YotaPhone 2 - nagy orosz forradalom

Adatátvitel, akkumulátor

Adatkommunikációs szempontból a YotaPhone 2 kvázi mindent tud, ami elvárható. A 4G támogatás adott, (Cat.4) a WiFi modul korrektül működik, nem hiányzik a 4.0-s Bluetooth, a GLONASS műholdakra is támaszkodni képes GPS és az NFC sem. A microUSB Slimport támogatással bír. Egy darab böngészőnk van, méghozzá a Chrome, ezt különösebben nem szükséges bemutatni, teszi a dolgát, gyors, a gördítés és a nagyítás akadásmentesen történik.

YotaPhone 2 YotaPhone 2

A YotaPhone 2 egyik legfontosabb pontja az akkumulátor, amely nem hozzáférhető. Hivatalosan 2500 mAh teljesítményű, ami manapság már nem számít kiemelkedőnek, ám ebben a készülékben ügyesen kihasználva a hátsó kijelző képességeit igen hatékony. Ha a szokásos módon közelítjük meg az eszközt, akkor felére csökkentett fényerővel kábé 5 órás streaming videózásra tudjuk rávenni a masinát. Ez átlagosnak mondható, ha viszont kicsit nekiállunk szórakozni a YotaEnergy nevű beállítási lehetőséggel, akkor beállíthatjuk, hogy a telep hány százalékos töltöttségi szintjénél kapcsolgasson le bizonyos funkciókat a gép, amivel végül odáig juthatunk, hogy marad a hívás és az SMS, mindez kizárólag az e-ink kijelzőt használva. És ilyenkor még 10-15%-os töltöttségi értéket megadva is azt jósolja a masina, hogy napokig elketyeghet. Csutkára töltött akkuval ugyanígy kinyírva a funkcionalitás zömét a hátlapi widget 16 napos készenléti idővel kecsegtet. A gyártó állítása szerint ha a navigációt átrakjuk a hátsó kijelzőre, akkor 18 órán keresztül tud működni a telefon, ha csak olvasgatni akarunk ebookot, akkor azt 109 órán át tehetjük meg, zenehallgatásra pedig 92 órán át támaszkodhatunk a YotaPhone 2-re. A készülék ismeri a Qi szabványt, képes a vezeték nélküli töltésre is.

YotaPhone 2
[+]

Értékelés: YotaPhone 2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 4 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Nem kérdés, hogy a készülék nagyon izgalmas ettől a két kijelzős trükktől. Az is vitathatatlan, hogy az elődmodellhez képest óriásit fejlődött. Mindezeken túl remekül össze van rakva, kifejezetten jól néz ki és átgondolt külsőt kapott. A nagy kérdés azonban az, hogy egy kvázi a Nexus 5 szintjén levő hardverért lehet-e azért jóval többet elkérni, mert van a hátulján egy e-ink kijelző, ami sokféle trükköt tud ugyan, de azért eddig is valahogy eléldegéltünk nélküle. A Nexus 5 ugyanabban a boltban, ahonnan a YotaPhone 2 érkezett most 116 ezer forintos bruttó áron érhető el. A YotaPhone 2-ért jelenleg 230 ezer forintot kérnek el, ez pont kétszer annyi pénz, ami azért nagyon nem mindegy. Ekkora felárat a puszta funkcionalitást nézve egészen biztosan nem ér meg a hátsó kijelző. Ezért aztán ez biztosan nem lesz egy elterjedt telefon itthon (de külföldön sem olcsóbb), megmarad egy olyan különlegességnek, amelyet csak azok fognak megfizetni, akiknek vagy tökmindegy, vagy annyira nagyon-nagyon tetszik nekik az ötlet, hogy hajlandók rá ennyit áldozni. Az ötlet nekünk is bejön, csodájára járt a szerkesztőség a gépnek, sok hasznos és jópofa tulajdonsága van ennek a megoldásnak, de egyik sem nélkülözhetetlen, ráadásul azért még mindig vannak gyermekbetegségei az érintéssel történő vezérlésnek, főleg az e-ink kijelző feloldása igényel türelmet. Az ötletet, az elszántságot, az elődmodellhez képest mutatott óriási fejlődést egy tetszett plecsnivel jutalmazzuk ugyan, de még mindig lenne hova fejlődni és erősen át kéne gondolni, hogy megduplázza-e a hardverért elérhető pénz mennyiségét az, hogy egy e-ink kijelző van a hátlapon.

YotaPhone 2

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés