ZiO Lupus L1 és Premium P1 - kínai nagyik

Hirdetés

Menü, funkciók

Noha formailag némi különbség volt a két telefon között, a szoftver és a menü az utolsó karakterig egyezik, tehát az itt leírtak mindkettőre érvényesek. Az nyilván sejthető, hogy túlzottan komoly funkciólistára nem kell számítanunk és valóban így is van, ezek a telefonok bőven kimerítik a fapados jelzőt. A bekapcsoláskor jókora csilingeléssel kelnek életre és ezt sehogy se sikerült kikapcsolni, még néma módban se. A menü extrém egyszerű felépítésű, mindennemű grafikai megoldást nélkülöz, sehol egy ikon vagy ilyesmi, csak és kizárólag szöveges a felépítése. A főképernyőn azért vannak ikonok, ezek jelzik a térerőt, az akku töltöttségét és hasonlókat. Egyébként itt a szolgáltató nevét, valamint a dátumot és időt látjuk.

ZiO Premium P1 ZiO Premium P1

A középső billentyű megnyomásával jutunk a menübe. Az első rögtön a névjegyzék, és a SIM-en felül 250 név eltárolható a belső memóriába. Ez sok előnnyel nem jár, mert ugyanúgy egy névhez egy számot rendelhetünk. A következő az üzenetek, nyilván kizárólag SMS-ről lehet szó. Itt saját memóriát nem kapunk, az írás meg alapvetően egyszerű az óriási gombokkal. Írhatunk 160 karakternél hosszabb szöveget is, viszont kellemetlen, hogy karaktermód váltáskor át kell lépkedni az összes többi beviteli módon. Elvileg van magyar prediktív bevitel is, ilyenkor rögtön 70 karakterre csökken a üzenet hossza, de még furcsább, hogy gépeléskor nem reagál a gombokra. Az ember üti be a karaktereket és nem jelenik meg semmi, ráadásul még a funkciógombok is „megfagynak”. Ez bizonyára valami szoftveres baki lehet (főleg, mert más nyelven ugyanezt csinálja).

ZiO Premium P1 ZiO Premium P1

Ezután jön a hívásnapló, ami elég egyértelmű dolog, majd pedig az üzemmódok, más néven profilok. Itt állíthatjuk a hívás, üzenetjelző és ébresztő dallamokat, illetve a hangerőt, van gombhang (baromi hangos ez is), sőt még rezegni is tud. Négy gyári profil van, a konferencia elnevezésű mosolyt csalt az arcomra. Magát a csengetést elnémítani, illetve rezgésre állítani profilváltás nélkül, egy gombnyomással is van lehetőségünk. A további extrák között van egy naptár, ami kizárólag dátumok megnézésére szolgál, havi nézetben. Kapunk egy ébresztőórát, ami ismételni is tud, tovább egy alapfunkciós számológépet. Az M1 és M2 jelzésű gombokhoz közvetlen hívás rendelhető, a főképernyőn ezeket megnyomva azonnal tárcsázódik a beállított szám. Az SOS gomb is hasonlóan működik, ezt kicsit nyomva kell tartani, ekkor SMS-t és hívást is küld a megadott számra. Végül egy okos apróság, hogy az egyébként se bonyolult és zsúfolt főmenűből elrejthetjük azokat a pontokat, amikre biztosan nem lesz szüksége a leendő tulajdonosnak.

ZiO Premium P1 ZiO Premium P1

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények