira bele a haditechnikai részbe, inkább a katonák lelki világára és problémáira mutat rá

  • szicsu

    őstag

    válasz JagdPanther #2638 üzenetére

    És jó,megéri megnézni?

    ''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

  • Gyantusz

    tag

    válasz mityku #2626 üzenetére

    U-571: angol-amerikai
    Igazad lehet, valószínűleg én is ''betintáztam'' a film előtt, ha ennyire nem emlékszem rá...

    Pearl Harbor:
    Cuba ordibálása szerintem 4 db Browning M2 mögött volt, de lehet már ekkor sem voltam józan... (lehet én is vele őrjöngtem...)
    (Amúgy ha az volt, akkor az nehézgéppuska kategória, névleges űrméret 12,7 mm, de inkább az eredetit illik használni: .50 <25,4 mm * 0,5 = 12,7 mm>, lőszer .50 BMG),
    (mint írtam, az ágyú = 20 mm, vagy a feletti, az hogy ''gép'', az a töltési-ürítési folyamatot mutatja => öntöltő, és az, hogy valami automata, vagy félautomata, az az elsütő szerkezet milyenségét jelenti; a ''gépfegyverek'' (géppisztoly, -karabély, -puska, -ágyú) öntöltőek és automata elsütőszerkezettel rendelkeznek - amiben esetleg lehet tűznemet <egyes lövés, rögzített sorozat, sorozat> szabályozó alkatrész is)


    JagdPanther:
    A könyvben amúgy kettőnél több MH-60L-t vertek le az égből, a 2. roncs felett is kapott - azt hiszem - kettő is RPG-találatot, de mindegyik le tudott szállni a reptérre, ill. az egyik annak közelébe (1ik hajtóművének kakukk lett). A könyv bővebb elemzése (bár már olvasta mindenki): [link] kicsit ''bő lére'' lett eresztve... A film más utirányban lett felvéve, mint a könyv ([link]).
    Farokrotor-sérülések lereagálását tanítják mindegyik komoly légierőben, a Mi-24 esetén ez nem kap akkora hangsúlyt, mint daa-raa is említette, úgy van kialakítva a farok (asszmetrikus, ld.: [link]). Persze csak biz. seb.tartomány felett működik a dolog.
    A 160. SOAR-ban (Special Operation Aviation Regiment = Különleges Hadműveleti repülőezred --- US Army) a legjobbak legjobbjai repülnek, ki vannak képezve ilyen esetekre is. Az ezred nagyon sokat repül, szinte minden ''forró területen'' ott vannak.
    Egy gépük (a katonák ''fejkitakarása'' nem a véletlen műve!):
    [link] -> Walkarounds (felső menü)-> itt ''Helicopter walkarounds'' -> ''MH-60L Blackhawk Special Ops.''
    Matt feketék a gépek (általában, mivel éjszaka repülnek), gyári sorozatszámaik nincsenek felfestve.
    Ja, nevük: Night Stalkers = Éjszakai Vadászok.
    No és persze a Pentagon kölcsön adta a forgatásra azt a pár gépet legénységgel együtt.

    Én is OFF-olok (szokás szerint): ma este, 21:15-kor Duna TV: Apokalipszis most - The Director's Cut
    Alapmű.
    ENDOFF

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • kyklops

    csendes tag

    válasz mityku #2636 üzenetére

    idézet:
    ''Filmek terén ugyanazt tudom mondani mint daa-raa!
    Das Boot + Stalingrad
    ''

    Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy érdemes megnézni még :

    Elem Klimov: Jöjj és lásd

    kritika:

    Jöjj és lásd
    Háború és háború

    Faragó Vilmos



    „...a fasiszták legszörnyűbb tetteinek egyike nemcsak az, hogy ölték, irtották a mieinket, hanem az is, hogy bennünket ölni, irtani kényszerítettek.”

    (Kuzma Csornij, belorusz író)



    Ha Napóleon oroszországi hadjáratának epikai ábrázolásában átugorhatatlan mércévé vált a Háború és béke, akkor Hitler oroszországi hadjáratának filmes ábrázolásában ugyanilyen mércévé válhat a Jöjj és lásd!. Grandiózus alkotás, a filmművészet csúcsteljesítménye. Ez persze lapos reklámmondat, s még laposabb mondatokat toldanék hozzá, ha a két mű mérceazonosságának tételezése után a két mű tárgyi, műfaji, ábrázolásbeli különbségeinek iskolás sorolásába kezdenék. Egyetlen tárgyi különbségtevést mégis megkockáztatok, noha iskolás evidencia ez is: amit a tolsztoji nagyepika összemarkol, az egy korszaktörténet totalitása, az orosz élet teljessége, halállal és születéssel, munkával és szerelemmel, tragédiával és idillel, csatatérrel és bálteremmel, vagyis valóban háború és béke. Amit a klimovi mű összemarkol, az csak egyetlen korhelyzet totalitása, itt az emberölés a munka, itt vérrel fröcskölődik a szerelem, itt az idill is tragikus, itt minden helyszín csatatér, ez tehát háború és háború.

    Miért kell nekem ez az evidencia? Ugrópontul, hogy egy újabb evidenciához jussak. Ahhoz ugyanis, hogy Elem Klimov műve, a filmes műfajbesorolás szerint, háborús film. Nyomasztóan nagy előzményekkel. Nyomasztóan nagy: ezen mennyiséget is értek, a szovjet és a nemzetközi filmgyártás termékeinek ezernyi darabját, épp eleget ahhoz, hogy a téma és a műfaj összes lehetőségét kiaknázva higgyük, s a túltelített néző csömörétől tartsunk. És a zsánerváltozatok sokaságát is értem rajta, a honvédő-patetikus szovjet zsánert, az érzelmes-önironikus angolt, a naturalizmusában is jólfésült, a hollywoodizmus alapbetegségeitől szabadulni nem tudó monstre-amerikait, a patentra készülő partizán-jugoszlávot – s mintha ezek a zsánerek is kiüresedtek volna. De a jó teljesítmények sokaságát is értem rajta, mert persze készültek jó amerikai–angol–jugoszláv háborús filmek, az óriási szovjet kínálatban pedig remekművek is, amilyen az Emberi sors vagy a Ballada a katonáról például – már-már a túlhaladhatatlanság, sőt az utolérhetetlenség benyomását keltve. Elem Klimov előtt az a kérdés állt: lehet-e még háborús filmet készíteni?

    A Jöjj és lásd!-dal válaszolt a kérdésre. Olyan filmmel, amelyet a szemlélet, a szándék újdonsága és a művészi tökély tesz lenyűgöző válasszá.

    A forgatókönyvíró Alesz Adamovics és Elem Klimov ugyanis a legszörnyűbb realitásában mutatja be a háborút; olyan irtózat mered ránk a vászonról, amelyet az Apokalipszis, most, ez az „élethű hadijáték” (ahogy Klimov nevezi egy interjúban) sem tudott felidézni, de a bennünk keltett hatás az, hogy a háborút – éppen ezért – nem fogadjuk el realitásnak. Kamaszhősével poklokat járat meg, a poklokban emberhúst égetnek a háború ördögei, az elviselhetetlenségig fokozott iszonyra a kamaszfiú hatalmassá tágult pupilláin át tekintünk, kamaszos arcát öregemberivé ráncosítja, amit végigél, mert Adamovics és Klimov ezt kutatja: „mi is az ember, micsoda tartalékai lehetnek erkölcsi és más tulajdonságainak”, ha ilyen kegyetlen próbára tétetik, de a bennünk keltett hatás az, hogy a háborút – éppen ezért – nem fogadjuk el emberi állapotnak. A háború realitás, túl a realitáson. A háború emberi, túl az emberin. „Pusztán a háború borzalmait ábrázolni, emlékeztetőül – bizonyára ennek is van értelme. De a művészet fő küldetését akkor nem teljesítettük” – nyilatkozta Klimov. A Jöjj és lásd! háborús film a háború ellen. Vagy másképpen: maga is háború, a humanitás háborúja a totális dehumanizálódás veszélye ellen. Akik a legnagyobb terheit viselték a második világháborúnak, nem csoda, hogy mindenkinél ők érzik legmélyebben a fölénk magasodó harmadik fenyegetését. Coppola Apokalipszis, mostja azért „élethű és sikkes színház” – mondja Klimov, bántó él vagy szakmai gőg nélkül –, mert „a rendezőt magát nem gyötörte meg ez a háború. Nem érzi, mi a háború valójában, és akaratlanul is megtéveszti az embereket, hamis képzeteket keltve bennük a háború iszonyatáról”. Aki érzi, az előérez. A Jöjj és lásd! ezért több emlékeztetésnél, ezért figyelmeztetés.

    Mindettől persze még rossz film is lehetne. „Ezért a stílus kérdése – alapvető kérdés” –nyilatkozta a rendező. És itt most olyan filmszakmai elemzésnek kellene következnie, amelyben illetékességem csődjét jobb eleve bevallani. Profik dolga, hogy ezt az elemzést, tanulságul a szakma számára, elvégezzék. Legyen elég néhány átlagnézői reflexió:

    „A stílus kérdése.” Milyen stílus is ez? Azé a kemény realizmusé, amely a tapinthatóságig valóságos tárgyi világot a rémlátomás szférájába emeli. Mintha az ébrenlétben láthatónál is elevenebb álomvízió átélői volnánk. Olyan erős érzelmi sugárzás hatása alá kerülünk, mintha nem is csak részesei volnánk a történetnek, hanem azonosak volnánk szereplőivel; mintha mi magunk emelnénk fegyvert egy gyűlöletes arcképre, s mi eresztenénk le tétován e kép csecsemőváltozata láttán; mintha a tárgyak is mi volnánk, a lángoló faházak, a bombaszilánktól roppanó fenyőfák, a fűszálak is, melyeknek hegyén ott borzong a közeledő iszony előérzete. Nincs olyan jelenetsor, sőt kocka, amely ne súlyosulna tartalommal. Itt minden jelent valamit: a szó, a zörej, a látvány. Mert tökéletes egységben erősítik egymást, s akkora a hitelük, hogy noha konstrukciós mestermunkáról van szó, konstruálás helyett in statu nascendit érzékelünk: minden itt és így és most történik előttünk, benne vagyunk a történésben, és semmi sem történhet másként.

    De semmi sem történhet itt és így és most – csak filmben történhet. A Jöjj és lásd! minden ízében film. Ez persze ostobán hangzik, ha nem teszem hozzá: most is ritka még, hogy egy film minden ízében film legyen. A Jöjj és lásd! ritka bizonyítéka annak, hová juthat ez a fiatal művészet, ha egyszer nagykorú lesz.



    Forrás:filmvilág.hu

    Véhicule Blindé Léger

  • SzalaiG

    addikt

    Annyi pénzből amit a világ fegyverekre és háborúkra költ, soha senkinek nem kéne éheznie és mindenkinek lenne háza, kocsija, rendezett élete...
    Miért nem lehet így élni? :(

  • JagdPanther

    aktív tag

    válasz SzalaiG #2643 üzenetére

    csak meg kell nézni az emberiség történelmét: háború és háború, háború utáni gazdagodás/szegényedés, újra háború, és így tovább. és a háború olykor hasznos is lehet: túl nagy népszaporulat(=>előbb-utóbb éhínség) ellen hatékony, nagyon. de gondolom ez költői kérdés volt részedről...

  • mityku

    aktív tag

    válasz Gyantusz #2640 üzenetére

    A betintázás elfogadott, sőt kötelező! (ilyen film esetén) :D :D

    Cuba pontosan ott üvöltözött ahol mondod, de nem emlékszem pontosan, hogy hány ''nehézgéppuska'' volt előtte! :(( De szerintem 4 nem volt!˙[aztán lehet tévedek és neked van igazad]
    De akkor is röhej volt, amit művelt!!!

    JagdPanther:
    A film így már ismerős! Talán a tv2-s Moziverzumban láttam valami előzetest belőle, annak kapcsán, hogy egy magyar srác is játszik benne!
    Moziba mikor volt? Érdemes beszerezni majd?


    Apokalipszis most-ot nézze mindenki!!!! ;] Egyébként mondja már meg valaki, hogy a filmben Harrison Ford kit alakít? Mert nem jöttem még rá! :F :D (bocs a lámaságért!!! :DDD )

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • mityku

    aktív tag

    válasz kyklops #2641 üzenetére

    Így amit írtak róla nem tűnik rossznak! Érdemes lenne megnézni, a filmben említett Apokalipszis most nekem nagy kedvencem! Egyik kedvenc jelenetem, ahol igazából magvas mondanivaló igazából nincs :D , az a rész, amikor nekiállnak szörfözni a parthoz közel és közben a vietkongok lövik rendesen őket! Martin Sheen a szemére veti a ''főnök''-nek :DDD, hogy nem a legalkalmasabb az idő a kimaradáshoz! Ezt zokon veszi a ''főnök'' és a válasza erre az, hogy ha azt mondja, hogy nyugodtan szörfözhet, akkor itt biza szörfözhet!!! :C :DD
    Nagyon állat film! ;]

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • #65675776

    törölt tag

    válasz JagdPanther #2638 üzenetére

    A Desert Fox hadművelet 1998 dec. 16-18-ig tartoó légicsapássorozat volt. Gondolom nem ekkor játszódik a film. De tévedhetek (mármint a filmet illetően). Túlsok amerikai vér nem folyt akkor ott. [link]

    A legutóbbi (szám szerint a harmadik) Öböl-háború az Iraqi Freedom fedőnevet viselte. [link] Akit érdekel a téma, annak kötelező elolvasni: John Keegan: Az iraki háború (Európa, 2004).


    Gyantusz: A gépfegyverek nem öntöltők, hanem önműködőek! Lényeges különbség. Öntöltő esetén a fegyver lövés után csak űrít, felhúzza a zárszerkezetet és betölti a soron következő lőszert (sorrend változhat). Önműködő el is süti. Az automata/félautomata amerikai eredetű kifejezések, ők maguk is elég kaotikusan alkalmazzák (pl öntöltő pisztoly automatic, öntöltő karabély (pl B+T 96) semi-auto. Pedig működésre ugyan az a kettő). Maradjunk inkább a pontosan definiált magyar terminus-technicus-oknál!

    Mivel nem láttam a Pearl Harbour-t (és nem is tervezem megnézni, múltkor is inkább a Duna TV-n az Igazak-at néztem, az legalább film) nem tudok állást foglalni abban mi is az említett fegyver. Az amerikaiak is alkalmaztak négycsövű 20mm-es légvédelmi gépágyút!

    (Viszont ez alapján a kép alapján egyértelműen 50 Browning-okról van szó: [link])

    A Man of Honorban Cuba Gooding Jr. egész jót alakít, persze neki is vannak szarabb filmjei.


    kyklops: És a Te saját véleményed mi a filmről? (Láttad-e egyáltalán?) Minket igazából az érdekelne, nem a fizetett kritikák. Nem tudom olvastad-e a topicot, de mi alapvetően a harci események és technikák szemszögéből vizsgáljuk egy film valósághűségét. A Háború és béke kitűnő irodalmi mű, de a mi szempontjaink szerint nem állja meg a helyét! (Háborús filmbe minek szerelmi szál? Érdemes megnézni a Pearl Harbour-t mit eredményezhet.) A fasisztázásról nem is olyan régen kifejtettem a véleményem.

    Gyantusz is belinkelte a Black Hawk Down magyar fordítását, de arról már véleményt nyilvánítottunk (mármint a fordításról). A kritika elég érdekes. Melyik állhat közelebb a valósághoz: a film, vagy a könyv? Érdekes kérdés. A film készítőinek munkáját segítette jópár az eredeti akcíóban résztvevő veterán. Gondolom nem sokat beszéltek mellé.


    SzalaiG: Ez genetika, nem tehetsz ellene semmit. Ebben szerintem igaza volt Hitlernek, a háború a természetes szelekció része, jelen van az állatvilágban is!

    Az éhinség ellen a legtöbbet maguk az éhezők tehetnék. Nem csak várniuk kellene a segítséget, hanem meg is kellene mozdulniuk és változtatni. De nem úgy, ahogy Zimbabwe-ben tették. Ott ugye az elnök biztatására elkezdték a benszülöttek elfoglalni a fehér telepesek farmjait. Eredmény: összeomlott az ország teljes élelmiszerellátása és közel teljes gazdasága. Aztán nagy pofával elkezdtek segélyeket követelni. Hát LFS! Mindenki viselje a tettei következményét!

    Az általános amerikai és brit politika: alapvetően nem élelmiszersegélyeket adunk a rászorulóknak, hanem eszközöket (a legtágabb értelemben véve, persze a fegyverek kivételt képeznek) ahhoz, hogy megtermeljék maguk. Vagy az élelmiszert, vagy a beszerzéséhez szükséges javakat.

    Afrika egyáltalán nem szegény. Ásványkincsekkel az egyik legjobban ellátott területe a Földnek! Csak faszul használják fel ezeket az adottságaikat.


    mityku: [link] (már megint Lucas kerül elő vele kapcsolatban... De szerepel a filmben ''Morpheus'' is!)

  • JagdPanther

    aktív tag

    válasz #65675776 #2647 üzenetére

    Elnézést, (ismét) neked van igazad: nem a Desert Fox körüli eseményekről szól, hanem az Öböl-háború azon részéről amikor Irak lerohanta Kuvitot és az amcsik mentek helpelni és pár nap leforgása alatt hát eléggé elverték az irakiakat. tényleg mi is az abban az időszakban végrehajtott nagyszabású hadművelet(ek) neve ha már itt tartunk?

    visszatérve a filmre: nem túl hosszú(90) perc, nem olyan tipikus háborús film ami a csatákra, harcokra koncentrál, ez inkább a főszereplő körüli történésekkel foglalkozik, egyszer mindenképpen ajánlom megnézni, nem feltétlenül moziban, mert lehet egyeseknek csalódást okozna a film(én is a ''virágbolti'' verziót tekintettem meg :B )

  • #65675776

    törölt tag

    válasz JagdPanther #2648 üzenetére

    Az amerikaiak Deser Storm hadműveletként hivatkoznak rá. Ennek előkészítése (pontosabban a hadfelszerelés térségbe juttaatása) Desert Shield néven zajlott. De csak az amerikaiaknál! A britek azonos feladatú hadművelete Granby fedőnéven zajlott (illetve a háború is). [link]

    A szárazföldi harcok tényleg csak kb 100h ideig tartottak (ez is csak a szövetséges támadás megindításától igaz, kisebb összecsapások korábban is voltak). A háború teljes időtartama viszont 1991. jan. 17-1991. febr. 27-ig terjed. Ekkor deklarálták Kuvait felszabadítását.

  • JagdPanther

    aktív tag

    válasz #65675776 #2649 üzenetére

    De hülye vagyok, hisz a filmben is elhangzik a Desert Shield mint a ''küldetés'' fedőneve! na szóval a Desert Shield kezdetétől a harcok végéig játszódik a film, kösz a helyreigazítást :)

Új hozzászólás Aktív témák